پیام آذری

آخرين مطالب

موافقت با 69 درصد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در آذربایجان‌غربی

موافقت با 69 درصد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در آذربایجان‌غربی
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: کمیته‌های بدوی و تجدیدنظر زیرمجموعه این اداره از ابتدای امسال با 69 درصد درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در استان موافقت و برای اجرا به تامین اجتماعی ارسال کرده است.

رضا نقی زاده روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: از ابتدای امسال 729 درخواست در این خصوص وارد و 506 درخواست مورد تایید قرار گرفته است.
وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری 517 نفر به صورت پیش از موعد در آذربایجان غربی بازنشسته شده اند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، کارگران بیمه شده مشاغل سخت و زیان آور که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی پیش از موعد بدهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره‌ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.
نقی زاده گفت: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.
  موضوع مشاغل سخت و زیان آور همواره از موضوعات چالشی بخش کار بوده و اظهارنظرهای مختلف در این خصوص انجام می گیرد.
خبرنگاری نیز یکی از شغل های سخت و زیان آور در قانون است.
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield