پیام آذری

آخرين مطالب

نخبگانی در قامت نامزد انتخاباتی مقالات

نخبگانی در قامت نامزد انتخاباتی
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه- حضور نخبگان در قامت نامزد انتخاباتی مجلس یازدهم از ابعاد مختلف قابل بررسی و دارای اهمیت است زیرا از یک سو مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر در راهیابی افراد اصلح و تاثیرگذار به خانه ملت موثر خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند که سرآغاز حل مشکلات کشور را باید در مجلس شورای اسلامی جستجو کرد و ملت نه تنها بر خلاف تبلیغات دروغین دشمنان باید در انتخابات پیش‌رو حضور پرشور داشته باشند بلکه باید با انتخاب نامزد اصلح، نقش خود را در پیشبرد اهداف متعالی ایفا کنند.
امنیت، رفاه، احقاق حقوق و جلوگیری از ظلم بدون‌شک در پرتو رعایت قانون نصیب انسان می‌شود و انتخاب افراد اصلح و وضع و اصلاح قوانین جاری کشور در ابعاد مختلف زندگی تاثیرگذار خواهد بود اما علاوه بر آن باید اهمیت استانی راهیابی نخبگان به مجلس به ویژه در استان‌هایی چون آذربایجان‌غربی نیز تبیین شود.
زیرا انتخاب نخبگانی که «مصلحت مردم» و «وحدت بین اقوام و پیروان سایر ادیان» ساکن در این استان را قربانی فضاسازی‌های قومیتی نکرده و یکپارچه برای توسعه روزافزون آن تلاش کنند از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد.
یک نامزد انتخاباتی که در نخستین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم به فرمانداری ارومیه مراجعه کرده بود، ایجاد زمینه لازم برای بهبود فضای کسب و کار و اشتغال را محور اصلی فعالیت نمایندگان در مجلس آینده عنوان کرد و گفت: امیدواریم افراد نخبه و متخصص به مجلس راه یابند تا گرهی از مشکلات اقتصادی مردم گشوده شود.
یک نامزد دیگر نیز با تاکید بر اینکه یک قانون بد از بی‌قانونی بهتر است و باید از قوانین خوب کشور حمایت شود، گفت: وضع قوانین و اصلاح آنها به افراد متخصص نیاز دارد و بر این اساس هم باید افراد نخبه در قامت نامزد انتخاباتی ظاهر شوند و هم مردم دست به انتخاب اصلح بزنند تا روزبه‌روز قانون خوب در خدمت توسعه کشور قرار گیرد.
رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی نیز با دعوت از نخبگان برای نامزدی در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: این حضور می‌تواند علاوه بر رونق انتخابات در مقوله توجه به نیازهای مبتنی بر وظایف مجلس در بین مردم نیز موثر باشد.
«علی مصطفوی» با بیان اینکه در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هم توجه ویژه‌ای به حضور نخبگان به عنوان نامزد شده‌است، افزود: در این دوره تنها افرادی می‌توانند نامزد شوند که دارای مدرک کارشناسی‌ارشد به بالا بوده یا مدرک معادل داشته باشند.
وی اضافه کرد: استفاده از نظر نخبگان در ایجاد و تداوم روند رو به رشد کشور نیازی اساسی است و می‌توان از ظرفیت آنان در انتخابات پیش‌رو بیشترین بهره را برد.
وی بیان کرد: آذربایجان‌غربی نخبه‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد که حضور آنان در این دوره از انتخابات می‌تواند وزن این دوره را بسیار بالاتر ببرد و نقطه جهشی برای توسعه استان باشد.
رییس جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی نیز گفت: انتخابات در هر برهه‌ای مهندسی توسعه را در جامعه رقم می‌زند و هرچقدر این مهندسی هدفمندتر باشد، ضریب توسعه بیشتر می‌شود.
امین رستم‌زاده افزود: در انتخابات پیش‌رو باید افرادی در صحنه حاضر شوند که واقعا نخبه بوده و تخصص‌های لازم را برای حضور در مجلس شورای اسلامی داشته باشند یعنی افرادی در سطح کشور برای ثبت‌نام مراجعه کنند که به ظرفیت‌های جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استان خود مسلط بوده و در خود توانایی برای توسعه منطقه‌ای را داشته باشند.
وی اضافه کرد: علاوه بر مدرک کارشناسی‌ارشد که یکی از لازمه‌های نامزدهاست، داشتن تخصص، تجربه، جسارت در گفتن دردهای مردم و مشکلات شهر و استان محل سکونت نیز از الزاماتی است که نامزدها باید به آن توجه کنند.
وی بیان کرد: کسی که به عنوان نامزد در انتخابات شرکت می کند باید با ادبیات اقتصاد مقاومتی آشنا بوده و با توجه به تحریم‌های کشور گفتمان علمی برای این موضوع داشته باشد.
وی تاکید کرد: حضور نخبه‌های جسور، متخصص و دانشگاهی و آشنا به اقتصاد مقاومتی یک ضرورت اساسی است تا مردم با توجه به نامزدی این قشر برای حضور بیش از پیش در انتخابات ترغیب شوند.
رستم‌زاده گفت: برای توسعه کیفی کشور انتخاب افراد اصلح ضرورت دارد و و به این نکته کلیدی باید توجه شود.
مردم آذربایجان‌غربی نیز همزمان با سراسر کشور در روز دوم اسفند امسال در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا 12 نماینده این استان را از 10 حوزه انتخابیه وارد مجلس کنند؛ حضور 12 نماینده اصلح و تاثیرگذار از این استان در جمع 290 نفری مجلس یازدهم می‌تواند در روند توسعه استان تاثیرگذار باشد و مردم نیز زمینه‌سازی برای توسعه را باید از مسیر خانه ملت و قانونگذاری دنبال کنند.
انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه، 2 اسفند امسال برگزار می‌شود و ثبت‌نام نامزدها از امروز به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.
اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس 4*3 جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
همچنین به استناد ماده‌ی 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء‌شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن 30 سال تمام و حداکثر 75 سال باشند.
داوطلبان نمایندگی اقلیت‌های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مستثنی هستند و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.
ملاک محاسبه‌ی سن اشخاص برای ثبت‌نام در انتخابات بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاه‌های ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.
طبق قانون کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.
جمهوری اسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن 12 دوره انتخابات ریاست جمهوری، 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.
برچسب‌ها
مجلس شورای اسلامی آذربایجان غربی بهارستان انتخابات مجلس شورای اسلامی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ودیعه 200 میلیونی مسکن نمایندگان تا پایان دوره از حقوق‌شان کسر خواهد شد

سهامداران بورس باید انتظار سود در بلند مدت داشته باشند

90 ارومیه گل ریحان البرز را درهم کوبید

تیم فوتبال 90 ارومیه بالاخره گل ریحان البرز را برد

محور ترانزیتی ارومیه – سرو هفته دولت افتتاح می شود

امر به معروف و نهی از منکر نیازمند احیای دوباره است

بستری 28 مورد جدید مبتلا به کرونا در اردبیل/183 نفر کل بستری‌ها

پردازنده‌های جدید AMD Milan Zen 3 خود را نشان دادند

به آیفون 60 میلیونی سلام کنید!

ربات عجیب کره‌ای به کمک کادر درمان می آید

بازی Shadow Warrior 3 معرفی شد

محدودیت هفت روزه برای ورزش آذربایجان شرقی

افسانه‌ها و واقعیت‌های شارژ سریع گوشی‌های هوشمند

با پیشرفته‌ترین و ترسناک‌ترین ربات‌های دنیا آشنا شوید

کاهش تراز دریاچه ارومیه امسال زودتر از سال گذشته آغاز شده است

گوشی گلکسی فولد 2 با توان 25 وات شارژ‌ خواهد شد

آثار کرونا بر غول‌های فناوری جهان ادامه دارد

علایم گوارشی کرونا در کودکان شایع‌تر است

10میلیون نفر دیگر به جمع دریافت کنندگان سهام عدالت افزوده می شود

توزیع گوشت گرم بین محرومان و قشر آسیب دیده از کرونا

آستان قدس 2500 بسته گوشت گرم در آذربایجان شرقی توزیع کرد

ایسوس نمایشگر جدید مجهز به Eye-Care معرفی کرد

چهره‌ نام آشنای مایکروسافت بازی Iron Man VR را ستایش کرد

ظرفیت بیمارستان‌های امام (ره) و طالقانی ارومیه پر شد

توزیع 2500بسته گوشت به نیازمندان توسط دفتر آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی

توسعه چیپی که اطلاعات را از طریق نور منتقل می‌کند

دسکتاپ هواوی برای اولین بار رویت شد

تاریخ برگزاری رویداد ویژه‌ ایکس‌باکس مشخص شد

بستری شدن 28 بیمار کرونایی دیگر در بیمارستان های استان اردبیل

تولد نوزاد سالم از مادر کرونایی در میاندوآب

اختصاص بیش از 608 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های عمرانی بوکان

لایروبی رودخانه‌های تکاب آغاز شد

بیش از 512 میلیارد ریال اعتبار برای عمران و توسعه میاندوآب اختصاص یافت

9 مرکز آماده خرید کلزا در آذربایجان‌غربی است

پلیس ویژه کرونا در میاندوآب راه‌اندازی شد

کرونا در آذربایجان غربی بازهم رکورد زد/158 بستری جدید و 15 فوتی

دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C شیائومی معرفی شد

خضریان: گزارش زمین‌خواری تپه سرخه به مجلس ارائه می‌شود

6500 تن هندوانه ایرانی فاسد شد/ضرر 30 میلیارد تومانی بازرگانان

نام گوشی تاشو بعدی هواوی مشخص شد

آپدیت جدید هواوی میت 9 منتشر شد

MSI نمایشگر قدرتمند و پربازده Pro MP241 را معرفی کرد

کاهش 100 درصدی تصادفات فوتی درون شهری در بناب

انتظار می رود همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر ارتقاء یابد

آهن اسفنجی حلقه مفقوده فولاد آذربایجان شرقی است

تخصیص 40 میلیارد ریال به طرح تصفیه خانه خلخال

میزان تولد در استان اردبیل کاهش یافت

گوشی ویوو Y70 با اگزینوس 880 در راه است

واکنش وزیر ارتباطات به ممنوعیت واردات گوشی بالای 300 یورو

پابجی موبایل به رکورد جدیدی دست یافت!