پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون ووشو:

تیم ووشو ایران در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است ورزشي

تیم ووشو ایران در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است
  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس فدراسیون ووشو گفت: با توجه به اینکه ورزش ووشو یک رشته وارداتی است ولی تیم ملی ایران به عنوان یکی از تیمهای قدرتمند جهان به شمار می رود و در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است.
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، مهدی علی‌نژاد در مجمع انتخاباتی هیات ووشو استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های آتی فدراسیون ووشو اظهار کرد: ووشو ایران توانسته در آخرین مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی بزرگسالان و جوانان به مقام نخست دست یابد و در رقابت‌های آسیایی نیز نایب قهرمان شود.
وی از شرکت تیم ملی ایران در مسابقات جهانی چین در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: رشته ووشو یک رشته وارداتی و متعلق به شرق آسیا (چینی‌ها) است و مانیز تلاش می کنیم تا تیم ایران با سرسختی تمام حریفان خود را پشت سر بگذارد. 
علی‌نژاد ادامه داد: بدون شک اگر حمایت‌های لازم از این رشته ورزشی صورت گیرد ووشو ایران در مسابقات بین‌المللی و جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. 
رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به توجه وِیژه در حوزه بانوان نیز اظهار کرد: ووشو بانوان نیز تقریبا همسطح با مردان حرکت می کند و در مدال‌آوری و افتخارآفرینی شرایط مشابهی با بخش مردان دارد که این امر بیانگر توجه ویژه فدراسیون به بخش بانوان در این رشته ورزشی است.
علی نژاد گفت: فضای رقابتی خوبی در سطح کشور در ووشو وجود دارد و این فضا باعث پیشرفت بیش از پیش این رشته ورزشی شده است. 
به گفته وی سال گذشته تعداد ورزشکاران بیمه شده ووشو 58 هزار و 150 نفر بود و آمار سال 98 نیز هنوز اعلام نهایی نشده است. 
علی نژاد خواستار همکاری و تعامل خوب رئیس جدید هیات استان با اداره کل ورزش و جوانان شد و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت این رشته ورزشی شد. 
به گزارش ایسنا، در این مجمع انتخاباتی یونس انعامی با کسب 10 رای از مجموع 17 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات ووشو استان اردبیل انتخاب شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield