پیام آذری

آخرين مطالب

سلامت مردم محور فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی است اجتماعي

سلامت مردم محور فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: حفظ سلامت آحاد مردم، محور و هدف اصلی فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ایام کرونایی است.

حجت الاسلام رسول برگی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سال تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تعطیلی بسیاری از مناسبت های انقلابی و مذهبی با شیوع ویروس کرونا، افزود: در این زمینه باید حفظ سلامت مردم مدنظر باشد و هر گونه حرکت بر خلاف این رویه خلاف عرف و شرع است.
وی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خود را در هر شرایطی موظف و مکلف به تبعیت از فرامین و توصیه های مقام رهبری و در کنار آن دستورات بهداشتی و پروتکل های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می داند.
حجت الاسلام برگی با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مردم محور بوده و به عنوان نهادی غیردولتی، عمومی و برخاسته از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی همواره در کنار مردم بوده است، اضافه کرد: طی 40 سال گذشته این شورا در تمام شرایط سخت و دشوار، تلخی ها و شیرینی های انقلاب همپای مردم حاضر بوده و تلاش کرده است به آنچه که منویات امام راحل و مقام رهبری است، جامه عمل بپوشاند.
وی از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان مجموعه ای فرهنگی و تبلیغی برای نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: در حال حاضر افزون بر 20 دستگاه مختلف فرهنگی در سطح کشور فعالیت دارد، اما شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قدیمی ترین نهادها در این عرصه است که کارنامه ای درخشان و قابل قبول طی 40 سال از خود ارایه کرده است.
برگی یاداور شد: طبق اساسنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مصوب سال 1388 هیات وزیران، این مجموعه عهده دار برگزاری 12 مناسبت در کشور است و در کنار آن در برگزاری مراسم های مربوط به رویدادهای غیرمترقبه نیز مسئولیت دارد که نمونه های شاخص آن حماسه 8 دی در تبریز و 9 دی در سراسر کشور برای مقابله با فتنه گران و در سال های اخیر برگزاری تجمع های مردمی در مقابله با حوادث آبان پارسال، می باشد.
وی، ایجاد بستر مناسب جهت تعظیم شعائر و ایام‌الله، تعمیق باورها، ارزشها و ترویج فرهنگ انقلابی، افزایش انگیزه مشارکت مردم در برگزاری مراسم، زنده نگاه داشتن و نکوداشت مناسبت های انقلاب اسلامی به منظور تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی، اشاعه فرهنگ دینی و انقلابی و تثبیت و تعمیق آن در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان از طریق برگزاری مراسم و استفاده بهینه از ظرفیت های آن، برگزاری مراسم عمومی در داخل و خارج از کشور به منظور بزرگداشت مناسبتهای جهان اسلام با همکاری مراجع ذی‌ربط مانند وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تقویت و تحکیم ارزش ها و ارکان انقلاب اسلامی و نظام و تحقق آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و رهبری نظام را از اهداف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد.
حجت الاسلام برگی گفت: اتخاذ تدابیر و خط‌مشی‌ها و تنظیم تقویم مناسبت های سالیانه، ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت نهادها و دستگاههای مؤثر فرهنگی ـ تبلیغی، سازماندهی و مدیریت برگزاری مراسم و مناسبت های کشور در چارچوب وظایف و اهداف شورا، تشکیل ستادهای برگزاری مراسم و مناسبت‌های عمومی و رسمی کشور، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت تأمین منابع و امکانات مورد نیاز، انجام پژوهش و مطالعات راهبردی و کاربردی در موضوعات مرتبط با وظایف شورا، نظارت و ارزیابی عملکرد دستگاه ها و نهادهای همکار در اجرای مراسم و اعلان مواضع در موقعیت ها و شرایط ویژه از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شمار می رود.
وی خط قرمز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را ورود به مباحث جناحی و حزبی اعلام و اظهار کرد: اولویت این شورا تعامل دوطرفه با تمام جریان ها، احزاب و جناح های سیاسی زیرچتر انقلاب اسلامی است و هر جریان، فکر و سلیقه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که برای انقلاب اسلامی تلاش می کند و هدف اصلی آن خدمت به مردم است، در راس فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار دارد.
برگی، رویکرد غیرجناحی و غیرحزبی بودن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برنامه های این مجموعه را مورد اشاره قرار داد و افرود: دعوت از سخنرانان گوناگون و چهره های مختلف از تمامی جریانات و جناح های قانونی کشور در آیین ها و مراسم های انقلابی و مذهبی از جمله این رویکردهاست که همچنان تداوم دارد و ما به این رویه اعتقاد راسخ و مبنایی داریم.
وی خدمت رسانی جهادی به مردم را جزو اقدامات اخیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بیان کرد و اظهار داشت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا، این مجموعه با بهره مندی از ظرفیت خیرین و نیکوکاران استان خدمات عدیده ای در قالب توزیع بسته های معیشتی، مواد ضدعفونی کننده و کمک های مومنانه ارایه کرده است که این خدمات همچنان با مساعدت خیرین ادامه دارد.
برگی گفت: تاکنون یکهزار و 300 بسته معیشتی و مواد غذایی با امضای تفاهم نامه ای بین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با تعدادی از خیرین در سطح شهرهای مختلف و محلات حاشیه ای و آسیب پذیر توزیع شده است.
وی اضافه کرد: در همین رابطه با مساعدت تعدادی از خیرین استان و با هماهنگی صنف نانوایان از 150 روز قبل توزیع نان صلواتی، هر روز در یکی از محلات محروم شهرستان تبریز آغاز شده و برای کمک به مشکلات معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و همین خدمت در سایر شهرستان ها نیز با کمک رابطان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به انجام می رسد.
حجت الاسلام برگی، راه اندازی کارگاه تولید ماسک در 5 نقطه شهر تبریز، توزیع یکهزار و 300 دست لباس گان در مراکز درمانی و بیمارستانی استان و ذبح 38 راس دام سبک و دو راس دام سنگین و توزیع گوشت گرم بهداشتی به استعداد بیش از 500 بسته را از دیگر اقدامات خدمات جهادی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برشمرد.
وی راه اندازی هیات های اندیشه ورزی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی را از رئوس فعالیت های این نهاد اعلام و اضافه کرد: در قالب این هیات ها شورای امنای محلات را در تبریز تشکیل داده و به صورت مویرگی به محلات مختلف ورود کرده ایم تا برنامه های خدمات رسانی را به سهولت و بدون واسطه به انجام برسانیم که این برنامه ریزی در دوران سخت کرونایی بسیار نتیجه بخش بوده است.
به گفته برگی تاکنون بالغ بر 30 هیات اندیشه ورزی با اقشار مختلف از جمله دانشجویان، استادان حوزه و دانشگاه، طلاب، جوانان، روابط عمومی ادارات و سازمان های دولتی، فعالان فرهنگی، خانواده شهدا و ایثارگران، نهادهای امنیتی و انتظامی و فعالان شبکه های مجازی و اصحاب رسانه توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تشکیل شده است.

پیام آذری


وی از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست کرد تا با حساسیت و جدیت ویژه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی را همراهی کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست خبری از خبرنگاران حاضر در جلسه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار و 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با اهدای لوح های سپاس، قدردانی شد. 
برچسب‌ها
ویروس کرونا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کمک دست انداز هوشمند به کنترل‌ترافیک جاده‌ها

پرداخت حقوق میلیونی هواوی به کارکنان نخبه برای مقابله با تحریم‌ها

گوشی تاشو هواوی میت X2 با قابلیت تاشوندگی به داخل راهی بازار می‌شود

سامسونگ پیشتاز توسعه شبکه 6G خواهد بود

سرپرست فرمانداری پارس‌آباد مغان منصوب شد

دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در مشگین‌شهر

ابراهیم امامی سرپرست فرمانداری پارس‌آباد مغان شد

جان باختن 2 کودک تکابی در آتش

شمار فوتی‌های کرونایی آذربایجان غربی به 794 نفر رسید

فروش فوق‌العاده Ghost of Tsushima در ژاپن

سیستم‌های مورد نیاز بازی Crusader Kings 3 اعلام شدند

ویوو Y1s با مدیاتک Helio P35 رسما معرفی شد

چطور از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

کمک 150 میلیون دلاری بیل گیتس برای کاهش قیمت واکسن کرونا

توییتر نمایش آزمایشی تعداد کوت‌ توییت‌ها را آغاز کرد

سلمان رشدی خودکشی کرد؟

مهناز افشار و فرهاد اصلانی در فیلمی برای عاشقان استقلال و فوتبال + عکس

بررسی جزییات لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در کمیسیون اقتصادی

400هکتار گود 120متری زیر پای تهران

ارتش همه امکاناتش را در راه مبارزه با کرونا به میدان آورد

رئیس مجلس درگذشت فخرالذاکرین را تسلیت گفت

بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت در کمیسیون صنایع

ایران به دنبال طرح کنوانسیون جرایم و امنیت فضای مجازی

تست سقوط گلکسی نوت 20 اولترا

شکواییه تیک‌تاک علیه دولت ترامپ

بررسی کارآمدی ماسک‌ها با استفاده از لیزر و موبایل

مقایسه سرعت گلکسی نوت 20 اولترا با ایسوس راگ فون 3

تیم کوک چگونه فرهنگ سازمانی اپل را متحول کرد؟

چین تمامی ترافیک‌های HTTPS مبتنی‌بر TLS 1.3 و ESNI را مسدود کرد

خداآفرین همچنان می‌سوزد

ثبت یک سلفی بی نظیر از زمین

حضور پر رنگ مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در عملیات مهار آتش سوزی پردیس

اتمام 3 طرح بزرگ راهسازی در آذربایجان‌غربی 6400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قرارداد ساخت 630دستگاه واگن با چین کند پیش می‌رود

بررسی خسارات وارده به فعالین حوزه فرهنگ‌و هنر بر اثر شیوع کرونا ویروس

صدای بی‌ریا و سوزناک حاج فیروز زیرک‌کار، گوش‌نواز عاشقان شهید کربلا بود

موانع اجرایی هاب لجستیک آذربایجان شرقی در شهرستان بستان‌آباد رفع شود

عشق به اهل بیت(ع) در وجود حاج فیروز زیرک‌کار موج می‌زد

بررسی تحولات لبنان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

حاج فیروز زیرک‌کار از شاخص‌ترین چهره‌های مذهبی ایران اسلامی بود

بررسی استرداد ارزهای بلوکه شده با حضور ظریف در کمیسیون بودجه

بررسی مسائل حوزه حمل و نقل زمینی و هوایی در کمیسیون عمران

آتش‌سوزی در مراتع خداآفرین ادامه دارد

شیخی: برخی از صنوف به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها به دادگاه معرفی شدند

25 هزار نفر از معلمان حق التدریسی تا قبل از آغاز سال تحصیلی جذب آموزش و پرورش می شوند

آیا تراشه‌های اسنپدراگون امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند؟

تصاحب ARM توسط انویدیا چه پیامدی برای صنعت موبایل خواهد داشت؟

چگونه چربی بدن خود را در خانه آنالیز کنیم؟

قیمت روز لپ تاپ لنوو

هکرها محرمانه‌ ترین اطلاعات اینتل را فاش کردند