پیام آذری

آخرين مطالب

معاون استاندار اردبیل:

آب و محصولات کشاورزی اردبیل عاری از آلودگی است اجتماعي

آب و محصولات کشاورزی اردبیل عاری از آلودگی است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: آب آشامیدنی و محصولات کشاورزی تولید شده در اردبیل عاری از آلودگی‌های میکروبی، شیمیای و فلزات سنگین است و مردم بدون نگرانی می‌توانند این محصولات را مصرف کنند.

به گزارش ایسنا، بهروز ندایی در جلسه شورای سلامت و خانواده در استانداری اردبیل اظهار کرد: دغدغه‌هایی در مورد آلودگی آب، محصولات کشاورزی و همچنین محصولات لبنی در فضاهای مجازی و برخی از رسانه‌ها مطرح بود که دانشگاه علوم پزشکی ماموریت یافت تا با نمونه‌برداری در 6 ماهه اول امسال در حوزه آب و محصولات متنوع کشاورزی و همچنین محصولات لبنی سلامت آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد که نتایج به دست آمده صحت و سلامت این محصولات را نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه در آب شرب اردبیل و همچنین محصولاتی نظیر سیب درختی، سیب زمینی و همچنین گوجه فرنگی و سایر محصولات مشکل آلودگی وجود ندارد و به یقین باید گفت؛ آب شرب استان اردبیل جزو آب شرب پاک و مطلوب در کشور به شمار می رود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: البته ما به این آزمایش‌ها در نیمه اول سال اکتفا نمی‌کنیم، بلکه در نیمه دوم سال نیز با نمونه‌برداری سعی می‌کنیم مراقبت لازم را انجام دهیم تا محصولا غذایی مردم به ویژه آب شرب آنها عاری از آلودگی‌های شیمیایی، میکروبی و فلزات سنگین و سموم باشد.
ندایی با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی با بررسی‌های دقیق و سنجش واقعی صحت و سلامت آب و موادغذایی را تائید می‌کند و برسلامت و ایمنی جامعه می‌افزاید.
وی از رسانه‌ها خواست؛ تا در اطلاع‌رسانی دقیق، جامع و بدون حاشیه‌سازی به مردم در صحت و سلامت آب و موادغذایی تلاش کنند تا در بهترین شرایط مردم بتوانند نیاز غذایی خود را تامین کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به تصویب کلیات سند جامع سلامت استان اشاره کرد و افزود: این سند که با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های اجرایی تدوین و تهیه شده به صورت کلی مورد تائید شورای سلامت قرار گرفت و امیدواریم در ادامه با پیشنهاداتی که دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهند داد، تغییرات احتمالی اعمال و به صورت نهایی ظرف دو هفته آینده به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شود.
ندایی اظهار کرد: در قالب این سند سعی بر این است تا شاخصه‌های سلامت استان و زمینه‌های ارتقای آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا ما بتوانیم کاهش شیوع بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ و میرهای ناشی از سوانح و بیماری‌های سرطانی را شاهد باشیم تا یک وضعیت مطلوب در چند سال آینده در استان در حوزه سلامت مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند تا در بهترین شرایط سلامتی آنها تامین شود که قطعا با محوریت همه دستگاه‌های اجرایی نظر آموزش و پرورش صداوسیما و مجموعه‌های دخیل در حوزه ارتقای سلامت شرایطی مطلوب فراهم آید تا ما در همه حوزه‌ها بتوانیم اهداف موردنظر را پیگیری کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل ادامه داد: صداوسیما باید به حوزه آموزش و ارائه برنامه‌های پیشگیرانه نیز توجهی جدی داشته باشد و در کنار آن با ارائه برنامه‌های ابتکاری و نوآورانه دستگاه‌های اجرایی به عملیاتی شدن سند جامع کمک کرده و سعی‌شان بر تقویت اهداف و برنامه‌های تعریف شده باشد.
در این جلسه گزارش کاملی از بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت آب، محصولات لبنی و همچنین محصولات کشاورزی مطرح شد که دانشگاه علوم پزشکی با نمونه‌برداری از 64 مورد آب شرب شهر یو روستایی و همچنین محصولات متنوع نظیر سیب، سیب
زمینی، خیار، پیاز، گوجه فرنگی و پرتغال بر صحت و سلامت آنها تاکید شد و نتایج به دست آمده نشان داد که در این محصولات فلزات سنگین و باقیمانده سموم در حد صفر بوده و آب شرب اردبیل نیز از استانداردهای لازم برخوردار است که مردم نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.
در این جلسه همچنین مدیر کل بیمه سلامت استان اردبیل میز گفت: در کنار کاهش بیماری‌های نظیر فشار خون، قند خون، چاقی و ... باید به سایر شاخصه‌های توسعه سلامت نیز توجهی جدی شود که در این زمینه زیرساخت‌های مهم و اساسی باید مدنظر قرار گیرد.
خلیل‌اللهی اظهار کرد: انتظار می‌رود با استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده و تشکیل پرونده‌های الکترونیکی سلامت بتوان با تهیه سند جامع سلامت اهداف تعریف شده را محقق کرده و زمینه یک رویکرد درست و منطقی را فراهم آورد.
وی گفت: ما باید با گذر از شاخص‌های سنتی به سمت شاخص‌های دخیل در حوزه بهداشت و سلامت حرکت کنیم تا یک وضعیت مطلوب و مناسب فراهم آید.
مدیر کل بیمه سلامت استان اردبیل با گرامیداشت فرارسیدن هفته بیمه سلامت از سوم تا نهم آبان ماه بیان کرد: ما در بیمه سلامت به دنبال ارتقای سلامت مردم با تقویت برنامه‌های هوشمندانه و سطح‌بندی سلامت و توسعه سلامت همگانی هستیم که انتظار می‌رود اهداف مورد نظر محقق شده و در سند جامع سلامت شاخص‌های جدید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حوادث رانندگی در جاده سرچم چهار کشته برجای گذاشت

استارت آپ‎ها 330 هزار فرصت شغلی ایجاد کردند

پنج حلقه چاه غیرمجاز در اردبیل مسدود شد

گرایش مردم به استفاده از طب مکمل افزایش یافت

اشتغالزایی 330 هزار شغل توسط استارت آپ‎ها

عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه‌ خانه فاضلاب تبریز آغاز می شود

عملیات اجرایی واحد دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز آغاز شد

مدول دوم تصفیه خانه تبریز 50 درصد پیشرفت دارد

اعضای بیمار مرگ مغزی مشگین‌شهری به چند بیمار اهدا شد

آزادسازی 250نفر از زندانیان جرایم غیرعمد توسط خیران آذربایجان‌شرقی

بررسی ادواری شیرهای هیدرانت بازار تبریز

جوامع محلی از منافع اقتصادی تالاب‌ها بهره‌مند می‌شوند

شرکت عمران شهر جدید سهند به تعهدات خود عمل کند

استاندار آذربایجان شرقی: کاستی های مسکن مهر در سریعترین زمان برطرف شود

5400 واحد مسکن مهر در آذربایجان‌شرقی نیمه‌تمام است

ثبت پلاک خودروهایی که محدوده زوج و فرد را رعایت نمی‌کنند

بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تبریز برای آموزش احیاء قلبی-ریوی به غرفه اورژانس مراجعه کنند

55 درصد سیب مراغه در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود

تاسیس شرکت مادر تخصصی در مراغه زمینه‌ساز توسعه اقتصادی است

خرید تضمینی 23 هزار تن گندم توسط سازمان تعاون روستایی آذربایجان‌شرقی

22 تن ذرت فاسد در پارس‌آباد کشف شد

61 واحد بوم‌گردی در استان اردبیل مجوز فعالیت گرفتند

رونمایی از ششمین ترجمه بانوی تبریزی در نمایشگاه کتاب

برقراری 44 پرواز فوق العاده فرودگاه تبریز برای جابه‌جایی زائران امام رضا (ع)

امام جمعه: توسعه صنعت گردشگری راه نجات خلخال است

زندانی ارومیه‌ای زیارت اربعین را خوشنویسی کرد

افزایش 64 درصدی بازدیدکنندگان تپه حسنلو

مرگ سه نفر در تصادفات رانندگی آذربایجان‌شرقی

وضعیت آذربایجان شرقی در زمینه طلاق نگران کننده است

بیمارستان جدید اشنویه 63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آذربایجان‌غربی تا یک هفته آینده بارانی است

ظن احتکار درباره محموله برنج توقیفی در مراغه موضوعیت ندارد

نگاه ویژه به برقراری انضباط شهری و حمایت از قشر آسیب پذیر - پرتال شهرداری ارومیه

شهروندان یاری گر شهرداری ارومیه باشند/ رفع مشکلات شهری در زمان بارش ها از طریق تماس با سامانه 137 - پرتال شهرداری ارومیه

بر پرداخت های الکترونیک نوین در نشست اخیر مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر های کشور تاکید شد/ پرداخت های الکترونیک نوین، رفاه شهروندی را رقم می زند - پرتال شهرداری ارومیه

زن جوان اردبیلی در اثر گازگرفتگی جان باخت

گازگرفتگی در تبریز موجب فوت یک نفر و مسموم شدن 9 نفر شد

بخشداران نقش بسزایی در ارتقای خدمت‌ رسانی به روستاییان دارند

کارکنان دستگاه‌ها باید در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند

کاهش 35 تا 43 درصدی ترافیک در محدوده مرکزی شهر بعد از اجرای طرح زوج و فرد

دریاچه نئور احیا می‌شود

حدود 5 درصد جمعیت آذربایجان‌غربی تحت پوشش بیمه اجباری قرار می‌گیرد

همایش خوشنویسی کتابت «رحمت اللعالمین» در تبریز برگزار می‌شود

تلون شعر در «کاغذپران»

بازگشت 95 درصد زئران آذربایجان‌شرقی از کربلا

آغاز بازرسی مجازی در شهرداری ارومیه/ بازرسی مجازی راهبرد نظارت بر فعالیتهاست - پرتال شهرداری ارومیه

بارش‌ها در آذربایجان غربی ادامه دارد

44 پرواز فوق‌العاده فرودگاه تبریز برای جابجایی زائران امام رضا(ع)

مطالعات نئور همراه با پذیرش ریسک باشد

لایروبی رودخانه مهاباد آغاز شد