پیام آذری

آخرين مطالب

تسریع روند واگذاری بناهای تاریخی آذربایجان‌شرقی به بخش خصوصی با حفظ هویت اثر فرهنگي

تسریع روند واگذاری بناهای تاریخی آذربایجان‌شرقی به بخش خصوصی با حفظ هویت اثر
  بزرگنمايي:

  پیام آذری- «هادی میرزائی» مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور، از خانه‌ها و بناهای تاریخی تبریز، بازدید کرد.

«میرزائی» هدف از سفر خود به تبریز را بازدید از اماکن واگذارشده به صندوق احیا به جهت واگذاری به بخش خصوصی در راستای حفظ و احیای آن ها عنوان کرد و گفت: خوشبختانه روند حفاظت و حراست از بناهای تاریخی در استان به سبب جریان پویای حفظ و احیای بناهای تاریخی با رعایت کامل ضوابط و‌ شرایط در حفظ هویت اثر، نتیجه مطلوبی داشته است.

وی همچنین در ادامه در دیدار با اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با حمایت های جناب آقای سعیدی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و همت مدیران استانی واگذاری بناهای تاریخی با تکیه بر حفظ هویت اثر و در حداقل زمان ممکن، صورت پذیرد و شاهد پیشگامی آذربایجان شرقی در این زمینه باشیم.

میرزائی در خاتمه، گفت: در آینده نزدیک با همکاری مدیران استانی در فراهم نمودن مقدمات، واگذاری بناهای تاریخی را با سرعت بیشتری انجام خواهیم داد.

گفتنی است مدیر عامل صندوق احیا در این سفر از خانه های تاریخی سرخه ای، کمپانی، ناصح زاده، معبودی، ستارخان و حمام تاریخی نوبر بازدید کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield