پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

شیرهای پاستوریزه تبریز درصدر نگاه‌ها/ داستان شیرهایی که می خوریم

پیام آذری - تبریز - شاید تا همین یک هفته پیش آنقدر از این شیرهای پاستوریزه که می خریم و می‌خوریم نترسیده بودیم، شیرهایی که گفته شد آلوده به سم هستند ولی مسئولین استانی به شدت این قضیه را تکذیب کردند.

غفلت از گردشگری زمستانی در آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - به عنوان استان کوهستانی که همواره در فصل زمستان از زیبایی های بسیار خاص برخوردار است، می تواند یکی از بهترین نقاط کشور برای جذب گردشگر زمستانی باشد که متاسفانه این موضوع از سوی مسوولان میراث فرهنگی مورد غفلت واقع شده است.

گرد کسادی بازار بر تار و پود فرش هریس

پیام آذری - صحبت از هنری ایرانی است که شهرت جهانی یافته و با اصالت تمام در موزه‌ها و خانه‌ها در نقاط مختلف جهان خودنمایی می‌کند، بازی رنگ‌ها و جذابیت فرش «هریس» حتی تاب مقاومت را از کسانی که بازار آن را تحریم کرده‌اند، هم گرفته است، اما این روزها گرد کسادی بازار فرش ایرانی، بیش از پیش بر تار و پود فرش هریس نشسته و کاسبان را چشم انتظار خریداران فرش نگه داشته است.

بانوی داستان‌نویس: مخاطبان از رمان‌های جذاب استقبال خوبی دارند

پیام آذری - تبریز - اعظم آخوندزاده که با نام فامیلی همسرش ، فرخزاد، شناخته می‌شود، از جمله نویسندگان پرکار کشورمان محسوب می‌شود که معتقد است رمان‌های خوب و خواندنی همواره با استقبال مخاطبان مواجه‌اند.

روزی که موشک بر قامت دانشگاه فرود آمد

پیام آذری - دیکتاتورها همگی شبیه هم هستند، یکیشان، امروز ما را با هدف قرار دادن 52 نقطه فرهنگی تهدید می‌کنند و آن دیگری، 33 سال پیش در اقدامی نابخردانه، چشم‌هایش را بر «غیرمجاز بودن حمله به مراکز علمی» بسته و دستور بمباران کارگاه فنی دانشگاه تبریز را صادر می‌کند.

صیانت از تاریخ با احیای کبوترخانه‌ها

پیام آذری - تبریز - کبوترخانه‌ها یا برج‌های کبوتر به منزله یک سازه فرهنگی – اقتصادی، دارای کارکردهایی در نظام کشاورزی و معیشت انسان است و پس از کاریزهای ایران از شگفت‌آورترین ساخته‌های تاریخی بشر هستند که اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی در یکی دو سال گذشته اهتمام ویژه‌ای برای ثبت و احیای آنها داشته است.

شور و شعور جوانی و رشد و تعالی اجتماعی

پیام آذری - ارومیه- شهادت سردار سلیمانی و خروش جوانان در واکنش به آن، بار دیگر ظرفیت و انرژی عظیم این قشر پویا را به نمایش گذاشت و ضرورت توجه به آن در مسیر رشد و تعالی استان‌های مختلف کشور و از جمله آذربایجان‌غربی را یادآوری کرد.

تحکیم وحدت در «سرزمین اقوام و ادیان» به برکت خون سردار

پیام آذری - ارومیه- جریحه‌دار شدن حس ملی و میهنی ملت ایران در پی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی مناطق مختلف کشور داشت اما یکی از برکت‌های ارزشمند آن را می‌توان با محور «تحکیم وحدت و گفتمان ملی» در آذربایجان‌غربی و استان موسوم به سرزمین اقوام و ادیان الهی مورد بررسی قرار داد.

مشق هنر با رقص خودکار

پیام آذری - مهاباد- «محسن احمدزاده» هنرمند جوان مهابادی که از چند سال قبل طراحی با تکنیک خودکار را شروع کرد، اکنون با الهام گرفتن از اشعار شاعرانی همچون حافظ، عطار و مولوی به خلق آثار هنری متنوع می‌پردازد.

سوز دل اردبیل در سوگ سردار/ قاسم سلیمانی یک جریان فکری برای جهان بود

پیام آذری- در حالی که چهار روز از شهادت ناجوانمردانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست جنایتکار قرن آمریکا می‌گذرد اما سوز دل مردم اردبیل در سوگ سردار خاموشی نمی‌گیرد. تا چشم کار می‌کند زن و مرد و پیر و جوان است که دسته دسته خود را به حسینیه ثارالله و زینبیه سپاه می‌رسانند تا در رثای سردار دل‌ها مرثیه عاشقی سر دهند.

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

پیام آذری - استان‌ها - مرگ، سرنوشت محتوم همه موجودات عالم است و در این میان تنها انسان مفتخر گشته به این فرصت که خسران مرگ را با یافتن حیات به شرط شهادت در راه خدا تعویض کند که این معاوضه؛ هنر مردان خداست و نگاه به وجه الله به عنوان مزد این حیات ، همان نگین سلیمانی در عالم است که حاج قاسم آن را گرفت.

رمان‌نویس مسیحی: هدفم همدلی ملی است

پیام آذری - ارومیه- او از همدلی ملی می‌نویسد و از صلح و آشتی اقوام و ادیان سخن می‌گوید؛ آری تمام دغدغه‌ این رمان‌نویس مسیحی شنیده شدن یک‌ صدای واحد از سرزمین‌اش در مقابل بدخواهان و دین‌ستیزان است.

اشتباه همیشه پاک‌شدنی نیست

پیام آذری - مهاباد- سه هزار و 500 دانش‌آموز دختر و پسر پایه سوم ابتدایی مدارس مهاباد با مشارکت در جشن خودکار به این مهم پی بردند که اشتباه در زندگی همیشه پاک‌شدنی نیست.

آیا دریاچه ارومیه در ادوار گذشته خشک شده است؟

پیام آذری - تهران- تغییرات مورفولوژیکی حاصل از نوسانات سطح تراز آب دریاچه ارومیه از سال 1374 تا 1398 سبب کاهش حدود 8 متر از سطح تراز آب دریاچه ارومیه شده است، حال این سوال از سوی برخی محققان محیط زیست مطرح می‌شود که آیا دریاچه ارومیه در ادوار گذشته خشک شده است؟

دانشمندی که از ماری‌کوری و پاستور الهام گرفت/ ارائه400 مقاله علمی

پیام آذری - تبریز- پروفسور زهرا امام جمعه، یکی از جوان‌ترین استاد تمام ایران شناخته شده که الهامات خود را از تماشای برنامه‌های دانشمندان معروف در دوران کودکی، همچون ماری کوری و لوئی پاستور گرفته است.

وقتی که کارد به استخوان خبرنگار می‌رسد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی شاید برایتان پیش آمده باشد که مکررا با فردی تماس گرفته و هر بار نیز با بوق اشکال و یا رد تماس مواجه شوید و یا هیچ واکنشی از سمت مشترک موردنظر دریافت نمی‌کنید! این موضوع برای خبرنگاران آذربایجان شرقی به خوبی قابل درک است، چراکه با چالشی به نام «پاسخگو نبودن برخی مسئولان» روبه رو هستند.

ساز آلمانی که در تبریز کوک می‌شود

پیام آذری - «گارمون» برای اولین بار، حدود 100 سال قبل به صورت مبتدی و دیاتونیک در شهر بوشمن آلمان ابداع شد، پرده‌های سیاه که در گارمون‌های امروزی دیده می‎شوند، 50 سال بعد تکامل پیدا کرده و پرده‌های سفید هم به آن اضافه شد، حالا این ساز آلمانی یکی از محبوب‌ترین سازها در مناطق ترک نشین ایران است که فقط در تبریز ساخته می‎شود.

نگارخانه ارومیه؛ سینه‌آویزی برای منشور «هستی»

پیام آذری - ارومیه- دیواره‌های گالری حوزه هنری آذربایجان‌غربی در اولین روز زمستان به سینه‌آویز نقاشی‌های هنرمند 10 ساله اورموی مزین شد و نمایشگاه نقاشی «هستی عباسی» با عنوان منشور در این مکان گشایش یافت.

حسرت دشت اردبیل برای برف

پیام آذری - اردبیل - زمین اردبیل از فراز پهنه این دشت سردسیر این روزها چون لکه‌ای گسترده به رنگ مسی و برنزه به نظر می‌رسد که سپیدی برف کوهستان‌های سر به فلک کشیده پیرامون آن را پوشانده است.

دستی بر «آتش» عرفانی یونس امره

پیام آذری - تبریز - «آتش؛ زندگی عرفانی یونس امره» کتابی است که به بررسی اشعار و افکار یونس امره، عارف و شاعر انسان گرای ترکیه، پرداخته است.

طعم گس گرانی زیر دندان یلدا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی حال و هوای شهر جور غریبی است مردم را می توان دید که به مغازه های مختلف از پوشاک گرفته تا خوراکی های یلدا سر می زنند تا شاید با تخفیف ویژه در لحظات واپسین روز خرید یلدایی کنند.

بازار کشمش ایران در سراشیبی سقوط

پیام آذری - تبریز - ایران با محوریت آذربایجان‌شرقی، رتبه نخست جهانی در تولید و صادرات کشمش را در سال‌های قبل در اختیار داشت، اما به گفته کارشناسان به دلیل درجا زدن زدن این صنعت از یکسو و بروز و ظهور رقبای سرسخت از سوی دیگر، اکنون رتبه کشورمان به چهارم دنیا سقوط کرده است.

هزینه های میلیاردی تشنگان قدرت برای تصاحب کرسی مجلس

پیام آذری - تبریز – با نزدیک شدن به انتخابات، رقابت و تبلیغ داوطلبان ورود به مجلس، بیشتر شده و برخی از آن ها با بداخلاقی و قانون گریزی و هزینه های میلیاردی، به دنبال تصاحب کرسی مجلس هستند.

علوم سیاسی؛ رشته ای تاثیر گذار اما پر از بیکار!

پیام آذری - علوم سیاسی رشته ای رشته‌ای فوق العاده مهم بوده که اغلب تصمیم گیران کشور خروجی کرسی‌های این رشته در دانشگاه‌ها هستند، اما تصویری که جامعه از علوم سیاسی دارد فارغ التحصیلان بیکار است.

آخرین وضعیت روستاهای زلزله‌زده‌ای که کم‌تر دیده شدند

پیام آذری - زمین لرزه هفدهم آبان ماه، روستاهای دو شهرستان میانه و سراب را تحت تاثیر قرار داد و در این میان روستای «ورنکش» از معروف‌ترین روستاهایی بود که بیش از سایر مناطق مورد توجه قرار گرفته و داد دیگر روستائیان را درآورد،

دو بحران بزرگ؛ ازدواج سفید و مهاجرت‌های اجتماعی و علمی

پیام آذری - جوانان جامعه ایران با چشم‌انداز مبهمی درباره سرنوشت خود مواجه شده‌اند. از یکسو فرصت‌های شغلی و تحصیلی متناسب با توانایی‌های آنها در کشور وجود ندارد و از سوی دیگر نخبگان علمی و اجتماعی جامعه از هر فرصتی برای مهاجرت استفاده می‌کنند و کشور را ترک می‌کنند.

زخم سکونتگاه‌های غیر رسمی بر چهره تبریز

پیام آذری - تبریز- زندگی در حاشیه‌ و بافت‌های فرسوده به مانند زخم کهنه‌ای است که در پنج دهه گذشته به تدریج و به شکل انباشتی چهره شهرهای آذربایجان‌شرقی به ویژه تبریز را زخمی کرده است.

جای این درخت در سازمان ملل خالی است/ با چوب به نبرد صلح می‌روم

پیام آذری - تبریز- علی قنبری، هنرمند منبت کار تبریزی برای خلق «درخت بشیر صلح و دوستی» هشت‌سال زمان صرف کرده و حالا فکر می‌کند سازمان ملل، بهترین محل نمایش این اثر و ابراز پیام صلح‌طلبی ایرانیان است.

زندان «برنجه» جاذبه‌ای گمشده در دل کوهستان

پیام آذری - مهاباد- سفر به تکاب، جایی که به عنوان «سرزمین ناشناخته و اسرارآمیز» لقب دارد به طور قطع هیجان‌انگیز است؛ این سرزمین گودال‌های شگفت‌انگیزی را در دل خود جای داده که زندان «برنجه» یکی از آنها بوده و کمتر به معرفی آن پرداخته شده‌است.

تجربه زمستان گرم اردبیل/یخ‌های ارزآور روی کاغذ برنامه ریزی آب شد

پیام آذری - معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده زمستانی در بسیاری از استان ها، می تواند زمینه و بستر لازم برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و درآمدزایی ریالی و ارزی را در فصلی که مسافرت ها می خوابد، فراهم آورد.

لزوم توجه به مشکلات صادرات کفش/ پای چینی‌ها از کفش تبریز کوتاه شد

پیام آذری - رشد نرخ ارز در کشور به‌رغم مشکلاتی که ایجاد کرده باعث شده تا کفش چینی جایی در بازار تبریز نداشته باشد و همین موضوع موجب رونق تولید در بازار کفش تبریز به‌عنوان پایتخت چرم و کفش کشور، شده است.

تهدید شوری خاک برای کشاورزی پایدار

پیام آذری - تبریز- شوری خاک در آذربایجان‌شرقی به دلیل عوامل طبیعی و غیرطبیعی رو به افزایش است و اگر مدیریت نشود، در کنار کمبود منابع آبی، کشاورزی پایدار را با چالش جدی مواجه می‌کند.

نخبگانی در قامت نامزد انتخاباتی

پیام آذری - ارومیه- حضور نخبگان در قامت نامزد انتخاباتی مجلس یازدهم از ابعاد مختلف قابل بررسی و دارای اهمیت است زیرا از یک سو مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر در راهیابی افراد اصلح و تاثیرگذار به خانه ملت موثر خواهد بود.

آنچه باید در مورد آنفلوآنزا بدانیم

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی آنفلوآنزا یکی از بیماری های شایع در فصل زمستان است این بیماری با نشانه های شبیه به سرما خوردگی پیدا می شود، اگر چه از دید بسیاری از افراد این نشانه‌ها عادی است، اما گاهی می‌تواند خطرناک باشد.

کوه‌های روبه تعالی

پیام آذری - ارومیه- کوه‌های مرزی و مرتفعی در این سرزمین لاله‌گون وجود دارد که با قله‌های سر به فلک کشیده‌اش، دروازه عروج به آسمان و روبه تعالی برای کبوتران سبک‌بال به شمار می‌رود.

پایه گذار فرهنگ نوین ایران را بیشتر بشناسید

پیام آذری - میرزا حسن تبریزی ملقب به رُشدیه، یکی از افراد سرشناس تاریخ و فرهنگ آذربایجان است که در مقابل تعصبات جاهلانه و تفکرات کهنه‌ی مردم بیسواد و استبداد حکومت قاجار ایستاد و ندای بیداری مردم با تشکیل مدرسه برای عوام را سرداد.

چند قدم تا آبادی در روستای زلزله زده «ورنکش»

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی وارد روستا که می‎شوی، بوی نان تازه می‌آید و به جز تعداد معدودی از زنان سالخورده و بچه‌های در حال بازگشت از مدرسه، سایر اهالی روستا به همراه پیمانکاران بنیاد مسکن مشغول به کار هستند. اینجا ورنکش است، همان روستایی که تا قبل از وقوع زلزله اسمش به گوشمان نخورده بود.

اولین شهر «تئاتر کودک ایران» در حسرت پلاتو

پیام آذری - مرند –مرند در حالی به عنوان اولین شهر تئاتر کودک ایران مطرح می شود که از داشتن یک پلاتو مجهز رنج می برد و هنرمندان این عرصه خواستار توجه جدی مسئولان هستند.

لزوم مشارکت همگانی برای کنترل قیمت‌ها

پیام آذری - مهاباد- نظارت جدی بر واحدهای صنفی و خدماتی و کنترل قیمت‌ها از سوی مسئولان اجتناب‌ناپذیر است اما مشارکت مردم از بازاریان گرفته تا مشتریان نیز در این موقعیت ضروری به نظر می‌رسد.

بازگشت به دنیای واقعی

پیام آذری - ارومیه- خارج شدن شبکه‌های اجتماعی از دسترس طی چند روز اخیر به ظاهر باعث تغییرات رفتاری در میان برخی از کاربران فعال فضای مجازی شده و بازگشت دوباره آنان به دنیای واقعی را رقم زده‌است.

می خواهم دیده شوم!

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی یک جامعه شناس گفت: نقش های اجتماعی زنان و مردان جامعه امروز به واسطه نفوذ غرب و تاثیرات فرهنگی تغییر کرده است.

ساير مطالب

وعده هایی که محقق شدند

حال زار مقبره الشعرای تبریز

حکایت همدلی اقوام و ادیان آذربایجان‌غربی در محرم

«بادرشبو»، اعجاز طبیعت در دل باغ‌های ارومیه

یامچی، قطب تولید پسته آذربایجان‌شرقی است

بساط تولید عسل بی‌کیفیت در اردبیل برچیده شده است

چراغ کبریت سازی رو به خاموشی می رود/ سرنوشتی تلخ برای صنعتی قدیمی

دلیرمردی که سوختن ارسباران را برنتابید

ریتمی که دیگر نواخته نمی‌شود/ سکوت به جان بازار مسگران افتاد

اینجا «ماسوله آذربایجان» است

ارسباران، قربانی بی‌تدبیری‌ها

پله پله رونق گردشگری در روستای پلکانی زنوزق

بومیان انگیزه آتش سوزی داشتند/ بخشی از تاریخ زمین شناسی مان سوخت

زخم نوشتار مجازی بر زبان فارسی

یک قطعه از ائل گولی هم برای کودکان اوتیسم زیاد است

پایان چهار روز آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

سمفونی دست سازها

تشکیل ستادساماندهی سواحل وسط تعطیلات/ تابستانی که از دست رفت

کالاهای اقتصادی مهمی که حشرات تولید می‌کنند

مسیر پرسنگلاخ توسعه معدن مس سونگون

تن نیمه جان برج خلعت پوشان

تبریز در تسخیر نمای رومی/ تهدیدی جدی برای شهری زلزله‌خیز

اردبیل؛ گنجینه‌ای از زیبایی‌های طبیعت و تاریخ

کارخانه بازیافت زباله در بوکان احداث می‌شود

دغدغه نام‌نویسی در مدارس

در مظلومیت سردار ملی

ثبات توسعه پایدار نیازمند ارتقای سطح زندگی اقشار کم درآمد جامعه است

روزگار سرگشتگی یک روزنامه‌نگار

از غربت سالار ملی...

بزرگداشت حافظ پژوه بی‌ادعا

نقطه مشترک استراماچونی، کالدرون و دنیزلی/ جدیت با چاشنی انضباط

شبکه مویرگی تقلب زیر پوست بازار طلا

سیاه، رنگ سال مراتع/ داغ انسان بر دل طبیعت

روزگار ناخوش سیب زمینی

داغ حاشیه نشینی بر پیشانی تبریز / رویاهای پوشالی مهاجرین روستایی

مهد صنعت چاپ ایران در گیرودار کمبود و گرانی کاغذ

انجیل «هزار ساله» در کتابخانه مرکزی تبریز

سفری به شمال کوچک در آذربایجان شرقی/ارسباران بکر و دست نخورده

موزه‌های دوست داشتنی از نظر کودکان

با حساسیت فصلی چه کنیم؟

کودکان خود را برای مصرف فسفودها و شکلاتها تحریک نکنیم

تناقض‌ الزامی یا اختیاری بودن شهریه ثبت‌نام مدارس

رونق تولید در مزرعه کشاورز نمونه مرندی

توصیه‌هایی در خصوص مواجهه با حشره گزیدگی در فصل تابستان

«عنبران علیا» روستای هدف گردشگری بین المللی

گره‌ مشکلات بر تار و پود فرش دستباف مراغه

همه ما از مهربانی امام رضا(ع) بهره‌مند می‌شویم

اقتصاد مرزی در گرو رونق بازارچه‌ها/سیاست دولت یک بام ودوهوا است

نقره داغ مستاجران با اجاره بهای نجومی

فاجعه‌ای از نوع خودزنی مسئولان سرعین

رعایت توصیه‌های بهداشتی درخصوص بیماری تب‌مالت ضروری است

توسعه تولید ژله رویال و تکثیر ملکه زنبور عسل در استان اردبیل

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

مسیر دشوار جذب گردشگر سلامت

ازدواج سفید هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارد

بازیافت، کلید رهایی از معضل پسماند

داستان نویسی زیر سایه پیامبر رحمت

مرکز گل محمدی کشوردرحسرت جرعه ای گلاب/صنایع تبدیلی خیالی بیش نیست

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

کوچ ابدی مرثیه سرایان نامدار اردبیلی؛ بیم و امیدها

ضرورت گذر از واهمه تراریخته‌ها

شبی به یاد سرکاراتی در تبریز

توهم پرآبی

ضرورت گذر از واهمه تولیدات کشاورزی تراریخته

رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان

جایگاه تماشاگران؛ پله های صعود

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

راه نرفته آبزی پروری

همسایه ای نامهربان به نام زباله

حفاظت از جنگل ها سرمایه گذاری در طلای سبز

استاد دانشگاه تبریز: سیل آق قلا را پیش‌بینی کرده بودم

سیگار، پل ارتباطی برای استفاده از مواد دخانی دیگر

حاشیه نگاری برد شیرین والیبال در خانه

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

دستان ایرانی خالق زیبایی

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

خدمت بی منت ستاره‌های حیات/فرشته های نجات وقت افطار و سحری ندارند

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

دختری که در 15 سالگی لباس رزم می پوشد/ روایتی از یک امدادگر جبهه

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

رژه دوبرمن‌ها در شهر تبریز/ فخر فروشی تو خالی در خیابان ها

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

افزایش قیمت نان و کمبود پول خرد در خلخال دردساز شد

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

مجموعه کردشت جاذبه هنری و تاریخی از معماری ایرانی در جلفا

چشمه ای که آبش ترش است!

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

انتقال زندان به خارج شهر؛ مطالبه بی پاسخ شهروندان تبریزی

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پویش «نه به مواد مخدر» در مرند راه اندازی شد

نفس های تنگ طبیعت

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

داغ گرانی بر آجیل تبریز

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

جای خالی مادر

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

سرطان در کمین اردبیلی ها

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

درمان تنبلی و علل آن

پروژه 30روزه، 30ساله شد!