پیام آذری

آخرين مطالب

600 هزار سال دانش آموز در آذربایجان غربی راهی مدرسه می شوند فرهنگي

600 هزار سال دانش آموز در آذربایجان غربی راهی مدرسه می شوند
  بزرگنمايي:

پیام آذری - ارومیه- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود امسال 600 هزار دانش آموز در استان یک مهرماه راهی کلاسهای درس شوند.

ابراهیم محمدی  با بیان اینکه استان برای آغاز سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارد اظهارداشت: سال گذشته بیش از 593هزار دانش آموز در قریب به 25هزار کلاس درس سال تحصیلی را طی کردند که پیش بینی می شود امسال این تعداد به 600 هزار نفر برسد.
وی با بیان اینکه یک مهر هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نخواهد بود افزود: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان یکی از مشکلات پیش روی سیستم آموزشی است که امسال این کمبود از طریق 130 هزار ساعت حق التدریس نیروهای رسمی شاغل و آزاد جبران می شود.
محمدی ادامه داد: 17.5 درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش استان از طریق حق التدریس تأمین می شود که این امر ساماندهی نیروی انسانی را با مشکل مواجه می کند و منجر به محرومیت استان و عقب ماندگی از شاخص های توسعه می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه بر اساس پیگیری های صورت گرفته امسال یک هزار و 241 نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش استان خواهد شد افزود: بیش از 87درصد ابلاغ سیستمی همکاران صادر شده و مشکلی خاص از بابت ساماندهی و سازماندهی وجود ندارد.
وی گفت: پیش بینی می شود که تعدادی از نیروهای فعال در بخش سوادآموزی استان نیز به تعداد یک هزار و 500 نفر که از قبل از سال 91 در استان مشغول به فعالیت بودند به جمع فرهنگیان استان افزوده شوند و با این جذبها بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز ترمیم می‌شود.
محمدی حجم ابلاغی سواد آموزی در استان برای سالجاری را بیش از 35 هزار نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد 17 هزار و 703 نفر در دوره سواد آموزی، هشت هزار و 875 نفر دوره تحکیم و هشت هزار و 715 نفر در دوره انتقال هستند.
وی با بیان اینکه امسال آذربایجان‌غربی مهر ماه امسال را با شعار آموزش و پرورش منسجم و برنامه محور در 24 منطقه آموزشی آغاز می‌کند و اقدامات آموزشی و پرورشی براساس آن طرح ریزی و اجرا می‌شود افزود: آموزش و پرورش باید از قالب برنامه ریزی های سنتی گذر کند و شکل نوین و بروزتری به برنامه ها و فعالیت های خود بدهد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield