پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

سکوت کرونایی بر فضای طبیعت سیزده بدری اردبیل

پیام آذری - اردبیل - فضاهای طبیعی و تفرجگاه‌های اردبیل به واسطه رعایت موارد ایمنی مربوط به همه گیری ویروس کرونا ازسوی ساکنان منطقه در سیزدهم نوروز امسال در خلوت و سکوت فرو رفته‌اند.

کمک به انتشار کرونا، قبیح است نه ابتلا به آن

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: قباحت در کمک به انتشار ویروس است، نه در ابتلا به کرونا؛ خواهش می‌کنیم تا از ابتلا به کرونا قبح زدایی کرده و با مبتلایان و خانواده‌هایشان برخورد مناسبی داشته باشید.

کمین کرونا در دامن طبیعت

پیام آذری - تبریز - ‌ بر اساس سنت قدیمی نوروز، همه ساله ایرانیان در آخرین روز تعطیلات عید به دامن طبیعت می‌روند تا خاطرات خوشی را در این روز ثبت کنند اما امسال دشمنی نامرئی و ویروسی بی رحم به نام کرونا در کمین آنهایی است که هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند و چه بسا این آخرین 13 بدر آنها و یا عزیزانشان باشد.

«شیرین» از روزهای تلخ ابتلای خانواده‌اش به کرونا می‌گوید

پیام آذری - مهاباد- اعضای یک خانواده پنج نفری در یکی از محلات مهاباد که سه نفر از آنان به بیماری کرونا مبتلا هستند، با صبر و بردباری و ماندن در خانه، توانسته‌اند تا حدودی از این بیماری رهایی یابند اما سخنان «شیرین»، دختر این خانواده شنیدنی و عبرت‌انگیز به نظر می‌رسد.

پیک‌نیک با طعم کرونا

پیام آذری - اردبیل - سور و سات پیک نیک فراهم است، منقل، جوجه کباب خوابیده در زعفران و پیاز؛ کاپوت ماشین پر از وسایل تفریح و مقصد جایی خارج از شهر آنجایی که ویروس کرونا نباشد.

بزم شبانه با کرونا در پستوها

پیام آذری - اردبیل - وارد سالن که می‌شوی، چیزی جز دود نمی‌بینی، حلقت اذیت شده و سرفه‌ به سراغت می‌آید ، صداها مشخص نیست، خنده، هیاهو و بیشتر از همه قل‌قل قلیان‌ها؛ اینجا انباری در حاشیه اردبیل است.

کرونا بر مدار مدیریت

پیام آذری - ارومیه- آذربایجان‌غربی طی حدود یک ماه گذشته همواره در مقایسه با سایر استان‌ها کمترین میزان ابتلا را داشته و با وجود توجه به پدافند غیرعامل و مهیاکردن تخت‌های بیمارستانی در جای‌جای استان، بخش زیادی از آنها با اجرای اقدامات پیشگیرانه و همراهی مردم خالی مانده است.

وقتی «نداریم‌» های اقلام بهداشتی به «داریم» تبدیل می‌شود

پیام آذری - ارومیه- کمبود یا حتی نبود برخی اقلام بهداشتی طی روزهای نخست شیوع بیماری کرونا در مراکز عرضه آذربایجان‌غربی به تهدیدی جدی تبدیل شده بود؛ تهدیدی که در سایه تدابیر ویژه و هدفمند در زمینه تولید و واردات از یک سو و نظارت بر توزیع اقلام از سوی دیگر، طی کمتر از یک ماه به فرصت تبدیل شد.

عواقب غیرقابل جبران لکه دار کردن عواطف نوجوانان

پیام آذری - اردبیل - جریحه دار کردن روحیه و احساسات نوجوانان باعث شکستن غرور آنان که در مقطع حساس دوران زندگی خود قرار دارند خواهند شد تا این اتفاق با عواقب خطرناکی نیز همراه شود.

روی دیگر سکه کرونا/ داشته‌هایی که فراموشمان شده بود

پیام آذری - تبریز- کرونا که آمد، با خود کلی استرس و اضطراب و نگرانی و مشکل و دشواری آورد و بسیاری از ضعف‌ها و نقص‌ها را عیان کرد، اما در آن سوی سکه داشته‌های ساده‌ای را نیز یادمان آورد.

چرایی انتخاب شعار «جهش تولید» برای سال جدید

پیام آذری - اردبیل - انتخاب شعار سال جدید از این باب هوشمندانه است که اقتصاد ایران در شرایط کنونی تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس کرونا قرار گرفته و به واسطه این بحران قطعاً اکثر کسب و کارها خسارت دیدند.

روایتی از یک روستای قرنطینه در تبریز

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی "ده ما به ده بیماران معروف شده است به همین سبب هم، حکومت تبریز تمام مریض‌های بد حال پراکنده در کوچه‌ها را جمع‌آوری کرده به این ده تبعید می‌کند. ساکنان این ده را به آبادی‌های دیگر راه نمی‌دهند. نام ما به بدی و شومی در رفته است".

پشتیبانان مدافعان سلامت مشغول جهادند/طبقه‌ای که خالی نمی‌ماند

پیام آذری - تبریز – این طبقه از خانه همواره میزبان مهربانی‌ها بوده و هست؛ این بار نیز مجاهدت بانوانی را به تصویر می کشد که با شیوع ویروس کرونا، آستین همت بالا زده و به تولید ماسک روی آورده‌اند.

احترام به حقوق شهروندی با ماندن در خانه

پیام آذری - مهاباد- هدف از شکل‌گیری پویش 2914 بدون‌شک قطع زنجیره انتقال کرونا در فرصت تعطیلات نوروزی به شمار می‌رود اما این پویش که ماندن در خانه از 29 اسفند تا 14 فروردین را دنبال می‌کند، اهداف جزئی دیگری چون احساس مسوولیت در قبال سلامت سایر شهروندان و احترام به حقوق شهروندی را داراست.

تب خرید در روزهای کرونایی گُر گرفته است

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی حدود دوماه از شیوع کرونا در دنیا می گذرد و کشور ما نیز جز کشورهایی است که درگیر این ویروس شده است.این مدت رسانه ها و رسانه ملی مردم را به رعایت بهداشت فردی وپرهیز از هرگونه تجمع و مسافرت توصیه می کنند. ولی متاسفانه بی خیالی مردم ادامه دارد و برخی بدون استرس از شیوع کرونا در خیابان ها تردد کرده یا راهی سفر شده اند.

سهم سمن‌ها از نقش‌ونگار همدلی

پیام آذری - ارومیه- سازمان‌های مردم نهاد طی سال‌های اخیر در جای‌جای کشور ریشه دوانده و آرام و بی‌صدا از ظرفیت مردم برای خلق نقش‌ونگار ماندگار بر لوح همدلی با مردم بهره می‌برد.

چهارشنبه‌سوری و رسم های فراموش شده

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی برگزاری جشن شب چهارشنبه آخر سال یا همان چهارشنبه سوری در آستانه عید نوروز از دیرباز در میان ایرانیان مرسوم بوده و آداب و رسوم مخصوص به خود را دارد.

جشنی که به جنگ خیابانی تبدیل می شود

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی شادی در ایران باستان از اهمیت زیادی برخوردار و جامعه ایرانی یکی از شادترین جوامع دنیا بود، ایرانیان در کنار جشن‌ها و آیین‌های باستانی‌ با گرامیداشت چهارشنبه آخر سال، شهر را با جمع آوری چوب‌های خشک و آتش زدن آن‌، جشن می‌گرفتند، همه چیز خوب بود تا اینکه این جشن باستانی به جنگ خیابانی تبدیل شد.

کرونا و ضرورت خانه‌تکانی ذهنی

پیام آذری - تبریز - این روزها کرونا به مسئله اساسی دنیا و به تبع آن کشور ما تبدیل شده است و اگر توصیه‌های کارشناسان بهداشتی و متخصصان امر جدی گرفته نشود، این مهمان ناخوانده تبدیل به میزبان شده و این ما هستیم که باید جای خود را به او بدهیم؛ برای گریز از فاجعه هولناک انسانی، ما ایرانیان نیازمند خانه‌تکانی ذهنی هستیم.

رنجی که از اضطراب کرونا می‌کشیم

پیام آذری-این روزها زمان زیادی را برای شناختن یک ویروس ناشناخته و خبرهای راست و دروغ مربوط به مرگ‌ومیر ناشی از آن صرف می‌کنیم و گاهی نیز با پس زدن شرایط فعلی در ذهن خود، به رنج ناشی از اضطراب دچار می‌شویم.

همراهی مردم، رمز عبور از معضل کرونا

پیام آذری - تبریز - شیوع ویروس کرونا در جوامع پدیده نوظهوری است که در 2 ماه اخیر بیشتر کشورهای دنیا را درگیر خود کرده و ایران نیز از این ویروس در امان نمانده و تعداد مبتلایان روز به روز بیشتر می شود و پیشگیری و مقابله با آن در کنار اقدامات دولت ها نیازمند همراهی مردم است.

معلولان را در برابر کرونا تنها نگذاریم

پیام آذری - تبریز - این روزها جامعه درگیر بحرانی به نام «کرونا ویروس» است، متاسفانه در برنامه‌ریزی اجتماعی و سیاستگذاری‌هایی که برای مدیریت اجتماعی جامعه انجام می‌گیرد، افراد معلول چندان در نظر گرفته نمی‌شوند در حالی‌که این افراد در برابر کرونا بیشتر از بقیه مردم به محافظت نیاز دارند.

روزهای همدلی مردم و مسوولان

پیام آذری - مهاباد- هرچند که بیماری کرونا زندگی اقشار مختلف مردم را به نحوی تحت تاثیر قرار داده، ولی همدلی و همراهی مردم و مسوولان برای مهار و پیشگیری از شیوع این بیماری می‌تواند این روزهای سخت را گذرا و قابل تحمل‌تر کند.

حکایت کنسلی در فصل طلایی درآمد

پیام آذری - ارومیه- ماشین لاکچری خود را کمی آن طرف‌تر نگه می‌دارد و با قدم‌هایی شمرده و قیافه‌ای حق به جانب درب شیشه‌ای را باز می‌کند؛ انگار این دخترکان متصدی هم وی را می‌شناسند چون قبل از ورودش به پچ‌پچ می‌افتند.

با نگرانی ناشی از کرونا چه کنیم؟

پیام آذری - از زمان شیوع کروناویروس در ایران، مردم از ابتلا به ویروسی که دو درصد از مبتلایان را به کام مرگ می‌کشد نگران بوده و با دریافت انواع خبرها از میزان شیوع و آمار فوتی‌ها با مشکلات روحی و روانی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

اورژانسی‌ها، سربازان خط مقدم جنگ با کرونا

پیام آذری - کافی است با شماره 115 تماس بگیرید، چند دقیقه‌ای نمی‌گذرد که فرشتگان سفید پوش اورژانس را بر بالین خود حاضر ببینید، چرا که تنها تکنسین‌های 115 هستند که قبل از هر پزشک و پرستاری، فرد بیمار را با هر نوع بیماری اعم از کرونا یا مشکوک به کرونا به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

هیجان زدگی خبری و آرامشی که از خود و دیگران، سلب می‌کنیم

پیام آذری - آرام و قرار ندارید، بی‌توجه به سواد رسانه‌ای و ظرفیت روح و جسمتان، شبکه‌های مجازی را برای یافتن تازه‌های کرونا زیر و رو کرده و هر چه بیشتر می‌خوانید، ترس بیشتری وجودتان را فرا گرفته و بر تعداد دفعاتی که بی‌صدا زمزمه می‌کنید «نکنه من هم کرونایی شدم» اضافه می‌شود.

نخودچی ممقان در چهار گوشه جهان

پیام آذری - تبریز- نخودچی از خوراکی های قدیمی ایران است که کودکان قدیم و پدربزرگان امروز بیشتر با آن انس دارند و مشتی از آن همیشه ته جیب‌شان به عنوان تنقلات طبیعی و سالم وجود دارد، اما کمتر کسی نام شهر «ممقان» به عنوان پایتخت نخودچی کشورمان را شنیده است.

گهواره‌جنبان کودکانِ زلزله‌زده کجاست

پیام آذری - ارومیه- زلزله‌های هفته گذشته «قطور» و «زرآباد» هرچند تلفات جانی نداشت اما نگرانی و بی‌خانمانی ناشی از آن، لبخند شادی را از لبان فرزندان محروم‌اش زدود و گهواره‌جنبان کودکان معصوم‌اش را درگیر کارهای دیگری جز رسیدگی به کودکان مشغول کرد.

مقابله با کرونا با یک رژیم غذایی ساده

پیام آذری - این روزها از پیر و جوان همگی به دنبال مقابله با کویید19 با اعمال شاقه هستند و در این میان هر فرد غیرمتخصصی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را برای حمله به کرونا تجویز می‌کند، اما کارشناسان تغذیه معتقد هستند که یک رژیم غذایی ساده، سالم‌تر از هر چیز دیگری بوده و سیستم ایمنی بدن را در مقابل این ویروس تقویت می‌کند.

اینجا سرما بیداد می‌کند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی وقوع زلزله اگرچه یک حادثه طبیعی قلمداد می شود اما هنوز بشر با این غرش طبیعت کنار نیامده است. زلزله خود مصیبتی است گران اما مصیبت گرانتر از آن، آوارگی و سوختن در غم از دست دادن اموالی است که از بین رفت.

کرونا ؛ زشت و زیبایی‌های یک جامعه

پیام آذری - اردبیل - نوشته‌های مایوس‌کننده بر صفحه شیشه، مادر نگران را مقابل داروخانه میخکوب می‌کند؛ "ماسک ، الکل و مواد ضدعفونی نداریم، سوال نفرمایید؛ نوجوان همراهش بشدت سرفه می‌کند و او نگران است، هم برای نوجوانش و هم 2 فرزند کوچکش در خانه.

زلزله و ساز ناساز «شهریار»

پیام آذری - ارومیه- «شهریار چغانی» هنرمند جوان اهل روستای زلزله‌زده «مخین» در شهرستان خوی می‌باشد که بر اثر زلزله هم منزل مسکونی و هم سایر اساس منزل از جمله ساز «باغلمه‌اش» شکسته است.

وضعیت زرد کرونا در تبریز/بازارسیاه ماسک درهمهمه شیوع ویروس سرایتی

پیام آذری - تبریز – با شیوع بیماری ویروسی کرونا در ایران تا کنون موردی در تبریز مشاهده نشده ولی وضعیت سفید و یا قرمز نیست بلکه باید پیشگیری لازم با رعایت بهداشت فردی و عمومی به عمل آید.

نکاتی که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید رعایت کنیم

پیام آذری - متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری گفت: در اپیدمی ایجاد شده در چین، افراد کمتر از 14 سال کمتر به این بیماری مبتلا شده‌اند، ولی این موضوع ممکن است در جامعه ایرانی صادق نباشد و پیشگیری از مواجهه با ویروس در تمامی گروه‌های سنی توصیه می‌شود.

همدردی با زلزله‌زدگان؛ از حضور مسوولان تا تماس واعظی

پیام آذری - ارومیه- مسوولان و مردم زلزله‌زده خوی در روز گذشته دردی مشترک داشتند و 2 زلزله ساعت 9:22 و 19:30 به جلوه‌های زیبایی از همدردی مسوولان با مردم مناطق قطور و زرآباد این شهرستان تبدیل شد تا دشواری‌های زلزله و سرمای هوا راحت‌تر تحمل شود.

با کرونا دست ندهیم

پیام آذری - ارومیه- «پیشگیری بهتر از درمان است» و از آنجا که تماس دستی از مهمترین عوامل ابتلا به ویروس کروناست، خودداری از تماس غیرضروری دست و همچنین شست‌وشوی منظم و صحیح آنها طی این روزها ضروری به نظر می‌رسد.

کولاک برف هم حریف شور انتخاباتی اردبیلی‌ها نمی شود

پیام آذری - گرچه از بامداد دوشنبه کولاک برف در اردبیل آغاز شده و برف بی‌وقفه دوباره میهمان اردبیلی‌هاست، اما این وضعیت جوی سبب نشده تا از شور انتخابات در اردبیل کاسته شود و امروز نیز مردم در مراسمات سخنرانی کاندیداها حضور داشتند.

وقتی اتوبوس‌ها به مقصد مرگ می‌رانند

پیام آذری - این روزها خبر «واژگونی اتوبوس» جزو جدا نشدنی اخبار حوادث بوده و اگر سایر مصیبت‌ها هم برای مدتی انسان‌ها را فراموش کنند، اتوبوس‌ها دست به کار و واژگون می‎شوند، این حجم از واژگونی و حادثه ساز بودن وسیله نقلیه‎ای که ارزان‎ترین و پرطرفدارترین وسیله سفر است، از ضرورت تشدید نظارت‌ بر رانندگانی خبر می‌دهد که انگشت اتهام پلیس راه به سمت آن‎ها است.

بازتاب مشارکت در امپریالسیم رسانه‌ای

پیام آذری - ارومیه- بازتاب مشارکت بالای انتخابات 2 اسفند ایران در رسانه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی معاند بدون‌شک سکوت و حاشیه‌نگاری و استراتژی خبری آنان در قبال کاهش احتمالی مشارکت، جنگ روانی و تکاپو برای تضعیف سرمایه اجتماعی خواهد بود.

گذری بر زندگی «مارکوپولوی جانبازان»

پیام آذری - از جبهه و جنگ تا راهپیمایی و تجمعات مذهبی، از پیاده‌روی اربعین تا زیارت آرامگاه مطهر حضرت زینب(س) در سوریه و از سیر و سفر تا نماز جمعه‌ای که توسط حضرت آقا در تهران اقامه شد، همه و همه مقصد عاشقانه‌های مرد همیشه حاضر صحنه‌های انقلاب است که رفقایش او را «مارکوپولو» صدا می‌کنند.

فرزند معلول، چشم‌انتظار رهایی مادر از پشت میله‌ها

پیام آذری - امروز از نوجوان 17 ساله‌ی دارای معلولیتی می‌نویسیم که پدر و مادرش به علت محکومیت مالی پشت میله‌های زندان افتاده‌اند و چرخ روزگار این فرزند معلول را در خانه اقوام به این سو وآن سو می‌کشاند.

یادی از شهدای بمباران هوایی مهاباد در جنگ تحمیلی

پیام آذری - مهاباد- 61 نفر از شهدای مهاباد در دوران جنگ تحمیلی بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند که از این شهدا کمتر در محافل مختلف یاد می‌شود.

حماسه 22 بهمن را در 2 اسفند تکرار می‌کنیم

پیام آذری - ارومیه- مردم ولایتمدار آذربایجان‌غربی روز گذشته فریادهای استکبارستیزی را همصدا با ملت ایران در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن سردادند و با شور و شعور، تکرار حماسه حضورشان در صحنه‌ای دیگر و انتخابات پیش‌رو را هدفگذاری کردند.

چرا کشت پنبه در ایران کم رونق است؟

پیام آذری - با وجود پیشینه درخشان ایران در تولید گیاه پنبه و صنایع نساجی، اما اکنون تولید این گیاه بسیار مهم به دلایلی در کشور کم رونق شده است.

ساير مطالب

مرمت آثار تاریخی؛ نیاز امروز، پشتوانه فردا

نوجوان 16 ساله غواص /وقتی در کمد پنهان مان کرد تا گلوله نخوریم

اصرار بر بی‌خانمانی موزه کاریکاتور آسیا در تبریز

حقیقت گیاهان تراریخته

هم‌افزایی برای جلوگیری از ورود کرونا به آذربایجان‌شرقی

دستفروشان؛ خوشایند شهروندان، دغدغه مدیران

رابین هود ایرانی، یک زن بود

مزیت های رقابتی دامپروری آذربایجان شرقی/عبور از مانع سخت اقتصادی

2 بهمن، تاریخی که از خاطر ارموی ها فراموش نمی شود

شیرهای پاستوریزه تبریز درصدر نگاه‌ها/ داستان شیرهایی که می خوریم

غفلت از گردشگری زمستانی در آذربایجان‌شرقی

گرد کسادی بازار بر تار و پود فرش هریس

بانوی داستان‌نویس: مخاطبان از رمان‌های جذاب استقبال خوبی دارند

خودشناسی در زندگی منجر به تقویت مهارت‌های زندگی می‌شود

روزی که موشک بر قامت دانشگاه فرود آمد

صیانت از تاریخ با احیای کبوترخانه‌ها

شور و شعور جوانی و رشد و تعالی اجتماعی

تحکیم وحدت در «سرزمین اقوام و ادیان» به برکت خون سردار

مشق هنر با رقص خودکار

سوز دل اردبیل در سوگ سردار/ قاسم سلیمانی یک جریان فکری برای جهان بود

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

تبریز سیاه‌پوش روسفید شد/ بارش برف در کنار باران اشک آذری‌ها

رمان‌نویس مسیحی: هدفم همدلی ملی است

اشتباه همیشه پاک‌شدنی نیست

«روحانی» در راه اردبیل/ رئیس جمهور دست پر می‌آید؟

«وحدت حوزه و دانشگاه» از خجسته ترین پیامدهای انقلاب اسلامی

آنچه باید در مورد آنفلوآنزا بدانیم

کوه‌های روبه تعالی

پایه گذار فرهنگ نوین ایران را بیشتر بشناسید

چند قدم تا آبادی در روستای زلزله زده «ورنکش»

اولین شهر «تئاتر کودک ایران» در حسرت پلاتو

لزوم مشارکت همگانی برای کنترل قیمت‌ها

بازگشت به دنیای واقعی

می خواهم دیده شوم!

این زباله را دور نریزید،  ارزش دارد

صمیمیت و همدلی شیعه و سنی در سایه وحدت اسلامی

هم‌آوایی غم و امید در روستای زلزله‌زده ورنکش

پزشکانی که با جان بیمار بازی می‌‎کنند

40 سال مبارزه با استکبار نتیجه روشن آموزه‌های انقلابی

40 سال سرآمدی ایران در استکبارستیزی

امام جمعه تبریز: نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد آنان است

«اصلی و کرم»، عاشقانه‌ای از دیار آذربایجان

بیم و امید انقراض شتر دوکوهانه ایران در منطقه مغان

همت انقلابی در مسیر توسعه روستایی

انتشار رمان «جعبه سیاه نویسنده»

اعجاز برای نوع‌دوستی در اسلام

طلوع و غروب ستارخان به روایت ادبیات

امروز هم دیر است

ترشی، اشتهای افراد چاق را زیاد می‌کند

برق منطقه‌ای آذربایجان در ابتدای راه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

مردم برای درمان بیماری‌ها گرایش زیادی به استفاده از طب مکمل دارند

رونمایی از ششمین ترجمه بانوی مترجم تبریزی در نمایشگاه کتاب

پاییز زیبایی‌های مهاباد را دوچندان کرد

باغ کمال، یادگار زمانی که تبریز، شهر عرفان بود

«ربع رشیدی» در مسیر جهانی شدن

ریشه پیاده‌روی اربعین چیست؟

سهم ناچیز سیب در سبد صادرات‌

گمگشته‌های دنیای شیرین کودکان

اینجا خدمت به زائران بر زیارت حسین(ع) ارجح است

گام بلند دولت برای توسعه مراکز درمانی

سیب اهر روی دست باغداران مانده است

حال ناخوش حمام‌های تاریخی تبریز

کاندیداهای احتمالی و شو های تکراری که به راه انداخته اند

واکاوی نقش «صابر» در انقلاب مشروطه ایران

امسال دریاچه ارومیه میزبان 60 هزار فلامینگو است

مرگ خاموش در پای درختان گردو

تاریخ در "نیم‌رخ یکانات"

روزگار تنهایی سالمندان آذربایجان‌شرقی

ندای «ندا» برای رفتار درست با ناشنوایان

فرودگاهی که پرواز ندارد

شمیم لاله‌ها در بهار تعلیم و تربیت

اعتیاد؛ خطری خزنده

محراب مسجد جامع ارومیه تو را می‌خواند

من فرزند زمزم و صفایم...