پیام آذری

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

٨٣ درصد دانش آموزان آذربایجان غربی روند ثبت نام را طی کرده اند علمي

٨٣ درصد دانش آموزان آذربایجان غربی روند ثبت نام را طی کرده اند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از ثبت نام ٨٣ درصدی دانش آموزان استان در سامانه سناد تا به امروز خبر داد.

ابراهیم محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکهتعداد ٤٩٤ هزار و ١٢٣ دانش آموز که ٨٣ درصد کل دانش آموزان استان را شامل می شود در سیستم سناد ثبت نام کرده اند افزود: سال تحصیلی گذشته بیش از 593 هزار دانش آموزان در مدارس استان ثبت نام کردند پیش بینی می‌شود تعداد دانش آموزان استان در سال تحصیلی آینده از مرز 600هزار نفر عبور کند.
وی در خصوص سرانه آموزشی استان افزود: سرانه آموزشی این استان بر اساس اعلام سازمان نوسازی مدارس کشور 4.05 متر مربع به ازای هر دانش آموز است در صورتی که در میانگین کشوری 5.18 و استاندارد آن 8.39 متر مربع است و با این ‌وجود سرانه آموزشی ما از میانگین کشوری پایین‌تر است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص تعداد مدارس آماده سازی شده برای سال تحصیلی جدید گفت: در حال حاضر بالغ بر 350 پروژه مدرسه سازی در استان در حال اجرا است و پیش بینی می‌شود ظرف دو سال آینده بخشی از مشکلات مدرسه سازی و کمبود کلاس در استان مرتفع شود.
وی از افزایش 16 هزار نفری جمعیت پیش دبستانی استان خبر داد و اظهارداشت: امسال پوشش دبستانی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در حدود 47هزار نفر است که این عدد سال گذشته 31هزار نفر بود که این تعداد 16 هزار نفر افزایش نشان می دهد.
محمدی در خصوص موضوع ساماندهی معلمان گفت: ساماندهی یکی از تکالیف آموزش و پرورش قبل از شروع سال تحصیلی است که همه بندهای این موضوع کامل شده و بحث حق التدریسی ها نیز طی روزهای آتی به جمع بندی خواهد رسید.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان افزود: سال گذشته از بین افراد شناسایی شده متارکین تحصیل 6800 نفر افرادی بودند که از همان مقطع ابتدایی به هر دلیلی به مدرسه نرفته بودند اما در مقطع متوسطه 14 هزار دانش آموز ترک تحصیل کرده بودند همه را پیگیری کردیم و نهایتاً 3400 نفر را به چرخه آموزش برگرداندیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield