پیام آذری

آخرين مطالب

اردبیل استانی نمونه در حوزه گردشگری است فرهنگي

اردبیل استانی نمونه در حوزه گردشگری است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در 2 سال گذشته اردبیل به استان نمونه موفق حوزه گردشگری در سطح کشور تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل ، ولی تیموری روز دوشنبه در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: اردبیل در شاخصه‌های متفاوتی در حوزه‌های سه‌گانه به ویژه در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری متفاوت‌تر از سایر استان‌ها عمل کرده که زمان‌بندی صدور موافقت‌های اصولی از جمله بارزترین آنها است.
او افزود: این روند باید برای توسعه هرچه بیشتر گردشگری در این استان ادامه داشته باشد و ما نیز حمایت‌های لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل هم در این نشست گفت: استفاده از ظرفیت وبلاگ‌نویسان و فعالان حوزه گردشگری که صفحات پرمخاطبی در شبکه‌های اجتماعی دارند مورد تاکید است و در این زمینه نیازمند همکاری معاونت گردشگری وزارتخانه هستیم.
نادر فلاحی افزود: برگزاری 2 رویداد بین‌المللی گردشگری اکوتوریسم در 2020 و کشورهای عضو اکو در 2023 می‌تواند جهشی عظیم در تعریف محور جدید گردشگری در شمالغرب کشور باشد که امیدواریم اولین رویداد که در اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد قدم خوبی در این خصوص باشد.
او اظهار داشت: تمام تلاش ما معرفی استان اردبیل در حوزه گردشگری با توجه و تکیه بر داشته‌های طبیعی و تاریخی آن است که تاکنون آنگونه که باید در سطح ملی و بین‌المللی معرفی نشده است.
استان اردبیل با یک میلیون و 248 هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.
در حال حاضر 32 واحد هتل با بیش از 2 هزار و 600 تخت، 87 واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و 400 تخت، 98 واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و 600 تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با 40 تخت، 2 واحد مجتمع گردشگری با 150 تخت و 2 واحد اقامتگاه بوم‌گردی با 50 تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.
تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع‌های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.
6018/6016


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield