پیام آذری

آخرين مطالب

هشدار داد:

استاندار اردبیل نسبت به بازگشت وضعیت قرمز کرونا هشدار داد سياسي

استاندار اردبیل نسبت به بازگشت وضعیت قرمز کرونا هشدار داد
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل- استاندار اردبیل نسبت به احتمال بازگشت وضعیت قرمز بیماری کرونا در صورت عدم رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم و مسوولان استان هشدار داد.

اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونای استان اظهار کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی جلوه دادن بیماری کرونا افراد بستری شده به خاطر ابتلا به این ویروس در طول یک هفته بالای 100 نفر بوده است.
وی ادامه داد: در صورت ادامه این روند تا یک ماه آینده این تعداد به 400 نفر افزایش می‌یابد و این یک هشدار و خطر جدی برای جامعه است.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید همه در این راستا به مثابه پیک‌های گذشته تلاش کنند، افزود: نباید با نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی باعث افزایش محدودیت و تعطیلی بازار و کسب و کار شویم.

پیام آذری


وی محدود کردن برگزاری مراسم عروسی و ترحیم را یکی از ضروریات در استان بر شمرد و گفت: متاسفانه در خود اظهاری عده‌ای از مبتلایان شرکت در این مراسم دلیل اصلی ابتلای آنها به کرونا و بستری شدن در بیمارستان بوده است .
بهنامجو تشریح کرد: سلامتی و آرامش مردم برای ما از همه چیز مهم است و نباید به جهت عدم رعایت عده‌ای، زندگی و سلامت سایر افراد به خطر بیافتد.
او با بیان اینکه در ادارات دولتی و سایر ارگان‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بالای90درصد باشد افزود: کارمندان و دستگاه‌های اجرایی در این مسیر باید الگوی مردم عادی باشند و در بیمارستان‌ها هم رعایت فاصله اجتماعی بسیار مهم و حیاتی است.
وی بیان کرد: به هر مسوولی که نتواند در اداره متبوعه خود فاصله اجتماعی را مدیریت و کنترل کند باید بصورت جدی تذکر داده شود.
استاندار اردبیل از مردم خواست در اجتماعات عمومی و مراسمی که در خانه ها برگزار می شود رعایت موارد بهداشتی را کرده و حدالمقدور شرکت نکنند تا به عنوان ناقل سایر مردم را با خطر مبتلا مواجه نکنند.
رییس ستاد مقابله با کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: باید در این برهه از زمان تیم‌های نظارتی دلسوزانه و مسوولانه در مکان‌های عمومی، وسایط نقلیه عمومی و سایر نقاط حساس فعال شوند و نارسایی و مشکلات موجود را احصا و جهت حل آن اقدام کنند.
وی افزود: فعالیت‌ها باید استمرار داشته باشد و بسیج محلات و پایگاه های مقاومت جهت هدایت و راهنمایی مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا می‌توانند کمک خوبی برای دولت و دستگاه های متولی باشند.
استاندار اردبیل افزود: در شهرستان اردبیل 50 تیم عملیاتی برای گندزدایی و ضدعفونی فعال شده و در کنار آن 4 مرحله رزمایش مقابله با کرونا و تغییر سبک زندگی در سطح این شهرستان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه امسال تعداد مسافر در استان اردبیل بسیار کاهش یافته است، گفت: در مقطعی از ورود مسافر به استان ممانعت شد و در حال حاضر هم به دلیل شیوع ویروس کرونا سفر به استان کاهش زیادی دارد و مردم استان باید به جهت حفظ سلامتی خود و خانواده ها نهایت رعایت و دقت را داشته باشند.
بنا به اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تاکنون 237 هزار و 878 نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده و 11 هزار و 408 نفر نیز جان باخته‌اند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا اردبیل بهداشت و سلامت


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield