پیام آذری

آخرين مطالب

شهرداری تهران

تهران؛ شهر هزار چهره

پیام آذری - شهر: آیین رونمایی آخرین کتاب از مجموعه ٦ آثار سده در تهران با عنوان ۱۰۰ سال نویسندگی در تهران با حضور جمعی از روزنامه نگاران و نویسندگان عصر چهارشنبه ۵ آذر به صورت مجازی برگزار شد.

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

پیام آذری - در حاشیه جنوبی میدان بهارستان یکی از عمارت های ارزشمند تهران قرار دارد که حاوی ارزش های تاریخی، معماری و فرهنگی بسیار است. عمارت مسعودیه را بیشتر بشناسیم.

شناسایی فضاهای ناایمن شهری در ٥ فاز

پیام آذری - شهر: آنطور که در دستور العمل طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری آمده است قرار است فضاهای ناایمن و بی دفاع شهری در پنج مرحله شناسایی شوند.

حس تعلق به شهر باید از مهدکودک ها آغاز شود

پیام آذری - حس تعلق به شهر و دوستی با محل سکونت را باید هنرمندانه از سنین خردسالی با کارکردن بر روی افکار کودکان، از مهد کودک ها آغاز کنیم.

مدیریت متمرکز؛ کلید نجات بازار تاریخی تهران

پیام آذری - شهر: کارشنان و مدیران شهری معتقدند که شیوه هایی که تا کنون برای مدیریت بحران در بازار تاریخی تهران استفاده می شده جوابگو نیست و برای چیشگیری از هر حادثه غیرقابل جبرانی برای این منطقه مهم تهران باید از مدیریتی متمرکز بهره برد.

موافقت کمیسیون ماده ۵ با دو پروژه محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸

پیام آذری - شهر: اعضای کمیسیون ماده پنج شهر تهران با حضور شهردار تهران با پروژه های محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸ موافقت کردند که بر این اساس ضمن ایجاد سرزندگی، کاهش فضاهای مخروبه و بی دفاع کمک شایانی به افزایش سرانه خدماتی هفت گانه و توسعه فضاهای انسان محور نیز می شود.

آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی از ارکان اجرای طرح کاپ است

پیام آذری - شهر: برای اجرای طرح کاپ که در برجهای منطقه ۲۲ موفقیت آمیز بوده، باید سایر معاونت های مرتبط با شهرداری و دیگر نهادها و دستگاهها همکاری لازم را با معاونت خدمات شهری شهرداری داشته باشند.

کاهش ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بهار ۱۳۹۹

پیام آذری - شهر: در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۸ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که این میزان نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٥.٣ درصد کاهش داشته است.‏

شرایط جوی، عامل افزایش آلودگی هوا در تعطیلات قرنطینه است

پیام آذری - شهر: وضعیت آلودگی هوای پایتخت در هفته جاری یعنی از یکم تا پنجم آذر برابر با سه روز قابل قبول و دو روز ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است. این درحالی است که بسیاری از عبور و مرورهای درون شهری به علت تعطیلی تعدادی از مشاغل کاهش یافته است.

تهران؛ قربانی نبود یورو ۵ در خودروسازی و سوخت

پیام آذری - شهر: الزام به رعایت استاندارد یورو ۵ در تولید خودروها، چالش میان وزارت نفت و خودروسازان و رعایت نکردن قانون سبب شده تا در این میان شهروندان تهرانی همچنان هوای آلوده تنفس کنند.

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

پیام آذری - شهر: در ضلع شمالی خیابان آزادی در منطقه ۹ تک درختهایی به صورت منظم کاشته شده که خودروها در فاصله این درختان پارک می شوند، طرحی که هم به افزایش فضای سبز و هم نظم در پارک خودروها منجر شده است.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

پیام آذری - شهر: نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آذرماه) گزارش کمیسیون اقتصادی را درباره اصلاح موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و ایرادات شورای نگهبان را رفع کردند.

سازمان بهشت زهرا با روحیه بسیجی در ایام کرونا کارهای بزرگ انجام داد

پیام آذری - شهر: مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران صبح امروز (چهارشنبه – ۵ آذر) به صورت سرزده از بهشت زهرای تهران بازدید کرد و ضمن قدردانی از زحمات کارکنان این سازمان در ایام کرونا با اعضای شورای مرکزی پایگاه بسیج شهدای گمنام سازمان بهشت زهرا نیز دیدار کرد.

دولت تمایلی به شریک شدن درآمدهای مالیاتی ندارد

پیام آذری - شهر: دولت با کاهش فروش نفت و تحریم‌ها با کاهش درآمد و کسری بودجه مواجه است و حالا تنها منبع مالی‌اش مالیات است و با مخالف با لایحه ارزش افزوده می ‌خواهد مانع از شریک شدن درآمدهای حاصل از این بخش با شهرداری ها شود.

اسامی برگزیدگان طرح یکصد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

پیام آذری - شهر: با هدف ارزیابی سطح دانش و مهارت همکاران و پرسنل شاغل در حوزه روابط عمومی کلیه واحدهای تابعه شهرداری تهران، «طرح انتخاب و پرورش یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی» توسط مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با همکاری اداره کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران و موسسه نشان آور دانش (نماینده و مجری مهارت سنجی استاندارد اروپایی ESCO) برگزار شد.

اسامی برگزیدگان طرح یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

پیام آذری - شهر: با هدف ارزیابی سطح دانش و مهارت همکاران و پرسنل شاغل در حوزه روابط عمومی کلیه واحدهای تابعه شهرداری تهران، «طرح انتخاب و پرورش یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی» توسط مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با همکاری اداره کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران و موسسه نشان آور دانش (نماینده و مجری مهارت سنجی استاندارد اروپایی ESCO) برگزار شد.

مسیر های دوچرخه سواری

پیام آذری - امروزه تهران به یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است , شهری که ترافیک های فراوانش ساعت های زیادی از عمر ما را به هدر میدهد.شهرداری تهران به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری, با احداث کیلومترها مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر راحتی را برای شهروندان به ارمغان آورده است و دوچرخه سواران میتوانند با خیال آسوده در مسیر اختصاصی رکاب بزنند و از هیاهوی ترافیک شهر به دور باشند.

لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی در منطقه ۳

پیام آذری - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۳ به تفاهم نامه مدیریت آب با وزارت نیرو اشاره و بر لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی تاکید کرد.

اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

پیام آذری - فرهنگ‌سرای اخلاق با همکاری مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه «سلامتی هدیه خداست» را با اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی برگزار می‌کند.

توزیع ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

پیام آذری - فرهنگ‌سرای اخلاق با همکاری مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه «سلامتی هدیه خداست» را با اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی برگزار می‌کند.

دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

پیام آذری - اینکه دنیای پساکرونا به چه شکل خواهد بود، می توانم بگویم قطعا با شرایط و روند کنونی ما یک تغییر بزرگ را در زندگی احساس خواهیم کرد.

نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

پیام آذری - جشنواره «شهرآماده» در بخش های عکس و فیلم کوتاه با موضوع پیشگیری و مواجهه با بحران با همکاری شهرداری تهران برگزار می شود.

۳۰ نقطه حادثه خیز ترافیکی شمال تهران ایمن سازی شد

پیام آذری - ۳۰ نقطه حادثه خیز شمال تهران با هدف ایمن سازی تردد عابرین پیاده و وسایل نقلیه با بازدید های میدانی معاونت ترافیک شهرداری منطقه یک و پلیس راهورشمال تهران، شناسایی و ساماندهی شد.

برندینگ مکان منتشر شد

پیام آذری - شهر: کتاب «برندینگ مکان، مفاهیم، چالش ها و راهکارها» از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران منتشر شد.

مرمت و بازسازی مجموعه های ورزشی شمال شرق تهران

پیام آذری - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۴ تهران از مرمت و بازسازی ورزشگاه های این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مجموعه های ورزشی، عملیات بازسازی دو ورزشگاه شیان و ۲۲ بهمن درحال انجام است.

تصمیم گیری درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده به زودی در صحن مجلس

پیام آذری - شهر: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعلام کرد لایحه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها احتمالا فردا یا در طول هفته آتی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت و نمایندگان در صحن مجلس درباره آن تصمیم گیری خواهند کرد.

تعداد همراه سراها افزایش پیدا می کند

پیام آذری - شهر: علاوه بر همراه سراهای جوادالائمه و عماد که توسط شهرداری منطقه ۶ و با کمک خیرین ایجاد شده، ساخت و تجهیز دو همراه سرای دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

ضرورت کمک دولت به شهرداری‌ها

پیام آذری - بر هیچ کس پوشیده نیست که شهرداری‌ها در شرایط شیوع کرونا ویروس و تحریم های ظالمانه علیه کشورمان این نهاد را با محدودیت‌های مالی مواجه ساخته و توسعه حمل و نقل عمومی را بیش از پیش مشکل کرده است.

ساخت ایستگاه برج میلاد متناسب با استانداردهاست

پیام آذری - شهر: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از وضعیت مناسب ایستگاه برج میلاد تهران برای معلولان خبر داد و گفت: خوشبختانه در حال تلاش هستیم که به وعده هایی که داده ایم عمل کنیم.

بزرگراه شهید هاشمی بهسازی شد

پیام آذری - شهردار منطقه ۱۹ از سهولت تردد خودروها در محور بزرگراهی شهید هاشمی با بهسازی مسیر و اجرای عملیات لکه گیری آسفالت خبر داد.

از تمرکز بر مسایل اجتماعی تا اقتصاد و سلامت

پیام آذری - شهر: معاون شهردار تهران می‌گوید: در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری موضوع مسایل اجتماعی پررنگ خواهد بود که بر اساس شاخص‌هایی مانند برنامه سوم توسعه، مسایل شهری و مولفه‌های اقتصادی تدوین خواهدشد.

پاییز بوستان رازی

پیام آذری - بوستان رازی یکی از بوستان‌های بزرگ شهر تهران است و در مرکز تهران در منطقه ۱۱ شهرداری قرار دارد. مساحت بوستان رازی بیش از ۲۵۷۰۰۰ متر مربع است و شامل امکاناتی نظیر شهربازی، دریاچه مصنوعی، کتابخانه، سالن سینمایی، بازارچه صنایع دستی و هنری، فرهنگسرا و انواع امکانات و سالن های ورزشی است.

چانه زنی برای اوراق مشارکت ۹۸ در ماه های پایانی سال ۹۹

پیام آذری - شهر: عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: چند ماه مانده به پایان سال ۱۳۹۹ هنوز در حال چانه زنی برای اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ مترو هستیم و هنوز تأمین سرمایه ای که وظیفه دولت بود انجام نشده است. اجرایی نشدن این امر نشان از بی تصمیمی، سردرگمی و عدم مدیریت یکپارچه در سیستم است.

رتبه اول کسب درآمد در پهنه الف برای منطقه ۱۲

پیام آذری - حیدریان از کسب رتبه دوم نقد و رتبه سوم غیر نقد و در مجموع نقد و غیر نقد رتبه اول پهنه الف تا هفته سی و چهارم سال جاری برای منطقه ۱۲ خبر داد و گفت: منطقه ۱۲ با الزام ۸۰ درصد درآمد نقد، بیشترین الزام را بین مناطق ۲۲گانه در تحقق درآمدهای نقد دارد.

مرمت ساعت تاریخی مشیر السلطنه

پیام آذری - مرمت قدیمی ترین ساعت شهری تهران در مسجد مشیر السلطنه که ۱۲۱ سال پیش در دوران قاجار ساخته شد و ۷۰ سال پیش از کار افتاده؛ ازسوی شهرداری منطقه ۱۱ و با استفاده از خبره ترین افراد آغاز شد.

ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو طی شب گذشته

پیام آذری - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو در ساعت ممنوعیت تردد در شب گذشته خبر داد.

ساير مطالب

ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست

قانون و اخلاق؛ خط قرمز انجام وظایف نمایندگی

روش از بین بردن ترک کف پا

تکاپویی برای شیرین‌کامی مردم ایران

کرونا در آذربایجان‌غربی؛ رکوردزنی روزانه سوار بر بی‌اعتنایی مردم

تبریز شهر بدون ایمنی برای معلولین/مناسب سازی که خود نامناسب است

گیاهان دارویی در بند خام‌فروشی

چگونه می توان از شر سرطان مزاحم زنان ایرانی راحت شد؟

تالاب بین‌المللی "کانی‌برازان" مهاباد میزبان مهاجران پاییزی

آذربایجان‌غربی شیرین‌ترین استان کشور

کرونا، ماسک و بی‌تفاوتی مردم

آذربایجان‌غربی درگیر سونامی شیوع کرونا

نابرده رنج گنج میسر می‌شود

جزیره "اشک" ارومیه نگهبان "گوزن زرد" ایرانی

شاهزاده با اسب پریون کِی می رسد؟

یک بام و دو هوای کمبود آرد در آذربایجان‌شرقی

رشد شتابان سالمندی و شهری که برای آن مهیا نیست

1600 طرح اشتغال روستایی عامل مهاجرت معکوس در آذربایجان‌غربی

یادداشت/ چتر عدالت عتباتی بر سپهر استان اردبیل

مروری بر تکالیف قانونی دستگاه‌ها در ارتقای حکمرانی در حوزه ریال

آسیب شناسی نظام انبارداری در ایران

آذربایجان‌غربی و تنش کم‌آبی

کرونا در آذربایجان‌غربی؛ خطری بیخ گوش مردم

فریاد مطالبه گری یا تخریب سیاسی!

کاداستر، قانونی برای مقابله با زمین‌خواری

دیوار مهربانی از جنس شیشه

موهایی که هرروز سفیدتر می شود

بوی نفت در مغان

احیای دریاچه ارومیه، اقدامی طلایی در زندگی دوباره حیات وحش

حضور کودکان بی‌دفاع در فضای مجازی بی‌حصار

تب کرونا بر تب کنکورغلبه کرد/پرکشیدن رتبه های برتر کنکور از تبریز

نانهایی که رژیم می گیرند

مُهر بی‌مهری بر صنعت چاپ آذربایجان‌غربی

دوربین ها به آزادی رسیدند

مبلمان شهری معضلی برای زندگی اجتماعی سالمندان

پرواز کرونایی پدران و مادران وطنم...

حکایت ناخوشایند سیب کنار جاده‌ای در آذربایجان‌غربی

وقتی جاده مرگ به بزرگراه تبدیل می‌شود

تنش کم‌آبی در روستاهای اردبیل و اقدامات جدی دولت برای رفع آن

"باگردان" آذربایجان‌غربی روستایی مُزین به نام 18 شهید

مسئولیت ما برای مقابله با کرونا چیست؟

هلوی آبدار شندآباد، برندی در سبد میوه خارجی‌ها

زیان روانی یا ابتلا به کرونا؛ 2 روی سکه سالمندی

خانه دیگر سیاه نیست

شهید پرورترین روستای ایران کجاست؟

سد سازی در حوضه دریاچه ارومیه؛ کلافی سردرگم

وقتی صدای آژیر کرونا آزارمان می‌دهد

شهیدی که اقامت اروپا را نپذیرفت

کوچ تلخ

یادداشت/ رواج خشونت ساختاری در اردبیل

دادن کالابرگ، دردی از مردم دوا نمی‌کند

از خاکریز تا جبهه تولید

روایت رشادت آذربایجانی ها در عملیات مرصاد

نسل تنها

فرمانده سپاه که شلوار لی می‌پوشید و موهای بلندِ فرفری داشت/ عکس

یادداشت/ پاییز کرونایی هم برای اردبیل پادشاه فصل‌ها شد

کرونا ؛ حمله با سلاح بی‌خیالی قربانیان

آلزایمر؛ سیر در گذشته های دور

کاشت درخت «پالونیا» ممنوع

روایتی از تجربه جنگ با موذی ترین ویروس دنیا

از مزایای کشت نشایی چه می دانید؟

دفاع مقدس؛ آوردگاه ایستادگی یک ملت

کشاورزان اردبیلی گرفتار در بازی بازار

قبلا خانه خریدن رویا بود، امروز تامین اجاره بهای خانه‌ای محقر

تغییر نگرش در احیای دریاچه ارومیه، تهدیدی که فرصت شد

«شهریار» شاعری عاشق و عاشقی عارف

یادداشت/ دانشگاه صنعتی اردبیل، بایدها و کارکردها

یادداشت/ سایه هژمونی توسعه بر روی سبلان

اعتماد به مدیریت بانوان؛ دستاورد مهم اجتماعی دولت در آذربایجان‌غربی

مرحله مطالعاتی سایبر پارک تبریز آغاز شد

جاده‌های در انتظار

چمدان‌هایی که خاطرات یک نسل را به تهران می‌برند

پیراهن قسم، یادگاری از تاریخچه ‎سوگند خوردن و نظام قضایی در آذربایجان شرقی

علت خزان زود رس ساختمان های ایرانی

اسمش را بگذارید تفکیک جنسیتی سر وقت!

برنامه‌های هفته دفاع‌مقدس باید همسو با فرهنگ حسینی باشد

پیش‌بینی برداشت 100 هزار تن چغندر قند در مهاباد

گمنامی طلای سرخ آذربایجان

پاییز نقطه تلاقی 2 ویروس/کاهش ابتلا و استرس با رعایت نکات بهداشتی

چاه‌های غیرمجاز؛ مکنده‌هایی که آب از جان زمین می‌کشند

لگدی که کرونا بر بساطشان زد!

بهسازی 615 کیلومتر راه روستایی نشانه‌ای از عدالت‌گستری دولت در آذربایجان‌غربی

میش‌مرغ همچنان طناز طبیعت آذربایجان‌غربی

10 سال از افتتاح گذشت؛ بزرگترین سد دوقوسی کشور، اسیر وعده‌ها و در حسرت آبگیری

بویِ ماه مدرسه آمد اما این بار با کرونا

صرف عمر برای روزنامه، دریغ از درآمد روزانه/آرزوی فروش تنها دونسخه

سلامتی فرزندان را انتخاب کنند یا آموزش حضوری؟

حال و روز مدرسه‌ای که معروف‌ترین پزشکان تبریز در آن تربیت شدند

وقتی هیچ خانه‌ای تاریک نیست

«او» حسینِ همه است

تلخ و شیرینی‌های «شاد»

سیاستمدارانی از جنس مردم

فقر بر ماسک حاشیه نشینان چنگ می اندازد

شهریاری: ما پزشکان خسته نمی‌شویم بلکه درد را خسته خواهیم کرد

سرنوشتی که در نیمروز کرونایی رقم می‌خورد

نگاه نگران دریاچه ارومیه به ساخت مجدد سدهای نیمه کاره

اقناع عطش معنوی عزاداران با رسانه میسر است

ساخت 124 کیلومتر بزرگراه؛ گام بلند توسعه جاده‌ای آذربایجان‌غربی

16 ساعت با کرونا

شتاب توسعه روستایی در آذربایجان‌شرقی