پیام آذری

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

سپاهیان عاشورا در خط مقدم مبارزه با کرونا/ همه در تبریز پای کارند اجتماعي

سپاهیان عاشورا در خط مقدم مبارزه با کرونا/ همه در تبریز پای کارند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- این روزها پاسداران سپاه عاشورا همچون سال‌های دفاع مقدس و اتفاقات بعداز آن برای یاری رساندن به مردم آذربایجان شرقی پای کار بوده و در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها؛ این روزها که کشورمان درگیر مقابله با ویروس کرونا شده است نیروهای مردمی جهادی، هیئات مذهبی، روحانیت، تبلیغات اسلامی در کنار سپاه، ارتش و دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می‌کنند.
در این بین همراهی جوانان و اقشار مختلف مردم در کنار پاسداران سپاه عاشورا در خط مقدم مبارزه با کرونا روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی را تداعی می‌کند. این جوانان و پاسداران شبانه روزی برای ضدعفونی شهرها و روستاها در تلاش هستند و علاوه بر این غربالگری خانه به خانه مردم نیز انجام می‌شود.
این روزها در تبریز و شهرهای مختلف آذربایجان شرقی شاهد حضور نیروهای جهادی و مردمی در کنار دیگر نهادها همچون سپاه عاشورا و نیروهای شبکه‌های بهداشت و درمان هستیم که وظایف محوله را با هماهنگی خوبی انجام می‌دهند و به نظر می‌رسد با تداوم این فعالیت‌های جهادی و با همراهی مردم شاهد عبور از این بحران کرونا خواهیم بود.

پیام آذری


فعالیت شبانه روزی جوانان بسیجی تبریز در ضدعفونی معابر
یکی از جوانان بسیجی تبریز که عضو پایگاه محله مارالان تبریز است، در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: ما به همراه دیگر اعضای بسیجی این پایگاه به صورت شبانه روزی معابر شهری را ضدعفونی می‌کنیم.
سجاد پوربالازاده ادامه می‌دهد: ما به صورت شیفت‌های 10 نفری فعالیت می‌کنیم، بدین صورت که گروهی به صورت شبانه کارهای ضدعفونی را انجام می‌دهند و گروهی دیگر نیز صبح‌ها به انجام غربالگری سلامت و همچنین توزیع ماسک و مواد بهداشتی بین شهروندان می‌پردازند.
وی می‌افزاید: بعداز دستور مقام معظم رهبری مبنی بر پای کار آمدن تمام نهادها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ما بسیجیان نیز در تبریز آمادگی خود را اعلام کردیم و تحت فرماندهی سپاه عاشورا مشغول به فعالیت هستیم.

پیام آذری


اقدامات محله‌ای سپاه عاشورا برای مبارزه با کرونا
نکته جالب دیگر در فعالیت سپاه عاشورا برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات محله‌ای سپاهیان است به طوری که پاسداران و بسیجیان محله به محله اقدام به غربالگری می‌کنند و مواد ضدعفونی و ماسک در محلات کم برخوردار شهر تبریز توزیع می‌شود.
علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی بیش از دو میلیون متر مربع از معابر اصلی و فرعی استان ضدعفونی شده است علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، بیش از دو میلیون متر مربع از معابر اصلی و فرعی استان ضدعفونی شد با افزایش آمار مبتلایان از دو هفته قبل در کنار قرارگاه زیستی امام رضا (ع)، قرارگاه مردمی نیز توسط سپاه استان آذربایجان شرقی تشکیل شده که تمرکز اصلی این قرارگاه رسیدگی به اقشار ضعیف و مناطق حاشیه‌نشین است که بیش از 25 هزار بسته معیشتی و بهداشتی در این مناطق توزیع شده است.
ضدعفونی معابر اصلی توسط خودروهای رفع آلودگی درخش و روتست و ضدعفونی معابر فرعی و پرتردد نیز توسط بسیجیان انجام می‌شود.

پیام آذری


حضور 270 گروه جهادی آذربایجان شرقی در میدان مبارزه با کرونا
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر از حضور 270 گروه جهادی آذربایجان شرقی در میدان مبارزه با کرونا خبر می‌دهد و می‌گوید: بسیجیان خانم و آقا همگی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا در استان پای کار هستند.
همه مردم و مسئولان پای کار آمده‌اند تا کرونا را شکست دهیم
محمد اسکندری با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی استان در حال ضدعفونی معابر و محلات سطح شهرها و روستاهای استان هستند، ادامه می‌دهد: در این خصوص نیروهای مردمی نیز حضور دارند و به نوعی می‌شود گفت که همه مردم و مسئولان پای کار آمده‌اند تا کرونا را شکست دهیم.
وی با بیان اینکه توزیع اقلام بهداشتی و توزیع ماسک از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی در استان است، می‌افزاید: بیش از 3000 نفر از بسیجیان تبریز در قالب گروه‌های جهادی مشغول به کار هستند که در این مدت نزدیک 40 هزار مورد ضدعفونی اماکن عمومی، 5 هزار مورد ضدعفونی معابر انجام شده و بیش از 30 هزار بسته توزیع اقلام بهداشتی، 19 هزار مورد توزیع ماسک و 40 هزار لیتر مواد ضدعفونی در سطح شهر تبریز توزیع شده است.

پیام آذری


راه اندازی 21 کارگاه مردمی تولید ماسک توسط گروه‌های جهادی
همچنین در راستای کمک و همکاری با مدافعان سلامت به همت گروه‌های جهادی و همراهی مردم استان 21 کارگاه مردمی تولید ماسک راه اندازی شده است.
بیش از 14 هزار نفر از بسیجیان در این کارگاه‌ها و تیم‌های ضدعفونی مشغول به خدمت رسانی هستند.
همچنین به همت سازمان اطلاعات سپاه عاشورا مقابله با سودجویان و محتکران مواد و اقلام بهداشتی در استان تشدید شده و در این راستا پنج انبار احتکار مواد بهداشتی از قبیل دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده نیز توسط اطلاعات سپاه عاشورا کشف و در اختیار مبادی توزیع قرار گرفته است.

پیام آذری


شهرداری تبریز آماده همکاری با نیروهای داوطلب ضدعفونی در محلات
شهردار تبریز نیز در این خصوص می‌گوید: اداره کل سلامت شهرداری آمادگی دارد تا در هر محله‌ای که شهروندان بخواهند به صورت خودجوش عملیات ضدعفونی انجام دهند، محلول‌های ضدعفونی کننده را به صورت رایگان در اختیارشان قرار بدهد.
ویروس « کرونا » تنها به دست خود مردم ریشه‌کن می‌شود
ایرج شهین‌باهر اظهار می‌کند: ویروس « کرونا » تنها به دست خود مردم ریشه‌کن می‌شود و تلاش مجموعه شهرداری آگاهی شهروندان در این خصوص و پیشگیری از شیوع این بیماری در محلات تبریز است.
او می‌افزاید: طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی، قراملک جزو آلوده‌ترین مناطق تبریز در بحث کرونا است و البته شهروندان این محله چه در بحث قرنطینه خانگی و چه در بحث ضدعفونی داوطلبانه محله، پای کار هستند و با هرچه که در توان دارند به میدان آمده‌اند تا این بیماری را ریشه‌کن کنند.

پیام آذری


او ادامه می‌دهد: مجموعه شهرداری هم تلاش می‌کند با تهیه محلول‌های ضدعفونی در کنار این عزیزان باشد و امروز نیز تلاش کردیم با حضور در این جمع، موجب دلگرمی آنان شده و دیگر محلات شهر را نیز تشویق کنیم که در ریشه‌کنی ویروس کرونا پای کار باشند.
او با تأکید بر ضرورت قرنطینه خانگی می‌گوید: از شهروندان می‌خواهیم ضمن بحث ضد عفونی، در خانه مانده و بیرون نیایند تا بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم، و گرنه با دید و بازدید عید و تجمع در بیرون، این بیماری به این زودی از بین نخواهد رفت.

پیام آذری


راه اندازی پویش «به توان ما» و «تبریز علیه کرونا»
نکته جالب دیگر در پای کار بودن تمام سازمان‌ها و نهادها برای مقابله با ویروس کرونا راه اندازی پویش «به توان ما» و «تبریز علیه کرونا » توسط سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی است.
پویش «به توان ما» و «تبریز علیه کرونا » توسط سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی راه اندازی شده است
به دنبال انتشار ویروس منحوس کرونا و ایجاد برخی مشکلات در کشور و توصیه مقام معظم رهبری در راستای رعایت و تبعیت از دستورات بهداشتی، هیئات مذهبی به منظور پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا و ارج نهادن به بهداشت عمومی و فردی با تعطیل نمودن فعالیت‌های جمعی فرهنگی و مذهبی، با تأسی از سیره ائمه معصومین علیهم السلام بصورت جهادی و خودجوش در کنار جهادگران نهضت تبلیغات، فعالیت‌های اجتماعی خود را مضاعف نموده و به صف مقدس مدافعان سلامت کشور پیوسته‌اند.
تاکید بر شعار در خانه می‌مانیم و در خواست از مردم برای تحقق این شعار با استفاده از تبیین علمی و محتوایی، تاکید بر شعار زنجیره کرونا را قطع کنیم با هدف آگاهی بخشی و هشدار به مردم، مطالبه ورود جدی مسئولین به مدیریت کرونا و عین حال تاکید بر مسئولیت تک تک شهروندان در مبارزه با ویروس، تبیین راهکارهای مناسب جهت پیشبرد امورات زندگی در شرایط قرنطینه خانگی، در زمینه مدیریت اقتصادی و اوقات فراغت و مطالبه از مسئولین و دولت برای ارائه طرح‌های اقتصادی و تسهیلات جهت گذراندن معیشت اقشار کم درامد و تسهیل موارد کاری مربوط به کسبه، اصناف و دست‌فروشان از رویکردهای این پویش‌ها در آذربایجان شرقی و شهر تبریز است.

پیام آذری


2 میلیون نفر در آذربایجان شرقی غربالگری کرونا شدند
فرمانده سپاه عاشورا نیز در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: دو میلیون نفر در آذربایجان شرقی توسط 9 هزار نفر از بسیجیان استان غربالگری کرونا شدند.
سردار عابدین خرم با بیان اینکه قرارگاه بسیج ملی آذربایجان شرقی از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده است، می‌افزاید: در قالب این قرارگاه در یک‌هزار و 100 خانه بهداشت و مرکز بهداشت استان مردم روستاها و شهرها غربالگری کرونا می‌شوند.

پیام آذری


وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه توان خود به مقابله با این ویروس منحوس آمده است، ادامه می‌دهد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بر اساس دستور فرمانده معظم کل قوا موضوع این ویروس را خاتمه دهیم.
خرم با بیان اینکه شناسنامه سلامت کرونا برای مردم استان صادر می‌شود، می‌گوید: هدف از طرح غربالگری افراد شناسایی افراد مبتلا است. تا چند روز پیش مشکلات در استان اساسی بود که خوشبختانه زیرساخت‌ها فراهم شد.

پیام آذری


وی ادامه می‌دهد: از دیروز تا امروز 50 درصد جمعیت در طرح غربالگری شرکت کردند، تا 3 روز آینده طرح غربالگری خاتمه پیدا می‌کند. تعداد 32 هزار نفر از بسیجیان آذربایجان شرقی در طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا مشارکت می‌کنند.
بدون شک همه این تلاش‌ها با همراهی مردم در شکست دادن ویروس کرونا مؤثر خواهد بود و امیدواریم هرچه زودتر شاهد اتمام ویروس کرونا در سطح کشور باشیم.

پیام آذری


پیام آذری


پیام آذرینظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به 1537 نفر رسید

بی‌توجهی برخی واحدهای صنفی تبریز به طرح فاصله گذاری اجتماعی

گردش مجازی در آبشار «آسیاب خرابه» جلفا

نماینده ولی ‌فقیه در استان و استاندار آذربایجان‌غربی درگذشت امام جمعه چهاربرج را تسلیت گفتند

بهبودی 379 بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی

واحدهای صنفی پلمب‌شده در مهاباد به 130 باب رسید

15 نانوایی در اهر تذکر گرفتند

توقف در کمپ‌های گردشگری آذربایجان‌شرقی در روزهای 12 و 13 فروردین ممنوع است

12 فروردین تبلور مردم سالاری دینی است

کمین کرونا در دامن طبیعت

مدافعان سلامت همراهی بیشتر مردم را می‌خواهند

12 فروردین از بارزترین جلوه های اراده مردم بر تعیین سرنوشت خود است

1.5 تُن مواد غذایی فاسد در تکاب کشف و امحا شد

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در مهاباد ثابت ماند

30 مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده در بوکان پلمب شد

تعطیلی بازار بوکان موجب کاهش سرعت ابتلا در بوکان شد

مسیر تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری اشنویه در روز طبیعت مسدود است

195 هزار ماسک در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی تولید شد

16 دستگاه تاکسی متخلف در مهاباد به پارکینگ منتقل شد

مجوز تردد در جاده‌های برون شهری مهاباد لغو شد

ترخیص 10 بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان در اشنویه

افزایش اقدامات کنترلی برای  13 فروردین در میاندوآب

توزیع بیش از ١٣ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در ارومیه

250 دستگاه خودرو پلاک غیربومی از مبادی پلدشت برگردانده شد

بهبودی 10 بیمار کرونایی در هشترود

412 طرح در سال جهش تولید تکمیل می‌شود

باورها و راه های غلط در مقابله با کرونا

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یکهزار و 537 نفر رسید

فرمانده جدید پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز معرفی شد

محدودیت های ترافیکی در ارومیه اعمال می شود

امام جمعه ارومیه فوت امام جمعه چهاربرج را تسلیت گفت

امام جمعه چهاربرج براثر کرونا درگذشت

شمار درگذشتگان کرونا در اردبیل به 69نفر رسید/موارد بستری 353 نفر

رسانه ها می‌توانند باورپذیری خطرات کرونا را افزایش دهند

برخورد قاطع قضائی با عومل‌ ناامن کننده سلامت مردم انجام می‌شود

انتصاب جدید در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش

استان اردبیل در تولید و تامین مواد ضدعفونی خودکفا است

ارائه خدمات دفاتر تسهیلگری به 30 هزار حاشیه‌نشین ارومیه

30 هزار اخطاربه اصناف متخلف داده شد/کاهش ترددها در آذربایجان شرقی

سخنگوی دولت در ارتباط تصویری با خبرنگاران عنوان کرد:اختصاص 75 هزار میلیارد تومان برای حفظ تولید

بهره برداری بخش‌هایی از شبکه آبیاری «خداآفرین» آغاز شد

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در 12 شهرستان آذربایجان‌غربی

راه اندازی مرکز تخصصی دیالیز/379 نفر مبتلا به کرونا بهبود یافتند

785 واحد صنفی متخلف در آذربایجان غربی پلمب شد

رسانه‌ها دقت کنند، مطالبشان مورد سوء استفاده دشمن قرار نگیرد

785 واحد صنفی متخلف در آذربایجان‌غربی پلمب شد

مسیرهای اصلی و فرعی تکاب در روز سیزده بدر مسدود می‌شود

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 696 نفر رسید

تصویب 5130 میلیارد ریال اعتبار برای مناطق زلزله‌زده قطور در هیات دولت

پای حاجی لک‌لک‌ها به روستاهای مهاباد باز شد