پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس جهادانشگاهی اردبیل:

طرح توجیهی گردشگری سلامت در دو فاز تهیه شده است اقتصادي

طرح توجیهی گردشگری سلامت در دو فاز تهیه شده است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ایسنا/اردبیل رئیس جهاددانشگاهی اردبیل گفت: طرح توجیهی گردشگری سلامت توسط جهادانشگاهی اردبیل در دو فاز تهیه شده است.

جلسه «بررسی راه‌های توسعه گردشگری سلامت استان» با حضور استاندار اردبیل و معاونیش برگزار شد، در این مراسم رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ساماندهی گردشگری سلامت را از تأکیدات مهم مسئولان استان به ویژه استاندار اردبیل برای توسعه همه جانبه عنوان و تصریح کرد: طرح توجیهی گردشگری سلامت توسط جهادانشگاهی اردبیل در دو فاز تهیه شده است.
مهران اوچی اردبیلی فاز اول این طرح را در کوتاه مدت، ساماندهی بیماران در مرز بیله‌سوار و استان و فاز دوم این طرح را ساماندهی بیماران در جمهوری آذربایجان عنوان کرد وگفت: برگزاری جلسه مشترک استاندار اردبیل با رئیس جهاددانشگاهی کشور برای بررسی امکان استفاده از ساختمان جهاددانشگاهی در جمهوری آذربایجان و ارزیابی و برآورد نیازهای فنی و تجهیزاتی برای ایجاد درمانگاه تشخیصی در آن کشور عنوان کرد.
وی اظهار کرد: با حمایت استاندار اردبیل جهاددانشگاهی استان می‌تواند با توسعه بستر نرم‌افزار داخلی و بین‌المللی و راه‌اندازی کلینیک تشخیصی موجب تسهیل و اثربخشی در ترانسفر بیمار به داخل کشور شود.
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه راه‌اندازی مجتمع سلامت از برنامه‌های اولویت‌دار جهاددانشگاهی استان اردبیل جهت توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری و سایر فناوری‌های پزشکی جهاددانشگاهی در استان است، گفت: اجرای این طرح همکاری و هم‌افزایی از سوی مسئولان و دستگاهای اجرایی استان و جهاددانشگاهی را می‌طلبد.
اوچی اردبیلی، گردشگری سلامت را لازمه توسعه استان عنوان و اضافه کرد: باید اقداماتی صورت گیرد تا اولویت اول بیمارانی که به قصد سلامت از مرز بیله سوار وارد کشور می‌شوند استان اردبیل باشد که امیدواریم با همکاری مطلوب ساماندهی انجام شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل بخشی از دانش فنی پژوهشگاه رویان را در حوزه سلامت باروری در استان با راه اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز بومی سازی کرده است لذا می‌تواند به حوزه سلول درمانی و سرطان نیز ورود یافته و موفق عمل کند.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل یکی از دغدغه‌های جهاددانشگاهی اردبیل را توسعه فضای فیزیکی مرکز ناباروری قفقاز به منظور ارائه هرچه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعه‌کنندگان اعلام کرد و از پیگیری اخذ زمین مناسب برای احداث مجتمع سلامت برای رفع این دغدغه خبر داد و مساعدت استاندار و سایر مسئولان استان را برای تحقق این امر خواستار شد.
هدف از مطالعات جهادانشگاهی در پارس‌آباد تغییر اصلاح الگوی کشت منطقه بود
اوچی اردبیلی با بیان اینکه اردبیل یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است، افزود: جهاددانشگاهی در این حوزه به ویژه در بخش گیاهان دارویی سبقه چهارساله تحقیقاتی در منطقه مغان دارد که هدف از این مطالعات رفع بخشی از دغدغه‌ها دستگاه‌های اجرایی در این حوزه و تغییر اصلاح الگوی کشت این منطقه بود.
وی با اشاره به اینکه باید به سمت تولید و کشت گیاهان دارویی که می‌تواند تجارت و اقتصاد استان را تحت تاثیر قرار دهد، حرکت کنیم، تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل برای تغییر سیمای اقتصادی منطقه مغان در حوزه گیاهان دارویی، بر روی یک صد و سه نوع گیاه دارویی کار مطالعاتی انجام داد که هشت گیاه با صرفه اقتصادی برای استفاده کشاورزان منطقه معرفی شد.
ارائه آموزش های مهارت‌افزا در اولویت فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی است
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از فعالیت پنج مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت این نهاد در استان خبر داد و اظهار کرد: سیستم آموزشی این نهاد با سایر موسسات آموزشی متفاوت است و تفاوت آن در ارائه آموزش های مهارت‌افزا است.
اوچی اردبیلی گفت: با عنایت دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر چهار مرکز آموزشی در سطح استان راه‌اندازی و تجهیز شده است تا فراگیران بتوانند به خوبی به امکانات دسترسی و از آموزش‌ها بهره‌مند شوند.
وی از اجرای چند طرح کلان ملی توسط جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: این نهاد طرح داناب را طی قرارداد سه جانبه با شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش استان اجرایی در سال گذشته اجرا کرد و امسال نیز اجرای این طرح به جهاددانشگاهی واگذار شده است.
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: اجرای طرح سرباز ماهر، از طرح‌های مهم و مطرح استان که هدف آن ارائه آموزش‌های مهارت شغلی و زندگی به یک هزار نفر از نیروهای مسلح (نظامی، سپاه پاسداران، وزارت دفاع، ارتش) در پادگان‌ها است بر اساس تفاهم نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح توسط جهاددانشگاهی انجام می‌گیرد.
اوچی اردبیلی با بیان اینکه در طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، یک صد و سه نفر طی آموزش‌های لازم و پشتیبانی پیشران‌ها وارد بازار کار خواهند شد، گفت: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، جهاددانشگاهی وظیفه دارد در استان اردبیل ساماندهی، ارتقا کمی و کیفی مشاغل خانگی، برندسازی و اتصال به بازار بدون نیاز به استفاده از تسهیلات و حمایت از موسسات اعتباری را برای دو هزار نفر انجام دهد.
جهاددانشگاهی برای احیای جنگل‌های فندق استان گام‌ برمی‌دارد
وی مطالعات علمی بر روی احیاء و توسعه فندق‌های استان را از دیگر فعالیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل عنوان کرد و گفت: طبق بررسی انجام گرفته برخی از ژنوتیپ‌های فندق موجود استان علاوه بر عملکرد مناسب دارای ویژگی های مقاومت به تنش‌های محیطی به ویژه سرما در منطقه می‌باشد، لذا انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی استان مساعدت لازم را با این نهاد برای احیای فندق منطقه‌ داشته باشند.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل جنگل فندقلو را خاستگاه فندق ایران و مرکز تنوع فندق جهان خواند و اظهار امیدواری کرد:با حمایت مسوولان استانی و با برنامه ریزی دقیق انجام گرفته طبق برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی نسبت به تولید نهال فندق گام های اساسی در استان برداشته خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی Sea of Thieves برروی استیم منتشر شد

قیام پانزده خرداد سرآغازی بر انقلابی که 15 سال بعد به ثمر نشست

جرایم رانندگی در خلخال 50 درصد کاهش یافت

احتمال کناره‌گیری تیم فوتبال «90» ارومیه از لیگ دسته یک قوت گرفت

کاهش 20 درصدی فروش گوشی‌های هوشمند به دلیل شیوع کرونا

قیام پانزده خرداد سرآغازی بودبر انقلابی که 15 سال بعد به ثمر نشست

نباید اجازه داد اهداف قیام 15 خرداد42 به فراموشی سپرده شود

اهداف قیام 15 خرداد 42 به جوانان تبیین شود

خیران در استان اردبیل 100 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

قاچاقچیان در آذربایجان‌غربی 185 میلیارد ریال جریمه شدند

انسولین مورد نیاز بیماران در داروخانه‌های معین آذربایجان‌غربی توزیع شده است

عباس زاده: اولویت مجلس یازدهم توجه به گسترش عدالت است

ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه آماده میزبانی از مسابقات فوتبال لیگ یک

آزاد: بنای مجلس و دولت بر تعامل و همدلی است

انتشار آخرین کتاب سوسن طاقدیس

مرز زمینی ایران و ترکیه فردا بازگشایی می شود

روزگار برد پیت و آنجلینا جولی پس از 3 سال جدایی

کشف 95 میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو

ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی

عمویی: لغو معافیت‌های هسته‌ای برجامی واکنشی به حضور مقتدرانه نفتکش‌های ایران در ونزوئلا است

سیستم مورد نیاز بازی Saints Row: The Third Remastered

پردازنده‌ پلی‌استیشن 5 وارد مراحل پایانی توسعه شده است

اطلاعات جدیدی از بسته‌ الحاقی Pokemon Sword and Shield منتشر شد

سرور‌های بازی Valorant در روز عرضه در بعضی مناطق غیرفعال شدند

نسخه‌ کنسولی بازی Banner of the Maid در سال جاری میلادی عرضه می‌شود

نقد و بررسی سامسونگ گلکسی Z Flip

بهانه‌ جدید اینتل برای پایین بودن بنچمارک CPUها

به‌روز‌رسانی جدید Resident Evil 3 به رفع مشکلات بازی اختصاص دارد

امام خمینی احیاگر مکتب معنویت در جهان بود

گشایش اعتبار اسنادی ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد ریال در کیش به شرکت‌های معرفی شده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش

گزارشی از دیدار ابوالحسن صبا و امام موسی صدر/اصفهان میزبان بود

ترخیص بیمار کرونایی پس 105 روز بستری در بیمارستان اردبیل

پیکر جوان غرق شده در سد الخلج بستان آباد از آب بیرون کشیده شد

جدال 105‌ روزه جوان اردبیلی با کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان

هشدار در مورد آتش‌سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل

جوانی 30 ساله در سد الخلج بستان آباد غرق شد

آتش سوزی در محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی تبریز مهار شد

تلاش امام راحل (ره) ایجاد همدلی میان دولت و مردم بود

آتش‌سوزی در محوطه تاریخی ربع‌رشیدی تبریز مهار شد

منتظر SEGA Series X مایکروسافت نباشید

وان‌پلاس Z در بنچمارک Geekbench مشاهده شد

کنترل 5 میلیون متر مکعبی سیلاب در مراغه

کشف جسد جوان غرق شده در سد الخلج بستان آباد

وقوع زمین لرزه 3.1 ریشتری در تسوج

رهبر انقلاب، در سخنرانی خود شعر این شاعر را خواندند

وزیر راه‌وشهرسازی به اردبیل سفر می‌کند

شمار مبتلایان کرونا در استان اردبیل از 2900 نفر گذشت

جزئیات آتش سوزی در محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی تبریز

منتظر خانواده 3 نفری Galaxy Note 20 باشید

ویژگی مدیریت فعالیت فیسبوک چیست؟