پیام آذری

آخرين مطالب

رییس دفتر رییس جمهور:

افزایش مالیات در بودجه آینده بنای فشار بر تولیدکننده را ندارد اجتماعي

افزایش مالیات در بودجه آینده بنای فشار بر تولیدکننده را ندارد
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز - رییس دفتر رییس جمهور گفت: افزایش مالیات در بودجه آینده بنای فشار بر تولیدکننده را ندارد بلکه به دنبال تعقیب فرار کنندگان مالیاتی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود واعظی بعد از ظهر پنج شنبه در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی کشور، استان توانسته مشکلات خود را به کمک مسئولان، مدیران و بخش خصوصی حل کرده و نگذارد، هدف گذاری‌های دشمن عملی شود.
وی ادامه داد: هر دولتی در هر شرایط خاص با مقتضیات و محدودیت‌های خود به یک نحوی تصمیم می‌گیرد و این تصمیم گیری ها در شرایط عادی و جنگی و غیره متفاوت است.
برجام زنجیرهای اقتصادی کشور را باز کرد
واعظی با اشاره به سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم گفت: در دولت یازدهم، سیاست‌های اقتصادی کاملاً شفاف بود و در آن دوره سعی کردیم ارز تک نرخی بوده، دولت تصدی گری را کنار گذاشته و اعتماد به بخش خصوصی داشته باشیم، در آن دوره توافقی که راجع به برجام بسته شد، زنجیرهای اقتصادی کشور را باز کرد.
وی ادامه داد: هر فعال اقتصادی اگر به آن دوره باز گردد، می‌تواند دوران گشایش را به خاطر آورده و تحول در حوزه صادرات و تجارت را به یاد بیاورد.
تلاش داشتیم در دولت دوازدهم ثمره تلاش دولت یازدهم را ببینیم
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: اما آیا دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم از بابت سیاست‌های اقتصادی تفاوتی کرده است؟ تلاش داشتیم در دولت دوازدهم ثمره تلاش‌های دولت یازدهم را ببینیم اما متأسفانه اتفاقی در آمریکا رخ داد که ترامپ سر کار آمد که از همان ابتدا می‌گفت من برجام را پاره خواهم کرد.
وی ادامه داد: این جریان ربطی به سیاست‌های دولت ندارد که نتیجه سر کار آمدن وی، خروج از برجام و تحریمی بدتر بود اما باز هم در این شرایط و با این فشارها توانستیم، دوام آوریم.
سال 98 به مراتب سخت‌تر از 97
واعظی سال 97 را دارای شرایط سخت اقتصادی دانست و گفت: در سال گذشته در بازار ارز و کالا نوسان زیادی داشتیم اما تحریم‌های سال 98 به مراتب سخت‌تر از سال 97 بود اما همه توانستند راه خود را به پیش ببرند و حالا در مقایسه با سال گذشته، شاخص‌ها به سمت مثبت شدن پیش می‌رود.
آمریکا با فشار اقتصادی می‌خواست به اهدافش برسد
وی ادامه داد: امریکا و رژیم صهیونیستی دنبال این بودند که از طریق فشار اقتصادی به اهداف خود برسند که اگر انتظار داشتند طی سه ماه به هدف خود مبنی بر تغییر نظام برسند، مشخص می‌شود ملت ایران را نشناخته‌اند.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره بدون شرط با ایران گفت: اما حالا ما هستیم که شرط می‌گذاریم چرا که توانستیم این یک سال و نیم را با هم از سختی‌ها عبور کنیم و به طرف مقابل بگوییم تو خطا کردی و ملت ایران را نشناختی و با این روش هرگز موفق نخواهی شد.
وی با اشاره به ترور شهید سلیمانی توسط آمریکا گفت: آنها فکر می‌کردند که اگر این کار را کنند، می‌تواند مفید باشد که نتیجه عکس داد و صدای وحدت و انسجام از کشور ما و منطقه پخش شد.
در طول یک سال به خودکفایی نزدیک شدیم
واعظی با بیان اینکه فشارهایی که است را باید با کمک هم در داخل حل کنیم، گفت: در یک سال گذشته پیچیده‌ترین قطعات و نیازمندی‌های کشور از آن جایی که امیدمان به خارج قطع شده بود، در داخل توسط همین مهندسان خودمان ساخته شد و در طول این یک سال به خودکفایی نزدیک شدیم.
وی شرایط امروز را شرایط خاصی دانست و گفت: فشار آمریکا روی ایران بی سابقه است که اگر بر روی هر کشور دیگری وارد می‌شد، چند ماه هم دوام نمی‌آورد اما ما ایستاده‌ایم.
مالیات در بودجه اینده بنای فشار بر تولیدکننده ندارد
واعظی با اشاره به بودجه بندی سال آینده دولت گفت: بنای دولت این نیست که اگر مالیات را در بودجه جای داده، سیاست مالیاتی خود را برای بخش آشکار مالیات تغییر بدهد و بر کسانی که در کار تولید هستند، فشار وارد کند بلکه ما همواره از تولید و تولید کننده حمایت می‌کنیم.
وی ادامه داد: اگر 29 درصد در بودجه 99 افزایش داریم، به این معنی نیست که از هر کسی که درآمد دارد، 29 درصد مالیات بیشتری بگیریم باید کسانی را که فرار مالیاتی دارند را دنبال کنیم.
تلاش وزارت اطلاعات برای به دست آوردن سرنخ کیک‌های قرص دار
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مباحث مطرح شده اخیر در خصوص کیفیت شیر یا وجود قرص در کیک گفت: این کارها چه به شکل آگاهانه و چه نااگاهانه هدفی جز وارد آوردن زیان به بدنه اقتصاد را ندارد و امر ضدملی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: وزارت اطلاعات در حال تلاش است تا سرنخ‌هایی از این پرونده به دست آورد که مشخص شده این امر ارتباطی با زنجیره تولید ندارد که در این زمینه از صداوسیما می‌خواهیم برنامه‌ای تهیه کرده و اتفاقات افتاده را جبران کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield