پیام آذری

آخرين مطالب

مشاوره موجب کاهش طلاق در بین مراجعان بهزیستی اردبیل شد اجتماعي

مشاوره موجب کاهش طلاق در بین مراجعان بهزیستی اردبیل شد
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - انجام مشاوره در مراکز مشاوره‌ای بهزیستی استان اردبیل موجب شد تا 15 درصد از اختلافات و درخواست‌های طلاق در بین زوجین منجر به صلح و سازش شود.

بهزاد ستاری ، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای دست‌یابی به اهداف کاهش طلاق از سال گذشته تاکنون بیش از سه هزار مشاوره طلاق در مراکز بهزیستی استان انجام شده است.
وی اظهار کرد: مشاوره‌های صورت گرفته برای کاهش طلاق مربوط به پرونده‌های درخواست طلاق ارجاعی از طرف دادگستری و یا حضور خود زوجین در مراکز مشاوره بهزیستی است.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل همچنین اضافه کرد: 59 هزار و 500 نفر مددجو تحت پوشش بهزیستی استان عموماً شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های گرفتار در دام اعتیاد هستند.
وی افزود: 2 طرح مهم سازمان بهزیستی برای پیشگیری از معلولیت شامل غربالگری بینایی و شنوایی منجر به کاهش 50 درصدی معلولیت‌های شنوایی و 100 درصدی بینایی کودکان در استان شده است.
ستاری گفت: در سال گذشته بیش از 73 هزار کودک در اردبیل غربالگری بینایی شدند که در نهایت 504 نفر کودک دچار اختلال بینایی شناسایی شده و برای ادامه درمان به مراکز درمانی ارجاع شدند.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: در غربالگری شنوایی نیز که در سال گذشته انجام شد 22 هزار نفر دارای اختلالات شنوایی گزارش شدند که با تشخیص به موقع فعالیت‌های درمانی آنها انجام شد.
وی از تحت درمان قرار گرفتن هفت هزار و 300 نفر از معتادان در مراکز کمپ ترک اعتیاد اردبیل خبر داد و گفت: سال گذشته 85 میلیارد ریال اعتبار از محل کمک‌های اعتباری خیران جذب و امیدواریم در سال جاری نیز این روند ادامه یابد.
او با بیان اینکه با اجرای طرح‌های کارآفرینی جامعه هدف در سال گذشته برای 704 نفر زمینه ایجاد اشتغال فراهم شده ، افزود: در پنج ماه اول سال جاری نیز تاکنون اجرای این طرح‌ها با اشتغال 200 نفری مددجویان همراه شده است.
6016/7119


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield