پیام آذری

آخرين مطالب

معاون وزیر ورزش و جوانان:

کارآفرینی اجتماعی رسالت اصلی سمن‌هاست سياسي

کارآفرینی اجتماعی رسالت اصلی سمن‌هاست
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کارآفرینی اجتماعی رسالت اصلی تشکل‌ها و سمن‌هاست زیرا سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند عاملی برای توسعه‌یافتگی کشورها باشند.

محمدمهدی تندگویان روز شنبه در همایش ملی کارآفرینی اجتماعی جوانان ایران افزود: کشورهای توسعه یافته به سمت واگذاری امور به مردم به خصوص تشکل‌ها و سمن‌ها حرکت کرده‌اند و دولت تنها وظیفه هماهنگی را در این مسئله برعهده دارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نباید تنها کار داوطلبانه انجام دهند و باید در بخش‌های مختلف جامعه به کار گرفته شوند.
وی ادامه داد: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نباید تنها کار داوطلبانه انجام دهند و باید در بخش‌های مختلف جامعه به کار گرفته شوند.
وی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: در زمینه کارآفرینی سمن‌ها و تشکل‌ها، شبکه گردشگری جوانان، بحث استارتاپ‌ها و عواملی از این قبیل راه‌اندازی شده است.
وی تاکید کرد: بحث شفاف‌سازی سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و این امر نیز انجام شده است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: برای پیشرفت و توسعه مناطق مختلف کشور باید به جوانان اعتماد شود و نباید مانع تلاش آنان شد.
تندگویان اظهار داشت: باید به این امر توجه شود که توانمندی جوانان باعث ایجاد تحول در استان‌ها و به تبع آن تحول در کشور می‌شود.
وی گفت: استفاده از توانمندی جوانان و سازمان‌های مردم نهاد در جامعه باید به گونه‌ای باشد که تحول در کل کشور ایجاد شود زیرا سمن‌ها می‌توانند راه حل بسیاری از مشکلات را به دولت ارائه کنند.
وی با اشاره به اینکه این همایش با هدف رشد کارآفرینی و حضور جوانان در عرصه کسب و کار برگزار شد، ابراز امیدواری کرد تا جوانان در این عرصه رشد کنند و با سپردن پست‌های مدیریتی به آنان، تحول مورد انتظار ایجاد شود.
وی تاکید کرد: مستقل شدن جوانان برای ایجاد یک کسب و کار بسیار مهم و از اهداف این همایش است و باید استان‌های دیگر کشور نیز به مسئله کارآفرینی توجه کنند تا در جای جای کشور این مسئله فراگیر شود.
فرزاد عبدی، دبیر اجرایی همایش ملی کارآفرینی‌ اجتماعی نیز با تاکید بر اینکه نمایندگان 29 استان کشور در این همایش حضور دارند، بیان کرد: این همایش در چهار مرحله از جمله چاپ کتاب تمام مقالات به عنوان مرحله اول، برگزاری همایش و راه‌اندازی دبیرخانه کارآفرینی اجتماعی به عنوان مراحل انجام و در نهایت نتایج اجرا می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این همایش گفت: حل مسائل اجتماعی به سمت اجتماعی شدن می‌رود و در این زمینه سمن‌ها حلال مشکلات هستند.
سیدهادی طباطبایی تاکید کرد: کارها باید به جوانان سپرده شود و با حمایت دولت تدبیر و امید نیز تعداد سازمان‌های مردم نهاد در این راستا افزایش یافته است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز در همایش ملی کارآفرینی جوانان ایران گفت: این همایش با موضوع آموزش کارآفرینی برگزار می‌شود زیرا این مسئله به عنوان دغدغه و چالش اساسی کشور مطرح است.
محمدحسین حسنی ادامه داد: کارآفرینی برای رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری موثر است و باید از ظرفیت سمن‌ها و جوانان برای رونق کارآفرینی استفاده شود.
در پایان این همایش ملی، دبیرخانه دائمی کارآفرینی اجتماعی جوانان کشور با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان و دبیر اجرایی همایش در ارومیه افتتاح شد.
9918/3072


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield