پیام آذری

آخرين مطالب

روزانه 11‌ هزار تردد در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی ثبت می‌شود گفتگو

روزانه 11‌ هزار تردد در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی ثبت می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: روزانه به‌طور متوسط 11 هزار تردد در پایانه‌های مرزی استان ثبت می‌شود که بخش قابل توجه آن در مرزهای سه‌گانه با کشور ترکیه است.

ارسلان شکری روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: در یک‌سال گذشته حدود چهار میلیون مسافر از پایانه‌های مرزی استان تردد کرده‌اند که از این تعداد بیش از یک میلیون و 500 هزار تردد مربوط به پایانه مرزی بازرگان در مرز شهرستان ماکو با کشور ترکیه ثبت شده‌است.
وی اضافه کرد: همچنین پایانه مرزی رازی که در مرز شهرستان خوی با کشور ترکیه قرار دارد، یک میلیون و 200 هزار تردد در یک سال گذشته داشته که در رده دوم میزان مسافر قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: با این ارقام و افزایش میزان تردد پایانه مرزی سرو در مرز شهرستان ارومیه با ترکیه، نزدیک به 70 درصد کل تردد این استان در مرز با این کشور انجام می‌گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای بهبود وضعیت پایانه‌ها و ارائه خدمات بهتر به مسافران، 700 میلیارد ریال طی سال‌جاری در پنج پایانه مرزی استان هزینه می‌شود.
شکری گفت: تکمیل تیرپارک و محوطه پایانه بازرگان، محوطه‌سازی و احداث ساختمان‌های جانبی پایانه رازی، احداث سالن مسافری در پایانه سرو و تکمیل زیر ساختهای پایانه‌های تمرچین و پلدشت از جمله برنامه‌های این بخش است.
پایانه های بازرگان ماکو، سرو ارومیه، رازی خوی، صنم بلاغی پلدشت و تمرچین پیرانشهر پنج پایانه مرزی آذربایجان غربی به شمار می رود.
آذربایجان غربی 967 کیلومتر مرزمشترک با ترکیه، عراق و نخجوان دارد.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield