پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

متروتبریز در ایستگاه بی‌خیالی دولت/پروژه شهری لنگ حمایت دولت

پیام آذری - تبریز –دولت در سال‌های اخیر سهم ۵۰درصدی خود از پروژه مترو تبریز را به درستی ادا نکرده و از طرفی بودجه شهرداری تبریز نمی‌تواند کفاف تمام هزینه‌های این پروژه چندهزار میلیاردتومانی را بدهد.

روستاهایی در مسیر پیشرفت با توسعه زیرساخت‌ها

پیام آذری - ارومیه- روستاهای آذربایجان‌غربی که روزی از جمله مناطق کم‌برخوردار کشور بودند، با تمهیدات دولت تدبیر و امید، روز به روز مسیر پیشرفت را با توسعه زیرساختی و خدمت‌رسانی نهادهای مختلف طی کردند.

آذربایجان‌غربی سرزمین خوشه‌های طلایی

پیام آذری - مهاباد- آذربایجان‌غربی با تولید سالانه بیش از ۶۳۰ هزار تُن گندم با کیفیت و داشتن جایگاه هفتم کشور در تولید این محصول به سرزمین خوشه‌های طلایی گندم شهرت پیدا کرده است.

اپیدمی حسرت

پیام آذری - ارومیه- زیارت مضجع شریف امام رضا (ع) یکی از برنامه‌ریزی‌های مهم ایرانیان در طول سال بوده و همواره مردم سراسر ایران، زمانی را برای زیارت بارگاه مطهر ثامن الحجج (ع) کنار می گذاشتند اما با شروع اپیدمی کرونا، حسرت زیارت نیز بین مردم ایران اپیدمی شده و همه در حسرت زیارت آن امام همام قرار دارند.

آمریکا را بدون روتوش بشناسیم

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رهبر معظم انقلاب نیز چند سال پیش در دیدار با خانواده های شهدای هفتم تیر، خواستار تعیین هفته ای به عنوان «افشای حقوق بشر آمریکایی» شدند تا جنایات آمریکای فریبکار بیش از گذشته بر همگان آشکار شود. ایشان همواره در سخنرانی هایشان تاکید کرده اند که چهره واقعی و بدون روتوش آمریکا باید برای نسل جوان مشخص معرفی شود و فرمودند که "نباید آمریکا را بزک کنیم".

سردشت شهر آرزوهای خردلی

پیام آذری - ارومیه- بمباران شیمیایی سردشت واقعه ای بود که هم مظلومیت مردم ایران اسلامی را به جهانیان شناساند و هم برگ افتخاری بر پشتیبانی مردم از نظام افزود؛ از آن زمان همه آرزوهای بچه‌های این شهر با گاز خردل درآمیخت و روزگاری نه چندان روشن برای آنان پدید آورد که تا سال‌ها ادامه داشت.

زخم‌هایی که پس از ۳۳ سال مداوا نمی‌شود/گرمای ۷تیر و روز تلخ سردشت

پیام آذری - ارومیه–۳۳ سال از بمباران سردشت(نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان)به‌عنوان سند توحش مدعیان حقوق بشر می گذرد، اما هنوز تاول‌ها و سرفه‌های خشک؛ بخشی از زندگی روزمره مردم مرزی این دیار است.

پنیر لیقوان با یک طعم ماندگار و هزار خاصیت

پیام آذری - تبریز- روستای «لیقوان» به عنوان یک برند در زمینه تولید پنیر معروف بوده و از این روستا به‌عنوان پایتخت پنیر ایران یاد می‌شود که کیفیت پنیر تولیدی آن شهره عام و خاص است.

یازده اولویت مهم مجلس یازدهم

پیام آذری - اردبیل- این روزها اکثر فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در خصوص اولویت‌های کاری مجلس جدید، اظهار نظرهای خاص و متفاوتی متناسب با گرایش‌های سیاسی و یا دیدگاه علمی خود، بیان می‌کنند.

بیماری‌های پنهان در دل طلای کثیف که سلامت زباله گردها را تهدید می‌کند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی زباله گردی، پدیده‌ای زاییده از دل نابرابری که شهروندان همه روزه شاهد آن هستند، اما زباله گردی علاوه بر خدشه دار کردن کرامت انسانی، تبعات منفی بسیاری برای سلامتی زباله گردان دارد.

پایان لاریجانیسم؟

پیام آذری - یکی دیگر از پنج برادر هم پست رسمی خود را ترک کرد. انگار برادران لاریجانی کم کم در حال رفتن به حاشیه سیاست ایران هستند. پسران آیت‌الله هاشم آملی که روزگاری در هر گوشه‌ای از کشور نامی از آنها به چشم می‌خورد، اندک اندک پست‌های خود را ترک می‌کنند. ولی آیا این به معنای پایان لاریجانی‌ها در جمهوری اسلامی است؟

سوم خرداد روز ملی مقاومت/فتح خرمشهر دنیا را به خود متوجه کرد

پیام آذری - اردبیل- مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: فتح خرمشهر تمام دنیا را به خود متوجه کرد و دیدند که دشمن چگونه در برابر نیروی معنوی و خلوص رزمندگان دفاع مقدس به زانو در آمد.

آتشی که بادش می زنند!

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی با گشتی در شهر به جرات احساس ترس، بر جان می نشیند ترس از اتفاقی که دیر یا زود آتشش دامن بیشتر افراد را خواهد گرفت. بعدازظهر یک روز بهاری در سطح شهر ارومیه که قدم بزنی پس از چند دقیقه پیاده رویی با صحنه های عجیبی از به اصطلاح "شجاعت تامل برانگیزی" مواجه می شوی، وقتی دسته های ۵ یا۶ نفره کنارهم بی هیچ محافظتی به گفت و گو نشستند.

آرمان قدس را زنده نگهداریم

پیام آذری - اردبیل- اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بیانیه ای تاکید کرد: با زنده نگهداشتن آرمان قدس، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و انزار و نفرت خویش از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنیم.

تراموا به تبریز می رسد؟

پیام آذری - فارس / معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خط ریلی تراموا برای تکمیل خطوط مترو و بی‌آرتی در تبریز ...

"لیله‌القدر" شب توبه و توسل است

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که باید ‌فرصت‌ها را قدر بدانیم، گفت: شب قدر، شب توبه و استغفار و همچنین شب دعا و مناجات است، در این شب‌های والا، نماز بخوانیم، دعا کنیم و به درگاه الهی تضرع و توسل بجوییم.

تداوم حیات تنها موجود زنده دریاچه ارومیه/ بیم و امیدها ادامه دارد

پیام آذری - بعد از سه دهه بحران و بهبود حال دریاچه ارومیه، خطر انقراض از بیخ گوش تنها موجود زنده این زیست‌بوم گذشته و شرایط مطلوب برای تداوم حیات آرتمیا ارومیانا فراهم شده است.

دسته ویژه نبرد با کرونا چه می‌کند؟

پیام آذری - ارومیه- داخل اتاق همهمه‌ای همراه با شور و شعور به پاست اما هیچ‌یک از آنان به صحبت‌های دیگری توجهی ندارند و چنان مشغول کارند که حتی ورود دیگران به اتاق را هم احساس نمی‌کنند؛ بی‌خود نیست که این کارشناسان بهداشتی جزو دسته ویژه نبرد با کرونا ‌خوانده می‌شوند.

آمادگی ایران و ترکیه برای بازگشایی مرزها/توقف مبادلات زمینی دوطرف

پیام آذری - ارومیه–به‌دنبال شیوع بیماری کرونا مرز بین‌المللی بازرگان از اسفندماه گذشته از طرف ترکیه بسته شد و تلاش برای ازسرگیری مبادلات به‌صورت زمینی همچنان در حال انجام است.

سالن‌های آرایشی تبریز، متضرر از کرونا

پیام آذری - تبریز - سالن‌های آرایشی تبریز از جمله اماکن عمومی هستند که در روزهای کرونایی به دلیل قرار گرفتن در جایگاه متهم شیوع احتمالی ویروس، علاوه بر تبعات روانی و اجتماعی از نظر درآمدی نیز دچار مشکل شده‌اند.

کرونا همین نزدیکی است

پیام آذری - مهاباد- جدی نگرفتن فاصله اجتماعی پس از شروع فعالیت دوباره اصناف، زمینه ابتلای شمار بیشتری از مردم مهاباد به کووید ۱۹ را فراهم کرده که افزایش موارد مثبت کرونا طی ۲ هفته اخیر نیز موید آن است.

پرچم؛ از یک پارچه ساده تا نماد یکپارچگی

پیام آذری - تبریز - پرچم فارغ از جنس پارچه و کیفیت رنگش، مشترک‌ترین نماد هویتی مردمان یک سرزمین است؛ نمادی که این‌روزها باید بیش‌تر از همیشه برایمان ارزشمند باشد.

امام حسن(ع)، هدایتگر عصر بدعت‌ها

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی امام حسن مجتبی(ع) دومین ستاره تابناک آسمان ولایت، در نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود تا در روزگاری که دشمنان می‌کوشیدند با بدعت‌ها دنیا را بر دین ترجیح داده و مردمان را گمراه کنند، چراغ راه هدایت شود.

بلبرینگ سازی ایران، از ورشکستگی تا احیا

پیام آذری - تبریز - بلبرینگ‌سازی ایران به عنوان نخستین شرکت تولیدکننده انواع بلبرینگ کشورمان که به مدت یک دهه با مشکلات اساسی مواجه بود و در نهایت ورشکسته شد، با ورود جدی مقام‌های ارشد اداری و قضایی آذربایجان‌شرقی از مهر ماه پارسال در مسیر احیا قرار گرفته است.

تعارفات مجلسی

پیام آذری - هنوز زنگ آغاز مجلس یازدهم در بهارستان نواخته نشده که تعارفات برای ریاست از یک طرف و لابی های مدعیان از سوی دیگر آغاز شده است. مجلسی که اکثریت مطلق آن را اصولگرایان تشکیل خواهند داد ولی همچنان مشخص نیست در جنگ قدرت میان مدعیان جانشینی علی لاریجانی چه کسی بر کرسی او تکیه خواهد زد.

معلمان روزهای کرونایی یا معلمان آنلاینی

پیام آذری - تبریز - این روزها با همه سختی های ناشی از کرونا و تعطیلی ناگزیر مدرسه‌ها، آموزگاران بسیار پرکارتر از ایام مدرسه هستند و به معلمان آنلاینی معروف شده‌اند.

جوجه هایی که در نطفه خفه می‌شوند!

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی صنعت مرغداری مدت‌هاست که زیان ده شده است و ماجرای انتشار فیلم جوجه کُشی نیز طغیانی بر این وضعیت بود تا افکار عمومی و مسئولان را متوجه وضعیت خود کند.

خشکسالی؛ معضلی که اردبیل همچنان گرفتار آن است

پیام آذری - اردبیل - گرچه بارش‌ها پارسال و بهار امسال در کشور مطلوب بود اما در استان اردبیل کمبود بارش‌ها همچنان موجب تداوم خشکسالی شده و مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب مورد تاکید کارشناسان و مسوولان است.

سرزندگی حیات در باغ وحش تبریز

پیام آذری - تبریز - با شیوع ویروس کرونا در حالی که بیم تسری آن به حیات وحش می رفت، در باغ وحش تبریز حیوانات اهلی و وحشی، پرندگان و چرندگان، درندگان و خزندگان با سرزندگی و شادابی به حیات خود ادامه می‌دهند.

کرونای ایرانی چه فرقی با کرونای خارجی دارد؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی بعد از همه‌گیری کرونا خیلی‌ها منتظر بودند تا خوراک رسانه‌هایشان را با سوژه ناتوانی ایران در مدیریت بیماری، تامین کنند، اما کرونای ایرانی از بسیاری جهات با کرونای خارجی فرق داشت.

رمضان۹۹؛ دنیای مجازی و نوستالژی شب‌های بیدار اردبیل

پیام آذری - اردبیل - وقتی که آخرهای ماه شعبان مادر بزرگ‌ها هاون بدست گرفته و برنج‌ها را زیر دسته هاون خرد کرده و به آرد تبدیل می‌کردند بوی خوشی در هوای مطبوع اردبیل پیچیده و خبر از آمدن مسافری می‌داد که همه منتظر آمدنش بودند.

وقتی کرونا در شهر سرفه‌های مقدس به زانو در می‌آید

پیام آذری - مهاباد- برخی‌ها موفقیت‌ ملموس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونای آذربایجان‌غربی را فقط در پایین بودن تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها خلاصه می‌کنند اما مهار این ویروس در شهر سردشت که قربانی بمباران شیمیایی دوران جنگ تحمیلی است، به عنوان یک دستاورد ارزشمند این ستاد باید مورد توجه قرار گیرد.

چگونه در روزهای کرونایی، افطاری دهیم؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی هر سال با فرارسیدن ماه پرفضیلت رمضان، سفره‌های افطاری نیز در خانه‌ها پهن می‌شد و دوستان و آشنایان دور هم جمع می‌شدند؛ خیران و افراد بسیاری نیز خوان‌ احسان و نیکی گشوده و نیازمندان را گرد سفره مهربانی جمع می‌کردند و یا غذای گرم به خانه‌هایشان می‌فرستادند.

تکرار قصه تلخ سرما برای باغداران استان اردبیل

پیام آذری - اردبیل - دیگر همه چیز برای باغداران عادی شده است، بهار فرا می‌رسد، برف و تگرگ نابه‌هنگام و از بین رفتن محصولات باغی و خسارت پشت خسارت؛ این قصه تکراری باغداران استان اردبیل در چندین سال گذشته است.

او را سردار آتش می‌نامیدند...

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی او را "سردار آتش" می‌نامیدند، سرداری که روزهایش را با زیارت عاشورا آغاز می‌کرد و شب‌هایش را با قرائت قرآن می‌گذراند و با نبوغ و همتش، نام و آوازه دلاوری‌هایش را بر پیشانی غرورآفرین این سرزمین به یادگار گذاشت.

کرونا گرفتی؟ اخراجی!

پیام آذری - ارومیه- ماجرای پزشک ارومیه‌ای که قراردادش به علت ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ با بانک مسکن لغو شده، سوژه روز شبکه‌های اجتماعی است و حکایتی غریب و سوالاتی بی‌پاسخ را پیش‌رو می‌گذارد.

ترکش کرونا بر تن مطبوعات آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - تبریز - مطبوعات آذربایجان‌شرقی نیز همانند دیگر زیربخش‌های حوزه فرهنگ از تبعات شیوع کرونا کنار نماندند و با تعطیلی اجباری مشکلات مضاعفی را تجربه کردند.

جهش تولید و بایدها و نبایدها در توسعه متوازن استان اردبیل

پیام آذری - اردبیل - جهش تولید در واقع برنامه کاری برای توسعه اقتصادی و صنعتی و تکمیل کننده حرکتی است که از سال گذشته در رونق تولید و فعال‌سازی واحدهای راکد و نیمه فعال شروع شده، ولی تحقق این برنامه اقتصادی نیاز به بایدها و دوری از نبایدهایی در استان اردبیل دارد.

گرمایش جهانی، تهدید حیات بشر در دوران پساکرونا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی بشر سال‌هاست با مشکل بزرگی به نام گرمایش جهانی (تغییرات اقلیمی) رو به روست که هر لحظه زندگی بر روی سیاره زمین را به مخاطره می‌اندازد.

از مترو تا برج‌های تجاری، پروژه‌هایی که قلب بافت تاریخی تبریز را نشانه گرفتند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی «تبریز، بین ییلاق‌های اوجان و قزل داغ واقع شده بود و در میان باغ‌ها و بستان‌ها محصور بوده و نزدیک به ۲۰۰ کاروانسرا، ۱۹ مسجد جامع، ۲۱ حمام و یک بازار سر پوشیده با حدود ۱۵ هزار مغازه در این شهر وجود دارد.»

ساير مطالب

بازی‌های کودکانه در کوچه پس کوچه‌های کرونایی تبریز!

یک صوفی قادری که محبت اهل بیت نامش را پر فروغ کرد

روزگار کرونایی و آموزگارانی از جنس خدمت

اما و اگرهای آرایشگری حتی در فضای باز

ترکش کرونا بر پیکر ارتباطات درون خانوادگی

روایت روزهای کرونایی در زیر سقف خانه ها

کرونا و تاخیر در کشت بهاره آذربایجان‌شرقی

تحول در گردشگری کشور همگام با تغییرات کرونایی

حال خوش اما مغفول دریاچه ارومیه

هوشمندی در خودمراقبتی جوهره طرح‌های فاصله‌گذاری

حکایت آشتی با یار مهربان در خانه‌های مهاباد

خطر ایجاد موج دوم شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی

آذربایجان‌غربی در خطر همه‌گیری/عادی‌سازی شهرها با طعم کرونا

نهادینه‌سازی فاصله‌گذاری با بازی کووید - 19

کوچه‌ به کوچه در جستجوی بهشت

سوگواری غریبانه در دوران کرونا

چگونه آلرژی فصلی را از کرونا تشخیص دهیم؟

تداعی دوران 8 سال دفاع مقدس/ موکب‌ها هم پای کارند

کرونا و نابرابری اجتماعی

چگونه از روان کودکان در برابر کرونا محافظت کنیم؟

نادیده گرفتن سهم کارت خوان ها در پیشگیری از کرونا در تبریز

سنگرها خالی نیستند/حرکت های مردمی در مقابله با شیوع ویروس کرونا

بگوییم کرونا گرفته‌ایم؟

کنترل سفرهای نوروزی کرونا

سکوت کرونایی بر فضای طبیعت سیزده بدری اردبیل

کمک به انتشار کرونا، قبیح است نه ابتلا به آن

کمین کرونا در دامن طبیعت

«شیرین» از روزهای تلخ ابتلای خانواده‌اش به کرونا می‌گوید

پیک‌نیک با طعم کرونا

بزم شبانه با کرونا در پستوها

کرونا بر مدار مدیریت

وقتی «نداریم‌» های اقلام بهداشتی به «داریم» تبدیل می‌شود

عواقب غیرقابل جبران لکه دار کردن عواطف نوجوانان

روی دیگر سکه کرونا/ داشته‌هایی که فراموشمان شده بود

چرایی انتخاب شعار «جهش تولید» برای سال جدید

روایتی از یک روستای قرنطینه در تبریز

پشتیبانان مدافعان سلامت مشغول جهادند/طبقه‌ای که خالی نمی‌ماند

احترام به حقوق شهروندی با ماندن در خانه

تب خرید در روزهای کرونایی گُر گرفته است

سهم سمن‌ها از نقش‌ونگار همدلی

چهارشنبه‌سوری و رسم های فراموش شده

عزم نیروهای جهادی مرندبرای مبارزه با کرونا/مهربانی حد و مرز ندارد

جشنی که به جنگ خیابانی تبدیل می شود

کرونا و ضرورت خانه‌تکانی ذهنی

زور کرونا هم به دستفروشان بازار تبریز نرسید

رنجی که از اضطراب کرونا می‌کشیم

همراهی مردم، رمز عبور از معضل کرونا

10 نکته فرهنگی و آموزشی که از شیوع ویروس کرونا باید آموخت

معلولان را در برابر کرونا تنها نگذاریم

روزهای همدلی مردم و مسوولان

حکایت کنسلی در فصل طلایی درآمد

با نگرانی ناشی از کرونا چه کنیم؟

سایه شیوع ویروس کرونا در همهمه بازار/مسافرت نروید حتی ضروری

اورژانسی‌ها، سربازان خط مقدم جنگ با کرونا

هیجان زدگی خبری و آرامشی که از خود و دیگران، سلب می‌کنیم

نخودچی ممقان در چهار گوشه جهان

گهواره‌جنبان کودکانِ زلزله‌زده کجاست

مقابله با کرونا با یک رژیم غذایی ساده

اینجا سرما بیداد می‌کند

کرونا ؛ زشت و زیبایی‌های یک جامعه

زلزله و ساز ناساز «شهریار»

وضعیت زرد کرونا در تبریز/بازارسیاه ماسک درهمهمه شیوع ویروس سرایتی

نکاتی که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید رعایت کنیم

همدردی با زلزله‌زدگان؛ از حضور مسوولان تا تماس واعظی

مسجد آل یعقوب خوی؛ جا مانده از دوران سلطان صاحبقران

با کرونا دست ندهیم

کولاک برف هم حریف شور انتخاباتی اردبیلی‌ها نمی شود

وقتی اتوبوس‌ها به مقصد مرگ می‌رانند

بازتاب مشارکت در امپریالسیم رسانه‌ای

گذری بر زندگی «مارکوپولوی جانبازان»

فرزند معلول، چشم‌انتظار رهایی مادر از پشت میله‌ها

یادی از شهدای بمباران هوایی مهاباد در جنگ تحمیلی

حماسه 22 بهمن را در 2 اسفند تکرار می‌کنیم

چرا کشت پنبه در ایران کم رونق است؟

مرمت آثار تاریخی؛ نیاز امروز، پشتوانه فردا

نوجوان 16 ساله غواص /وقتی در کمد پنهان مان کرد تا گلوله نخوریم

اصرار بر بی‌خانمانی موزه کاریکاتور آسیا در تبریز

حقیقت گیاهان تراریخته

هم‌افزایی برای جلوگیری از ورود کرونا به آذربایجان‌شرقی

دستفروشان؛ خوشایند شهروندان، دغدغه مدیران

رابین هود ایرانی، یک زن بود

مزیت های رقابتی دامپروری آذربایجان شرقی/عبور از مانع سخت اقتصادی

2 بهمن، تاریخی که از خاطر ارموی ها فراموش نمی شود

شیرهای پاستوریزه تبریز درصدر نگاه‌ها/ داستان شیرهایی که می خوریم

غفلت از گردشگری زمستانی در آذربایجان‌شرقی

گرد کسادی بازار بر تار و پود فرش هریس

بانوی داستان‌نویس: مخاطبان از رمان‌های جذاب استقبال خوبی دارند

خودشناسی در زندگی منجر به تقویت مهارت‌های زندگی می‌شود

روزی که موشک بر قامت دانشگاه فرود آمد

صیانت از تاریخ با احیای کبوترخانه‌ها

شور و شعور جوانی و رشد و تعالی اجتماعی

تحکیم وحدت در «سرزمین اقوام و ادیان» به برکت خون سردار

مشق هنر با رقص خودکار

سوز دل اردبیل در سوگ سردار/ قاسم سلیمانی یک جریان فکری برای جهان بود

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

تبریز سیاه‌پوش روسفید شد/ بارش برف در کنار باران اشک آذری‌ها

رمان‌نویس مسیحی: هدفم همدلی ملی است

اشتباه همیشه پاک‌شدنی نیست

«روحانی» در راه اردبیل/ رئیس جمهور دست پر می‌آید؟

«وحدت حوزه و دانشگاه» از خجسته ترین پیامدهای انقلاب اسلامی