پیام آذری

آخرين مطالب

امام جمعه ارومیه تاکید کرد؛

فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر احیا شود/ضرورت برگزاری کلاس اخلاق سياسي

فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر احیا شود/ضرورت برگزاری کلاس اخلاق
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمامی ادارت، نهادها و آحاد جامعه بوده و همه در قبال آن وظیفه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام‌ سیدمهدی قریشی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد استانی احیای امر به معروف و نهی از منکر افزود: خداوند متعال در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را بیشتر موردخطاب قرار داده تا به این فریضه بپردازند و آن را در جامعه ساری و جاری کنند، چراکه اگر این فریضه ترک شود، افراد شرور بر جامعه حاکم خواهند شد.
امام جمعه ارومیه افزود: باید سازوکاری اتخاذ شود تا ادارات به‌صورت هفتگی کلاس‌های اخلاق برگزار کرده و به شنیدن و آموختن نصایح و موعظه‌های دینی بپردازند و همچنین دستگاه‌های 24گانه باید مساله عفاف و حجاب را رعایت کنند.
دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز در این نشست گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و تبیین مسئله عفاف و حجاب در هیئت‌های مذهبی است.
مصطفی حبیبی افزود: امروز مقابله با امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب به‌صورت جدی از سوی دشمنان درحال ترویج بوده که باید در برابر آن ایستادگی کنیم و روحانیان باید در مساجد در این خصوص سخنرانی کرده و همچنین در هیئات عزاداری همزمان با ماه محرم نیز این مساله تبیین شود.
دادستان عمومی و انقلاب ارومیه ادامه داد: نباید صرف عزاداری در ماه محرم برگزار شود، بلکه باید در کنار آن به ترویج مسائل دینی و عفاف و حجاب نیز پرداخت.
وی یادآور شد: متاسفانه کنسرت‌ها روز به روز در استان بیشتر شده و در یکی از این کنسرت‌ها نیز نزاع و درگیری صورت گرفته و اگر کنترل نشوند، نظم و انضباط داخلی و مسائل شرعی با مشکل جدی مواجه خواهند شد.
حبیبی بیان کرد: در بحث آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز ما از نظر قضایی و انتظامی از آنان حمایت می‌کنیم، ولی اگر آنان نیز مرتکب جرمی شوند، لحاظ خواهد شد و از این رو آمران به معروف و ناهیان از منکر باید آموزش‌های لازم را ببینند.
معاون اجتماعی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی نیز در این نشست از برگزاری 95 نشست تخصصی در حوزه عفاف و حجاب در استان طی سال جاری خبر داد و گفت: فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی به‌مناسبت هفته عفاف و حجاب و راه‌اندازی هشتگ‌های عفاف و حجاب در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در طول سال جاری بودند.
حضرتیبرگزاری 5 کارگاه مهارت‌های زندگی و احکام ویژه بازاریان و اصناف، برگزاری 36 نشست با محوریت عفاف و حجاب، برگزاری حلقات صالحین، افتتاح کارگاه تولیدی پوشاک اسلامی در چالدران و اعزام گروه‌های جهادی متشکل از خواهران طلبه جهت بصیرت‌افزایی خانواده‌های بدحجاب با محوریت مسجد و محله را از برنامه‌های حوزه عفاف و حجاب عنوان کرد.
معاون اجتماعی سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: برپایی 18 ایستگاه موضوعی عفاف و حجاب، برگزاری 6 میز خدمت با عناوین مختلف، اهدای جهازیه به نوعروسان، برگزاری یادواره شهدا، فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی‌ به‌مناسبت هفته عفاف و حجاب و راه‌اندازی هشتگ‌های عفاف و حجاب در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در طول سال جاری بودند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield