پیام آذری

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

نیاز عمده به گروه‌های خونی منفی در اردبیل/ نیاز به خون همیشگی است اجتماعي

نیاز عمده به گروه‌های خونی منفی در اردبیل/ نیاز به خون همیشگی است
  بزرگنمايي:

پیام آذری - اردبیل - مدیرکل پایگاه‌های انتقال خون استان اردبیل گفت: با توجه به درخواست مراکز درمانی، نیاز عمده به گروه‌های خونی منفی در اردبیل وجود دارد.

شراره دژکام در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: با توجه به کمبود گروه‌های منفی خون در مواجهه با بیمارانی که به این قبیل از گروه‌های خونی نیاز دارند، با مشکلات اساسی در مراکز درمانی مواجه می‌شویم.
وی افزود: علاوه بر سایر گروه‌های خونی از شهروندانی که دارای گروه خونی منفی هستند تقاضامندیم تا با نذر خون خود در نجات بیماران و رفع کمبودهای موجود کوشا باشند.
مدیرکل پایگاه‌های انتقال خون استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال نسبت به سالیان گذشته با استقبال چشمگیری در اهدای خون مواجه بودیم و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.
دژکام یادآور شد: در روز تاسوعای حسینی 906 نفر و در عاشورا نیز هزار و 109 نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های مختلف استان اردبیل مراجعه کردند.
به گفته وی نذر خون، نذری متفاوت و حیات بخش بوده و نیاز به آن نیز همیشگی است، بنابراین از آحاد مردم تقاضامندیم تا با اهدای مستمر خون به نجات بیماران همت گمارند.
مدیرکل پایگاه‌های انتقال خون استان اردبیل در خصوص تجهیزات فنی موجود در مراکز استان نیز توضیح داد: خوشبختانه با ارتقای تجهیزات فنی مشکلی از لحاظ نگهداری فرآورده‌های خونی در اردبیل وجود ندارد.
دژکام با بیان اینکه اشباع و عدم نیاز به خون به هیچ عنوان مطرح نیست، افزود: همیشه بیماران در شرایط خاص نیازمند خون هستند و بدون حضور ایثارگرانی که قطره‌های حیات بخش خون خود را برای نجات بیماران اهدا می‌کنند، ارائه خدمات درمانی نیز امکان پذیر نخواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield