پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

تجربه زمستان گرم اردبیل/یخ‌های ارزآور روی کاغذ برنامه ریزی آب شد

پیام آذری - معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده زمستانی در بسیاری از استان ها، می تواند زمینه و بستر لازم برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و درآمدزایی ریالی و ارزی را در فصلی که مسافرت ها می خوابد، فراهم آورد.

لزوم توجه به مشکلات صادرات کفش/ پای چینی‌ها از کفش تبریز کوتاه شد

پیام آذری - رشد نرخ ارز در کشور به‌رغم مشکلاتی که ایجاد کرده باعث شده تا کفش چینی جایی در بازار تبریز نداشته باشد و همین موضوع موجب رونق تولید در بازار کفش تبریز به‌عنوان پایتخت چرم و کفش کشور، شده است.

تهدید شوری خاک برای کشاورزی پایدار

پیام آذری - تبریز- شوری خاک در آذربایجان‌شرقی به دلیل عوامل طبیعی و غیرطبیعی رو به افزایش است و اگر مدیریت نشود، در کنار کمبود منابع آبی، کشاورزی پایدار را با چالش جدی مواجه می‌کند.

نخبگانی در قامت نامزد انتخاباتی

پیام آذری - ارومیه- حضور نخبگان در قامت نامزد انتخاباتی مجلس یازدهم از ابعاد مختلف قابل بررسی و دارای اهمیت است زیرا از یک سو مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر در راهیابی افراد اصلح و تاثیرگذار به خانه ملت موثر خواهد بود.

آنچه باید در مورد آنفلوآنزا بدانیم

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی آنفلوآنزا یکی از بیماری های شایع در فصل زمستان است این بیماری با نشانه های شبیه به سرما خوردگی پیدا می شود، اگر چه از دید بسیاری از افراد این نشانه‌ها عادی است، اما گاهی می‌تواند خطرناک باشد.

کوه‌های روبه تعالی

پیام آذری - ارومیه- کوه‌های مرزی و مرتفعی در این سرزمین لاله‌گون وجود دارد که با قله‌های سر به فلک کشیده‌اش، دروازه عروج به آسمان و روبه تعالی برای کبوتران سبک‌بال به شمار می‌رود.

پایه گذار فرهنگ نوین ایران را بیشتر بشناسید

پیام آذری - میرزا حسن تبریزی ملقب به رُشدیه، یکی از افراد سرشناس تاریخ و فرهنگ آذربایجان است که در مقابل تعصبات جاهلانه و تفکرات کهنه‌ی مردم بیسواد و استبداد حکومت قاجار ایستاد و ندای بیداری مردم با تشکیل مدرسه برای عوام را سرداد.

چند قدم تا آبادی در روستای زلزله زده «ورنکش»

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی وارد روستا که می‎شوی، بوی نان تازه می‌آید و به جز تعداد معدودی از زنان سالخورده و بچه‌های در حال بازگشت از مدرسه، سایر اهالی روستا به همراه پیمانکاران بنیاد مسکن مشغول به کار هستند. اینجا ورنکش است، همان روستایی که تا قبل از وقوع زلزله اسمش به گوشمان نخورده بود.

اولین شهر «تئاتر کودک ایران» در حسرت پلاتو

پیام آذری - مرند –مرند در حالی به عنوان اولین شهر تئاتر کودک ایران مطرح می شود که از داشتن یک پلاتو مجهز رنج می برد و هنرمندان این عرصه خواستار توجه جدی مسئولان هستند.

لزوم مشارکت همگانی برای کنترل قیمت‌ها

پیام آذری - مهاباد- نظارت جدی بر واحدهای صنفی و خدماتی و کنترل قیمت‌ها از سوی مسئولان اجتناب‌ناپذیر است اما مشارکت مردم از بازاریان گرفته تا مشتریان نیز در این موقعیت ضروری به نظر می‌رسد.

بازگشت به دنیای واقعی

پیام آذری - ارومیه- خارج شدن شبکه‌های اجتماعی از دسترس طی چند روز اخیر به ظاهر باعث تغییرات رفتاری در میان برخی از کاربران فعال فضای مجازی شده و بازگشت دوباره آنان به دنیای واقعی را رقم زده‌است.

می خواهم دیده شوم!

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی یک جامعه شناس گفت: نقش های اجتماعی زنان و مردان جامعه امروز به واسطه نفوذ غرب و تاثیرات فرهنگی تغییر کرده است.

این زباله را دور نریزید،  ارزش دارد

پیام آذری - سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول‌های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می شود، خون بند ناف، خون و جفت مجرای ارتباطی مادر و جنین است که مملو از خون دارای سلول‌های بنیادی است و به همین دلیل بانک خون بند ناف در دنیا ایجاد شده است که از بند ناف 80 تا 200 سی سی می‌توان خون جمع آوری کرد، سلول‌های بنیادی زباله‌های بیولوژیکی هستند که جانی دوباره می‌بخشند .

صمیمیت و همدلی شیعه و سنی در سایه وحدت اسلامی

پیام آذری - اردبیل - جمعیتی اندک از اهل تسنن همانند جزایری کوچک در شرق و جنوب استان اردبیل در میان خیل اهل تشیع از سالیان دور سکنی گزیده‌اند اما در این سالیان دراز بین پیروان این 2 مذهب اسلامی جز صفا و صمیمیت حاکم نبوده است.

هم‌آوایی غم و امید در روستای زلزله‌زده ورنکش

پیام آذری - تبریز- روستای زلزله‌زده «ورنکش» در آذربایجان‌شرقی این روزها شاهد میهمانی همزمان غم و امید در سفره گسترده مردمان ساده و باصفایش است؛ از یک سو رنج زمین‌لرزه و فوت عزیزان، دل ساکنان این دیار کوچک را غمبار کرده و از سوی دیگر تلاش نهادهای مسوول برای بازگرداندن روستا به وضعیت عادی چراغ امید را در دل آنها روشن کرده است.

پزشکانی که با جان بیمار بازی می‌‎کنند

پیام آذری - تبریز- شیمی‌درمانی یکی از نیازهای اصلی بیماران سرطانی است که باید در شرایط کاملا استاندارد انجام گیرد، اما برخی از پزشکان بدون رعایت شرایط استاندارد، بیماران را مجاب می‌کنند تا در مطب‌شان شیمی‌درمانی شوند.

40 سال مبارزه با استکبار نتیجه روشن آموزه‌های انقلابی

پیام آذری - ارومیه- مردم آذربایجان‌غربی در نخستین راهپیمایی 13 آبان چله دوم انقلاب، طنین مبارزه با استکبار را که نتیجه روشن آموزه‌های انقلابی در نسل جدید است، با شور و شعور تمام فریاد زدند و پشتیبانی از نظام اسلامی در مقابل توطئه‌های دشمنان را به نمایش گذاشتند.

40 سال سرآمدی ایران در استکبارستیزی

پیام آذری - مهاباد- ملت کشورمان در حالی به استقبال راهپیمایی 13 آبان می‌روند که ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته در استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی‌های آمریکا سرآمد و یکه‌تاز منطقه بوده است.

امام جمعه تبریز: نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد آنان است

پیام آذری - تبریز - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تکرار و نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد و نام آنان بوده و برگزاری یادواره شهدا از راه‌های نشر این آرمان‌هاست.

«اصلی و کرم»، عاشقانه‌ای از دیار آذربایجان

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی روزهایی که هنوز بچه‌ها با لمس گوشی‌های هوشمند وارد دنیای قصه‎ها نمی‌شدند، حکایت عشق پسری مسلمان به دختری ارمنی در داستان‌های مادر بزرگ‌ها دهان به دهان می‌چرخید و داستان عشق سوزناک «اصلی و کرم» بزرگ‎ترها را هم پای صحبت عاشیق‌ها در محافل شادی و عروسی می‌کشاند.

بیم و امید انقراض شتر دوکوهانه ایران در منطقه مغان

پیام آذری - اردبیل - شتر دوکوهانه تنها نژاد دوکوهانه شتر ایرانی محسوب می‌شود که آخرین تعداد آنها به طور مختص تنها در استان اردبیل پرورش داده می‌شود ولی به علت کاهش جمعیت در معرض انقراض قرار دارد.

همت انقلابی در مسیر توسعه روستایی

پیام آذری - ارومیه- انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته برکات بسیاری را برای ملت ایران به خصوص روستاییان به ارمغان آورده که ایجاد تحول در توسعه شبکه برق‌رسانی در آبادی‌های کوچک و بزرگ و دور و نزدیک این سرزمین از جمله آنهاست؛ شبکه‌ای که زیربنای توسعه روستایی و تامین‌کننده رفاه ساکنان این مناطق است.

انتشار رمان «جعبه سیاه نویسنده»

پیام آذری - تبریز - «جعبه سیاه نویسنده»، عنوان کتاب جدیدی از عبدالمجید نجفی، نویسنده نام آشنای تبریزی، است که به تازگی چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

اعجاز برای نوع‌دوستی در اسلام

پیام آذری - مهاباد- وقف یکی از مهمترین ارکان اقتصادی دین مبین اسلام در امر نوع‌دوستی است که برای تأمین آینده مسلمانان مورد تاکید قرار گرفته است و در رفع بسیاری از مشکلات معیشتی و اشتغال نقش مهم و کلیدی دارد.

طلوع و غروب ستارخان به روایت ادبیات

پیام آذری - تبریز - «طلوع و غروب ستارخان به روایت ادبیات»، عنوان کتابی است که به همت صمد رحمانی‌خیاوی و توسط نشر اختر در شمارگان یکهزار نسخه چاپ و منتشر شده و ضمن ارائه روایت‌های خواندنی از نهضت مشروط، به نقش و جایگاه ستارخان در آثار و ادبیات آن دوره پرداخته است.

امروز هم دیر است

پیام آذری - ارومیه– ایرنا– آذربایجان‌غربی دارای ظرفیت‌های قابل توجه کشاورزی است اما این بخش در کنار مزیت‌های درآمدی برای استان در برخی موارد چهره‌ای نامناسب را نیز به نمایش می‌گذارد و بهبود این وضعیت به برنامه‌ریزی درازمدت با تکیه بر زمان کاشت نیاز دارد تا ضمن پیش‌بینی تولید هر محصول در پایان سال زراعی، بازاریابی لازم نیز صورت گیرد.

ترشی، اشتهای افراد چاق را زیاد می‌کند

پیام آذری - یک متخصص تغذیه با بین این‌که مصرف ترشی جات باعث تحریک راه‌های تنفسی و ایجاد سرفه در افراد بیمار می‌شود، گفت: خوردن ترشی برای افراد سالم مانعی ندارد اما باعث افزایش اشتهای افراد چاق و دارای اضافه وزن می‌شود.

برق منطقه‌ای آذربایجان در ابتدای راه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

پیام آذری - تبریز- در حالی که کارشناسان از ظرفیت بالای خطه آذربایجان برای استقرار نیروگاه‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر سخن می‌گویند، گام‌های برق منطقه‌ای آذربایجان در این زمینه در سال‌های گذشته کند بوده است.

مردم برای درمان بیماری‌ها گرایش زیادی به استفاده از طب مکمل دارند

پیام آذری - به همت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل سمینار تخصصی کاربرد گیاهان دارویی در حوزه زنان و زایمان برگزار شد.

رونمایی از ششمین ترجمه بانوی مترجم تبریزی در نمایشگاه کتاب

پیام آذری - تبریز - آیین رونمایی و جشن امضای ششمین ترجمه پری اشتری با عنوان «بی سایگان» از حسنعلی توپتاش، نویسنده شهیر ترکیه‌ای، با حضور مترجم و جمعی از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی، امروز سه‌شنبه در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز برگزار شد.

پاییز زیبایی‌های مهاباد را دوچندان کرد

پیام آذری - مهاباد- طبیعت زیبا و هزار رنگ مهاباد با آمدن فصل پاییز وارد مرحله تازه‌ای از خودنمایی و رسیدن به اوج شکوه و زیبایی می‌شود به گونه‌ای که زبان از توصیف تابلوی جلوه‌های طبیعی و شگفت‌انگیز آن ناتوان است.

باغ کمال، یادگار زمانی که تبریز، شهر عرفان بود

پیام آذری - یکی شاعر و دیگری نقاش به تبریز آمدند، شهری که در قرن شش الی هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. کمال اولی (شاعر) مورد توجه سلطان حسین جلایری قرار گرفته و روزگارش را در خانقاه اهدایی او سپری کرد.

«ربع رشیدی» در مسیر جهانی شدن

پیام آذری - تبریز - با مشارکت باستان‌شناسان آلمانی و آغاز فصل سوم کاوش‌ها در شهرک دانشگاهی «ربع رشیدی» تبریز، این مجموعه تاریخی 700 ساله در مسیر ثبت در فهرست یونسکو و جهانی شدن قرار گرفته است.

ریشه پیاده‌روی اربعین چیست؟

پیام آذری - یک کارشناس مسایل مذهبی با بیان این‌که پیاده‌روی اربعین سمبل حمایت از حرکت حق علیه باطل است، گفت: ریشه پیاده‌روی اربعین به تاریخ شیعه بازمی‌گردد.

سهم ناچیز سیب در سبد صادرات‌

پیام آذری - مهاباد- آذربایجان‌غربی از قطب‌های مهم تولید سیب در کشور است و حدود 30 درصد این محصول در این استان تولید می‌شود اما نبود حمایت قانونی بخش دولتی از آن باعث شده است تا در سبد صادرات کشور سهم ناچیزی را به خود اختصاص دهد.

گمگشته‌های دنیای شیرین کودکان

پیام آذری - تبریز - وقتی مطلع می شوم که قرار است برای تهیه خبر از گردهمایی کودکان حاضر شوم، با خود زمزمه می کنم که «وای خدای من! کی حوصله دارد های و های و جیغ و داد بچه ها را برای 2 ساعت تحمل کند». اما چیزی در درونم ندا می دهد که حضور در این برنامه می تواند برای ساعتی هم که شده مرا از روزمرگی های رایج بیرون کند و نوستالژی دوران کودکی را در وجودم زنده کند.

اینجا خدمت به زائران بر زیارت حسین(ع) ارجح است

پیام آذری - این روزها هزاران زائر از شمال، جنوب، شرق و غرب کشور خود را به نقطه صفر مرزی مهران می‌رسانند تا از کاروان عشاق حسین جا نمانند اما در این بین مردم استان ایلام بویژه شهرستان مرزی مهران که در میهمان نوازی شهره هستند اگرچه کوتاه‌ترین مسیر رفتن به عتبات عالیات را دارند ولی خدمت‌رسانی به زائران حسینی را به زیارت اباعبدالله(ع) ترجیح داده‌اند

گام بلند دولت برای توسعه مراکز درمانی

پیام آذری - آذربایجان غربی تا قبل از دولت تدبیر و امید از جمله استان های محروم از نظر فضاهای درمانی بود اما با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این دولت و همچنین تزریق اعتبارهای کلان ملی و استانی از طریق سازمان برنامه و بودجه گام های بلندی در این استان برای توسعه بخش های بهداشت و درمان برداشته شد.

سیب اهر روی دست باغداران مانده است

پیام آذری - تبریز- شهرستان اهر با تولید سالانه بیش از 140 هزار تن میوه سردرختی از قطب‌های مهم تولید میوه در آذربایجانشرقی به شمار می‌رود که باغداران سیب آن امسال، مشتری برای خرید محصول‌شان ندارند.

حال ناخوش حمام‌های تاریخی تبریز

پیام آذری - تبریز - حمام‌های تاریخی از جمله نمادهای میراثی کهن شهر تبریز محسوب می‌شوند که به دلیل تعدد وراث و به تبع آن ناتوانی نهادهای مسوول در مرمت و بازسازی آنها، این روزها حال و روز خوبی ندارند.

کاندیداهای احتمالی و شو های تکراری که به راه انداخته اند

پیام آذری - کمتر از شش ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، برخی تبلیغات زودهنگام توسط کاندیداهای احتمالی در فضای مجازی و واقعی به چشم می‌خورد و افرادی که تا دیروز نام و نشانی از آنان وجود نداشت امروز در صدر برنامه‌ها قرار گرفته و تلاش می‌کنند نام خود را در میان مردم نهادینه کنند.

واکاوی نقش «صابر» در انقلاب مشروطه ایران

پیام آذری - تبریز - «میرزا علی اکبر طاهرزاده (صابر)؛ نقش وی در نهضت مشروطیت ایران»، عنوان کتابی نوشته سیدباقر سجادی است که به بررسی آرا و اندیشه ها، اشعار و زمانه «علی اکبر صابر»، شاعر نامی آذربایجان، در نهضت مشروطه ایران می پردازد.

امسال دریاچه ارومیه میزبان 60 هزار فلامینگو است

پیام آذری - رئیس اداره نظارت بر امورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 60 هزار قطعه فلامینگو در سواحل و پارک ملی دریاچه ارومیه زیست می کنند.

مرگ خاموش در پای درختان گردو

پیام آذری - تبریز - سقوط از درختان بلند گردو در مناطق مختلف آذربایجان‌شرقی همزمان با آغاز برداشت محصول گردو از باغ‌ها این روزها به دغدغه ای برای گردوچین‌ها تبدیل شده است.

تاریخ در "نیم‌رخ یکانات"

پیام آذری - تبریز - «نیم‌رخ یکانات؛ نظری اجمالی بر تاریخ، فرهنگ و جغرافیای یکانات»، روایت معراج خضرلو ، از تاریخ پرفراز و نشیب یکی از مناطق مهم آذربایجان‌شرقی در دوره قاجار و نقش یکانیان در جنگ‌های ایران و روس است.

روزگار تنهایی سالمندان آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - تبریز - 400 هزار سالمند آذربایجان‌شرقی، تولیدکنندگان دیروزی ثروت برای جامعه و پشتوانه‌های امروز نسل جوان هستند که به دلیل مشکلاتی همچون کم فرزندی، ضعف بنیه اقتصادی و کمرنگ شدن فرهنگ احترام به والدین و بزرگترها، این روزها بیشتر از قبل گذرشان به «مراکز نگهداری سالمندان» می‌افتد و سال‌های آخر عمر را در تنهایی سپری می‌کنند.

ندای «ندا» برای رفتار درست با ناشنوایان

پیام آذری - تبریز- «ندا»، بانوی ناشنوایی است که می‌گوید ناشنوایان از اینکه مردم به آنان نگاه ترحم‌آمیز داشته باشند، گله‌مندند و می‌گویند به جای این کار، نهادهای مسوول باید شیوه مواجهه و رفتار درست با آنان را به شهروندان آموزش دهند.

فرودگاهی که پرواز ندارد

پیام آذری - مراغه - فرودگاه «سهند» در جنوب آذربایجان شرقی، در سال های اخیر و به رغم راه اندازی های چندباره، در حال حاضر تنها نام فرودگاه را یدک می کشد و هیچ پروازی ندارد.

شمیم لاله‌ها در بهار تعلیم و تربیت

پیام آذری - ارومیه- اول مهرماه برای دانش‌آموزان دهه‌های 50 و 60 شمسی علاوه بر تعلیم و تربیت، خاطره‌های تلخ و شیرین مقاومت، جنگ و دفاع از خاک میهن اسلامی را به یاد می‌آورد و بازخوانی آن‌ها با هدف انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش‌آموزان عصر حاضر ضروری به نظر می‌رسد.

ساير مطالب

سفری به شمال کوچک در آذربایجان شرقی/ارسباران بکر و دست نخورده

موزه‌های دوست داشتنی از نظر کودکان

با حساسیت فصلی چه کنیم؟

کودکان خود را برای مصرف فسفودها و شکلاتها تحریک نکنیم

تناقض‌ الزامی یا اختیاری بودن شهریه ثبت‌نام مدارس

رونق تولید در مزرعه کشاورز نمونه مرندی

توصیه‌هایی در خصوص مواجهه با حشره گزیدگی در فصل تابستان

«عنبران علیا» روستای هدف گردشگری بین المللی

گره‌ مشکلات بر تار و پود فرش دستباف مراغه

همه ما از مهربانی امام رضا(ع) بهره‌مند می‌شویم

اقتصاد مرزی در گرو رونق بازارچه‌ها/سیاست دولت یک بام ودوهوا است

نقره داغ مستاجران با اجاره بهای نجومی

فاجعه‌ای از نوع خودزنی مسئولان سرعین

رعایت توصیه‌های بهداشتی درخصوص بیماری تب‌مالت ضروری است

توسعه تولید ژله رویال و تکثیر ملکه زنبور عسل در استان اردبیل

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

ضرورت تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

مسیر دشوار جذب گردشگر سلامت

ازدواج سفید هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارد

بازیافت، کلید رهایی از معضل پسماند

داستان نویسی زیر سایه پیامبر رحمت

مرکز گل محمدی کشوردرحسرت جرعه ای گلاب/صنایع تبدیلی خیالی بیش نیست

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

کوچ ابدی مرثیه سرایان نامدار اردبیلی؛ بیم و امیدها

ضرورت گذر از واهمه تراریخته‌ها

شبی به یاد سرکاراتی در تبریز

توهم پرآبی

ضرورت گذر از واهمه تولیدات کشاورزی تراریخته

رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان

جایگاه تماشاگران؛ پله های صعود

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

راه نرفته آبزی پروری

همسایه ای نامهربان به نام زباله

حفاظت از جنگل ها سرمایه گذاری در طلای سبز

استاد دانشگاه تبریز: سیل آق قلا را پیش‌بینی کرده بودم

سیگار، پل ارتباطی برای استفاده از مواد دخانی دیگر

حاشیه نگاری برد شیرین والیبال در خانه

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

دستان ایرانی خالق زیبایی

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

خدمت بی منت ستاره‌های حیات/فرشته های نجات وقت افطار و سحری ندارند

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

دختری که در 15 سالگی لباس رزم می پوشد/ روایتی از یک امدادگر جبهه

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

رژه دوبرمن‌ها در شهر تبریز/ فخر فروشی تو خالی در خیابان ها

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

افزایش قیمت نان و کمبود پول خرد در خلخال دردساز شد

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

مجموعه کردشت جاذبه هنری و تاریخی از معماری ایرانی در جلفا

چشمه ای که آبش ترش است!

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

انتقال زندان به خارج شهر؛ مطالبه بی پاسخ شهروندان تبریزی

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پویش «نه به مواد مخدر» در مرند راه اندازی شد

نفس های تنگ طبیعت

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

داغ گرانی بر آجیل تبریز

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

جای خالی مادر

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

سرطان در کمین اردبیلی ها

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

درمان تنبلی و علل آن

پروژه 30روزه، 30ساله شد!

آذرتیتر: چهل بهمن و شکوه پابرجا

شکوه پایان 35 سال چشم انتظاری

بیشترین سدهای ساخته شده کشور در آذربایجان شرقی

روزنامه صائب تبریز:صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی

توسعه مویرگی شریان برق تا روستاهای دورافتاده

بهار در زمستان تبریز/ نوستالژی دیوارهای برفی وسط کوچه ها

سوسوی کم نور فتیله بافی در کشور/هوجقان روستای صنعتی باقی می ماند

حماسه 2 بهمن ارومیه؛ مسجدی که به توپ بسته شد

قلم های بیدار

پول می‌گیرم فاتحه می‌خوانم

کودک ‌همسری، نمود تاخر فرهنگی

جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی

توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

نقدی بر ادبیات نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز/ از شما بعید است

اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی

جنب و جوش کم رمق «جولایی»

پایتخت فرش دستباف در کما/مشکلاتی که به زندگی قالیبافان گره خورد

پایان تبریز 2018/ پایتختی «سر ایران» به سر آمد

فرانس پرس: احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است

بازی مخابرات با روان مشترکین

چه عواملی روابط فرا زناشویی را در جامعه تقویت می کند

حلقه مفقوده‌ای که در خاطرات مردم یافت می‌شود

هم نوا: عروسک‌هایی که «جان مریم»اند

دریاچه ارومیه 267 کیلومترمربع افزایش سطح دارد

سیب آذربایجان غربی روی دست باغداران ماند/ کاهش شدید صادرات

درهای قصر اقبال السلطنه ماکویی کی باز می شود؟

ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی‌کند

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی؛ سرنگ‌هایی برای نجات و علیه حیات!

دختران بیشتر خودکشی می کنند یا پسران؟

مهدتمدن: بسیجی بودن به لباس نیست

عدم توجه به نیروی کار ماهر و تحصیل کرده واقعی به افزایش بیکاری دامن زده است

تولیدکنندگان شاکی؛ بانک‌ها مدعی

بیماران دیالیزی از مشکلاتشان می‎گویند

ارمغانی از جنس گرما در خانه های روستایی

آرامش در بازار تبریز/ حالا نوبت ارزانی است

یک سالگی صدارت