پیام آذری

آخرين مطالب

لاریجانی:

توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است/ مصوبه مجلس، ایستادگی در برابر حرکت پیش رونده صهیونیست هاست سياسي

توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است/ مصوبه مجلس، ایستادگی در برابر حرکت پیش رونده صهیونیست هاست
  بزرگنمايي:

پیام آذری - رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز تفاوت میان دو مکتب در دنیا بعد از شیوع ویروس کرونا گفت: در یک مکتب رئیس جمهوری مثل ترامپ با نسخه های پزشکی خود ملتش را بدبخت می کند و در مکتبی دیگر رهبر یک کشور تصمیمات ستادی متشکل از متخصصان و پزشکان را می پذیرد.

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرداری قم در نخستین جلسه شورای اداری سال 99 این استان شرکت کرده بود، ضمن تشکر از تلاش های مدیران اجرایی و استاندار در رسیدگی به مسائل استان قم گفت: دستگاه های مختلف قم در حادثه سیل و ماجرای کرونا تلاش صادقانه داشتند و از همان ساعات ابتدایی همت کرده و جلسات تشکیل شد که ما نیز در جریان آن بودیم و عزم اجرایی خوبی برای کمک به مردم تحقق یافت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش های وزارت بهداشت و کادر درمان در مبازه با کرونا گفت: پرستاران در سایر کشورها با بلندگو مردم را راهنمایی می کردند در حالی که در کشور ما پرستاران حضور فیزیکی در بیمارستان ها داشته و حتی افراد غیرکادر درمان نیز به کمک بیماران شتافتند که این نشان دهنده این است که این افراد در مکتب اهل بیت(ع) تربیت شده و اکنون سرمایه کشورند.
وی در ادامه با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث مقایسه میان دو مکتب درجهان شده است عنوان کرد: یکی از این مکاتب برخورد تجاری داشت که اجازه داد سالمندان هر چه سریعتر بمیرند تا هزینه آنها کمتر شود اما در مکتب دیگر خیرین قیام کرده و حتی سالمندان برای آنها اولویت بود.
لاریجانی ادامه داد: در عرصه سیاست نیز فردی مانند ترامپ هر روز یک نسخه پزشکی می پیچد که مردم خود را بدبخت تر می کند اما در مدیریت دیگر ستادی متشکل از متخصصان و پزشکان ایجاد می شود و به دنبال آن رهبری معظم، مراجع عظام تقلید و تولیت آستان ها همگی از تصمیمات ستاد پیروی کرده و این یک رفتار سیاسی بسیار ارزشمند است.
رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به سخت بودن و وسیع بودن بیماری کرونا در قم و تلاش مسئولان در این حوزه عنوان کرد: قم در این مسئله خوش درخشید و استاندار نیز علیرغم کسالت خود در این حوزه سخت کوشید همچنین لازم است از نیروهای مسلح و سایر دستگاه ها و همچنین خیرین که باعث شدند موج کرونا کنترل شود تشکر کنم و امیدوارم هر چه سریعتر این بیماری پایان یابد.
وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط امروز باید شفاف صحبت کرد اظهار داشت: وجود رهبری حکیم و فرزانه، زیرساخت ها و سرمایه گذاری هایی که اکنون به کشور کمک می کند همچنین حضور مردم وعلاقمندی آنها به یکدیگر و اخلاصشان، همگی سرمایه است که باید حفظ شود.
لاریجانی اضافه کرد: بعد از اتمام کرونا وضعیت کشور با گرفتگی هایی مواجه خواهد شد که مدیران استانی باید به دنبال کاهش سختی ها باشند؛ کرونا باعث تشدید بیکاری شده و گروه های ضعیف و کارگر کار خود را از دست داده اند همچنین عدم امکان زیارت باعث شده بسیاری از کسبه های قم با مشکل مواجه شوند از این رو علیرغم تجربیات خوب باید به فکر مشکلات پیش رو نیز باشیم.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را تحت عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند، اظهار داشت: باید همت شود و چارچوب ها در نظر گرفته شود، این شعار قابل تحقق است لذا باید جلوی رکود کارخانجات قم گرفته شود البته برای توسعه قم باید به چند وجه توجه کرد و اینکه تصور شود قم صرفا به دلیل وجود مضجع شریف کریمه اهل بیت(س)، حوزه علمیه و مراجع تقلید محل حضور مردم است یک نگاه تک وجهی است و باعث می شود صرفا با یک حادثه مانند کرونا اقتصاد قم دچار مشکل شود لذا باید قم را به سمت صنعتی شدن برد و همانطور که محدودیت های سرمایه گذاری برداشته شده، زمینه ها برای آن فراهم شود و حتی علیرغم وجود مشکل تحریم با اختیاراتی که به استانداران داده می شود مشکلات برطرف شود چنانچه اکنون آنها می توانند وام بگیرند تا حوزه صنعت در استان اقدام فعال داشته باشد.
وی در ادامه با تاکید بر فراهم شدن زمینه برای اقتصادهای خرد ابراز داشت: ضوابط اضافی باید از سر راه آنها برداشته شود چرا که شرایط اکنون به خاطر تحریم به گونه ای است که نیازمند تسهیل سرمایه گذاری هستیم و نتیجه بیشتری نیز دارد لذا شهرداری و شورای شهر باید کمک کنند تا از شرایط سخت عبور کنیم.
لاریجانی با تاکید بر ضرورت اعطای اختیارات بیشتر به استانداران عنوان کرد: لازم است درحوزه معدن نیز در استان قم سرمایه گذاری شود همچنین ابتکار کمیته امداد امام(ره) برای اشتغال خرد بسیار خوب بود که باید تسری داده شود.
لاریجانی سه دوره ریاست مجلس و نمایندگی استان قم را افتخاری برای خود دانست و افزود: کار در کنار مراجع و مسئولان قم برای آبادانی این استان باعث افتخار بود به خصوص که این استان از پیش از انقلاب دارای مشکلات زیادی بود و عامدانه قم را از آبادانی محجور کرده بودند و باعث عقب افتادگی آن شده بودند که امروز تا حدود زیادی برطرف شده است اما هنوز به آبادانی نیاز داریم چنانچه باید از ظرفیت های شهرداری برای ترمیم بافت فرسوده استفاده شود که برای آن به شورای هماهنگی پیشنهادی دادم تا در حوزه شهرسازی جهشی ایجاد شده و شهرداران و استانداران با اختیارات بیشتر اقدام کنند و حتی موضوع مسکن جوانان نیز برطرف شود.
وی در ادامه به تشکر از اقشار مختلف استان قم پرداخت و گفت: ورزشکاران، جانبازان و معلولان در استان قم خوش درخشیدند و صنوف دیگر نیز در آبادانی قم تلاش کردند لذا امیدواریم مسیر توسعه این استان بیش از پیش تسریع شود.
طرح مجلس علیه رژیم صهیونیستی از حرکت پیش رونده آنها جلوگیری می کندلاریجانی درادامه در آستانه روز قدس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره اقدامات صهیونیست ها عنوان کرد: صهیونیست ها بیش از پیش حرکت پیش رونده ای دارند که باید مانع آنها شد پوشش کار آنها نیز متفاوت است زمانی دو موجود شیطانی توافق می کنند کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی پیوند دهند که ادامه همان طرح مفتضح قرن است و زمانی نیز در قالب شرکت های فناورانه و صنعتی و بخش اقتصادی ورود می کنند که این طرح تاکید بر ممانعت از حرکت آنها دارد و با متخلفان نیز برخورد خواهد کرد.
رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه آنها می خواهند به اجبار طرح معامله قرن را محقق کنند اظهار داشت: برای مقابله با این طرح به کار میدانی و مجاهدت نیاز است چرا که کشورهای اروپایی توان و انگیزه ایستادگی ندارند و برخی کشورها زبون منطقه نیز مایه ننگ جهان اسلام هستند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید به گرامیداشت روزقدس بیشتر توجه شود اظهار داشت: صهیونیست ها به دنبال از بین بردن حقوق فلسطینیان هستند و تنها ایران در دنیای امروز صادقانه و روشن حرف می زند که طرح مجلس نیز در ابراز نظر ما بسیار مهم است چرا که یک مشت کشور مرتجع در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و تنها جمهوری اسلامی است که باید مانع این عادی سازی شود.
لاریجانی افزود: در شرایط شیوع کرونا به ملت غزه فشار بسیاری وارد آمد و توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که تنها با صدای رسا و اراده قوی باید مقابل این توطئه ایستاد.
در پایان این مراسم استاندار و شهردار با اهدای لوحی از زحمات دوازده ساله دکتر لاریجانی تقدیر کردند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پنیر لیقوان با یک طعم ماندگار و هزار خاصیت

جبران بخشی از زیان‌های کرونا به حوزه گردشگری اردبیل

نخستین مسافر خارجی در مسجد جامع ارومیه حضور یافت

حداقل حقوق بیمه‌شدگان روستایی آذربایجان‌غربی تعیین شد

بخشنامه « لزوم اجرای عدالت و رسیدگی منصفانه به اتهامات مرتکبان جرائم سیاسی» ابلاغ شد

تغییرات در سیاست های فیس بوک در پی اعتراض کارمندان

اطلاعاتی در مورد بسته الحاقی Fell Seal: Arbiter’s Mark منتشر شد

برنامه‌ای برای آن‌ها که می‌خواهند بهترین سلفی‌ها را بگیرند

محل تمرینات ماشین‌سازی تغییر می‌یابد

امشب یک سیارک از کنار زمین عبور می‌کند

فم‌فتال کیست؟/آشنایی با زن افسونگر داستان‌های نوآر

واحدهای باقیمانده مسکن مهر پارس‌آباد مردادماه تحویل می‌شود

آغاز برداشت 17 تن گل‌محمدی در میاندوآب

استفاده از ماسک برای مراجعان به ادارات در بوکان الزامی شد

بازگشایی مرز بازرگان؛ فرصتی دوباره برای رونق تجارت خارجی ایران

کارشناس کسب و کارهای نو: دوران پساکرونا مدیریت معیشتی می‌طلبد

تداوم مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل‌های اهر و ارسباران

سطح وسیعی از جنگل‌های اهر با آفت پروانه دُم قهوه‌ای درگیر است

اولین کاریابی الکترونیکی استان همدان تاسیس شد

پروژه جدید Halo در دست ساخت است

برنامه ریزی آمریکایی‌های خرافاتی برای حمله به دکل‌های 5G

صدها هزار سایت وردپرسی هدف حمله سایبری قرار گرفتند

بازگشت گوشی های قاچاق به بازار

یازده اولویت مهم مجلس یازدهم

تکمیل 50 درصدی پروژه جاده چهار خطه پارس‌آباد در سال جاری

محلول پاشی در ارسباران تنها راه مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای است

واحدهای باقیمانده مسکن مهر پارس‌آباد مردادماه تحویل متقاضیان می‌شود

ایجاد ناحیه صنعتی 68هکتاری بخش مرادلو و لاهرود مشگین‌شهر

انتخاب مدیر اجرایی و رئیس جدید تسهیلات جهانی محیط زیست

تیر شکارچی این بار بر بدن رییس اداره محیط زیست سروستان

بوی خوش "قیزیل گول" در آذربایجان غربی

گلایه برخی کشاورزان از نحوه اجرای طرح "بخشودگی جرایم وام‌ کمتر از 100 میلیون"

استان اردبیل 90 درصد بذر ذرت کشور را تامین می‌کند

قهرمان پرورش اندام جهان: مرام پهلوانی در زمان تنگدستی تجلی می‌یابد

سد چپرآباد اشنویه امروز پنجشنبه آبگیری شد

1400 میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شد

فعالیت تجاری 24 ساعته مرز بازرگان با ترکیه از سرگرفته شد

10 میلیون روستایی تا سال 1400 دارای آبرسانی پایدار می‌شوند

اولین محموله دارویی از مرز بازرگان وارد کشور شد

شاخص بهره مندی آب روستایی3 درصد بالاتر از میانگین کشوری است

450 راس احشام قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی کشف شد

خرید اینترنتی در آذربایجان غربی 2.3 برابر افزایش یافت

نماز جمعه فردا در 4 شهر آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

افزایش مبتلایان کرونا در آذربایجان غربی/164نفر جدید شناسایی شد

کرونا در آذربایجان غربی رکورد زد/شناسایی 303 بیمار جدید

کریدور غرب کشور در آذربایجان غربی هفته دولت افتتاح می شود

نزولات آسمانی در آذربایجان غربی 24.5 درصد کاهش یافت

ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه میزبان بازی‌های تیم فوتبال 90 شد

پایانه رازی در توسعه مناسبات ایران و ترکیه نقش مهمی دارد

سواحل روستای گورچین قلعه ارومیه ساماندهی می شود