پیام آذری

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

ورزشگاه 15 هزارنفری 15 ساله شد/وعده هایی که تکرار می شوند سياسي

ورزشگاه 15 هزارنفری 15 ساله شد/وعده هایی که تکرار می شوند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - کلنگ احداث ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه سال 83 به زمین زده شد و بعد از گذشت 15 سال این طرح هنوز به بهره برداری نرسیده است.

خبرگزاری مهر - گروه استانها: ضعف و خلع ید متعدد پیمانکار و عدم تخصیص مناسب اعتبارات مورد نیاز موجب شده است این ورزشگاه که از نیازهای ضروری و خواست مردم استان به خصوص ارومیه است اسیر وعده ها شود.
هر سال با نزدیک شدن هفته دولت و نیز بازدید های مسئولان کشوری در طول سال وعده جدیدی مبنی بر بهره برداری از این طرح ورزشی به گوش می رسد اما هیچ کدام این وعده ها تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته است.
با طولانی شدن پروسه احداث و تکمیل این پروژه قسمت کلانی از بودجه استانی برای این ورزشگاه هزینه می‌شود ولی چون آن‌چنان پیشرفتی در این پروژه رخ نمی‌دهد سبب نیاز مجدد به بودجه شده است این در حالی است که آذربایجان غربی به دلیل ظرفیت بالای ورزشی می تواند با احداث این ورزشگاه شاهد میزبانی های ملی و حتی بین المللی باشد.
بر اساس اعلام مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی آخرین وعده افتتاح این ورزشگاه 15 هزار نفری فروردین سالجاری بود اما با گذشت چهارماه هنوز این ورزشگاه به بهره برداری نرسیده و در جدیدترین وعده قرار است این طرح هفته دولت به بهره برداری برسد.
خلع ید یپمانکار، و رکود در اجرای طرح از سال 83 تا 89 عامل اصلی کندی اجرای عملیات و عدم تحقق وعده ها طی سالهای گذشته بوده که با وجود تسریع در اجرای عملیات احداث این طرح بزرگ ورزشی ارومیه و توجه ویژه مسئولان استانی روند اجرایی این پروژه پیشرفت چندان خوبی نداشته و پیمانکار و مشاوران اجرایی آن باید در انجام وظایف محوله با جدیت هر چه تمامتر عمل کنند.
با توجه به جایگاه ویژه ارومیه در میزبانی مسابقات داخل سالنی در سطح ملی و بین المللی، بهره برداری از ورزشگاه 15هزار نفری شهید باکری، می تواند زیرساخت لازم و ضروری برای میزبانی لیگ برتر فوتبال توسط ارومیه و رشد و توسعه این ورزش تماشاگرپسند را فراهم کند و فضای مناسبی برای تمرین رشته های ورزشی موتورسواری، دوچرخه سواری و اسکیت ایجاد می شود.

ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه هفته دولت آماده بهره برداری می شود
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در خصوص آخرین وضعیت این ورزشگاه به خبرنگار مهر گفت: ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و تکمیل آن با جدیت دنبال می شود.
عبداله چمن ‌گلی با بیان اینکه این طرح همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد اظهارداشت: این ورزشگاه به عنوان یکی از شاخص ترین طرح های عمرانی ورزشی آذربایجان غربی قرار بود با تخصیص اعتبارات ویژه در حال آماده سازی برای افتتاح همزمان با هفته دولت است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: این ورزشگاه یکی از نیازها و مطالبه های اساسی ورزش دوستان شهر ارومیه و آذربایجان غربی است و با اتمام آن شاهد برگزاری مسابقات لیگ فوتبال کشور در آن خواهیم بود.
همزمان با هفته دولت ورزشگاه 15 هزار نفری رومیه و 5 طرح ورزشی دیگر با 310 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد وی با بیان اینکه همزمان با هفته دولت شش طرح ورزشی ازجمله ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه به بهره برداری می رسد اضافه کرد: همچنین در این هفته طرح های دیگری در شهرستان‌های شوط، سردشت، سلماس و بوکان به بهره‌برداری می رسد.
چمن گلی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ها در مجموع 310 میلیارد ریال هزینه شده است اظهارداشت: علاوه بر ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه، سالن ورزشی یولاگلدی شوط، سالن ورزشی نلاس سردشت، فضای ورزشی روباز شماره یک و 2 سلماس و فضای ورزشی روباز بوکان آماده افتتاح در هفته دولت است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: افزایش سرانه ورزشی یکی از مهمترین دغدغه های استان است که برای جبران این ضعف باید طرح های عمرانی در دست اجرا و طرح های نیمه تمام بخش ورزشی هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.
چمن گلی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان نسبت به سرانه کشوری کمتر است خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی استان برای هر نفر 57 سانتی مترمربع است که باافتتاح 30 پروژه نیمه تمام ورزشی در سال جاری سرانه ورزشی استان افزایش خواهد یافت.

ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه از ورزشگاه های مدرن کشور است
رئیس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در خصوص مراحل ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه و آخرین وضعیت این طرح به خبرنگارمهر گفت: تاکنون برای ساخت این مجموعه ورزشیمیلیارد ریال هزینه شده و این طرح هفته دولت به بهره برداری می رسد.
شهرام عباسی با اشاره به مشکلات پیمانکاری و کمبود اعتبار و تاخیر در روند اجرای این طرح افزود: در سالهای اخیر قداماتی نظیر تعویض پیمانکار برای تسریع در مراحل ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه صورت گرفته و موجب شد این طرح با سرعت روند اجرا را طی کرده و آماده بهره برداری شود.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 120 میلیارد ریال برای این پروژه ملی و 100 میلیارد ریال نیز برای تجهیز آن هزینه شده است گفت: بخش عمده هزینه تکمیل این پروژه شامل محوطه سازی و زیر سازی و کاشت چمن است.
عباسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زمین فوتبال چمن مصنوعی، صندلی تماشاگران، روشنایی ورزشگاه و رختکن ورزشگاه در حال آماده سازی برای افتتاح فاز اول این مجموعه ورزشی بوده و امیدواریم شهریورماه امسال آماده بهره برداری این طرح باشیم.
به هر روی عملیات اجرای ورزشگاه 15 هزار نفری شهید باکری ارومیه از سال 83 در زمینی به مساحت 19 هزار متر مربع آغاز شده و هم اکنون بعد از گذشت 15 سال مردم ارومیه چشم انتطار اتمام این طرح هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield