پیام آذری

آخرين مطالب

هتل سنتی شهرستان نیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد اقتصادي

هتل سنتی شهرستان نیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نیر گفت:‌هتل دژ بهمن که در روستای هدف گردشگری کورعباسلوی شهرستان نیر در حال احداث است، تا پایان سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

بهنام وکیلی روز پنجشنبه اظهار کرد: این پروژه در حال حاضر 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تلاش و جدیت بر این است تا با حمایت‌های لازم زمینه برای بهره برداری از این طرح تا موعد مقرر فراهم آید.
وی بیان کرد: هتل سنتی کورعباسلو در زیربنای یک هزار و 700 مترمربع احداث می‌شود و با تکمیل و بهره‌برداری از آن برای 22 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
وکیلی تشریح کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی خواهد شد و در کنار آن 3.5 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای این هتل در نظر گرفته شده که از این میزان اعتبار تا کنون یک میلیارد و 50 میلیون تومان پرداخت شده است.
او افزود: در مجموع یک میلیارد و 800 میلیون تومان تاکنون برای این هتل هزینه شده است که با پرداخت تسهیلات و آورده خود سرمایه‌گذار شاهد افتتاح و راه‌اندازی این پروژه تا پایان سال خواهیم بود.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نیر بیان کرد:‌ هتل دیگری نیز در روستای هدف گردشگری کورعباسلو در حال احداث است که تلاش می‌شود زمینه برای افتتاح آن نیز فراهم آید.
وکیلی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان اظهار کرد: وجود منطقه نمونه گردشگری بولاغلار و چندین اثر تاریخی و طبیعی در شهرستان نیر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه را ضروری می‌کند.
نیر در 30 کیلومتری جنوب غرب اردبیل و روستای کورعباسلو در 12 کیلومتری این شهر واقع است.
برچسب‌ها
اردبیل میراث فرهنگی جهانگردی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب