پیام آذری

آخرين مطالب

لیگ ملت های والیبال - ارومیه؛

پاسخ محکم ایران به تیمِ بازیکن بداخلاق/ پیروزی شیرین برابر لهستان سياسي

پاسخ محکم ایران به تیمِ بازیکن بداخلاق/ پیروزی شیرین برابر لهستان
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تیم ملی والیبال ایران که فصل جدید لیگ ملت‌ها را با قدرت آغاز کرده و تنها یک شکست را برابر پرافتخارترین تیم جهان متحمل شده است، در دیدار برابر لهستان به پیروزی رسید و صدرنشین ماند.

به گزارش خبرنگار مهر ، دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه در حال برگزاری است که تیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت 18:40 امروز شنبه مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد و در پایان به برتری 3 بر 2 رسید.
ایگور کولاکوویچ بازی را با سعید معروف، امیر غفور، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.
قبل از شروع این دیدار فدراسیون والیبال لهستان در بیانیه ای از مصاحبه کوبیاک بازیکن این تیم علیه مردم ایران عذرخواهی کرد. هر چند تیم ملی ایران پاسخ به کویباک بداخلاق را در زمین داد و تیم قدرتمند لهستان را به زانو درآورد.
* ست نخست؛ ایران 25 - لهستان 20
ایران نخستین امتیاز ست اول را از آن خود کرد. لهستان در ابتدای بازی از اشتباهات ایران استفاده و دو اختلاف امتیاز را ایجاد کرد اما بازیکنان ایران در امتیاز 7 بازی را برابر کردند، در نهایت لهستان 8 بر 7 نخستین تایم استراحت فنی را پیروز نزد سرمربی خود رفت. در ادامه شاگردان هینن موفق شدند مجدداً اختلاف امتیاز 3 را در بازی ایجاد و 11 بر 8 تیم برتر زمین باشند. ملی پوشان ایران که در شروع بازی کمی ناهماهنگ بازی را آغاز کردند موفق نشدند بر بازی کنترل پیدا کنند و همین باعث برتری تیم لهستان شد و دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 14 به سود لهستان همراه شد. با شروع بازی تیم ملی با کسب 2 امتیاز متوالی بازی را به تساوی کشاند تا هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت کند اما فایدی نداشت و یاران ایگور که با تسلط بر بازی اشتباهاتشان کاهش یافته بود در حمله نیز تیم برتر زمین شدند و 19 بر 17 همچنان از حریف پیش بودند تا بار دیگر سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت برای ایجاد وقفه در بازی دهد. در نهایت ایران ست نخست را با نتیجه 25 بر 20 به سود خود خاتمه داد.

* ست دوم؛ ایران 21 - لهستان 25
در ست دوم ایران شروع خوبی نداشت و در ابتدا 4 بر صفر از لهستان عقب افتاد تا ایگور مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. ملی پوشان مانند ابتدای ست اول در این ست نیز اشتباهاتی داشتند که همین امر باعث امتیازآوری لهستانی شد و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 3 لهستانی‌ها همراه بود. رفته رفته ملی پوشان با زدن سرویس و آبشارهای خوب معروف، فیاضی و غفور اختلاف امتیاز را به 2 امتیاز کاهش دادند و بازی 13 بر 11 به سود لهستان در جریان بود که هینن درخواست تایم استراحت داد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 12 با برتری لهستانی‌ها همراه بود. ایران همچنان تیم برتر حمله بود اما اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد تا لهستانی‌های در امتیاز گیری پیشتازی کنند. آبشارهای زیبا غفور در این ست به کمک ایران می‌آمد تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود. در نهایت لهستانی برتر ی خود را حفظ و 25 بر 21 به سود لهستان به پایان برسد.
* ست سوم؛ ایران 18 - لهستان 25
امتیاز نخست در این ست را ایران کسب کرد. دو تیم در این ست در امتیاز گیری برابر آغاز کردند و پوریا فیاضی پس از کسب امتیاز 4 تماشاگران را به تشویق و حمایت بیش‌تر فراخواند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به سود لهستان همراه شد. شاگردان هینن 4 اختلاف امتیاز خود را حفط کردند و 10 بر 6 تیم برتر زمین بودند تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت کند. فرهاد قائمی در این ست در اواسط بازی بجای پوریا فیاضی وارد زمین شد. سید محمد موسوی با کسب دو امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را به عدد یک کاهش داد تا سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت کند. موسوی در ادامه سرویس‌های خوبی برای تیم ملی زد و بازی در امتیاز 14 برابر شد. دومین تایم استراحت فنی 16 بر 15 به سود لهستان همراه شد. لهستان در دفاع و سرویس خوب عمل کرد و 20 ب ر 17 از ایران پیش افتاد و با ادامه این روند 25 بر 18 ست سوم را برد.
* ست چهارم؛ ایران 25 - لهستان 17
لهستان در این ست امتیاز نخست را کسب کرد در ادامه بازی تا امتیاز 5 برابر پیش رفت. امیر غفور و پوریا فیاضی عملکرد خوبی در سرویس و حمله داشتند اما تیم ملی در دفاع دچار مشکل بود در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با برتری 8 بر 7 ملی پوشان ایران همراه شد. در مجموع ایران در دفاع، سرویس دچار مشکل بود و همین نقطه ضعف تیم از ابتدای بازی بود که کار را برای تیم ملی سخت کرد. شاگردان ایگور با اتکا به نقطه قوت در حمله موفق شدند 13 بر 10 از رقیب پیش بیافتند و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شد. شاگردان ایگور که خیال واگذاری بازی برابر لهستان را نداشتند با حمایت هواداران خود برتری را حفظ و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 11 نزد سرمربی رفتند. موتور ملی پوشان در اواخر ست چهارم روشن و با ایجاد 8 اختلاف امتیاز 19 بر 11 تیم برتر زمین باقی ماندند. ملی پوشان ایران با ادامه روند خوبشان در این ست 25 بر 17 به برتری رسیدند تا کار به ست پنجم کشیده شود.
ست پنجم؛ ایران 15 - لهستان 8
در ست پایانی بازی لهستانی‌ها امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز 2 برابر بود. سرویس لهستان به تور برخورد تا ایران 3 بر 2 پیش بیافتاد. امتیاز 4 نیز به نام ایران ثبت شد که هینن در خواست ویدئو چک داد و با پذیرش درخواست بازی در امتیاز 3 برابر شد. ملی پوشان در این ست حساس با کسب دو امتیاز متوالی 5 بر 3 تیم برتر زمین شدند و با حفظ برتری نخستین تایم استراحت فنی و تغییر زمین را با امتیاز 8 بر 5 پشت سر گذاشتند. تیم ایران در ادامه این ست فاصله اش را زیاد کرد و با اختلاف خوب ست پنجم را 15 بر 8 به پایان برد و برنده این بازی شد.
تیم ملی ایران با کسب 2 امتیاز پیروزی این بازی با 7 پیروزی و 21 امتیاز صدرنشین چدول رده بندی باقی ماند و برای تثبیت صدرنشینی به برد در دیدار فردا برابر روسیه نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار مهر ، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا 16 تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از 19 تا 23 تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.
تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال 2019 هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.
ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015)، رائوللوزانو (2016) و کولاکوویچ (2018و 2017) به میدان رفتند.
بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال 2014 بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.
تیم‌های والیبال برزیل (با 9 مدال طلا، 7 نقره، 4 برنز)، ایتالیا (با 8 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز) و تیم روسیه (با 3 مدال طلا، 5 نقره، 7 برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سهم آذربایجان غربی از کارت های الکترونیک مرزی افزایش یابد

استاندار: هیاتی تجاری از ویتنام به آذربایجان‌غربی سفر می‌کند

90 میلیارد ریال برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس گلستان اختصاص یافت

48 هزار کلاس درس در کشور به سامانه گرمایشی ایمن مجهز شد

تمام مدارس اردبیل به سامانه گرمایشی استاندارد تجهیز می‌شوند

مردم آذربایجان همواره در حرکت های انقلابی اولین بوده اند

راهیان نور، بهترین راه برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است

بازدید 7 میلیون نفر از مناطق عملیاتی دفاع مقدس طی سال گذشته

توسعه مناسبات با کشورهای همسایه از مهم‌ترین اولویت‌های استان است

حضور سه نفر از ارومیه‌ در جام جهانی شمشیربازی

دیدار تیم فوتبال 90 ارومیه و فجرسپاسی شیراز لغو شد

7.5 درصد جمعیت بوکان زیر پوشش خدمات کمیته امداد هستند

تدارک 85 برنامه به مناسبت هفته‌ بسیج در مهاباد

فناوری بومی با اشتغال قابل توجه در ارومیه معطل آب

شکار «کبک چیل» در بوکان ممنوع اعلام شد

نقش بسیج در تمامی عرصه‌ها انکارناپذیر است

دعوت از اهالی فرهنگ و رسانه آذربایجان‌غربی برای حضور در راهپیمایی دفاع از امنیت

حادثه رانندگی در جاده مهاباد - ارومیه چهار کشته داشت

قائمی مصدوم شد

رسانه‌ها مردم را از اهمیت طرح اصلاح قیمت بنزین آگاه کنند

هووی مدرن- علیرضا جهانگیری*

معاون فضای مجازی بسیج : ابزار جنگ نرم به حریم خانواده حمله می کند

اعتبارات ملی نوسازی مدارس لرستان به 2 برابر افزایش یافت

64 واحد آموزشی در مهاباد در حال احداث است

10 هزار کلاس درس به فضای آموزشی کشور افزوده شد

اجرای 680 طرح اشتغال با نظارت کمیته امداد در بوکان

سوختگی 2 نفر بر اثر انفجار کپسول گاز در ارومیه

گلزار شهدای مهاباد غبارروبی و عطرافشانی شد

209 مورد بازرسی از بازار ارومیه طی 3 روز گذشته

برگزاری دوره آموزش تربیت مدرس پیش از ازدواج در تبریز

آموزش مبتنی بر تربیت اصلی‌ترین نیاز جوانان

فعالیت 110 سازمان مردم نهاد در امور جوانان آذربایجان غربی

مسیرهای راهپیمایی 13 آبان امسال در ارومیه اعلام شد

راهیپمایی دفاع از امنیت و اقتدار کشور در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

پژواک برائت از آشوبگران در سلسله جبال ملت

آب موردنیاز مناطق تحت حفاظت محیط زیست بوکان تامین شد

سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیت مناسبی برای توسعه تکاب هستند

3.6 میلیون مترمکعب آب برای کشت پاییزه در مهاباد رها شد

250 عنوان برنامه هفته بسیج در میاندوآب برگزار می‌شود

کارگاه «شاخص‌های ایمنی بیمارستان» به میزبانی مهاباد برگزار شد

کلینیک فرهنگی از نیازهای اساسی جامعه امروز است

همایش 40 هزار نفری گروه‌های بسیجی در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

دستگیری حدود 30 نفر در تبریز/ مصدوم شدن حدود 15 نفر از افراد نیروی انتظامی و بسیج

16 قلیان سرا در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی شد

17 دستگاه برف‌روب در راهدارخانه‌های اشنویه مستقر شد

آذربایجان غربی رتبه نخست کشور در زمینه مدارس عشایری را دارد

بخاری‌های نفتی از مدارس کشور جمع‌آوری می‌شود

8 باب مدرسه خیرساز و مشارکتی در سلماس در دست احداث است

40 سال مقاومت، خدمت، جهاد کارنامه درخشان بسیج است

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در ارومیه برگزار می شود