پیام آذری

آخرين مطالب

قاچاقچی نقره در آذربایجان غربی 4.5میلیارد ریال جریمه شدند سياسي

قاچاقچی نقره در آذربایجان غربی 4.5میلیارد ریال جریمه شدند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: یک قاچاقچی که قصد داشت 40 کیلوگرم نقره وارد کشور کند به پرداخت چهار میلیارد و 500 میلیون ریال جزای نقدی محکوم و کالای قاچاق وی نیز ضبط شد.

محمد اقوامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گمرک بازرگان ماکو این میزان نقره قاچاق را حین بازرسی از خودروهای عبوری از یک دستگاه کامیون کشف کردند و پرونده آن به شعبه تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع داده شد.
وی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با جدیت دنبال می‌شود، بیان کرد: این میزان نقره قاچاق در داخل کابین و زیر جای خواب راننده کامیون جاسازی شده بود.
مرزی بودن آذربایجان‌غربی از یک سو و وجود پنج پایانه مرزی فعال از سوی دیگر این استان را به محل تردد و سوء‌استفاده قاچاقچیان کالا و ارز تبدیل کرده است.
آذربایجان‌غربی در شمالغربی ایران قرار دارد و از شمال به جمهوری آذربایجان(جمهوری خودمختار نخجوان) و ترکیه، از مغرب به کشورهای ترکیه و عراق، از شرق به آذربایجان‌شرقی و استان زنجان و از جنوب به استان کردستان محدود است.
طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این استان در حدود 967 کیلومتر بوده به طوری که این استان از طرف شمال نزدیک به 149 کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب نزدیک به 566 کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف مغرب نزدیک به 252 کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.
8137/3072


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield