پیام آذری

آخرين مطالب

250هزار تن محصولات کشاورزی از طریق مرز بازرگان جابجا شد سياسي

250هزار تن محصولات کشاورزی از طریق مرز بازرگان جابجا شد
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ماکو گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 250 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از مرز بازرگان صادرات، واردات و ترانزیت شد.

به گزارش ایرنا قاسم تاروردی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: واحد قرنطینه مستقر در گمرک بازرگان از تمام این محصولات نمونه برداری کرده و مجوزهای لازم را صادر کرده است.
وی افزود: در این مدت حدود 176 هزار تن محصول کشاورزی شامل موز، توتون، الوار رش و غیره از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده و حدود 33 هزار تن نیز ترانزیت شده است.
وی اضافه کرد: حدود 41 هزار تن انواع محصولات پوسته پسته، گردو، هندوانه و سیب نیز در این مدت به کشورهای مختلف دنیا صادرات شده است.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه های مرزی کشور 22 مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.
مرز بازرگان که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می رود در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو قرار دارد؛ این گمرک در سال 1305 شمسی راه اندازی شد و تنها مرز 24 ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است.
3072/7132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield