پیام آذری

آخرين مطالب

علمي

تولید ست لوله ونتیلاتور EVA توسط فناوران مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی

پیام آذری - ایسنا/اردبیل رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از تولید ست لوله ونتیلاتور EVA توسط فناوران مرکز رشد این دانشگاه در راستای درمان بیماران ناشی از ویروس کرونا خبر داد.

مسابقه فیلم کوتاه طنز دانشجویی" قرنطینه خانگی" در دانشگاههای آذربایجان غربی برگزار میشود

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و با مشارکت دانشگاه ارومیه مسابقه فیلم کوتاه طنز دانشجویی با موضوع قرنطینه خانگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی دوران کرونا در دانشگاههای آذربایجان غربی برگزار می شود.

کلاس های دانشگاه تبریز مجازی برگزار می شوند

پیام آذری - تبریز _ ایرنا _ معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز روز سه شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلاس‌های درس این مرکز دانشگاهی از روز شنبه، 16 فروردین، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

آغاز برگزای کلاس‌های مجازی دانشگاه تبریز از روز شنبه

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلاس‌های درس دانشگاه تبریز از روز شنبه، 16 فروردین، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

صابون در 20 ثانیه و الکل در 8 دقیقه ویروس را می‌کشد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: صابون در 20 ثانیه و الکل در هشت دقیقه ویروس‌ را می‌کشد و پس از پاشیدن الکل به دست‌ها باید هشت دقیقه صبر کرد.

آغاز فرایند مصاحبه حضوری پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از 17فروردین

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اعلام این‌که مراحل گزینش پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی پیمانی آموزش و پرورش 98 در حال انجام است از آغاز فرآیند مصاحبه بعد از تعطیلات نوروز خبر داد.

بهره مندی 30 هزار نفر از مردم محلات حاشیه نشین ارومیه از خدمات پیشگیرانه مقابله با کرونا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به بیش از 30 هزار نفر از مردم محله های حاشیه نشین تحت پوشش دفاتر تسهیلگری وابسته به جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه، خدمات مختلف آگاهی سازی، فرهنگ سازی، بسته های معیشتی حمایتی و غذایی و ... ارائه شده است.

باورها و راه های غلط در مقابله با کرونا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی به دنبال شیوع کرونا ویروس جدید یا کووید 19 در سرتاسر جهان و ایران، روز به روز بر باورهای غلط در مورد این ویروس افزوده شد که تاثیر حمام آب گرم یا اسپری کردن الکل بر روی لباس‌ها، تاثیر خوردن سیر و احتمال انتقال ویروس از طریق حیوانات و نقش آنتی‌بیوتیک‌ها در پیشگیری از ویروس کرونا از آن جمله هستند.

توصیه‌های متخصص قلب به بیماران قلبی برای پیشگیری از کرونا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با بیان اینکه بیماران قلبی جزو گروهای پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: افرادی که دچار گرفتگی رگ‌های قلبی و قدرت قلب پایین بوده و یا همزمان رگ‌ها و دریچه قلبشان، گرفتگی دارد، در معرض خطر هستند.

جایگاه بیوتکنولوژی در کشاورزی ایران

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک استاد دانشگاه تبریز با اشاره به تاریخچه ظهور و توسعه علم بیوتکنولوژی در جهان، گفت: با وجود این‌که کشاورزی بیوتکنولوژی نقش مهمی را در شرایط کنونی جهان ایفا می‌کند اما تاکنون از توانمندی‌های بالقوه و بالفعل کشور در این حوزه استفاده نشده و با این روند نیز آینده خوبی برای کشاورزی بیولوژیک ایران قابل تصور نیست.

تداوم آموزش مجازی در دانشگاه ارومیه

پیام آذری - ارومیه- رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به تعطیلی کلاس‌های حضوری به علت شیوع بیماری کرونا در این مرکز آموزشی گفت: آموزش در این دانشگاه تعطیل شدنی نیست و به صورت مجازی ادامه دارد.

جایگاه کشاورزی بیولوژیک در ایران

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک استاد دانشگاه تبریز با اشاره به تاریخچه ظهور و توسعه علم بیوتکنولوژی در جهان، گفت: با وجود این‌که کشاورزی بیولوژیکی نقش مهمی را در شرایط کنونی جهان ایفا می‌کند اما تاکنون از توانمندی‌های بالقوه و بالفعل کشور در این حوزه استفاده نشده و با این روند نیز آینده خوبی برای کشاورزی بیولوژیک ایران قابل تصور نیست.

زنان باردار در روزهای کرونایی چگونه از خود مراقبت کنند؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی متخصص بیماری‌های زنان و زایمان با بیان اینکه رفتار مراقبتی ما با مادران باردار در زمینه پیشگیری از ابتلا به کرونا همانند افراد عادی است، راه‌های مراقبت از مادران باردار را در روزهای کرونایی تشریح کرد.

دیابتی های تنها در خانه همسایگان خود را برای مواقع اضطراری از بیماریشان مطلع کنند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ایام تعطیلات نوروزی حسب وظایف ذاتی و جهادی خود و بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های بعمل آمده خدمات تخصصی و درمانی در این حوزه به مردم ارایه کرده است.

طراحی و ساخت "دستگاه اسپری خودکار" و "تب‌سنج نوری دیواری" توسط محققان دانشگاه تبریز

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری، در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط محققان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

قانم مقام علوم پزشکی اردبیل: در صورت همکاری مردم سیر بیماری کرونا در اردبیل نزولی می‌شود

پیام آذری - اردبیل - قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در 2 روز گذشته سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا در استان متعادل و به کف رسیده و در صورت همکاری مردم و تداوم خانه‌نشینی شهروندان از 2 هفته دیگر سیر نزولی بیماری آغار می‌شود.

متانول چگونه به بدن آسیب می‌رساند؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی با به صدا در آمدن زنگ خطر مصرف متانول در آذربایجان شرقی و مسمومیت 230 نفر و مرگ 20 نفر در پی مسمومیت با این الکل، اورژانس آذربایجان شرقی نسبت به عوارض مصرف الکل صنعتی هشدار داد.

حذف میوه و سبزیجات، خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: حذف میوه‌ها و سبزیجات یا کاهش آن در رژیم غذایی می‌تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و موجب ابتلا به بیماری‌های مختلف به ویژه ابتلا به کرونا ویروس در این مقطع زمانی شود.

مردم به مطالب غیرمستند و غیرعلمی طب سنتی در فضای مجازی اعتماد نکنند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر آموزش انجمن علمی طب سنتی تبریز با تاکید بر اینکه مردم به مطالب غیرمستند و غیرعلمی در زمینه طب سنتی ایرانی در فضای مجازی اعتماد نکنند، گفت: از هموطنان خواهش می‌کنیم که اطلاعات طب سنتی را از منابع مطمئن مانند سایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت یا سایت انجمن علمی طب سنتی ایران دنبال کنند.

آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی به دنبال شیوع کرونا ویروس جدید و ضرورت استفاده از ماسک در جاهای پر رفت و آمد توسط کادر درمان، بیماران و کسانی که با بیماران مواجهه دارند، لازم است عموم مردم روش درست استفاده از ماسک را بدانند چرا که استفاده نادرست از ماسک نه‌ تنها از ورود کرونا ویروس به بدن جلوگیری نمی‌کند، بلکه خطر ابتلا به آن را نیز افزایش می‌دهد.

احتمال ماندگاری عوارض کرونا در ریه وجود دارد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک متخصص ریه با بیان اینکه احتمال ماندگاری عوارض ویروس کووید19 در ریه وجود دارد، گفت: با این وجود، هنوز مطالعه دراز مدتی بر روی کرونا ویروس جدید انجام نشده است.

اردبیلی‌ها خواستار فعالیت مراکز ضروری در زمان شیوع کرونا هستند

پیام آذری - ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: به منظور استخراج اطلاعات آماری برای مقابله با بیماری کرونا، طرح افکارسنجی «چگونگی ابتلای مبتلایان به ویروس کرونا در استان اردبیل» به همت جهاددانشگاهی اردبیل در حال اجرا است.

اردبیلی‌ها خواستار فعالیت نانوایی، حمل و نقل عمومی و فروشگاه‌های اغذیه در زمان شیوع کرونا هستند

پیام آذری - ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: به منظور استخراج اطلاعات آماری برای مقابله با بیماری کرونا، طرح افکارسنجی «چگونگی ابتلای مبتلایان به ویروس کرونا در استان اردبیل» به همت جهاددانشگاهی اردبیل در حال اجرا است.

نه دروغ بگویید و نه فاجعه سازی کنید

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک روان درمانگر با اشاره به نحوه ارتباط با با کودکان در تعطیلات کرونایی، گفت: طبیعی است که بچه‌ها سوالاتی را در مورد کرونا ویروس از ما خواهند پرسید، سعی کنید نه دروغ بگویید و نه فاجعه سازی کنید.

توصیه‌هایی به کارفرمایان برای پیشگیری از کرونا

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شاغلان سالمند، شاغلان دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و تنفسی، شاغلان دچار نقص سیستم ایمنی و افرادی که با گازها و بخارهای خورنده تماس دارند و شاغلان باردار بیش از سایر کارکنان مستعد ابتلا به کرونا هستند.

عید امسال را غیر حضوری برگزار کنیم

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک فوق تخصص ریه با بیان اینکه بازار و تجمعات از محل‌های مساعد برای انتشار ویروس کرونا هستند ، از عموم مردم خواست عید امسال را غیر حضوری برگزار کرده و به ابراز تبریک تلفنی و یا با نرم‌افزارهای اینترنتی اکتفا کنیم.

فراموش نکنید گیاهان دارویی می‌توانند عارضه داشته باشند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک متخصص طب سنتی با تشریح گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی، گفت: فراموش نکنید که گیاهان دارویی می‌توانند عارضه داشته باشند، مصرف گیاهان دارویی همراه با داروهای شیمیایی نیز می‌تواند تداخل دارویی و عارضه ایجاد کند، همچنین ادعای درمان تمام بیماری‌ها توسط طب سنتی نادرست است.

مصرف ویتامین D برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و فواید و عوارض آن

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان‌ شرقی گفت: سازمان بهداشت جهانی و سایر مراجع علمی هیچ گونه توصیه جدیدی مبنی بر مصرف مکمل ویتامین D به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و ویروس کرونای جدید ارائه نکرده است.

گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی یک متخصص طب سنتی با تشریح گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی، گفت: فراموش نکنید که گیاهان دارویی می‌توانند عارضه داشته باشند، مصرف گیاهان دارویی همراه با داروهای شیمیایی نیز می‌تواند تداخل دارویی و عارضه ایجاد کند، همچنین ادعای درمان تمام بیماری‌ها توسط طب سنتی نادرست است.

چند راهکار ساده برای مدیریت استرس کرونایی

پیام آذری - یک روان درمانگر با تاکید بر اینکه خودتان را به دلیل داشتن استرس، سرزنش نکنید، راهکارهای ساده‌ای را برای مدیریت استرس ناشی از اخبار کرونایی ارائه کرد.

چگونه از ورود کرونا به بدن از طریق مواد غذایی پیشگیری کنیم؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ویروس کرونا در شرایط انجماد بسیار پایدار بوده و در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد تا دو سال می‌تواند زنده بماند، گفت: کرونا به دمای معمولی پخت (70 درجه سانتیگراد) حساس بوده و باید از مصرف محصولات حیوانی خام مانند شیر، تخم مرغ، گوشت قرمز، مرغ و ماهی خام و کاملا پخته نشده اجتناب کرد.

نحوه مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نحوه مراقبت از بیماران کرونایی در منزل را تشریح کرد.

امکان انتقال کرونا از مادر به جنین

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی از دسامبر 2019 که همه گیری کرونا ویروس جدید در چین رخ داد، دو مورد تست مثبت از این ویروس در نوزادان گزارش شده است. کم سن ترین کودکی که نتیجه‌ی تست کرونا ویروس او مثبت شده، نوزاد 36 ساعته بود، بنابراین انتقال از مادر به جنین قبل از تولد نیز امکانپذیر است.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز: مشروبات الکلی نقشی در از بین بردن کرونا ندارد

پیام آذری- دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان‌شرقی با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص مصرف مشروبات الکلی، اعلام کرد: بر اساس یافته‌های علمی و تحقیقاتی مراکز معتبر علمی جهان، شرب مشروبات الکلی هیچ نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد

اعزام 1300 معلم در قالب طرح «معلم‌یار» به مناطق روستایی آذربایجان شرقی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ابتکاری «معلم یار» برای اولین بار در کشور توسط این اداره کل، گفت: 1300 نفر از نیروهای آموزشی استان به طور رایگان برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان به علت تعطیلی مدارس به روستاها اعزام می‌شوند.

امید تازه در درمان برخی موارد شدید کرونا

پیام آذری - سخنگوی وزارت بهداشت از بهبود نسبی علایم برخی موارد شدید کروناویروس (کووید-19) با داروی ایرانی و ادامه روند بررسی ها در این زمینه خبر داد

از شایعه تا واقعیت توصیه‌های طب سنتی برای مقابله با کرونا

پیام آذری - یک متخصص طب سنتی ایرانی با بیان اینکه طب سنتی درمان قطعی برای کرونا ندارد، تاکید کرد: رعایت کامل و دقیق کلیه دستورها و روش‌های توصیه شده توسط مراجع علمی و وزارت بهداشت برای پیشگیری از کرونا ضروری بوده و توصیه‌های طب سنتی برای تقویت سیستم ایمنی و بهبود مخاطات و سیستم تنفسی است.

تولید دستگاه ضدعفونی‌کننده محیط در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی

پیام آذری - ارومیه- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: شرکت «ایده پردازان دانش الکترونیک پایا» مستقر در این پارک، موفق به تولید دستگاه ضدعفونی‌کننده و گندزدای محیط با استفاده از تکنولوژی «پلاسمای سرد» شده‌است.

دانشجویان برای مقابله با کرونا کمک کنند

پیام آذری - تبریز - معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با دعوت از دانشجویان برای مقابله با کرونا، گفت: برای این منظور سامانه ثبت‌نام «پویش دانشجویی مبارزه با کرونا» راه‌اندازی شده است.

ساير مطالب

تعطیلی مراکز آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی تا 15 فروردین

تعطیلی مراکز آموزشی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی تا 15 فرودین

تولید دستگاه ضدعفونی کننده و گندزدای محیط با استفاده از تکنولوژی پلاسمای سرد

ورود شرکت‌های فناور آذربایجان‌غربی برای رفع نیازهای مقابله با کرونا

فناوران اردبیلی در صحنه مقابله با کرونا

آموزش وپرورش آذربایجان‌شرقی باهیچ مؤسسه آموزش راه دورقراردادندارد

فناوران اردبیلی ربات جایگزین پرستار ساختند

تداوم تحصیل علم از طریق مجازی در آذربایجان‌شرقی

اپلیکیشن خودارزیابی ابتلا به بیماری کرونا طراحی شد

تعویق مصاحبه گزینشی داوطلبان استخدامی سال 98

سیستم آموزش مجازی دانشگاه تبریز راه‌اندازی شد

استرس را همزاد کرونا نکنیم

اطلاعات جدید سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

هفتمین آزمایشگاه تشخیص کرونای کشور در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

تعطیلی کتابخانه‌های مهاباد به منظور پیشگیری از کرونا تمدید شد

بیست و ششمین رویداد شتاب آذربایجان در ارومیه برگزار می شود

مردم کرونا را جدی بگیرند

کتاب «بازرسی امنیت شبکه» وارد بازار نشر شد

آزمایش یک واکسن دیگر برای کرونا

چگونه با کرونا مقابله کنیم؟

شمارش معکوس برای ساخت واکسن کرونا در ایران

تعویض همزمان 2 مفصل زانوی بیمار مبتلا به هموفیلی برای اولین بار در شمال غرب کشور

حق محیط زیست سالم تبلور ارزش‌های اساسی و متعالی حقوق بشری است

حق به محیط زیست سالم تبلور ارزش های اساسی و متعالی حقوق بشری است

تعطیلی‌ دانشگاه‌های آذربایجان شرقی به قوت خود باقی است

مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها

مدارس و دانشگاه‌ها را تا عید تعطیل کنید

چاپ دو مقاله عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در مجلات ISI با ضریب تاثیر بالای 4

کلیه فعالیت های آموزشی دانشگاه ارومیه تا پایان سال جاری تعطیل شد

تمامی دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم در آذربایجان شرقی تا پایان سال تعطیل اعلام شد

تمامی دانشگاه‌های آذربایجان شرقی تا پایان سال تعطیل اعلام شد

دانشگاه تبریز مرجع علمی و دروازه اروپایی دانشگاه‌های ایران

مراکز آموزشی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی تعطیل شد

آغاز آزمایش تشخیص ویروس کرونا در تبریز

نامه انجمن اسلامی و شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد کروناویروس

هیچ مورد مشکوکی به کرونا در دانشگاه تبریز وجود ندارد

سرپرست ورزش و جوانان استان از رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی تقدیرکرد

مراکز آموزشی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در تبریز تعطیل شد

برخی مراکز فرهنگی و دانشگاه‌های اردبیل تعطیل اعلام شدند

دانشگاه ارومیه تا دانشگاه آخر هفته تعطیل است

مدارس اردبیل دو روز تعطیل است/دانشگاهای اردبیل یک هفته تعطیل است

تغذیه مناسب مهمترین سپر دفاعی بدن در مقابل کرونا

کلیه مدارس استان اردبیل سوم اسفند تعطیل است

تیم کمیکار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به مسابقات جهانی راه یافت

نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" در تبریز به کار خود پایان داد

تحصیل 2500 دانشجو در مراکز جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی

آموزش های تئوری دانشگاهی باید به آموزش های کاربردی و عملیاتی تبدیل شود

طرح کارآفرین شو در دانشگاه های علمی کاربردی آذربایجان غربی اجرا می شود

تلاش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست

دانشگاه تبریز میزبان برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی مستعد ورود به بازار کار

‎کیست تخمدان سراغ کدام زنان می‌آید؟

شایستگی عمومی برخی مدیران دستگاههای اجرایی آذربایجان غربی ارزیابی شد

دانشجوی ارومیه‌ای جهاد دانشگاهی، دانشجوی نمونه کشوری شد

اجرای مرحله دوم طرح «سرباز مهارت» در اردبیل آغاز شد

حمایت دانشگاه علمی کاربردی از کارآفرینان در تبدیل علم به ثروت

دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دانشجوی نمونه کشوری شد

نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" در تبریز آغاز به کار کرد

پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل

توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با ویروس کرونا

آغاز ثبت نام پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در مرکز علمی-کاربردی جهاددانشگاهی تبریز

کارگروه بانوان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی تشکیل می شود

مریم میرزاخانی در بین 7 دانشمند زن تاثیرگذار

شایعه پراکنان باید هزینه گزاف پرداخت کنند

آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در 6 کد رشته دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه

حمایت مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل از ایده‌های فناورانه

آغاز پذیرش تکمیل ظرفیت مجدد در دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی

افت تحصیلی، از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است

"دست الکترونیکی با قابلیت کنترل انگشتان با امواج مغزی" توسط مهندسان تبریزی اختراع شد

انتخابات مردم‌سالار، مولود انقلاب

پالایشگاه تبریز موفق به کسب لوح زرین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی شد

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

آغاز دوره آموزشی بازارهای بین المللی ارزهای دیجیتال در تبریز

مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع 3 دقیقه‌ای پایان‌نامه برگزار شد

آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

ساخت واحد قابل حمل تولید نشاسته حفاری در اردبیل کلید خورد

نخستین دوره آموزش مداوم ویژه ماماها در جهادانشگاهی اردبیل برگزار شد

رشته علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه تبریز ایجاد می‌شود

وضعیت اخلاق علمی و رفتار اخلاقی در دانشگاه‌ها

جلوگیری از قطع عضو 280 بیمار دیابتی با فعالیت مرکز ترمیم زخم در ارومیه

مرکز تخصصی ترمیم زخم جهاددانشگاهی ارومیه مجهز می‌شود

دانشجوی علمی کاربردی باید یک کار آفرین باشد

شایستگی عمومی برخی مدیران استان های آذربایجان شرقی و اردبیل ارزیابی شد

وجود 30 زمینه فعالیت استارتاپی در آذربایجان شرقی

با غذاهای زمستانی آذربایجان آشتی کنیم

سبک زندگی ناسالم عامل اصلی ابتلا به سرطان

2 بیمارستان برای بستری بیماران مشکوک به کرونا در مراغه آماده‌سازی شد

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران

مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای در دانشکده علوم پزشکی مراغه ایجاد می‌شود

پیشگیری از کرونا در گرو ارتقای سطح آگاهی

زنگ انقلاب در مدارس اردبیل نواخته شد

توسعه توریسم سلامت به رونق اقتصادی استان کمک می‌کند

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

فرهنگ سازمانی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش بهره‌وری است

«لیزر مو» به هیچ عنوان رشد موهای زائد بدن را متوقف نمی‌کند

330 رویداد فرهنگی شاخص به مناسبت بزرگداشت دهه فجر در دانشگاههای آذربایجان غربی اجرا می شود

مقالات معتبر علمی ازسلامت شیر گزارش می دهند/نظارت از تولید تاعرضه

محصولاتی که 65 درصد از آب شرق حوضه دریاچه ارومیه را می‌خورند