پیام آذری

آخرين مطالب

مقالات

رونمایی از ششمین ترجمه بانوی مترجم تبریزی در نمایشگاه کتاب

پیام آذری - تبریز - آیین رونمایی و جشن امضای ششمین ترجمه پری اشتری با عنوان «بی سایگان» از حسنعلی توپتاش، نویسنده شهیر ترکیه‌ای، با حضور مترجم و جمعی از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی، امروز سه‌شنبه در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز برگزار شد.

پاییز زیبایی‌های مهاباد را دوچندان کرد

پیام آذری - مهاباد- طبیعت زیبا و هزار رنگ مهاباد با آمدن فصل پاییز وارد مرحله تازه‌ای از خودنمایی و رسیدن به اوج شکوه و زیبایی می‌شود به گونه‌ای که زبان از توصیف تابلوی جلوه‌های طبیعی و شگفت‌انگیز آن ناتوان است.

باغ کمال، یادگار زمانی که تبریز، شهر عرفان بود

پیام آذری - یکی شاعر و دیگری نقاش به تبریز آمدند، شهری که در قرن شش الی هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. کمال اولی (شاعر) مورد توجه سلطان حسین جلایری قرار گرفته و روزگارش را در خانقاه اهدایی او سپری کرد.

«ربع رشیدی» در مسیر جهانی شدن

پیام آذری - تبریز - با مشارکت باستان‌شناسان آلمانی و آغاز فصل سوم کاوش‌ها در شهرک دانشگاهی «ربع رشیدی» تبریز، این مجموعه تاریخی 700 ساله در مسیر ثبت در فهرست یونسکو و جهانی شدن قرار گرفته است.

ریشه پیاده‌روی اربعین چیست؟

پیام آذری - یک کارشناس مسایل مذهبی با بیان این‌که پیاده‌روی اربعین سمبل حمایت از حرکت حق علیه باطل است، گفت: ریشه پیاده‌روی اربعین به تاریخ شیعه بازمی‌گردد.

سهم ناچیز سیب در سبد صادرات‌

پیام آذری - مهاباد- آذربایجان‌غربی از قطب‌های مهم تولید سیب در کشور است و حدود 30 درصد این محصول در این استان تولید می‌شود اما نبود حمایت قانونی بخش دولتی از آن باعث شده است تا در سبد صادرات کشور سهم ناچیزی را به خود اختصاص دهد.

گمگشته‌های دنیای شیرین کودکان

پیام آذری - تبریز - وقتی مطلع می شوم که قرار است برای تهیه خبر از گردهمایی کودکان حاضر شوم، با خود زمزمه می کنم که «وای خدای من! کی حوصله دارد های و های و جیغ و داد بچه ها را برای 2 ساعت تحمل کند». اما چیزی در درونم ندا می دهد که حضور در این برنامه می تواند برای ساعتی هم که شده مرا از روزمرگی های رایج بیرون کند و نوستالژی دوران کودکی را در وجودم زنده کند.

اینجا خدمت به زائران بر زیارت حسین(ع) ارجح است

پیام آذری - این روزها هزاران زائر از شمال، جنوب، شرق و غرب کشور خود را به نقطه صفر مرزی مهران می‌رسانند تا از کاروان عشاق حسین جا نمانند اما در این بین مردم استان ایلام بویژه شهرستان مرزی مهران که در میهمان نوازی شهره هستند اگرچه کوتاه‌ترین مسیر رفتن به عتبات عالیات را دارند ولی خدمت‌رسانی به زائران حسینی را به زیارت اباعبدالله(ع) ترجیح داده‌اند

گام بلند دولت برای توسعه مراکز درمانی

پیام آذری - آذربایجان غربی تا قبل از دولت تدبیر و امید از جمله استان های محروم از نظر فضاهای درمانی بود اما با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این دولت و همچنین تزریق اعتبارهای کلان ملی و استانی از طریق سازمان برنامه و بودجه گام های بلندی در این استان برای توسعه بخش های بهداشت و درمان برداشته شد.

سیب اهر روی دست باغداران مانده است

پیام آذری - تبریز- شهرستان اهر با تولید سالانه بیش از 140 هزار تن میوه سردرختی از قطب‌های مهم تولید میوه در آذربایجانشرقی به شمار می‌رود که باغداران سیب آن امسال، مشتری برای خرید محصول‌شان ندارند.

حال ناخوش حمام‌های تاریخی تبریز

پیام آذری - تبریز - حمام‌های تاریخی از جمله نمادهای میراثی کهن شهر تبریز محسوب می‌شوند که به دلیل تعدد وراث و به تبع آن ناتوانی نهادهای مسوول در مرمت و بازسازی آنها، این روزها حال و روز خوبی ندارند.

کاندیداهای احتمالی و شو های تکراری که به راه انداخته اند

پیام آذری - کمتر از شش ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، برخی تبلیغات زودهنگام توسط کاندیداهای احتمالی در فضای مجازی و واقعی به چشم می‌خورد و افرادی که تا دیروز نام و نشانی از آنان وجود نداشت امروز در صدر برنامه‌ها قرار گرفته و تلاش می‌کنند نام خود را در میان مردم نهادینه کنند.

واکاوی نقش «صابر» در انقلاب مشروطه ایران

پیام آذری - تبریز - «میرزا علی اکبر طاهرزاده (صابر)؛ نقش وی در نهضت مشروطیت ایران»، عنوان کتابی نوشته سیدباقر سجادی است که به بررسی آرا و اندیشه ها، اشعار و زمانه «علی اکبر صابر»، شاعر نامی آذربایجان، در نهضت مشروطه ایران می پردازد.

امسال دریاچه ارومیه میزبان 60 هزار فلامینگو است

پیام آذری - رئیس اداره نظارت بر امورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 60 هزار قطعه فلامینگو در سواحل و پارک ملی دریاچه ارومیه زیست می کنند.

مرگ خاموش در پای درختان گردو

پیام آذری - تبریز - سقوط از درختان بلند گردو در مناطق مختلف آذربایجان‌شرقی همزمان با آغاز برداشت محصول گردو از باغ‌ها این روزها به دغدغه ای برای گردوچین‌ها تبدیل شده است.

تاریخ در "نیم‌رخ یکانات"

پیام آذری - تبریز - «نیم‌رخ یکانات؛ نظری اجمالی بر تاریخ، فرهنگ و جغرافیای یکانات»، روایت معراج خضرلو ، از تاریخ پرفراز و نشیب یکی از مناطق مهم آذربایجان‌شرقی در دوره قاجار و نقش یکانیان در جنگ‌های ایران و روس است.

روزگار تنهایی سالمندان آذربایجان‌شرقی

پیام آذری - تبریز - 400 هزار سالمند آذربایجان‌شرقی، تولیدکنندگان دیروزی ثروت برای جامعه و پشتوانه‌های امروز نسل جوان هستند که به دلیل مشکلاتی همچون کم فرزندی، ضعف بنیه اقتصادی و کمرنگ شدن فرهنگ احترام به والدین و بزرگترها، این روزها بیشتر از قبل گذرشان به «مراکز نگهداری سالمندان» می‌افتد و سال‌های آخر عمر را در تنهایی سپری می‌کنند.

ندای «ندا» برای رفتار درست با ناشنوایان

پیام آذری - تبریز- «ندا»، بانوی ناشنوایی است که می‌گوید ناشنوایان از اینکه مردم به آنان نگاه ترحم‌آمیز داشته باشند، گله‌مندند و می‌گویند به جای این کار، نهادهای مسوول باید شیوه مواجهه و رفتار درست با آنان را به شهروندان آموزش دهند.

فرودگاهی که پرواز ندارد

پیام آذری - مراغه - فرودگاه «سهند» در جنوب آذربایجان شرقی، در سال های اخیر و به رغم راه اندازی های چندباره، در حال حاضر تنها نام فرودگاه را یدک می کشد و هیچ پروازی ندارد.

شمیم لاله‌ها در بهار تعلیم و تربیت

پیام آذری - ارومیه- اول مهرماه برای دانش‌آموزان دهه‌های 50 و 60 شمسی علاوه بر تعلیم و تربیت، خاطره‌های تلخ و شیرین مقاومت، جنگ و دفاع از خاک میهن اسلامی را به یاد می‌آورد و بازخوانی آن‌ها با هدف انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش‌آموزان عصر حاضر ضروری به نظر می‌رسد.

اعتیاد؛ خطری خزنده

پیام آذری - اردبیل- اعتیاد دیگر مثل گذشته آشکارا فریاد نمی‌زند که من بزرگ‌ترین خطرم؛ توجه افکار عمومی نیز در سال‌های اخیر با توجه به ظهور پدیده‌ها و آسیب‌های نوین اجتماعی به این معضل تا حدودی کمتر شده، اما اعتیاد همچنان بعنوان بزرگترین تهدید اجتماعی شالوده خانواده‌ها و نسل جوان را به صورت خزنده و ادامه‌دار در معرض خطر قرار داده است.

محراب مسجد جامع ارومیه تو را می‌خواند

پیام آذری - ارومیه- حکایت‌های شگفت‌آوری برای تعریف دارد اما همچنان ساکت و آرام، روزشمار تاریخ را نظاره‌گر بوده و پیشه‌اش رازداری و مهمان‌نوازی است؛ اسم مبارک آن «مسجد جامع ارومیه» می‌باشد و طیب است و طاهر.

من فرزند زمزم و صفایم...

پیام آذری-«من فرزند مکه و منایم، من فرزند زمزم و صفایم، من فرزند محمد مصطفایم، من فرزند علی مرتضایم، من فرزند فاطمه زهرایم...»؛ این جملات فرازی از خطبه معروف و کوبنده حضرت زین‌العابدین(ع) بعد از واقعه عاشورا است که ارکان کاخ یزید را لرزانده و بر قلوب خفته‌ی مردمان طعنه بیداری زد.

مجوز دفع گرگاس در آذربایجان‌شرقی صادر شد

پیام آذری - تبریز- معاون فنی اداره‌کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به اولویت حفظ امنیت و سلامت مردم در مسایل زیست محیطی اعلام کرد: مجوز لازم برای دفع «گرگاس» در استان صادر شد.

چشم امید گندم‌کاران به حمایت دولت

پیام آذری - تبریز - تاخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم و پایین بودن قیمت اعلامی نسبت به بازار، افزایش قیمت بذر، کودشیمیایی و ماشین آلات کشاورزی و پرداخت نشدن به موقع پول خرید تضمینی از جمله مشکلات پیش پای کشاورزان و گندم‌کاران آذربایجان‌شرقی است که این روزها چشم خود را به حمایت دولت، برای برون رفت از این مشکلات دوخته‌اند.

هوشمندسازی رکن توسعه پایدار کشاورزی

پیام آذری - سنندج - هوشمندسازی ادوات و مراحل داشت، رکن توسعه پایدار کشاورزی و مقابله با بحران کم آبی در کشور است.

این دختر قسمت "شهریار" نشد

پیام آذری - هنوز هم تصویر دختر آخرین شاه قاجار ایران به بهانه‌های مختلف با عکس نوشته معشوقه شهریار در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود، اما این زن "ثریا" ...

از ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران چه خبر؟

پیام آذری - آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌های ارسباران طی تابستان امسال نگررانی‌هایی را درباره احتمال حذف پرونده آن از فهرست موقت یونسکو برای ثبت جهانی به ...

تجربه زندگی با تورم

پیام آذری - در ماه‌های اخیر تورم هزینه‌های زندگی را افزایش داده ولی درآمدها چندان تغییری نکرده است که این تغییرات اقتصادی و پیش‌بینی ناپذیر بودن شرایط، ...

حال ناخوش هنر هفتم در اردبیل

پیام آذری- در روزهایی که سلبریتی‌ها در اوج شهرت و فخرفروشی هستند، اوضاع ناخوش هنر هفتم در استان اردبیل نگرانی‌ها را دوچندان کرده و زنگ خطر تعطیلی دو سینمای اردبیل را به صدا درآورده است.

وعده هایی که محقق شدند

پیام آذری - تبریز - احیای «تولید آلومینیا از نفلین سینیت» در شهرستان سراب و «توسعه و بازگرداندن حساب های بانکی مجتمع مس سونگون به استان» از جمله نخستین وعده‌های استاندار آذربایجان‌شرقی در زمان انتصابش به عنوان نماینده عالی دولت در این خطه بود که تاکنون بخش بزرگی از آنها محقق شده است.

حال زار مقبره الشعرای تبریز

پیام آذری - تبریز - مقبره الشعرا، آرامگاه بیش از 410 شاعر، عارف و رجال نامی ایران و کشورهای منطقه از 800 سال پیش تاکنون، در سال های اخیر در وضعیت نابسامانی به سر می‌برد و حال نزار آن موجب نارضایتی فرهنگ دوستان و گردشگران شده است.

حکایت همدلی اقوام و ادیان آذربایجان‌غربی در محرم

پیام آذری - ارومیه- حکایت همدلی اقوام و ادیان ساکن در آذربایجان غربی در عاشورای حسینی شنیدنی است و اعضای خانواده شهید مسیحی، «هرمز باباخانی» همزمان با روز عاشورا میزبان دسته عزاداری روستای علی‌آباد ارومیه هستند و عزاداران حسینی با حضور بر سر مزار این شهید دفاع مقدس به مقام شامخ شهیدان ادای احترام می‌کنند و و همدلی بین اقوام را به نمایش می گذارند.

«بادرشبو»، اعجاز طبیعت در دل باغ‌های ارومیه

پیام آذری- «بادرشبو» گیاهی یکساله و معطر با گل‌های یاسمنی است که با توجه به خواص کم‌نظیر دارویی و سودآوری آن می‌توان از این گیاه به عنوان معجزه طبیعت در ارومیه نام برد.

یامچی، قطب تولید پسته آذربایجان‌شرقی است

پیام آذری- مدیر جهاد کشاورزی مرند با بیان اینکه بخش یامچی این شهرستان، قطب تولید پسته در آذربایجان شرقی است، پیش بینی کرد امسال بیش از 100 محصول از باغ‌های پسته یامچی برداشت شود.

دلیرمردی که سوختن ارسباران را برنتابید

پیام آذری - او را در تصویری که توسط «سعید قاسمی، عکاس» به ثبت رسیده باید شناخت، فلاح همان دلیرمردی است که با دست خالی اما دلی پرامید با آتش و دود به ...

اینجا «ماسوله آذربایجان» است

پیام آذری - روستای زنوزق(زنوزاغ) مشهور به «ماسوله آذربایجان» در شمال غربی آذربایجان شرقی واقع شده است که در نوع خود بی‌نظیر بوده و در صورت توجه، ...

ارسباران، قربانی بی‌تدبیری‌ها

پیام آذری - دوشنبه‌ی سیاه 28 مردادماه بود که شعله‌‌های خشمناک و سوزان آتش، امان جنگل‌های ارسباران را برید و تن سرسبز آن را سیاه پوش کرد، سه روز متوالی ...

پله پله رونق گردشگری در روستای پلکانی زنوزق

پیام آذری- روستای پلکانی «زنوزق» شهرستان مرند با مناظر طبیعی، خانه‌های قدیمی، باغ‌های سرسبز و نهر آبی جاری از بالادست آن در سال‌های اخیر گام در مسیر رونق گردشگری گذاشته و در صورت توجه بیشتر دستگاه های متولی می‌تواند همچون ماسوله گیلان سیل گردشگران را به سوی خود روان کند

بومیان انگیزه آتش سوزی داشتند/ بخشی از تاریخ زمین شناسی مان سوخت

پیام آذری - تبریز - کارشناس محیط زیست می گویند عدم مشارکت دادن جوامع محلی در بهره برداری از منابع، انگیزه های لازم را برای آتش زدن به جنگل های ارسباران در آنان ایجاد کرده است.

زخم نوشتار مجازی بر زبان فارسی

پیام آذری- فارسی به عنوان زبان رسمی و یادگاری ارزشمند از فرهنگ و تمدن ایرانیان همانند برخی از داشته‌های اصیل این سرزمین ؛ روزگاری‌است ناجوانمردانه زیر هجمه ابزارها و فناوری‌های نوین ارتباطی قرار گرفته است.

پایان چهار روز آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران

پیام آذری- آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران پس از چهار روز در حالی شب گذشته پایان یافت که هم‌افزایی و از جان‌گذشتگی، به رغم کمبودها و ناهماهنگی‌های موجود، جان مایه تلاش برای گذر از این حادثه زیست محیطی بود.

سمفونی دست سازها

پیام آذری- پولکهای کارشده روی لباس و روسری ها، دستبند و انگشتران مسی، کُنده های چوب و گلیم های رنگی انگار دست دردست هم در حال اجرای سمفونی از هنر دست هنرمندانی هستند که در بهشت اقوام و ادیان گرد هم امدند تا با هنر خود روحی دوباره بر کالبد زنگار گرفته هنر و صنایع دستی بدمند.

ساير مطالب

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

راه نرفته آبزی پروری

همسایه ای نامهربان به نام زباله

حفاظت از جنگل ها سرمایه گذاری در طلای سبز

استاد دانشگاه تبریز: سیل آق قلا را پیش‌بینی کرده بودم

سیگار، پل ارتباطی برای استفاده از مواد دخانی دیگر

حاشیه نگاری برد شیرین والیبال در خانه

تفکر مبتنی بر توسعه پایدار

محرومیت های روستای گردشگری «عیش آباد»

رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

غوغای سرزندگی در نگین فیروزه ای آذربایجان

دغدغه مصرف بی رویه برق را به بحران تبدیل نکنیم

دستان ایرانی خالق زیبایی

تب کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری از آن

وقتی که خانه‌ای "بی پدر" می‌شود

دور باطل در میدان آذربایجان / زیبایی ورودی شهر، قربانی بی‌تدبیر

مهاجران بومی؛ تهدید کنندگان مزارع شمال استان اردبیل

«زیست شبانه» ؛تزریق شادی با تقویت ارتباطات انسانی

تار و پود رنگ باخته صنایع دستی در اردبیل

خدمت بی منت ستاره‌های حیات/فرشته های نجات وقت افطار و سحری ندارند

عارفانه های رمضان در سرزمین اقوام و ادیان

دختری که در 15 سالگی لباس رزم می پوشد/ روایتی از یک امدادگر جبهه

تلخ و شیرین بازی تیم های تبریزی در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال

رژه دوبرمن‌ها در شهر تبریز/ فخر فروشی تو خالی در خیابان ها

سد کرم آباد؛ طرح طلایی برای رونق تولید کشاورزی

تراکتورسازی، محله بروبیا

کتاب پروانه های محله سرخاب رونمایی شد

ماه رمضان به روایت مردم آذربایجان غربی/سحرگاه و آیین «اوباش دان»

انسان هایی که اسیر بازی زمانه می شوند/کابوسی همچون میله های زندان

مطبوعات گلخانه ای

بحران فاضلاب در پارس‌آباد جدی است

ضرورت احیای سنت «اوداباشی» در بازار تبریز

برداشت تره محلی در خلخال آغاز شد

رسانه؛ به مثابه زندان روح

مشکلاتی که پیش پای کشاورزان سبز شد/سرمازدگی قوز بالا قوز باغداران

حفظ حجاب از الزامات امنیت روانی جامعه

آتش نشانان، قهرمانان گمنام آتش سوزی بازار تبریز

همنوا: پرخاشگری اجتماعی

اصلاح شیوه های کشت؛ نسخه علاج آب و کشاورزی

شهری که پس از زلزله، شطرنجی شد

پارکینسون پایان راه نیست

دشت زیبای شقایق در یامچی مرند

«ام اس» بیماری ناشناخته اما رو به فزونی

گل بوته های پژمرده فرش تبریز

راهبرد مدیران آذربایجان غربی برای «رونق تولید»

عسل سبلان در بند خام فروشی

تدبیر برای خطر سیل در مناطق حاشیه نشین تبریز

ضرورت توجه مسئولین به اصول پرورشی به نسبت آموزشی در مدارس

رونق تولید گره‌گشای موانع اقتصادی/بسیج عمومی لازمه عبور ازتنگناها

زمستان در بهار آذربایجان شرقی

فضیلت و اعمال شب «نیمه شعبان»

روی دیگر سکه بارش ها در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

غذای مهابادی ها بهاری شد

دریاچه ارومیه از کما خارج شد

عطش مصرف گرایی و زندگی لاکچری

احرار: علاقه به کار سبب می شود گذر زمان را حس نکنم

«میرگاسه» فردوس چشمه سارهای کوهستان

حداقل یک بار در عمرتان این روستا را ببینید

افزایش قیمت نان و کمبود پول خرد در خلخال دردساز شد

از بی کرانه های صخره ای کندوان تا کرانه های داکوتا و کاپادوک

مجموعه کردشت جاذبه هنری و تاریخی از معماری ایرانی در جلفا

چشمه ای که آبش ترش است!

خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97

جاذبه‌های اردبیل در یک نگاه

انتقال زندان به خارج شهر؛ مطالبه بی پاسخ شهروندان تبریزی

یادی از شهدای 27 دی‌ماه دانشگاه تبریز

علائم مسمومیت الکلی چیست؟

پویش «نه به مواد مخدر» در مرند راه اندازی شد

نفس های تنگ طبیعت

بایسته های «خانه تکانی» برای گذر به سال نو

داغ گرانی بر آجیل تبریز

107هزار بال پرنده سرشماری شد/ آذربایجان غربی بهشت پرندگان ایران

جای خالی مادر

رویایی به رنگ سبز درمتن حاشیه شهر/فقر حاشیه شهر تبریز از فضای سبز

سرطان در کمین اردبیلی ها

قطعه سازان زیر چرخ خودروسازان

مهدتمدن:خداوند تنها نقاش قهار دنیاست

حال ما خوب است، اما تو باور نکن

آب بهترین نوشیدنی صبحگاهی است

نوستالوژی 75 سال گردش چرخ های دوچرخه در میاندوآب

روزی که تبریز غرق در خون بود/ 29بهمن آغازی بر فرجام رژیم ستمشاهی

درمان تنبلی و علل آن

پروژه 30روزه، 30ساله شد!

آذرتیتر: چهل بهمن و شکوه پابرجا

شکوه پایان 35 سال چشم انتظاری

بیشترین سدهای ساخته شده کشور در آذربایجان شرقی

روزنامه صائب تبریز:صادرات مواد غذایی و مقوله حفظ امنیت غذایی

توسعه مویرگی شریان برق تا روستاهای دورافتاده

بهار در زمستان تبریز/ نوستالژی دیوارهای برفی وسط کوچه ها

سوسوی کم نور فتیله بافی در کشور/هوجقان روستای صنعتی باقی می ماند

حماسه 2 بهمن ارومیه؛ مسجدی که به توپ بسته شد

قلم های بیدار

پول می‌گیرم فاتحه می‌خوانم

کودک ‌همسری، نمود تاخر فرهنگی

جامعه تلگرامی، جوانان و افکار عمومی

توانمندی های “به درد نخور” در سازمان رسانه ای

مرند صاحب ورزشگاه نشد/ پروژه ای که بعد از 12 سال به سرانجام نرسید

نقدی بر ادبیات نمایندگان مردم در شورای شهر تبریز/ از شما بعید است

اولین قدم برای جذب توریسم ورزشی

جنب و جوش کم رمق «جولایی»

پایتخت فرش دستباف در کما/مشکلاتی که به زندگی قالیبافان گره خورد

پایان تبریز 2018/ پایتختی «سر ایران» به سر آمد

فرانس پرس: احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است

بازی مخابرات با روان مشترکین

چه عواملی روابط فرا زناشویی را در جامعه تقویت می کند

حلقه مفقوده‌ای که در خاطرات مردم یافت می‌شود

هم نوا: عروسک‌هایی که «جان مریم»اند

دریاچه ارومیه 267 کیلومترمربع افزایش سطح دارد

سیب آذربایجان غربی روی دست باغداران ماند/ کاهش شدید صادرات

درهای قصر اقبال السلطنه ماکویی کی باز می شود؟

ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی‌کند

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی؛ سرنگ‌هایی برای نجات و علیه حیات!

دختران بیشتر خودکشی می کنند یا پسران؟

مهدتمدن: بسیجی بودن به لباس نیست

عدم توجه به نیروی کار ماهر و تحصیل کرده واقعی به افزایش بیکاری دامن زده است

تولیدکنندگان شاکی؛ بانک‌ها مدعی

بیماران دیالیزی از مشکلاتشان می‎گویند

ارمغانی از جنس گرما در خانه های روستایی

آرامش در بازار تبریز/ حالا نوبت ارزانی است

یک سالگی صدارت

ارسال نزدیک به هزار اثر به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر

زمین های غرق در غرقابی و آب هایی که هدر می رود

اردبیل به سمت پیری حرکت می‌کند

مدرک یا مهارت کدام نیاز است؟

سیب هایی که تاناکورا شدند

خروج دارو از مرزهای اردبیل توسط اتباع کشور همسایه

سرعین در زمره 14 شهر نمونه گردشگری کشور

تهدید تجاری سازی پیرامونی برای بازار تبریز

غم ندیدن و نادیده گرفته‌شدن

بازیگر توانا تابع مکان نیست

آب گرم شوط ناشناخته ای که آوازه اش فراگیر خواهد شد

ثبات قیمت رهاورد سقوط ارز

بی وفایی با یار مهربان

همتی برای پیشگیری از بیماری های قلبی

آب درمانی؛ ظرفیت مغفول گردشگری استان اردبیل

امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم

سنگینی تمرکزگرایی بر گرده تجارت خارجی

محرم در میان اقوام ایرانی/ از شاه‌حسین‌گویان تا علم‌بندی

بهورزان را دریابیم - عبدالله رحمانی*

با دانه های سیاهت چه کنم؟

وقتی لباس کهنه مدرسه عزیز می شود

هنر دستمان را چند می خرید؟

نبض بازار لوازم خانگی کند می زند

اینجا گربه‌ها محترم هستند

گراوان

کوچ عشایر از فرهنگ و آیین های کهن

گام‌های تمام‌چرم به‌سوی جهانی‌شدن/ کفش تبریز نیازمند برندسازی است

مهدتمدن: از «بوز شوورن» غافل نشوید

تابستان گرم را با شربت خاکشیر خنک کنید

ترامپ تصویر مضحک تاریخ را تکرار کرد