پیام آذری

آخرين مطالب

شهردار اردبیل:

300 میلیارد تومان کار عمرانی در شهر اردبیل در حال اجراست اجتماعي

300 میلیارد تومان کار عمرانی در شهر اردبیل در حال اجراست
  بزرگنمايي:

پیام آذری -
شهردار اردبیل گفت: کارهای عمرانی و زیربنایی متعددی در شهر اردبیل و به ارزش 300 میلیارد تومان در حال انجام است که تلاش می‌کنیم در فصل کاری عمده این پروژه‌ها به سرانجام برسد.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما برای اولین بار تجربه همکاری با سازمان همیاری شهرداری‌ها را در اجرای پروژه‌های عمرانی شاهد هستیم به طوری که قرار است با همکاری این سازمان و استفاده از دستگاه‌های مجهز سایر استان‌ها به ارزش یک میلیارد و 56 میلیون تومان خط کشی خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر دستگاه مربوط به خط کشی خیابان‌ها و معابر را نداریم و مجبور هستیم تا با عقد قرارداد و به شکل پیمانکاری این پروژه را با کیفیت و سرعت به انجام برسانیم و به هیچ وجه دنبال برخی مسایل حاشیه‌ای و واسطه‌گری نیز در اجرای این پروژه‌ها نیستیم.
شهردار اردبیل سازمان همیاری را یک نهاد عمومی و همراه و همکار با شهرداری اعلام کرد و افزود: قطعا مسایل مالی در اجرای این پروژه‌ها شفاف است و ما کار تامین رنگ و دستگاه مربوط را به سازمان همیاری واگذار کردیم تا به هر شکل ممکن با کیفیت مناسب این کار را انجام دهند که قطعا در تامین نقدینگی و در نظر گرفتن 20 درصد هزینه مالی مازاد بر مبنای فهرست‌بهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شده و به هیچ وجه ما قصد افزایش بهای اجرای این پروژه را نداریم.
لطف‌اللهیان گفت: ما البته کار را در برخی از مناطق و با گرفتن استعلام آغاز کردیم و امیدواریم در فصل کاری براساس مصوبه شورای شهر بتوانیم اولین تجربه همکاری با سازمان همیاری را به یک سرانجام خوش و مطلوب برسانیم.
وی ادامه داد: قرار بود پل بسیج را نیز این مجموعه عملیاتی کند که البته پروژه منجر به قرارداد نشد و به دلیل برخی ایرادات هنوز اجرای آن قطعی نشده است.
شهردار اردبیل همچنین به اجرای برنامه‌های مختلف در گرامیداشت روز فرهنگی اردبیل اشاره و تصریح کرد: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل و شیخ صفی‌الدین نامگذاری شده که ما آمادگی برگزاری برنامه‌های بزرگداشت این روز و معرفی توانمندی‌های اردبیل را در حوزه‌های مختلف داریم که انتظار می‌رود همه این فعالیت‌ها در راستای شناساندن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل باشد.
معرفی قابلیت‌های بی‌نظیر اردبیل نباید مغفول بماند
در این جلسه نائب رئیس شورای شهر اردبیل نیز در سخنانی اظهار کرد: نباید در معرفی و شناساندن قابلیت‌های بی‌نظیر استان اردبیل از جنبه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، هویتی و تمدنی بیش از این تعلل و تاخیری رخ دهد.
حبیب فتحی در دفاع از طرح اعضای شورای شهر در معرفی و شناساندن هویت و اصالت اردبیل برای مردمان سایر کشورها و استان‌های ایران بیان کرد: ما با برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها و حتی نمایشگاه‌ها می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم هر چند که ممکن است هزینه‌هایی را نیز به همراه داشته باشد.
وی چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل را بهترین فرصت در معرفی و شناساندن این استعدادهای بی‌نظیر و قابلیت‌های منحصربفرد اعلام کرد و گفت: با محوریت شورا و شهرداری و سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی می‌توان در این زمینه کار شاخصی را انجام داد که نظیر آن را ما در حرکت اهالی استان همجوار آذربایجان شرقی در قالب برنامه تبریز 2018 شاهد بودیم.
نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: اردبیل به لحاظ قدمت تاریخی، فرهنگی و سرمایه‌های بی‌نظیر نیروی انسانی و صنایع دستی بی‌نظیر در دنیا دارای شهره و آواز است و با یک حرکت ساده و مستمر به راحتی می‌توان اردبیل را بیش از این در سطح جهانی معرفی کرده و شناساند.
فتحی ادامه داد: ما با جذب علویان از ترکیه و کشورهای همجوار و مدیریت در بخش حضور گردشگران خارجی به راحتی می‌توانیم از درآمدهای صنعت توریسم در رونق اقتصادی اردبیل استفاده کنیم که بهتر است به جای تحقیر و یا سبک شمردن توان و بضاعت خودمان قدر داشته‌های خود را بدانیم.
وی گفت: ما در همین شهر اردبیل کارهای ماندگار و منحصربفردی را در حوزه‌های عمرانی، آبادانی و تحول شهری به سرانجام رساندیم که نمونه آن منطقه شورابیل و تحول رخ داده در آن منطقه است اما به دلیل تکراری بودن حضورمان در این شهر به راحتی این جلوه‌های زیبا را نمی‌توانیم به نظاره بنشینیم در حالی که باید قدر این سرمایه را دانست.
کاهش هزینه و کیفی‌سازی برنامه‌های روز اردبیل
در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل نیز گفت: طرحی را که 11 عضو شورای شهر امضا کرده و به شهردار ارائه کرده بودند در قالب لایحه‌ای مورد بررسی قرار گرفت تا به مناسبت چهارم مرداد ماه روز فرهنگی اردبیل برنامه‌های مناسبتی در گرامیداشت این روز و معرفی حکومت شیعی صفویان را شاهد باشیم.
یعقوب عزیززاده بیان کرد: اعضای شورای شهر در کمیسیون فرهنگی به دلیل هزینه‌بر بودن برپایی نمایشگاه با برگزاری آن مخالفت کردند اما قرار شد با دعوت از گردشگران و توریسم خارجی به ویژه از کشورهای آذربایجان علویان ترکیه و همچنین قطر فرصتی فراهم آید تا ما در اردبیل با میزبانی از این گردشگران ابعاد تاریخی، هویتی و پیشرفت‌های اردبیل را به آنها معرفی کنیم.
وی هرگونه تاخیر و تعلل را در معرفی و شناساندن بضاعت و شایستگی‌های اردبیل به صلاح توسعه اردبیل ندانست و خاطرنشان کرد: ما باید در بالاترین سطح و جایگاه اردبیل را به دنیا معرفی کنیم.
عزیززاده همچنین به خط کشی خیابان‌ها و شروع این پروژه با توجه به میزبانی اردبیل از اجلاس اکو و مسابقات والیبال اظهار کرد: انجام این پروژه توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها مشکلاتی را به همراه خواهد داشت چرا که سازمان همیاری سابقه درخشان و ذهنیت خوبی در افکار عمومی ندارد و ما بهتر است خودمان با استفاده از ظرفیت مجموعه شهرداری این پروژه را به انجام برسانیم.
رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی شورای شهر اردبیل نیز گفت: با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه هزینه‌بر است و شهرداری با دغدغه جدی در کسب درآمد و مدیریت منابع روبروست بهتر است ما در اردبیل با دعوت از گردشگران خارجی بکوشیم تا زمینه حضور آنها را فراهم کرده و از همین جا شهر و دیار خودمان را به آنها معرفی کنیم.
حسین افسانه گفت: با خواهرخواندگی اردبیل و طرابزون به راحتی می‌توانیم بخشی از این توانمندی‌ها را معرفی کنیم که البته روابط عمومی شهرداری به جای منطقه گردشگری شورابیل می‌تواند عهده‌دار این کار شود.
وی افزود: اولویت ما باید ترکیه و آذربایجان در دعوت از این گردشگران خارجی باشد و در این باب به راحتی می‌توانیم در اردبیل میزبان توریسم خارجی در راستای رونق شهر اردبیل باشیم.
عضو شورای شهر اردبیل به خط کشی خیابان‌ها با اولویت کار اجرایی به همت شهرداری به دور از عقد قرارداد با سازمان همیاری اشاره و اظهار کرد: اگر اعتبارات این پروژه از محل منابع دولتی هزینه می‌شود سپردن کار به سازمان همیاری ایرادی ندارد اما اگر قرار است کار را خودمان انجام دهیم بهتر است با انتخاب پیمانکار کار خط کشی خیابان‌ها و معابر به سرانجام برسد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فعال‌سازی واحدهای راکد استان ادامه می‌یابد

معدن گرانیت قرمز مراغه سال آینده بهره‌برداری می‌شود

کارخانه تولید بتن شهرداری خلخال راه‌اندازی شد

بزرگترین کارخانه تولید باتری در اردبیل افتتاح می‌شود

پهپادها گامی به سمت هوشمندسازی کشاورزی

همه چیز داریم، جز ایمانی که زمان انقلاب داشتیم

کشاورزان تراکتور و کمباین‌ها را شماره‌گذاری کنند

تعیین تکلیف جابجایی پادگان اردبیل در دو ماه آینده

راهیابی نمایش حوزه هنری اردبیل به جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد

تخفیف 50 درصدی مراکز اقامتی سرعین

شکارچی متخلف در آق‌داغ خلخال دستگیر شد

عکاس اردبیلی نامزد دریافت جایزه کنفرانس جهانی هنر شد

قاچاقچیان بیت‌کوین در اردبیل جریمه شدند

7 درصد آثار تاریخی ثبتی آذربایجان شرقی در عجب شیر است

چهار اثر تاریخی عجب شیر مرمت می شود

مجوز 250 اقامتگاه بوم‌گردی در آذربایجان‌شرقی صادر شد

ترافیک سنگین در جاده‌ های شمالی و 3 استان مرزی

وقوع 2 حادثه مرگبار رانندگی در شهرستان هشترود

سقوط خودروی سواری از روی پل در شهرستان مرند و مرگ 3 نفر

ردیف بودجه مشخصی برای طرح توسعه ورزش دانش‌ آموزی اختصاص می‌یابد

پیاده راه جمهوری را در دوره کنونی شورای شهر تبریز اجرایی می‌کنیم

کمک 20 میلیارد و 172 میلیون تومانی حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین

جایگاه 31 آذربایجان شرقی در زمینه اعتیاد دانش آموزی

حذف سیم‌های مسی از شبکه انتقال نیروی برق خلخال

بخش روشندلان کتابخانه عمومی مشگین‌شهر راه‌اندازی شد

300 کیلومتر فیبر نوری در روستاهای آذربایجان‌شرقی ایجاد می‌شود

فرماندار سراب بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی در پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد

جشن صد سالگی تئاتر در مرند برگزار می‌شود

30درصد روستاهای کشور صاحب خانه ورزش می‌شوند

معاون استاندار: رسانه‌ها با اطلاع رسانی به موقع از ایجاد شایعه در موضوع انتخابات جلوگیری کنند

آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها را تهدید می‌کند

ایجاد رشته گردشگری در مشگین‌شهر

معاون استاندار: رسانه‌ها از ایجاد شایعه در موضوع انتخابات جلوگیری کنند

برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در ارومیه /بقعه محمد بن خلیلان در ابتدای محله دیگاله باز سازی می‌شود - پرتال شهرداری ارومیه

هنر نمایش در خلخال رونق گرفت

افزایش پروازهای تبریز – شیراز و بالعکس

هوای آذربایجان‌شرقی بارانی می‌شود

بازدید میدانی شهردار ارومیه به همراه اعضای شورای معاونین شهرداری از محل پروژه کمربندی دوم - پرتال شهرداری ارومیه

رحم جایگزین،نقطه امیدی برای فرزنددار شدن زوجین نابارور است

اعتبارات عمرانی ورزش خلخال افزایش یافت

حوادث رانندگی در هشترود 3 کشته داشت

طرح توسعه ورزش دانش‌آموزی به صورت رایگان در مدارس تبریز اجرا می‌شود

آذربایجان‌شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

بالگرد اورژانس به کمک پسر 12 ساله جلفایی رفت

طرح توسعه ورزش دانش آموزی برای دومین سال متوالی در تبریز برگزار می‌شود

عطاری‌ها مجاز به فروش داروهای ترک اعتیاد نیستند

دستگیری سارقان احشام و منازل در شهرستان خداآفرین

کاشت گل های پاییزی در سطح شهر ارومیه تدوام دارد - پرتال شهرداری ارومیه

مرمت راسته پنیر فروشان بازار ارومیه در آستانه تکمیل شدن است - پرتال شهرداری ارومیه

امسال، 28 هزار متر مربع از معابر خاکی سطح منطقه 3 آسفالت شده است/ تدوام عملیات لکه گیری و آسفالت در معابر - پرتال شهرداری ارومیه