پیام آذری

آخرين مطالب

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:‏

کار رسانه ای یک کار اصیل فرهنگی است/ لزوم رعایت اخلاق ‏ اجتماعي

کار رسانه ای یک کار اصیل فرهنگی است/ لزوم رعایت اخلاق ‏
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، کار رسانه ای را یک کار اصیل فرهگی دانسته و بر لزوم رعایت اخلاق ‏در این حرفه تاکید کرد.‏

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن شعبانی ظهر یک شنبه در دیدار با خبرنگاران دفتر سرپرستی خبرگزاری مهر در آذربایجان شرقی اظهار داشت: اقتضای زمان امروز متفاوت با دهه های قبل است، در دهه های گذشته فرد برای جریان ساز شدن یا باید از لحاظ امکانات مادی قوی بود و با سفرهای مختلف و دیدار با افراد مختلف جریان ساز می شد یا این که خود در یک مرکز توجهی قرار داشت که در مراجعه مردم به وی، می توانست جریان ساز شود.
وی ادامه داد: اما حال در زمانی زندگی می کنیم که فرد با فعالیت در فضای مجازی و حتی با یک تصویر و در عرض چند دقیقه در کل دنیا مطرح می شود پس رسانه ها به خصوص در فضای مجازی، دنیا را متحول کرده اند.

حجت الاسلام شعبانی افزود: رسانه های مجازی توانسته اند تمامی مسائل را تحت الشعاع قرار داده اند و هر لحظه احتمال وقوع اتفاقی که سبب به هم خوردن معادلات شود، وجود دارد.
وی با تاکید بر رعایت اصول اخلاقی توسط خبرنگاران گفت: حساسیت خبرنگاران ایرانی باید نسبت به خبرنگاران کشورهای دیگر بیشتر باشد چرا که خبرنگاران باید ضمن مطالبه حق مردم، مراقب باشند که حق الناسی از کسی ضایع نشود.
وی کار رسانه ای را یک کار اصیل فرهنگی دانسته و گفت: البته به شرطی که شرایط لازم در این حوزه رعایت شود.
حجت الاسلام شعبانی با توصیه ای به خبرنگاران گفت: قدر قلم خود را بدانید و از آن محافظت کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield