پیام آذری

آخرين مطالب

ورزش اردبیل، افزایش امکانات در سایه تلاش دولت ورزشي

ورزش اردبیل، افزایش امکانات در سایه تلاش دولت
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - ورزش اردبیل تاریخ و سابقه درخشانی داشته اما بعلت نبود زیرساخت‌ها و کمبود امکانات استعدادهای ورزشی این استان هیچوقت به شایستگی امکان بروز نداشته، نقیصه بزرگی که پس از انقلاب بویژه در دولت تدبیر و امید تلاش‌های موفقی برای رفع آن برداشته شده است.

تا همین چند سال پس از انقلاب خبری از زمین‌ها و امکانات ورزشی در استان نبود، روستاها کلا از مکان و سالن ورزشی بی بهره بودند و استعدادهای ورزشی منطقه نشکفته، پژمرده شده و امکان بروز و ظهور پیدا نمی‌کردند، آنهایی نیز که می‌درخشیدند امکان ادامه فعالیت در منطقه نداشته و در خارج از استان و یا کشور روزگار گذرانده و این دیار را فراموش می‌کردند.
برای رفع کمبودها گام‌ها و اقدامات خوب اما ناکافی در سال‌های گذشته با ساخت و ساز سالن‌های ورزشی در اقصی نقاط استان اجرایی شد که بخش مهمی از آن سهم دولت تدبیر و امید بویژه دولت دوازدهم بوده است.
افزایش سرانه ورزشی در دولت تدبیر و امید
استان اردبیل در مقایسه با دیگر استانهای کشور از نظر سرانه ورزشی همیشه در وضعیت نامناسب قرار داشت اما در در دولت تدبیر و امید در زمینه افزایش این سرانه اقدامات خوبی انجام گرفته و وضعیت تا حدودی بهبود یافته است.
سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در این زمینه گفت: در دولت آقای روحانی سرانه ورزشی استان از 43 صدم مترمربع به 54 صدم مترمربع افزایش یافته است.
وی افزود: در این دولت 23 طرح و پروژه ورزشی در استان با 19 هزار و 992 متر مربع افتتاح یا بازسازی شده است.

پیام آذری


به گفته وی ، سالن ورزشی ورندق در خلخال، سالن ورزشی تکله در پارس‌آباد، سالن ورزشی کوثر علیا در گیوی، سالن ورزشی شهرک کوثر در اردبیل، سالن ورزشی روستای نقدی در مشگین‌شهر، سالن ورزشی روستای نوشهر در اردبیل، سالن ورزشی روستای مرنی در نمین، خانه کشتی در سرعین، سالن ورزشی روستای دیزج در گرمی، سالن ورزشی روستای سنگ‌آباد در شهرستان کوثر و سالن ورزشی آراللو در اردبیل از جمله این 
انوشیروانی اضافه‌کرد: در راستای بهسازی اماکن ورزشی با مشارکت بخش خصوصی، استخر شهرستان مشگین‌شهر، استخر شهید رجایی در اردبیل، استخر شهرستان خلخال و سالن شهدای شام اسبی از طریق ماده 27 به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی با اشاره به پروژه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در سال جاری ادامه داد: امسال تلاش می‌شود طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی استان مانند سالن سرپوشیده دو و میدانی ورزشگاه علی دایی، زمین چمن شهرستان‌های گرمی و مشگین‌شهر و همچنین سالن وزنه‌برداری و سالن اسکیت افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و در اختیار ورزشکاران قرار گیرد.
آماده بهره برداری شدن 6 پروژه ورزشی در سال جاری
در این حال برای رفع کاستی ها و افزایش سرانه ورزشی در استان تلاش ها ادامه داشته و پروژه های ورزشی بویژه در مناطق محروم این استان با وجود مشکلات شدید مالی در حال ساخت و ساز بوده و برخی از آنها در آستانه بهره برداری می‌باشد.
به گفته مدیرکل ورزش وجوانان استان اردبیل امسال 6 پروژه و طرح ورزشی در نقاط مختلف این استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
سجاد انوشیروانی فزود: تکمیل زمین چمن بخش هیر، تکمیل زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید خدنگی اردبیل، اصلاح زمین روباز روستای بابک و زمین چمن طبیعی استادیوم تختی پارس‌آباد، تکمیل خانه وزنه‌برداری اردبیل و پروژه سالن سرپوشیده دو ومیدانی ورزشگاه علی دایی از جمله این طرح‌ها است.

پیام آذری

وی اظهارداشت: از این طرح‌ها چهار مورد آن استانی و 2 پروژه خانه وزنه‌برداری اردبیل و پروژه سالن سرپوشیده دو ومیدانی ورزشگاه علی دایی ملی بوده و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی مجری آن‌ها می‌باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بیان کرد: این پروژها هم اکنون 70 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تلاش می‌شود با جذب اعتبار تا آخر امسال به بهره‌برداری رسیده و در اختیار ورزشکاران و علاقه‌مندان قرار گیرد.
او با بیان اینکه سرانه ورزشی استان اردبیل از میانگین کشوری کمتر است، اضافه کرد: با افتتاح این پروژه‌ها در مجموع 29 هزار و 100 متر مربع به سرانه ورزشی استان اضافه خواهد شد.
در این حال تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های رها شده ورزشی این استان نیز در دستور کار بوده و برای تکمیل 60 پروژه ورزشی نیمه‌تمام بر اساس برنامه زمان‌بندی تلاش می‌شود.
به گفته سجاد انوشیروانی تلاش می‌شود تا تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره اولویت‌دار استان با استفاده از اعتبارات ملی و استانی به اتمام برسد.
وی گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی استان از مطالبات به حق ورزشکاران در افزایش سرانه ورزشی و لازمه توسعه ورزش نیز تحقق خواسته ورزشکاران و زمینه‌سازی برای استفاده از اماکن ورزشی مناسب برای رشته‌های ورزشی فعال در استان است.
افزایش تعداد ورزشکاران بیمه شده در استان
در کنار توجه به اجرای پروژه های ورزشی توجه به سازماندهی ورزشکاران و پوشش بیمه ای آنها نیز مورد توجه بوده و تعداد آنها هر سال در حال افزایش بوده است.
بر اساس اعلام معاون ورزشی اداره کل ورزش و امور جوانان استان اردبیل بیش از 53 هزار ورزشکار در این استان سازمان یافته و تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفته‌اند.

پیام آذری


محمدرضا برادران بیان کرد: از این تعداد 35 هزار و 199 نفر مرد و 18 هزار و 428 نفر بانوان هستند که فدراسیون پزشکی ورزشی آنها را بیمه کرده است.
وی با بیان اینکه 48 هیات استانی در اردبیل فعال است، اظهارداشت: در مجموع 395 هیات ورزشی هم در شهرستان‌های استان در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.
وی بیان‌کرد: هیات فوتبال استان با 10 هزار و 876 نفر و هیات ورزش‌های همگانی با هفت هزار و 943 بیمه شده بیشرین جمعیت بیمه‌شدگان را دارند.
ورزش بانوان و توجه ویژه به آن
بانوان بعنوان نیمی از قشر جامعه مورد دولت بوده و تلاش شده تا در سال‌های اخیر مشکلات آنها در بخش ورزش نیز رفع شده و امکانات برابر با مردان برای آنها تامین شود.
مژگان سلطانی رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان فعالیت بیش از 20 هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در این استان گفت: این تعداد ورزشکار در 40 هیات ورزشی بانوان مشغول فعالیت هستند.

پیام آذری


وی افزود: بیش از 30 درصد ورزشکاران سازمان یافته و تحت پوشش بیمه در این استان را بانوان تشکیل می دهند.
او با اشاره به سرانه ورزش بانوان استان اردبیل بیان کرد: سرانه فضای ورزشی اردبیل کم و در حدود 67 صدم متر مربع است در حالی که استاندارد این سرانه حداقل یک مترمربع می باشد.
سلطانی اظهارداشت: بانوان اردبیلی تنها از سه درصد کل فضای ورزشی موجود در استان استفاده می‌کنند و برای رشد و توسعه ورزش این قشر ایجاد زیرساخت‌های لازم ضروری است.
رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با تاکید بر ترویج ورزش همگانی گفت: در ورزش همگانی بانوان اردبیل جزو سه استان برتر کشور هستند.
کرونا و حمایت دولت از آسیب دیدگان ورزش استان
شیوع ویروس کرونا در کنار بسیاری از صنوف و مشاغل بیشترین ضربه را به بخش ورزش زده و موجب بیکاری و آسیب مالی بسیاری از فعالان این بخش شد و به این خاطر دولت اقداماتی در جهت حمایت از ورزشکاران و فعالان این بخش انجام داده است.
سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و امور جوانا استان اردبیل گفت: با تعطیلی تمامی فعالیت‌های ورزشی در اثر کرونا باشگاه‌ها و اماکن ورزشی استان ضرر دیده و دچار آسیب شده‌اند.
وی بیان کرد: برای حمایت از بخش ورزش باشگاه‌ها و اماکن ورزشی خسارت‌دیده از ویروس کرونا در این استان برای دریافت تسهیلات به وزارت ورزش و جوانان معرفی شده‌اند.
او اظهارداشت: برای همین 500 باشگاه، اماکن ورزشی، ورزشکار و مربی استان برای دریافت تسهیلات و وام به وزرات ورزش و جوانان معرفی شدند تا با دریافت تسهیلات بخشی از مشکلات آنها حل شود.

پیام آذری


وی با اشاره به اینکه اغلب اماکن بخش خصوصی استیجاری بوده و متصدیان آنها نیاز به کمک و مساعدت مالی دارند، بیان‌کرد: در ادامه روند حمایت مالی از خسارت‌دیدگان در نظر داریم طی تفاهم‌نامه‌ای با صندوق قرض‌الحسنه رسالت استان اردبیل تسهیلات مالی در اختیار آنها قرار دهیم.
وی اضافه‌کرد: پرداخت تسهیلات 160 میلیون ریالی و ثبت‌نام صاحبان باشگاه‌های خصوصی برای برخورداری از این وام بخشی از اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است.
انوشیروانی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان همچنین نسبت به معافیت سه ماه حق اجاره سالن‌های دولتی اقدام کرده و از مستاجران خود اجاره این مدت تعطیلی اجباری از کرونا را دریافت نخواهد کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: در استان اردبیل 512 باشگاه ورزشی خصوصی فعالیت می‌کنند که بیشتر این باشگاه‌ها در اماکن استیجاری مشغول فعالیت بوده و در مدت تعطیلی ناچار به پرداخت اجاره بهای مکان‌ها و سالن‌های در اختیار خود بوده‌اند.
او اراده دولت را علیرغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کمبود منابع، کاهش فشارها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و بیان‌کرد: اراده وزارت ورزش و جوانان هم کمک به فعالان اقتصادی در ورزش است تا حداقل بتوانند با حفظ وضع موجود اشتغال، شرایط را مدیریت کنند.
وی با بیان اینکه فعالیت 30 رشته ورزشی در باشگاه‌های دولتی و خصوصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به گام دوم فاصله‌گذاری اجتماعی از هفته جاری آغاز می‌شود، اظهار داشت: با توجه به نیاز جامعه به ایجاد نشاط و شادابی انتظار از مسوولان ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌های ورزشی با رعایت مسائل بهداشتی است.
برچسب‌ها
استان اردبیل وزارت ورزش و جوانان معاونت توسعه ورزش بانوان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وقتی مهران غفوریان به دخترش هانا حرکات ورزشی یاد می‌دهد/ ویدئو

ابتلای روزانه 200 نفر به کرونا در آذربایجان‌غربی

تسلا به دنبال ساخت ساعت هوشمند است

زندان و تبعید عاقبت کلاهبرداری از اپل

گوگل پیکسل 5 در بنچ‌مارک‌ هوش مصنوعی دیده شد

تولید عینک‌های واقعیت مجازی برای گوشی‌های ال‌جی و سامسونگ

حمله ادامه دار هکرها به کاربران Tor

نجات جان کودک خردسال توسط دخترعمو

تشییع پیکر فخرالذاکرین در تبریز

تسلیت متفاوت محمود کریمی برای حاج فیروز

طرحی برای افزایش ایمنی و حفاظت فنی در کیش

اگر صاحب یک کسب و کار هستید این 7 کتاب را برای دست یافتن به موفقیت بخوانید

حساب‌ های 3 شرکت متخلف لبنی مسدود شد

قیمت‌ های مجاز تست کرونا در آزمایشگاه‌ ها

کاهش 1 تا 2 میلیونی قیمت‌ ها در بازار خودرو

شهره سلطانی مادری چادری در "خانه امن" شد + عکس

آنتونیو باندراس به کرونا مبتلا شد + وضعیت جسمانی

قیمت عجیب لباس پسر بروس لی در یک حراجی + عکس

شعله های آتش منزل مسکونی را به کام خود کشید - پرتال شهرداری ارومیه

امسال 120 حلقه چاه غیرمجاز در مهاباد پُر می‌شود

احداث دوربرگردان بزرگراه شهید زین الدین

چکش کاری طرح سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی

1500 مورد بازرسی کنترل کرونا در واحدهای کارگاهی استان اردبیل انجام شد

4.1 میلیارد ریال مطالبه کلزاکاران مهاباد پرداخت شد

نامه‌نگاری‌ها بی‌جواب مانده است

تهیه 900 بسته معیشتی در میاندوآب

بررسی وضعیت آمایش سرزمینی در کمیسیون امور داخلی کشور

از بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی تا انتصابات در ذیحسابی

خوشه عسل آذربایجان‌غربی رتبه برتر کشوری را کسب کرد

اختصاص چهارمین محموله اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در مهاباد

توسعه زیرساخت‌ها، برنامه اصلی فدراسیون کشتی در ایام شیوع کرونا

ورود کمیسیون امنیت ملی به تحولات بازار بورس

کاهش 30 درصدی تولید محصولات باغی در مهاباد

برنامه‌های هفته دولت امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

برداشت 730 تُن انجیر از باغ‌های سردشت

کرونا در استان اردبیل همچنان جان می‌گیرد

کشف محموله قاچاق در مراغه

مراسم عزاداری باید با مدیریت اجرا شود

آغاز پویش همدلی مومنانه در آذربایجان شرقی

روند عملیاتی شدن سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقی رصد می‌شود

سامانه یکپارچه مدیریت بحران در مراغه راه‌اندازی می‌شود

84 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان اردبیل نیاز به اصلاح دارد

تغییرات جدید نام خیابانهای تهران

حضور رییس سازمان بهزیستی در جلسه کمیسیون بهداشت

افتتاح پروژه های شهرداری منطقه 9 با حضور مدیران ارشد شهری

جزئیات مرگ خواهر و برادر خردسالی که زنده دفن شدند

آپدیت گوشی وان پلاس نورد ارایه شد

گوگل تعطیلی Chrome apps را به تعویق انداخت

غول سبز گرافیک به دنبال ارائه یک شگفتی!

رمز ارزها پول می‌شوند؟