پیام آذری

آخرين مطالب

شهرداری تهران

بازگشایی گره ترافیکی محور بهرامی؛ به زودی

پیام آذری - وعده تبدیل محور شهیدان بهرامی بعنوان یکی از اصلی ترین شاهراه های ارتباطی با بزرگراه آیت اله سعیدی به گذری ۳۵ متری و بازگشائی گره ترافیکی آن بزودی محقق می شود.

اسامی خیابانهای بدون خودرو اعلام شد

پیام آذری - شهر: تردد خودروها در ٢٢ معبر تهران فردا (اول مهرماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ همزمان با روز جهانی بدون خودرو ممنوع است.

لازمه موفقیت کاپ؛ آموزش و مشارکت مردم

پیام آذری - شهردار منطقه ۲۲ در جلسه آسیب شناسی طرح کاپ در محله صدرا، بر لزوم همت و پای کار آمدن مدیران شهری و مشارکت مردم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح تاکید کرد.

نمایشگاه یاد یاران در منطقه ۷ برپا می شود

پیام آذری - شهردار منطقه ۷، از برپایی نمایشگاه یادیاران در میدان آیینی امام حسین (ع) و باغ موزه قصر، پایگاه‌ها و مساجد منتخب سطح منطقه همراه با ویژه برنامه‎های متنوع با رعایت کامل پروتکل‎های بهداشتی همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد.

دوچرخه سواران می توانند معضل آلودگی هوای تهران را حل کنند

پیام آذری - شهر: ۲۲ سپتامبر هرسال در کشورهای جهان با عنوان روز جهانی «بدون خودرو » گرامی داشته می‌شود. شهروندان بسیاری از کشورها در این روز به صورت نمادین به جای استفاده از خودروی شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه استفاده می‌کنند. مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک در ادامه از نحوه برگزاری این روز در شهر تهران می‌گوید.

دوچرخه سواری از میدان قائم(عج) تا دانشگاه آزاد سوهانک

پیام آذری - حدفاصل میدان قائم (عج) تا میدان سوهانک در شمال تهران فردا -اول مهرماه- به مناسبت روز جهانی بدون خودرو با حذف حرکت خودروها، محل رکاب دوچرخه سواران و حرکت پیاده شهروندان می شود.

بدون مشارکت شهروندان، شهرها مکان مناسبی برای زندگی نخواهند بود

پیام آذری - شهر: صلح مثبت، مشارکت مردم در اداره شهرها و نظرسنجی از آنها درباره پروژه‌های شهری و همینطور اهمیت موزه‌های صلح و نقش انها در ترویج فرهنگ صلح مباحثی بودند که در وبینار «صلح در مدیریت شهریم مطرح شد.

تجربه روز بدون خودرو در ایران زمین

پیام آذری - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ گفت: به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، با هماهنگی پلیس راهور خیابان ایران زمین به عنوان معبر بدون خودرو انتخاب شد.

رژه نمادین اتوبوس های شرکت واحد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

پیام آذری - شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هر سال با شروع هفته دفاع مقدس برای یادآوری تلاش‌های کارکنان این سازمان در آن ایام به صورت نمادین کاروانی از اتوبوس‌هایی که در آن ایام فعالیت می‌کردند را تشکیل و از میدان تجریش تا انتهای خیابان ولیعصر رژه برگزار می‌کنند.

به زودی ۶/۵ کیلومتر از بزرگراه شهید نجفی رستگار قابل تردد می شود

پیام آذری - شهر: حدود دو کیلومتر از پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار سال گذشته به بهره برداری رسیده و چهار کیلومتر و ۵۰۰ متر باقی این بزرگراه امسال به بهره برداری می‌رسد و به این ترتیب به زودی ۶ و نیم کیلومتر از این بزرگراه ۷/۶ کیلومتری قابل تردد می شود.

بازپیرایی چهره محله های مرکزی شهر

پیام آذری - شهردار منطقه ۱۱ همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، از اجرای برنامه های فرهنگی و بازپیرایی چهره محله ها و معابر مرکزی شهر تهران به یاد روزهای هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

ظهور پدیده ای به نام نماکشی

پیام آذری - جدایی طراحی نمای ساختمان ها از فرآیند اولیه طراحی و موضوعات سازه ای، یکی از نتایجی است که طی سال های گذشته و پس از تشکیل کمیته های نما در مناطق شهرداری تهران بیش از پیش رواج یافته است. این پدیده موجب شده برخی از طراحان فارغ از توجه به این نکته که نما در یک مرتبه برونداد احوالات درونی ساختمان و ساکنانش است و در مرتبه ای دیگر مرتبط با شهر و مردم آن، به صورت انتزاعی و به اصطلاح شابلونی به خط کشیدن در نما بپردازند. این پدیده اگر پیش از شکل گیری کمیته های نما به تعدادی از طراحانِ با برند خاص در طراحی نما محدود می شد، اما متاسفانه این روزها به یک حرفه و بهتر است بگوییم کسب و کار مجزا تبدیل شده است. این نوشتار سعی در عرفی آسیب های این پدیده در فرایند مدیریت سیمای جداره های شهری دارد.

آسیب شناسی طرح تفصیلی تهران به پایان رسید

پیام آذری - شهر: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اعلام کرد که آسیب شناسی طرح تفصیلی تهران در دانشگاه تربیت مدرس به پایان رسیده است و این دانشگاه هم اکنون در حال تکمیل نقطه نظرات پیشنهادی شورای شهر تهران در این باره است.

ابلاغ سند کاهش خطرپذیری بلایا به شهرداران مناطق ۲۲ گانه

پیام آذری - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ابلاغ سند کاهش خطرپذیری بلایا در سطح محلات به شهرداران مناطق ۲۲ گانه با هدف برنامه ریزی برای کاهش مخاطرات احتمالی و تحقق ایمنی هرچه بیشتر شاخص های ترسیم شده این سند خبر داد.

مستند ِ نفس تازه تهران

پیام آذری - روایتی کوتاه و شاعرانه از آنچه بر پادگان ۰۶ گذشته است. این پادگان به زودی تبدیل به بوستانی وسیع به ارتش خواهد شد.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مترو

پیام آذری - نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ از اجرای ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهر زیر زمینی خبر داد.

اجرای ۱۱ پروژه کوچک مقیاس در محله های کم برخوردار

پیام آذری - شهردار منطقه چهار تهران از عملیاتی شدن ۱۱ پروژه کوچک مقیاس در سطح محله ها خبر داد و افزود: احداث پروژه های کوچک مقیاس، راهکار مناسبی برای توسعه متوازن محله های کم برخوردار و تامین سرانه های مورد نیاز خواهد بود.

خدمات‌رسانی ویژه اتوبوسرانی به ۴ هزار جانباز و معلول

پیام آذری - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در آستانه «هفته دفاع مقدس» با تاکید بر اینکه جانبازان عزیز، جان خود و سلامتی خویش را برای دفاع از کشور و مردم به خطر انداختند و با خدای خود معامله کردند و پاسخ‌گویی به مطالبات این عزیزان و شهروندان دارای معلولیت همچون سایر شهروندان، کوچک‌ترین دِینی است که خود را به اَدایِ آن موظف می‌دانیم

کادر درمان کرونا در شهر تهران فرسوده شده است

پیام آذری - شهر: رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران از نخستین جلسات موفق مدیران شهری در مقابله با کرونا گفت و وظایف مهمی که در روزهای اول دنبال می شد، او از برخی ناهماهنگی ها در مدیریت بحران کرونا انتقاد می کند و این که چرا غربالگری ادامه نیافت. محمدی می گوید کادر پزشکی فرسوده شده است و این خطر بزرگی است.

بدون دریافت هیچ پولی پایتخت را جابجا می کنیم

پیام آذری - قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) نیز نامه‌ای را رسماً به رئیس جمهور ارسال کرده و بدون اینکه پولی از دولت بخواهد عنوان کرده که ساماندهی تهران را انجام می‌دهد و انتقال پایتخت سیاسی و اداری را نیز به سرانجام می‌رساند.

۲۵۰ لایه اطلاعات مکانی از اماکن عمومی و با اهمیت شهر

پیام آذری - شهر: اتصال به سرویس نقشه تهران از دیگر سرویس‌هایی است که به تازگی به اپلیکیشن تهران من اضافه شده که بیش از ۲۵۰ لایه اطلاعات مکانی از اماکن عمومی و با اهمیت شهر با امکان مسیریابی در آن موجود است.

دوچرخه سواری در روز جهانی بدون خودرو

پیام آذری - معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۵ از برگزاری همایش دوچرخه سواری برای تمام گروه های سنی همزمان با روز جهانی بدون خودرو و سه شنبه بیدود خبر داد.

زلزله خاموش

پیام آذری - جلوگیری از فرونشست کل دشت تهران و فروچاله‌ها در محله‌های مناطقی مانند ۱۰، ۱۲ و ۱۸ نیازمند همکاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، شهرداری، سازمان محیط زیست و آبیخیزداری است.

آیین تعویض پرچم مزار مطهر شهیدان گلزار شهدای بهشت زهرا(س)

پیام آذری - آیین تعویض پرچم مزار مطهر شهیدان در روز یکشنبه ۳۰ شهریور مصادف با آغاز چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران با حضور صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

۴۰۰ ملک شهرداری پس‌گرفته شد

پیام آذری - شهرداری املاکی را که در دوره گذشته بدون طی مراحل قانونی و مجوز به افراد غیر و چند انجمن واگذار شده بود، فهرست کرده و در مسیر بازپس‌گیری آنها قرار دارد.

انعقاد تفاهمنامه با ۱۰ شرکت صنعتی برای جمع آوری پسماند خشک

پیام آذری - از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون با اجرای طرح کاپ در منطقه ۲۱، شاهد همکاری خوب و مثال زدنی صنایع و شهروندان با مدیریت شهری، در بحث جمع آوری پسماندهای خشک و قابل بازیافت بوده ایم.

ثبت رکورد جدید برای برج میلاد

پیام آذری - همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یک ورزشکار به یاد شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس با پاهای بسته پله های برج میلاد را با هدف ثبت رکورد جدیدی در یادمان ملی ایرانیان بالا می رود.

۱۰۰ هزار سواری فرسوده منبع بزرگ آلودگی هوای تهران

پیام آذری - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: سهم خودروهای سواری در انتشار آلاینده‌های ناشی از منابع متحرک در تهران بیش از ۴۵ درصد است که بخش قابل توجهی از آن را خودروهای فرسوده تولید می‌کنند.

حذف ۲۰۵ مخزن زباله از معابر منطقه ۱۶

پیام آذری - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، از حذف ۲۰۵ مخزن زباله از معابر منطقه به دنبال اجرای طرح کاپ خبر داد.

تلطیف سیمای بصری شهر

پیام آذری - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ گفت: به منظور ارتقای زیبایی شهری و تلطیف سیمای بصری ،طرح بهسازی و احیای آبنمای میادین و بوستان ها اجرا شد.

خیابان‌های پایدار یوجین

پیام آذری - مفهوم خیابان پایدار، مفهومی است که از پروژه توسعه خیابان تا ساخت و ساز، بهره‌برداری و نگهداری از آن را در برمی‌گیرد و بر اساس اصول سه‌گانه پایداری یعنی تعادل با محیط‌زیست، اقتصاد و حقوق اجتماعی استوار است. شهر یوجین تعهد دیرینه‌ای به برنامه پایداری شهر و توسعه خیابان‌های پایدار و دوست‌دار محیط‌زیست دارد.

۴۰ روایت جنگ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

پیام آذری - رییس فرهنگ‌سرای خاتم(ص) از اجرای ویژه‌برنامه «ستاره‌باران» در قالب ۴۰ برنامه روایتگری در مناطق مختلف شهر تهران به مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس خبر داد.

از موضوع انشا درباره تهران تا مسابقه عکس درختان خاص

پیام آذری - شهر: هفته تهران با روز شمیران از دهم مهر شروع و با روز ری (۱۷ مهر) به پایان می رسد که در این هفته برنامه هایی مانند زنگ انشا با موضوع «تهران شهری برای همه»، مرحله دوم حکایتهای تهران، مسابقه عکس درختان خاص محلات انجام می شود.

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در قلب طهران

پیام آذری - به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، شهردار منطقه ۱۲ از برنامه ریزی ویژه برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی در سطح نواحی ششگانه قلب طهران خبر داد.

«مهمات» به  فرهنگسرای امام (ره) رسید

پیام آذری - در ادامه برنامه های فرهنگسرای امام ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس، نمایشگاه عکس «مهمات» که مروری بر عکس‌های «محمد حسین حیدری» عکاس جنگ از ۸ سال دفاع مقدس در جبهه ها دارد، از ۳۱ شهریور ماه تا ۱۷ مهر همزمان با اربعین حسینی با همکاری «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» به صورت مجازی و فیزیکی در این فرهنگسرا برپا می‌شود.

از لیزریوم برج میلاد تا ایستگاه های سلامت

پیام آذری - شهر: تهران برنامه های متنوعی در هفته مقدس با کمک نهادهای ذیربط برگزار خواهد کرد که از جمله آنها اجرای لیزریوم در برج میلاد، نمایشگاه «یاد یاران» و روانه کردن کاروانهای نمادین اعزام رزمنده در خیابان هاست که حال و هوای شهر را دفاع مقدسی کند.

از تصمیم گیری درباره سه شنبه ها تا ماجرای استخدام ها در شهرداری

پیام آذری - شهر: اعضای شورای شهر تهران در جلسه روز یکشنبه – ۳۰ شهریور- کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع ( Q.R.Code )برای آثار معماری ارزشمند معاصر، بافت و بناهای تاریخی و گردشگری و مکان رویدادهای شهر تهران» را با ۱۴ رای تصویب کرد و همچنین با بررسی پرونده باغات و نامگذاری معابر در جلسات سه شنبه شورای شهر تهران موافقت کردند.

اجرای ۵ هزار تن آسفالت در معابر مرکزی تهران

پیام آذری - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با هدف اجرای پروژه های محرک توسعه محله ای بیش از ۵ هزار تن تراش و روکش آسفالت و لکه گیری در معابر محله های مرکزی شهر تهران در دست اجراست که تا پایان امسال انجام خواهد شد.

ورزش در خانه ۳۵

پیام آذری - برای ورزش کردن حتما نباید از خانه بیرون رفت و در بوستان یا باشگاه ورزش کرد. فضای خانه می تواند محل مناسبی برای ورزش کردن باشد.

رفع گلوگاه سیلابی کانال سیل برگردان غرب

پیام آذری - مدیرعامل شرکت خاکریزآب، از ادامه عملیات رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب در محل تقاطع با پل شهید آریافر و پل نصر در محدوده منطقه ۲ خبر داد.

بازنگری طرح تفصیلی با اصلاح فرآیندها و بخشنامه‌های آسیب‌زا

پیام آذری - شهر: یکی از آسیب هایی که وجود دارد این است که در همه دوره‌ها به دلیل ابلاغ برخی بخشنامه‌ها، در طرح تفصیلی مناطق تغییراتی ایجاد می‌شود اما باید فرآیندها و فضایی که به طرح آسیب می زند، اصلاح شود.

ساير مطالب

وقتی ناجیان غریق غرق می‌شوند/ امواج مشکلات و ماه‌های بدون حقوق

تدبیری که سرانجام دروازه اروپا را به خط ریلی وصل کرد

سایه شوم کرونا بر سر آذربایجان شرقی

سیب‌های خوش رنگ و لعاب مراغه‌ای مهمان بازارهای خارجی

تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطره استاندار آذربایجان‌شرقی

قلم، کاغذ و عشق

سنگ های پیش پای خبرنگاران

شغل خبرنگاری و چالش‌های پیشرو

خبرنگاری؛ مقوله‌ای آمیخته از حرفه، هنر وحتی خطر!

ستون‌های ترک خورده

چاه‌های غیرمجاز و رمقی که از سفره‌های زیرزمینی گرفته می‌شود

خبرنگار ، قلم ، کرونا و ....

بازار لوازم خانگی، گرفتار اما و اگرهای قیمتی

در مرز ده سانتیمتری تنها روبوسی را کنار گذاشته‌اند

زنان گمنامی که در قشون ستارخان می‌جنگیدند

تمهیدی برای آرامش آرتمیا

کرونا؛ میهمانی که صاحبخانه شد

حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود/ تشکیل زندگی ساده در پیچ مشکلات

کنترل نوسان؛ اقدامی موثر برای این روزهای بازار کالا

روایتی از بازدید خبرنگاران خارجی از بمباران شیمیایی اشنویه

روستایی که فقط یک خانوار در آن زندگی می‌کند

نرسیدن فشار تحریم به تجارت مرزی دروازه ایران به اروپا

تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه، گامی هوشمند در مدیریت منابع آبی

افزایش سرانه فضای ورزشی گامی برای بروز استعدادها

داغی که هنوز تازه است

غریبانه‌ترین قربان

صدای مرگ ماهی‌ها در مهاباد

عشق‌های کرونا زده

رعایت موارد پیشگیرانه؛ همچنان پیشنهاد اول

روی تند گرمای هوا بر صنعت برق

معلم‌یاران، جلوه های ایثار در روزهای کرونایی

هشت دروازه، هشت بهشت/ دروازه‌ها هویت‌های فراموش شده تاریخی تبریز

آقای روحانی، پاییزی سیاه در انتظار ماست

رفع موانع تولید، تدبیری برای امید آفرینی

ابرار، طرحی موفق برای زدودن غبار محرومیت از روستاها

آذربایجان؛ سرزمین قلعه‌ها

دیگر هیچ خانه‌ای سرد نیست

تداوم عمل زیبایی دردوران کرونایی/تطبیق با فرهنگ بیگانه به زورچاقو

روزگار سخت زغال‌فروشان

آوار گرانی مصالح ساختمانی بر سر زلزله زدگان آذربایجان شرقی

حرکت در مدار قرمز ایران؛ تنوعی در رنگ حفاظ کرونا

شغلی که این روزها تن را به لرزه می اندازد

گرمازدگی؛ بیماری خطرناک و حتی مرگبار فصل گرم سال

عجله، بلای جان مسافران جاده‌های آذربایجان شرقی

دغدغه پیری جمعیت در آذربایجان شرقی

عروسک‌ساز دیروز؛ کارآفرینی صادرکننده به بازار اروپا

ماسک همچنان نقش اول سریال مقابله با کرونا

محرومیت سهم مردم ازمعادن طلای خاورمیانه/اینجا فقرحرف آخر رامی‌زند

محافظ جان که گاهی هست و گاهی نیست!

19 تیر، سالروز قیام ملت در دفاع از حیثیت زن مسلمان است

داستان چادری شدن 60 دانشجوی دانشگاه تبریز

کوچ گدایان آفتی برای شهر اولین‌ها

تبریز و چالش‌های ترافیکی

روستایی با تبلور همت برای تولید

بوستانهایی که بوی مرگ می‌دهند

تزریق اعتبار قطره چکانی به پایه‌های یک پل/ امید به منابع دولتی

متروتبریز در ایستگاه بی‌خیالی دولت/پروژه شهری لنگ حمایت دولت

روستاهایی در مسیر پیشرفت با توسعه زیرساخت‌ها

آذربایجان‌غربی سرزمین خوشه‌های طلایی

اپیدمی حسرت

آمریکا را بدون روتوش بشناسیم

ظهور گدایان سیاردر تبریز بدون گدا/یک گدا هم برای این شهر زیاد است

رنج اقتصادداخلی از بی‌ثباتی/عوامل تاثیرگذار خروج سرمایه‌هااز کشور

سردشت شهر آرزوهای خردلی

زخم‌هایی که پس از 33 سال مداوا نمی‌شود/گرمای 7تیر و روز تلخ سردشت

پنیر لیقوان با یک طعم ماندگار و هزار خاصیت

یازده اولویت مهم مجلس یازدهم

هزاران رنگ قالی رنگ باخت/ نخ‌هایی که وابسته به پشم خارجی است

" دیوانه بوده!" ؛ نگاهی به تاریخ آذربایجان در قالب داستان

بیماری‌های پنهان در دل طلای کثیف که سلامت زباله گردها را تهدید می‌کند

پایان لاریجانیسم؟

سوم خرداد روز ملی مقاومت/فتح خرمشهر دنیا را به خود متوجه کرد

آتشی که بادش می زنند!

آرمان قدس را زنده نگهداریم

تراموا به تبریز می رسد؟

"لیله‌القدر" شب توبه و توسل است

اقدامات انجام شده در دریاچه ارومیه الهام‌بخش است

تداوم حیات تنها موجود زنده دریاچه ارومیه/ بیم و امیدها ادامه دارد

دسته ویژه نبرد با کرونا چه می‌کند؟

باربران از بی‌رحمی کرونا می‌گویند/اینجاچرخ زندگی به سختی می‌چرخد

آمادگی ایران و ترکیه برای بازگشایی مرزها/توقف مبادلات زمینی دوطرف

سالن‌های آرایشی تبریز، متضرر از کرونا

کرونا همین نزدیکی است

پرچم؛ از یک پارچه ساده تا نماد یکپارچگی

«سرمایه های مردم» و «دانش» دو عامل پیشبرنده جهش تولید

امام حسن(ع)، هدایتگر عصر بدعت‌ها

بلبرینگ سازی ایران، از ورشکستگی تا احیا

تعارفات مجلسی

معلمان روزهای کرونایی یا معلمان آنلاینی

جوجه هایی که در نطفه خفه می‌شوند!

خشکسالی؛ معضلی که اردبیل همچنان گرفتار آن است

سرزندگی حیات در باغ وحش تبریز

کرونای ایرانی چه فرقی با کرونای خارجی دارد؟

رمضان99؛ دنیای مجازی و نوستالژی شب‌های بیدار اردبیل

وقتی کرونا در شهر سرفه‌های مقدس به زانو در می‌آید

چگونه در روزهای کرونایی، افطاری دهیم؟

تکرار قصه تلخ سرما برای باغداران استان اردبیل

او را سردار آتش می‌نامیدند...

علایم آلرژی فصلی متفاوت از بیماری کرونا است

کرونا گرفتی؟ اخراجی!