پیام آذری

آخرين مطالب

نائب رئیس شورای اسلامی استان اردبیل:

نگاه مصرفی به آموزش و پرورش بزرگترین توهین به معلمان است فرهنگي

نگاه مصرفی به آموزش و پرورش بزرگترین توهین به معلمان است
  بزرگنمايي:

پیام آذری -
نائب رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: متاسفانه عده‌ای تلاش می‌کنند تا آموزش و پرورش را یک دستگاه مصرف کننده صرف معرفی کنند که بیان چنین مطالب و موضوعاتی توهین به جایگاه معلمان است.
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رضا محمدی در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل که با حضور اعضا و با دعوت از مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه سالتحصیلی باید معلمان و دانش‌آموزان با دغدغه‌ای کمتر در سر کلاس‌های درس حاضر شده و یک سالتحصیلی پرنشاطی را رقم بزنند.
وی آموزش و پرورش را زیربنای توسعه دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه دیوار آموزش و پرورش کوتاه است و عده‌ای می‌خواهند به بهانه مصرف کنندگی آموزش و پرورش را مورد هجمه قرار دهند، در حالی که در سند تحول بنیادین جایگاه آموزش و پرورش به شایستگی ترسیم شده است.
عضو شورای شهر خلخال ضرورت بها دادن به ابعاد معیشتی و رفاهی فرهنگیان را در مقابل خدمات آموزشی و تربیتی یادآور شد و گفت: ما حتی در خورش رستم روستایی را سراغ داریم که به ازای هر دانش‌آموز یک معلم در آن منطقه حضور پیدا می‌کند که این نشان از دلسوزی معلم در پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی است.
محمدی به تفاوت ساعات آموزشی در ایران با سایر کشورها اشاره کرد و افزود: در دنیا 8 هزار ساعت برای آموزش اختصاص می‌یابد تا دانش‌آموز انواع مهارت‌های موردنیاز را یاد بگیرد اما در ایران 12 هزار ساعت برنامه آموزشی در مدارس اجرا می‌شود که خروجی آن یک دانش‌آموز فاقد مهارت و بیکار است.
وی ضرورت توجه به مهارت‌های آموزشی را در هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش یادآور شد و اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا نیمی از دانش‌آموزان کشور در رشته های مهارتی تحصیل کنند.
نائب رئیس شورای اسلامی استان اردبیل خاطرنشان کرد: به دلیل عدم پرداخت اضافه کار و برخی از مزایا هیچ نیروی آموزش و پرورش علاقمند به حضور در ادارات به عنوان کارشناس اداری نیست در حالی که در ادارات آموزش و پرورش باید کارشناسان زبده و باتجربه بکارگیری شود تا روند کار سرعت گیرد.
محمدی به گله‌مندی معلمان از عدم پرداخت اضافه تدریس‌ها و همچنین ضعف آشکار در حوزه کنکور اشاره کرد و گفت: تعامل خوبی بین شورای شهر، شهرداری و آموزش و پرورش برقرار است به طوری که ما در خلخال آسفالت محوطه بیش از 8 مدرسه را با تامین قیر رایگان انجام دادیم.
وی اضافه کرد: مقاوم‌سازی مدارس، افزایش سرانه مدارس شبانه‌روزی، احداث اردوگاه تفریحی در جنوب استان و همچنین هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان در توجه به معاف بودن مدارس در پرداخت فیش برق، گاز و آب به همراه تعیین تکلیف بیمه طلایی فرهنگیان از مطالبات به حق معلمان در خلخال است.
محمدی همچنین تکمیل پروژ‌ه‌های نیمه‌تمام و تجهیز آزمایشگاه و سامانه‌های هوشمندسازی مدارس را مهم برشمرد و گفت: 5 درصد عوارض شهرداری‌ها که به حساب آموزش و پرورش واریز می‌شود باید به موقع در بحث تعمیر و تجهیز مدارس مورد استفاده قرار گیرد.
فعالیت‌های آموزش و پرورش در گرمی رضایت‌بخش است
نماینده مردم گرمی در شورای اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: فعالیت‌هایی که آموزش و پرورش استان اردبیل در شهرستان محروم گرمی انجام داده است، بی‌نظیر بوده و اسباب رضایت اهالی منطقه به ویژه فرهنگیان را فراهم کرده است.
بهمن قهرمانزاده اظهار کرد: گرمی جزو 11 شهر محروم کشور است که با گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب همچنان این شهرستان از محرومیت‌های مزمن رنج می‌برد، در حالی که شایستگی اهالی منطقه در بهره‌مندی از بهترین و شایسته‌ترین خدمات رفاهی و امکانات مشهود به نظر می‌‌رسد.
وی با قدردانی از توجه مدیر کل آموزش و پرورش استان به این منطقه محروم خاطرنشان کرد: احداث مجموعه رفاهی خانه معلم در گرمی و شروع عملیات احداث درمانگاه فرهنگیان در این شهرستان به همراه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدرسه‌سازی از فعالیت‌ها و اقداماتی است که امیدواری زیادی را در دل اهالی به ویژه فرهنگیان این شهرستان ایجاد کرده است.
نماینده مردم گرمی در شورای اسلامی استان اردبیل ضرورت پرداخت معوقات معلمان را به عنوان یک مطالبه به حق یادآور شد و تصریح کرد: بیمه طلایی فرهنگیان با کمتر مرکز درمانی و خدمات بهداشتی در این شهرستان قرارداد دارد که انتظار می‌رود با گستردگی بیشتر این بیمه به فعالیت خود ادامه دهد.
قهرمانزاده گستردگی حضور بانوان را در عرصه تعلیم و تربیت یادآور شد و بیان کرد: انتظار می‌رود به تناسب این حضور گسترده در اداره آموزش و پرورش گرمی از ظرفیت بانوان در عرصه‌های مدیریتی نیز بیشتر استفاده شود.
وی پرهیز از سیاسی‌کاری را در مجموعه آموزش و پرورش یادآور شد و افزود: مجموعه تعلیم و تربیت باید از حواشی و نگاه سیاسی و تبعیض‌آمیز به دور باشد چرا که از این مجموعه انتظار یک حرکت منطقی و قابل قبول می‌رود تا در شان معلمان فعالیت‌ها و برنامه‌ها به انجام برسد.
عضو شورای شهر گرمی نظارت بر مدارس غیردولتی و تجهیز مدارس شهرستان را به امکانات هوشمندسازی یادآور شد و گفت: باید امکانات خودرویی در این شهرستان در حوزه آموزش و پرورش تقویت شود.
قهرمانزاده اظهار کرد: تعامل خوبی بین آموزش و پرورش گرمی با مجموعه شورا و شهرداری برقرار است به طوری که ما با تامین قیر موردنیاز موفق شدیم حیاط پنج مدرسه را آسفالت کنیم و این کار در صورت نیاز ادامه پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield