پیام آذری

آخرين مطالب

40 واحد تولیدی و صنعتی در اردبیل از رکود خارج می شود اجتماعي

40 واحد تولیدی و صنعتی در اردبیل از رکود خارج می شود
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: فعال شدن واحدهای راکد در دستور کار قرار گرفته و امسال 40 واحد تولید و صنعتی به چرخه تولید برمی گردد.

به گزارش ایرنا ، محمد اهلی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود در سال 97 نیز 36 واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌های صنعتی از رکود خارج شده و به چرخه تولید بازگشت.
او با بیان اینکه در استان اردبیل هزار و 70 واحد صنعتی دارای پروانه وجود دارد که از این تعداد هزار و 20 واحد صنایع کوچک هستند، گفت: با احتساب 27 واحد متوسط بیش از 97 درصد صنایع منطقه صنایع کوچک و متوسط محسوب می‌شوند.
اهلی افزود: 545 واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که عمده این واحدها در داخل شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.
وی همچنین از فعالیت 16 شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و غیردولتی در استان خبر داد و گفت: چهار شهرک غیردولتی دارای پروانه تاسیس بوده و چهار شهرک غیردولتی دیگر هم در مرحله شروع عملیات اجرایی هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: چهار ناحیه صنعتی جدید در هشجین، انگوت، موران و کزج در مرحله عملیات اجرایی بوده در برنامه ششم توسعه هم اجرای 10 ناحیه صنعتی مدنظر قرار گرفته است.
اهلی اظهارداشت: در پنج حوزه مشوق‌های حمایتی شهرک‌های صنعتی از سرمایه‌گذاران اعمال می‌شود تا در سال رونق تولید فضای حمایتی از اشتغال و تولید فراهم آید.
او افزود: این مشوق‌های اعطایی شامل واگذاری زمین، بخشودگی مالیات، تشویق‌ها در حوزه بهره‌برداری، اعطای عرصه‌های بزرگ سرمایه‌گذاران و همچنین مشوق‌های حوزه ایثارگران و نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.
7110/6018


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield