پیام آذری

آخرين مطالب

واعظی: دولت پشتیبان بخش خصوصی است اجتماعي

واعظی: دولت پشتیبان بخش خصوصی است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز-  رییس دفتر ریییس جمهوری گفت: ‌حمایت از بخش خصوصی همواره مورد تاکید دولت بوده است و بخش خصوصی هم باید دولت را ملجا و پشتیبان خود بداند.

محمود واعظی روز پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی اظهار کرد: هدف دولت همواره حمایت از بخش خصوصی بوده و سیاست‌های اقتصادی را بر اساس افزایش توان این بخش طراحی کرده است.
وی ادامه داد: با وجود تحریم‌ها هدف گذاری های مناسبی انجام شده است به طوری که از طریق تعامل با کشورهای همسایه در روابط بین الملل و مذاکرات هسته ای و برجام تلاش کردیم تا زنجیره‌ای تحریم باز شود.
واعظی با اشاره به افزایش صادرات کشور، گفت: تجهیزاتی که در مبادی گمرکی مانده بود آزاد شده، اشتغال افزایش یافته ، تورم تک رقمی شده است و رشد اقتصادی مثبت است.
وی با بیان اینکه توانایی دولت دوازدهم نسبت به یازدهم بیشتر شده است، ادامه داد: ‌ تلاش ما این بود که کارگاهی که در دولت یازدهم تجهیز شد و به نوعی تحریم‌ها برداشته شد در دولت کنونی ثمره آن در توسعه و رفاه مردم دیده شود اما روی کار آمدن ترامپ کار را خراب کرد.
واعظی خاطرنشان کرد: ‌ ترامپ برجام را پاره کرد و تحت تاثیر صهیونیست ها فشار به ایران را بیشتر کرد.
وی اظهار کرد: با این وجود سال سخت 97 را پشت سر گذاشتیم و در سال 98 هم تحریم هایی که به ایران اعمال شد به مراتب سخت تر از سال گذشته بود اما مردم و بخش خصوصی توانستند راه خود را پیدا کنند.
وی گفت: ‌با این شرایط با مقایسه سال گذشته شاخص های اقتصادی سال 98 به سمت مثبت شدن تغییر کرد.
رییس دفتر رییس جمهوری افزود: ‌فعالان بخش خصوصی راه را یافته اند و افزایش صادرات در آذربایجان شرقی و سایر استان ها مصداق این موضوع است.
واعظی با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی کوچک حوزه خلیج فارس با جدیت می خواستند به اهداف خود برسند اما مردم جواب سختی به آنها دادند، خاطرنشان کرد: آنان می‌خواستند با گذاشتن 12 شرط ایران را شکست بدهند در صورتی که خودشان از 12 شرط عدول کردند و در این خصوص نیز شکست خوردند.
وی با اشاره به امریکا به دنبال مذاکره بدون قید و شرط با ما بود ، گفت: مردم ما نشان داد که این ما هستیم که قید و شرط می گذاریم و آنان بیهوده خودشان را به در و دیوار می زنند.
وی با بیان اینکه شهادت سرلشکر سلیمانی عامل وحدت در ایران شد، یادآوری کرد: دشمنان فکر می کردند با شهادت وی نظام ضربه خواهد خورد اما جواب معکوس دریافت کردند.
رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: با ‌درک شرایط کشور و فشارها باید مشکلاتمان را خودمان با هم در داخل حل کنیم.
وی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته پیچیده‌ترین تجهیزات مورد نیاز کشور توسط متخصصان داخلی ساخته شده است و به خودکفایی در همه بخش‌ها نزدیک شده‌ایم.
واعظی با اعلام اینکه در مورد صادرات هم افزایش اتفاق افتاده و جهادی پیشرفت کردیم، گفت: در زمینه واردات هم توانستیم نیازهای کشور را تامین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شرایط امروز سخت و فشار آمریکا بی‌سابقه است و به هر کشور دیگری این فشار وارد می شد حداکثر بیش از چند ماه دوام بیاورد اما کشور ما با تکیه بر تولیدکنندگان، کارآفرینان و مردمش توانست.
واعظی با بیان اینکه هدف رییس‌جمهور و دولت احمایت از تولید و صادرات است، تاکید کرد آنچه که ما را موفق می کند این است که همگی دست به دست هم دهیم.
وی گفت: آنچه که در داخل استان آذربایجان‌شرقی حل شدنی ‌است باید برطرف شود و خیلی از مسائل کشور هم همین است و اراده می خواهد و بر این اساس می شود و حتماً دولت و تهران هم به استانها کمک خواهد کرد.
رییس دفتر رییس جمهوری در سفر یکروزه خود به آذربایجان شرقی خط انتقال اتیلن غرب به تبریز و مخزن چهارم ذخیره نفتا در شرکت پتروشیمی و مرحله نهایی خط یک قطار شهری این شهر را افتتاح کرد.
واعظی امروز پس از دیدار با امام جمعه تبریز و سخنرانی در جمع فعالان اقتصادی در شورای اداری استان آذربایجان شرقی شرکت می کند.
برچسب‌ها
آذربایجان شرقی تبریز محمود واعظی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield