پیام آذری

آخرين مطالب

دستورات صریح برای حمایت از «رونق تولید»

سرمایه گذاران نیازمند کارت بازرگانی در آذربایجان غربی حمایت شوند سياسي

سرمایه گذاران نیازمند کارت بازرگانی در آذربایجان غربی حمایت شوند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی گفت: سرمایه گذاران فعال در این استان که نیاز به کارت بازرگانی دارند باید حمایت شوند و مسوولان مرتبط، مشکلات آنان را در اسرع وقت رفع کنند.

به گزارش ایرنا «محمدمهدی شهریاری» روز شنبه در نخستین جلسه گفت و گوی بخش خصوصی و دولت طی سال جاری، افزود: صادرکنندگانی که در روند ثبت سفارش نیز با مشکل روبرو هستند باید بیش از پیش حمایت شوند و مشکلات آنان بررسی و برطرف گردد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه بانک های عامل از اصناف و واحدهای صنفی با پرداخت تسهیلات در راستای «رونق تولید» حمایت کنند، اضافه کرد: مشارکت همگانی برای بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید در سال جاری ضروری است.
وی همچنین با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در بازسازی مناطق سیل زده، اعلام کرد: بر اساس آمار بین 35 تا 40 هزار میلیارد تومان به مناطق سیل زده خسارت وارد شده و جبران این خسارت ها جز با حمایت بخش خصوصی امکان پذیر نیست.
نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی اظهار داشت: این استان تاکنون 160 کامیون کمک مردمی به مناطق سیل زده ارسال کرده و 700 میلیون تومان دیگر نیز با حمایت آموزش و پرورش استان جمع آوری کرده است تا پس از مشخص شدن نیازها به مناطق سیل زده معین آذربایجان غربی ارسال شود.
«شهریاری» با اشاره به اینکه برخی ادارات آذربایجان غربی نسبت به جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده اقدام می کنند، تاکید کرد: جمع آوری کمک ها باید با هماهنگی و به صورت تجمیع صورت گیرد تا کارهای امدادرسانی به سرعت پیش برود.
رییس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این جلسه گفت: در حاضر مهمترین مسئله، برطرف شدن ممنوعیت صادرات سیمان از آذربایجان غربی به کشور عراق است.
حسن انتظار ادامه داد: با توجه به اینکه آذربایجان غربی بیشترین صادرات سیمان را به عراق دارد، حل و فصل این مشکل نیازمند رسیدگی جدی است.
وی در ادامه محدودیت های ثبت سفارش توسط دارندگان کارت بازرگانی در آذربایجان غربی را از دیگر مشکلات بازرگانی این استان عنوان کرد و اظهار داشت: صادرکنندگان قادر به ثبت سفارش نیستند و حل این مشکل نیز توجه جدی مسوولان را می طلبد.
نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با قدردانی از کمک های مردمی این استان به سیل زدگان، گفت: فعالان بخش خصوصی کمک قابل توجهی به حادثه دیدگان سیل ارسال کرده اند اما در ادامه نیز با توجه به حجم بالای نیازها، باید کمک های نقدی را راهی مناطق سیل زده کنند.
به گزارش ایرنا شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و در معیت آن دبیرخانه شورا با اجرای ماده 75 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در اواخر سال 1389 تشکیل شد و اکنون در استان های مختلف کشور و از جمله آذربایجان غربی به دنبال رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی است.
9918/3072


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield