پیام آذری

آخرين مطالب

در اختتامیه نخستین جشنواره یک دقیقه قرنطینه

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند شهرداری تهران

  بزرگنمايي:

پیام آذری - مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه موبایلی «یک دقیقه قرنطینه» با اعلام برگزیدگان این دوره از جشنواره و تقدیر از کادر پزشکی کشور، با حضور تعداد محدودی از اعضای دبیرخانه و هیات داوران جشنواره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد و برگزیدگان به صورت برخط معرفی شدند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی برج میلاد، جشنواره بین المللی فیلم‌های کوتاه موبایلی با موضوع «یک دقیقه قرنطینه» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، برج میلاد و همراهی جمعی از هنرمندان و سینماگران همزمان با شیوع گسترده کووید 19 و ماندن بسیاری از شهروندان در منازلشان از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شد و پس از استقبال گسترده ایرانیان در داخل و خارج از کشور، مراسم اختتامیه آن عصر روز گذشته (چهارشنبه 15 مرداد ماه) بصورت آنلاین در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد با حضور هیئت داوران، اعضای دبیرخانه، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و مدیرعامل برج میلاد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد. در ابتدای این مراسم کلیپی کوتاه از معرفی برج میلاد همچنین مستندهایی از نحوه دریافت آثار، انتخاب و داوری آثار برگزار شد.
سپس غلامحسین شاه علی دبیر جشنواره روی سن حضور پیدا کرد و درباره نحوه انتخاب و داوری آثار توضیحاتی را ارائه کرد.
او گفت: این جشنواره با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات مردم جهان در طول دوران قرنطینه برای مبارزه با ویروس کووید 19، راه اندازی شده است تا مردم از قاب دوربین‌های خود، تجربه های شیرین، تلخ، دلتنگی، بیکاری، شادی و امید و حتی مرگ را به تصویر بکشند.
به گفته دبیر این جشنواره، به رغم تصور اولیه ما، استقبال شرکت کنندگان از این جشنواره بسیار خوب بود و دبیرخانه جشنواره 360فیلم یک دقیقه ای را دریافت کرد که در نهایت هیات انتخاب، 76 اثر را شایسته داوری دانستند.
با وجود مشکلات بسیار در شرایط خاص کشور، هیات داوران با سختی های بسیار آثار را داوری کردند تا در نهایت این جشنواره بعنوان یک اقدام فرهنگی و همراهی با کادر پزشکی و تقدیر از آنها در تاریخ فرهنگی کشور ثبت شود.
جوادی یگانه، جشنواره یک دقیقه قرنطینه را به مدافعان سلامت کشور تقدیم کرد .
همچنین مدیرعامل برج میلاد ضمن تقدیر از تمامی برگزارکنندگان نخستین جشنواره بین المللی فیلم «یک دقیقه قرنطینه» گفت: این جشنواره فرصتی برای پیوند میان همه ملت ها و همچنین تقدیر از مدافعان سلامت بود که در این ایام سخت از جان خود گذشته تا جان هم وطنی را نجات دهند. در این میان جمعی از کادر پزشکی ایران نیز شهید مدافع سلامت شدند و این جشنواره تنها یک حرکت کوچک برای تقدیر از تلاش های همه آنها و همه ملت ایران است.
او با تقدیر از معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: اگر امروز مفتخر به برگزاری این جشنواره از سوی شهرداری تهران هستیم، به دلیل تلاش های جناب آقای گلپایگانی معاون محترم شهرسازی و معماری است که به همت ایشان این جشنواره در کارنامه کاری برج میلاد و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ثبت شد.
توسل همچنین از همراهی بسیار گسترده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه تقدیر کرد و سپس پیام معاون فرهنگی- اجتماعی شهرداری تهران را برای حاضران قرائت کرد. در بخشی از این پیام آمده است: شرکت برج میلاد تهران در راستای رسالت فرهنگی و اجتماعی خود و همپای مدافعین سلامت در جهت برداشتن گامی هر چند کوچک، اقدام به برگزاری جشنواره ای فرهنگی هنری با موضوع «یک دقیقه قرنطینه» کرد.
این جشنواره که با حمایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و همراهی موسسه فرهنگی – هنری خوش نگار برگزار شد، توانست به عنوان یک حرکت فراگیر هنرمندان و خانواده های علاقه مندان به سلامت جامعه را از سراسر کشور و خارج از مرزها برانگیزد تا در قالب یک اتفاق فرهنگی در یک فیلم کوتاه حال و هوای خود را در ایام کرونا و دوران قرنطینه خانگی بتصویر بکشند و تصویر فداکاران عرصه سلامت را عرضه کنند. در آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره که بیش از 350 اثر داخلی و خارجی است در بخش آماتور و حرفه ای از نقاط دور و نزدیک ارسال شده بود، بارقه هایی از نور و امید، مقاوت و ایثار ، توکل و زندگی در شرایط خاص به تصویر کشیده شده بود. ضمن سپاس از همه همراهان و قدردانی از شرکت کنندگان و فیلمسازان عزیز، این جشنواره را بعنوان برگ سبزی تقدیم می کنیم به مردم همیشه مقاوم و صبور ایران به ویژه مدافعان جان بر کف سلامت که عاشقانه و فداکارانه، برای سلامت فرزندان ،پدران و مادران این مرز و بوم سلامت خود را در طبق اخلاص گذاشته اند.
رضا بنفشه خواه از دیگر هنرمندان حاضر در این جشنواره بود که بعنوان رئیس هیات داوران جشنواره بیانیه هیات داوران را قرائت کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است: به نام حضرت دوست. برای همه ما غیرقابل تصور بود که در این عصر با توجه به پیشرفت علم همچنان بیماری ای بتواند تا این حد فراگیر، انسانها را در سراسر نقاط جهان درگیر خویش سازد. طبعا زیستن در این شرایط جدید بحران ها و ترسهای خاص خود را برای بشر به همراه دارد و جنس زندگی او را متفاوت میسازد و این مهم میتواند سرآغاز تحولی تازه در نگرش انسان به محیط پیرامون خود باشد. جشنواره بین المللی یک دقیقه قرنطینه در جهت یافتن این زاویه دیدهای متفاوت پدید آمد تا ضمن رصد کردن روزگار انسان در ایام قرنطینه، بتواند قدری از دلمشغولی ها، دردها، ترسها و... بکاهد و شاید این اتفاق فرهنگی هنری به نوعی قدرشناسی از تلاشهای بی وقفه کادر پزشکی و درمان و مردمی باشد که درخانه ماندند تا زنجیره این ویروس خطرناک را قطع کنند . هیئت داوران جشنواره ضمن عرض سپاس از مشارکت فراگیر مردم که فارغ از مرزهای جغرافیایی، نژادی،مذهبی، در این حرکت همراه ما بودند؛ باید به عرض برساند که ما نیز در این شرایط ناچار به رعایت فاصله اجتماعی و ماندن در قرنطینه بودیم در نتیجه داوری ها به صورت فردی و در نهایت با تماس تصویری به جمع بندی رسید.و البته ذکر این نکته ضروری است که در داوری آثار به فیلمهایی برخوردیم که بلحاظ فنی و محتوایی قابل قبول بودند ولی متاسفانه بدلیل مغایرت با آیین نامه جشنواره بلحاظ موضوعی و مفاد تعریف شده دبیرخانه از لیست انتخاب خارج شدند. امید آن داریم که به مدد کادر درمان، لطف الهی و رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط مردم، روز به روز به پایان حضور مهمان ناخوانده ی زمین نزدیک تر شده و نفسی بی ترس و بدون ماسک بکشیم.
در ادامه این مراسم عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی شهرداری تهران نیز ضمن تقدیر از همه برگزار کنندگان جشنواره گفت: برای یک دقیقه قرنطینه می خواهم از واژه هایی که در زبان فارسی وجود دارد، وام بگیرم واژه هایی همچون درنگ، لحظه، گاه. واژه هایی که در ادبیات شعر و عرفان فارسی با مفاهیم عمیقی گره خورده است. 
او ادامه داد: هنگامیکه آلبوم خاطرات را ورق می زنیم با دیدن یک عکس، به یک دنیا خاطره می رویم، امیدوارم این لحظه ها و درنگ ها که ثبت می شوند، جزء خاطرات بشر قرار بگیرد و دیگر هیچ وقت تکرار نشود. خاطراتی که باعث شد جمعی از عزیزان و هم وطنان خود را از دست بدهیم، خاطراتی که یادآور روز های تلخ و سخت برای ایرانیان است؛ چرا که بسیاری از فرزندان بی مادر شده، بسیاری از پدران فرزندان خود را از دست دادند، بسیاری از خانه ها بدون نان آور شدند و چه چیز از این تلخ تر است؟!
به گفته گلپایگانی امیدارم این جشنواره ثبت خاطرات تلخ ما باشد که دیگر تکرار نمی شوند. سپس برگزیدگان این جشنواره در بخش های حرفه ای، آماتور و بین الملل معرفی شدند که به شرح ذیل است: بخش بین الملل : نفر اول ساناز چوپانی از مونترال کانادا، نفردوم محفوظ تاجیک از افغانستان و نفر سوم حبیب الله محمدی از کابل برگزیده شدند. همچنین شیوا صالح پور از ایتالیا و مرتضی کازرانی از ترکیه شایسته تقدیر از سوی هیات داوران شدند. بخش حرفه ای : حمید شیرمردی،کاظم کامور بخشایش،سعید نجاتی به ترتیب نفرات اول تا سوم در بخش ویژه، بابک ناهیدی،محمد سامی تحصیلداری علی سهرابی به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش حرفه ای معرفی شدند. همچین جمشید فرجوند،محمد امین کمالی، دانیال خرمی پور نیز شایسته تقدیر در این بخش شدند. بخش آماتور: علی اصغر فیض اللهی،الهام زارعی، مریم آرامش به ترتیب نفرات اول تا سوم ویژه این بخش، داوود قدسی،احسان امیری و علی متولی نفرات اول تا سوم بخش آماتور معرفی شدند. همچنین هیات داوران، مهرداد کلهر، مرضیه خواجه کولکی و بام سلامت پنج را شایسته تقدیر دانست. سکوت به احترام خسرو سینایی در پایان این مراسم مجری از حاضران در سالن و همچنین تماشاگران آن لاین برنامه خواست به یاد و نام کارگردان بزرگ سینمای ایران خسرو سینایی به پا خواسته و یک دقیقه سکوت کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هشدار درباره وقوع اعتراض‌هایی شبیه آبان 98

سفر ظریف به مسکو به درخواست پاریس است

تصادف در محور مهاباد - ارومیه 2 کشته و 2 زخمی برجا گذاشت

استاندار اردبیل: اجرای فاز دوم باغ موزه دفاع مقدس آغاز می‌شود

250 خدمت پزشکی به روستاییان مناطق محروم مهاباد ارایه شد

فولاد سیرجان برنده دیدار تیم‌های بالای جدول لیگ برتر والیبال شد

آخرین وضعیت مهران رجبی در بیمارستان، پس از ابتلا به کرونا

رزمایش مومنانه تجلی رفتار الگویی بسیج است

ساخت لباس هوشمند با ویژگی شارژ بی‌سیم

پرواز فروق العاده تبریز - استانبول برقرار شد

شهرداری ارومیه در مقابل فولاد سیرجان متوقف شد

مهران رجبی: کرونا بسیار سخت و جانکاه است/ نمی‌توانم دقیقه‌ای از کنار دستگاه اکسیژن دور باشم

عاشقانه فریبا نادری برای تولد همسرش

بازی Grand Alliance برروی گوشی‌های هوشمند منتشر شد

شمارش معکوس شیائومی برای معرفی گوشی‌های سری Mi10T

دریافت هزینه برای افزونه های مرورگر کروم غیر فعال می شود

اتفاقی عجیب در ولز؛ قطعی 18 ماهه اینترنت به خاطر تلویزیون!

سیاره "عدد پی" کشف شد

فریاد‌های داماد عصبانی: مردم، من آدم کشتم

تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت کالا‌ها

ظرفیت فراوری کشمش در بناب به 40 هزار تن رسید

اجرای پروژه های اولویت دار و تحقق محور حوزه خدمات شهری در مناطق 22گانه

اجرای طرح هر خانه شهید یک حسینیه در محله های شمال شرق تهران

مبارزه به موقع با آفات وجلوگیری از شیوع بیماری‌های گیاهی در باغات

7 مکان برای جمع‌آوری سیب صنعتی در میاندوآب تعیین شد

نحوه آموزش دانشجویان در سال جدید تحصیلی/توصیه‌ای برای انتخاب رشته

ائتلاف شبکه های اجتماعی برای حذف ویدئوهای خطرناک

اولین تصویر واضح و روشن از نانوفواره‌ها

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 2 مهر 99

وزیر اقتصاد: برخی دنبال بُزخری سهام مردم هستند

قالیباف سِمت جدید گرفت

محتکران به بهانه نوسانات ارز، نقره داغ می شوند

زمان واگذاری انشعاب برق در تبریز کاهش یافت

درجلسه مجمع عمومی صورت گرفت : تقدیرشریعتمداری از بانک رفاه کارگران

مشخصات فنی دو دوربین نیکون فاش شد

تریلر جدیدی از بازی GigaBash منتشر شد

تیک تاک به دنبال ائتلاف شبکه‌های اجتماعی برای حذف ویدئوهای خطرناک

ویوو V20 پرو 5G و ویوو V20 با دوربین قدرتمند معرفی شدند

حج عمره به صورت تدریجی از سرگرفته می‌شود

راه‌اندازی گشت ارشاد کرونا در اصفهان

امروز توسعه دوچرخه سواری نیاز شهر است

خضریان: سفر نمایندگان به سیستان و بلوچستان پس از یک ماه نتایج خوبی داشته است

12 پروژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل به بهره‌برداری رسید

استاندار اردبیل‌: احیای فرهنگ دفاع مقدس راهکار نجات از تمام آسیب‌ها است

فاز نخست موزه دفاع مقدس اردبیل به بهره‌برداری رسید

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در منطقه 5

هشت سال دفاع مقدس ریشه در باورهای دینی دارد

همایش روز جهانی بدون خودرو با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه 16

اعلام دومین فراخوان طرح‌های مشترک پژوهشی ایران و ترکیه

مرکز رشد واحدهای فناور در مرکز آموزش ورزقان راه اندازی شود