پیام آذری

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد گفتگو

راه‌اندازی دانشکده گردشگری در سرعین/دانشگاه آزاد مساله‌محور و نوآور به فعالیت خود ادامه می‌دهد
  بزرگنمايي:

پیام آذری -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از تبدیل دانشگاه آزاد در سرعین به دانشکده گردشگری بر محور توسعه فعالیت‌ها در این حوزه خبر داد.
 اسحق رسولی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل با اشاره به ارتباط تنگاتنگ دانشگاه با جمعه رسانه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: ما از فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی در ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر و هم‌افزایی مطلوب‌تر استقبال می کنیم و بر این باوریم دانشگاه آزاد اسلامی مکمل فعالیت رسانه‌ای و حرکت خوب اهالی مطبوعات استان اردبیل است.
وی با اشاره به فعالیت رشته ارتباطات در مقطع دکترا در این دانشگاه خاطرنشان کرد: این خود حکایت از توجه جدی دانشگاه آزاد به حوزه رسانه و مطبوعات است که قطعا به تقویت این تعامل علمی و اطلاع‌رسانی بیش از گذشته کمک خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در دهه 60 و با تشدید اوضاع کنکور و حساسیت خانواده‌ها در ورود فرزندانشان به دانشگاه‌ها دانشگاه آزاد فعالیت خود را آغاز کرد تا پاسخگوی تقاضای خانواده‌ها و جوانان علاقمند به تحصیلات عالی باشد.
رسولی بیان کرد: ما در حالی دهه چهارم فعالیت خود را آغاز کردیم که از این شدت تقاضا و فشار کنکور کاسته شده و سال به سال تعداد دانشجویان کم می‌شود که بر همین مبنا ما تصمیم گرفتیم تا رسالت دانشگاه آزاد را براساس چشم‌اندازهای جدید تعریف و تبیین کنیم تا مبادا این دانشگاه به سمت افول و حرکت ایستایی به پیش برود.
وی افزود: با گذر از شرایط دانشگاه نسل اول ما به سمت دانشگاه‌های نسل جدید که همان آموزش‌محوری، فناورمحوری و پژوهش‌محوری است در حال حرکتیم تا بتوانیم با یک پیوند مناسب با جامعه مشکلات و مسایل مردم را حل و فصل کرده و برطرف کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ضرورت گرایش به سمت نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و تحول را در دانشگاه آزاد یادآور شد و بیان کرد: با تغییر ریل در دانشگاه آزاد فعالیت‌ها به سمتی هدفگذاری شده تا بتوانیم به اهداف موردنظر خود دست پیدا کنیم و سرمایه‌های عظیم ملی و منطقه‌ای خودمان را پاس بداریم.
رسولی دوره جدید فعالیت دانشگاه آزاد را در بکارگیری نیروهای بومی به نفع توسعه استان خواند و گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در قالب 6 واحد دانشگاهی و 6 مرکز به همراه سه آموزشکده سماء فعالیت می‌کند که در این دانشگاه 464 نفر هیئت علمی رسمی و دو برابر به همان میزان نیروهای حق‌التدریس داریم.
وی فعالیت 546 کارمند را در دانشگاه آزاد یادآور شد و تصریح کرد: در این دانشگاه در 477 رشته محل جذب دانشجو انجام می‌شود که 23 رشته آن در مقطع دکترا، یک رشته در مقطع دکترای حرفه‌ای، 108 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مابقی نیز در مطقع کارشناسی و کاردانی است.
از قرارداد واگذاری بیمارستان امام رضا راضی نیستیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به بیمارستان 106 تختخوابی دانشگاه آزاد و واگذاری 10 ساله آن طبق قرارداد به دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: ما از این قرارداد واگذاری راضی نیستم و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی نیز از این امر رضایت ندارد اما در این بین برنده اصلی خود مردم هستند که سعی می‌کنیم بهترین خدمات را در این مجموعه بیمارستانی به آنها ارائه کنیم.
رسولی به فعالیت 83 کارگاه و آزمایشگاه مجهز، ثبت 107 اختراع، ارائه بیش از یک هزار و 206 مقاله معتبر در مجلات و همایش‌های جهانی و بین‌المللی، چاپ 58 عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و 492 کار تحقیقاتی به همراه فعالیت سه نشریه علمی در این دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: ما در تهیه طرح‌های علمی و پژوهشی جزو دانشگاه‌های برتر هستیم به طوری که 24 انجمن علمی و دانشجویی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
وی در ادامه بیان کرد: ما در دانشگاه آزاد سرمایه‌گذاری‌هایمان را بر محور نیروهای بومی و توانمند منطقه‌ای انجام می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا بتوانیم براساس شاخص کاهش جمعیت در شهرهای استان اردبیل به جز سه شهر اردبیل، مشگین‌شهر و نمین بتوانیم در ارتقای توانمندی‌های دانشگاه آزاد و جذب دانشجو موفق عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد را مساله‌محوری و توجه به نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها با مشارکت نیروی انسانی توانمند توصیف کرد و گفت: ما به هیچ وجه رویکرد سیاسی را در استان لحاظ نکردیم بلکه با یک رویکرد علمی و توجه به ارتقای توانمندی دانشگاه آزاد سعی داریم تا اهداف و برنامه‌هایمان را توسعه دهیم.
رسولی به فعالیت دانشگاه آزاد در دو عرصه صنعت و سلامت گردشگری به عنوان یکی از مطالبات اصلی استاندار اردبیل و اهالی استان اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با تبدیل مرکز سرعین به دانشکده گردشگری تلاش می‌کند تا زمینه احداث هتل و اقامت گردشگران را فراهم کند که قطعا سعی ما بر این خواهد بود تا رفتارهای منطقه‌ای را در استقبال و همراهی گردشگران ارتقا دهیم.
وی گفت: ما باید به تناسب ورود گردشگران داخلی و خارجی رفتار و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و منطقه‌ای خودمان را به نمایش بگذاریم تا بیش از هر زمان دیگر شاهد جذب دانشجویان داخلی و خارجی باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: در روستای حسن‌باروق در مسیر توسعه صنعت گردشگری سلامت 15 پروژه را در این مجموعه تعریف کردیم تا این مزرعه بزرگ را به یک مکان گردشگری سلامت محور تبدیل کنیم.
رسولی همچنین ظرفیت‌های شهرستان مشگین‌شهر در حوزه گردشگری سلامت را با احداث مجموعه‌هایی همچون پل معلق یادآور شد و اظهار کرد: قطعا از ایده‌های جدید استقبال می‌کنیم و بر این باوریم در مشگین‌شهر می‌توان بیش از این در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب گردشگران موفق عمل کنیم.
وی بیان کرد: البته کار اصلی را سازمان‌ها و نهادهای مرتبط نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین حوزه صنعت، معدت و تجارت انجام می‌دهند و ما به صورت تعاملی سعی می‌کنیم تا به وظیفه خود در توانمندی حوزه علمی در این بخش‌ها عمل کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش سلامت هم به سلامت جسمی و هم روانی، اجتماعی و معنوی به عنوان یک زیرساخت اساسی توجه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا خلاهای احتمالی را در فرآیند تقویت سلامت همه جانبه مرتفع کنیم.
رسولی همچنین از ضرورت راه‌اندازی مدارس ورزشی و امکانات زیرساختی در حوزه سلامت اجتماعی خبر داد و گفت: با تقویت مراکز مشاوره‌های تخصصی و ارتقای سلامت معنوی سعی می‌کنیم تا یک تحول جدی را در دانشگاه آزاد رقم بزنیم که فعالیت‌ها در این عرصه با قوت و قدرت شروع شده است.
وی به توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: ما تاکنون برای سه مرکز تحقیقات مجوز فعالیت گرفته‌ایم که این مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های آب، انرژی و گیاهان دارویی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پایان از راه‌اندازی شرکت تعاونی دانشجویی و دانش‌آموختگان این دانشگاه خبر داد و افزود: در این شرکت سعی خواهیم کرد تا پروژه‌ها را به نیروهای فارغ‌التحصیل خودمان واگذار کنیم تا در عملیات برون‌سپاری بتوانند فضای اشتغال برای خود ایجاد کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شاخص هوای تبریز در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد

عشایر آذربایجان غربی سالانه 73 هزار تن محصولات دامی تولید می کنند

مهلت دو ماهه برای ارتقای کیفیت نان در اردبیل

رانندگان اتوبوس‌های بین شهری فراموش شده‌اند

پیش‌بینی 69‌شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در تکاب

کمبود تجهیزات آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

افزایش 26 درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در آذربایجان‌شرقی

تعداد نامزدهای انتخاباتی حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو به 180نفر رسید

کمبود اعتبار 200 میلیارد ریالی امدادرسانی زمستانی در آذربایجان‌شرقی

کشف 8.5 تن مواد مخدر در آذربایجان‌غربی

آتش سوزی کارخانه شهرک صنعتی اردبیل مهار شد

بارشها از دوشنبه در آذربایجان غربی آغاز می شود

خرید 4 دستگاه جدید دیالیز برای استفاده در بیمارستان فجر ماکو

نماینده خلخال: دولت به معادن بیشتر توجه کند

هوای تبریز برای سومین روز پیاپی ناسالم شد

موافقت با 69 درصد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در آذربایجان‌غربی

23 واحد نانوایی در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی شد

تشدید اقدامات کنترلی بیماری آنفلوانزای پرندگان در آذربایجان غربی

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب ماکو نیازمند 300 میلیارد ریال اعتبار

کشت جو پاییزه در 36 هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی

تصادفات جاده‌ای در استان اردبیل 22 درصد کاهش یافت

پاسخ جمعی به تفرقه‌افکنان در فضای مجازی چیست؟

500 واحد دامداری در زلزله آذربایجان‌شرقی خسارت دیدند

745 خانواده سرابی آسیب 100 درصدی در زلزله دیدند

یکی از مزیت‌های دوران دفاع مقدس، تبدیل موقعیت به موفقیت بود

3 طرح آب و فاضلاب شهری در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد

اقلیم نیمه خشک و کمبود منابع آب اردبیل را تهدید می‌کند

گفت‌وگو با زوج هنرمند تبریزی افتخارآفرین در «جشنواره بین‌المللی آذربایجان»

صندوق‌های خانگی، اصلی‌ترین مسیر کمک مردم به کمیته امداد است

آب پشت 7 سد در آذربایجان‌غربی بیشتر از سال گذشته

جمع آوری سالانه بیش از 43 هزار قلم داروی گیاهی غیرمجاز در آذربایجان غربی

تهیه طرح هادی برای 2 هزار و 82 روستای آذربایجان‌غربی

وضعیت خاک، بدتر از آب است

فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه تعلیق شد

دید افقی در گردنه‌های مهاباد به کمتر از 30 متر کاهش یافت

قطع یارانه 8300 سرپرست خانوار در آذربایجان شرقی

محدودیتی برای حضور ناشران در نمایشگاه کتاب تبریز وجود ندارد

جابجایی بیش از 40 میلیون نفر توسط اتوبوس‌های شهری ارومیه

تبخیر، نتوانست تراز دریاچه را به زیر 1271 متر برساند

کشت بهینه‌ اولویت دفتر عمران ملل متحد در ایران

عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه بررسی می‌شود

آذربایجان‌شرقی ظرفیت‌ بالایی برای کمک به تعمیق روابط ایران و ترکیه دارد

پیشگیری رمز موفقیت برنامه‌های مقابله با اعتیاد است

برداشت 164 تن انگور از تاکستان‌های خلخال

طرح «همسایه‌بانی» برای نخستین بار در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود

طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در آذربایجان‌غربی آغاز شد

مشارکت زنان در اهدای خون زیر 4 درصد است/ هر کیسه خون، 3 نفر را نجات می‌دهد

ایجاد استان جدید در دستور کار وزارت کشور نیست

شاخص کل بازار بورس آذربایجان‌غربی به بیش از 326 هزار واحد رسید

افزایش 71 درصدی ارزش ریالی واردات از گمرک بازرگان