پیام آذری

آخرين مطالب

عضو مجلس خبرگان رهبری:

نهضت عاشورا درسی بزرگ برای بشریت است اجتماعي

نهضت عاشورا درسی بزرگ برای بشریت است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیام های قیام امام حسین(ع) گفت: نهضت عاشورا درسی بزرگ برای بشریت است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمدتقی پورمحمدی عصر امروز سه شنبه در جمع عزاداران حسینی شهرستان مراغه با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) درس ها و پیام های زیادی برای انسان دارد، گفت: امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر خود و خانواده اش را فدای دین کرد.
وی با بیان اینکه عاشورا غمی بزرگ بر دل های ملت های آزاده دنیا است، گفت: نهضت عاشورا با وجود عمق فاجعه و رنج های وارد آمده بر اهل بیت عصمت و طهارت و شهادت امام حسین (ع) و یاران آن حضرت سراسر درسی بزرگ برای بشریت است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قیام عاشورا باعث داغدار شدن آسمان ها و زمین شد، گفت: واقعه کربلا درسی تازه و جاری برای امروز و فردای بشر است.
آیت الله پورمحمدی اظهار داشت: امام حسین (ع) در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر، لشگر یزید و کوفیان را مورد خطاب قرار داد و آنان را نصحیت کرد ولی آنها چون قلب های سیاهی داشتند در برابر ظواهر دنیوی فریب خوردند و سخنان ارزشمند امام حسین (ع) را در کربلا نشنیدند.
وی همچنین در ادامه گفت: تاریخ نهضت امام حسین (ع) سرشار از رویارویی بین حق و باطل بوده و این صف آرایی همچنان در عصر کنونی نیز ادامه دارد.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امام حسین (ع) برای برپایی نماز، ذکات، امر به معرف و نهی از منکر در بین مسلمانان قیام کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield