پیام آذری

آخرين مطالب

علمي

تغذیه مناسب مهمترین سپر دفاعی بدن در مقابل کرونا

پیام آذری - ارومیه- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تغذیه مناسب، مهمترین سپر دفاعی مناسبی برای مقابله با ویروس کرونا و ابتلا به آن محسوب می‌شود که باید شهروندان موارد لازم را در این بخش رعایت کنند.

تیم کمیکار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به مسابقات جهانی راه یافت

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان از راه یافتن تیم کمیکار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به مسابقات جهانی این رشته خبر داد.

تلاش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی دانشگاه جامع علمی کاربردی از زمان آغاز فعالیت، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نیروهای آچار به دست و آماده کار، تحویل جامعه بدهد، در این راستا این دانشگاه نمایشگاه "اشتغال و توسعه کارآفرینی" را در تبریز برگزار کرده است.

دانشگاه تبریز میزبان برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی آئین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) پنجم اسفند ماه مصادف با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

‎کیست تخمدان سراغ کدام زنان می‌آید؟

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی ‎یک متخصص زنان، زایمان و نازایی با اشاره به این که با ایجاد تعادل در تغذیه می توان احتمال بروز کیست‌های تخمدانی را کاهش داد، گفت: دختران و زنان چاق بیشتر مستعد ایجاد کیست تخمدانی هستند، چرا که مقدار هورمون استروژن در بدن آن‌ها بیشتر است.

شایستگی عمومی برخی مدیران دستگاههای اجرایی آذربایجان غربی ارزیابی شد

پیام آذری - غربی به همت کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی، ارزیابی مدیران سطوح مختلف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و فرمانداری ارومیه در محل مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد.

حمایت دانشگاه علمی کاربردی از کارآفرینان در تبدیل علم به ثروت

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: تمامی اقدامات این دانشگاه در راستای رفع نیاز جامعه و صنعت بوده و با حمایت از کارآفرینان، در راه تبدیل علم به ثروت قدم برمی‌دارد.

دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دانشجوی نمونه کشوری شد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی علی میرزایی دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری در مراکز جامع علمی کاربردی تقدیر شد.

توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با ویروس کرونا

پیام آذری - مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که مصرف برخی غذاها می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود، گفت: برای تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و عوامل بیماری‌زا به ویژه کرونا ویروس در این مقطع زمانی، باید ضمن رعایت نکات بهداشتی، توصیه‌های تغذیه‌ای مربوط به مواد مغذی و مواد غذایی را نیز جدی گرفت.

آغاز ثبت نام پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در مرکز علمی-کاربردی جهاددانشگاهی تبریز

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی ثبت نام برای پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی مرکز علمی-کاربردی جهاددانشگاهی تبریز از مورخه 20 بهمن ماه آغاز شده و تا 30 بهمن از طریق سایت سازمان سنجش کشور ادامه خواهد داشت.

شایعه پراکنان باید هزینه گزاف پرداخت کنند

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه شایعه ورود کرونا به تبریز واقعیت نداشت، گقت: امروز تهمت‌ها باید هزینه گزاف داشته باشد و کسی که این شایعه را به وجود آورده با پرداخت هزینه های گزاف دیگر متحمل چنین اشتباهی نشود.

آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در 6 کد رشته دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه از آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در در 6 کد رشته مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه خبر داد.

حمایت مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل از ایده‌های فناورانه

پیام آذری - ایسنا/اردبیل مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل از نوآوری و خلاقیت نیروهای جوان و محقق در جهت استفاده بهینه از سرمایه و ظرفیت‌های استان و ارائه ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند.

آغاز پذیرش تکمیل ظرفیت مجدد در دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی از آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه خبر داد.

افت تحصیلی، از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است

پیام آذری - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه به دنبال بروز خشونت در نوجوانان، آسیب اجتماعی نیز ایجاد می‌شود، گفت: قطع رابطه با نزدیکان و دوستان، افت تحصیلی و ضعف در سیستم ایمنی از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است.

"دست الکترونیکی با قابلیت کنترل انگشتان با امواج مغزی" توسط مهندسان تبریزی اختراع شد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی "دست الکترونیکی" با قابلیت کنترل انگشتان با امواج مغزی برای افرادی که دست خود را از بازو و ساعد از دست داده باشند برای اولین بار در ایران با همت مهندسان تبریزی اختراع شد.

انتخابات مردم‌سالار، مولود انقلاب

پیام آذری - تبریز- دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی میزبان نشستی با عنوان «انتخابات در تراز انقلاب اسلامی» بود که شرکت‌کنندگان در آن به نقش انقلاب در بنیانگذاری و نهادینه کردن انتخابات مردم‌سالار پرداختند.

پالایشگاه تبریز موفق به کسب لوح زرین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی شد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون عملیات شرکت پالایش نفت تبریز گفت: بنزین آیزومریت به عنوان محصول نوآورانه این پالایشگاه لوح زرین چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی را از آن خود کرد.

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

پیام آذری - وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ایجاد سامانه‌های الکترونیک سلامت تاکنون چهار میلیون و 800 هزار همپوشانی بیمه را حذف کرده و با صرفه‌جویی ناشی از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌توانیم 20 ماهواره شبیه ماهواره ظفر یک و دو بسازیم

آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی از آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه خبر داد.

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

پیام آذری - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلایل نرسیدن ماهواره "ظفر1 "به مدار از پرتاب ماهواره "ظفر 2" در خردادماه خبر داد

نخستین دوره آموزش مداوم ویژه ماماها در جهادانشگاهی اردبیل برگزار شد

پیام آذری - ایسنا/اردبیل به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان، نخستین دوره آموزش مداوم ویژه ماماها با محوریت «مشاوره زوج نابارور» یکشنبه 20 بهمن برگزار شد.

وضعیت اخلاق علمی و رفتار اخلاقی در دانشگاه‌ها

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی تعالی اخلاقی در جامعه اهمیت بسیاری داشته و این موضوع به ویژه در محیط های دانشگاهی که به نوعی موتور پیشران پیشرفت جامعه هستند، اهمیت دو چندانی به خود می‌گیرد، چرا که دانشگاه‌ها و مجامع علمی به عنوان نهاد تزریق کننده دانش و اندیشه به جامعه، نقش محوری دارند.

جلوگیری از قطع عضو 280 بیمار دیابتی با فعالیت مرکز ترمیم زخم در ارومیه

پیام آذری - ارومیه- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت مستمر مرکز ترمیم زخم بیماران دیابتی در ارومیه گفت: از ابتدای فعالیت این مرکز با انجام اقدامات ترمیمی، از قطع عضو 280 بیمار دیابتی جلوگیری شده‌است.

مرکز تخصصی ترمیم زخم جهاددانشگاهی ارومیه مجهز می‌شود

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان غربی نشست خبری رئیس جهاد دانشگاهی استان در خصوص گزارش برنامه های کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر و نیز دستاوردهای این نهاد انقلابی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با خبرگزاری ها و مطبوعات استان برگزار شد.

دانشجوی علمی کاربردی باید یک کار آفرین باشد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: هر دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی باید بتواند کار آفرین بوده و برای جامعه خود موثر باشد.

شایستگی عمومی برخی مدیران استان های آذربایجان شرقی و اردبیل ارزیابی شد

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی به همت کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی، ارزیابی مدیران سطوح مختلف اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل در محل مجتمع آموزشی- تحقیقاتی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد.

وجود 30 زمینه فعالیت استارتاپی در آذربایجان شرقی

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: استان آذربایجان شرقی دارای 30 مورد پتانسیل و زمینه مختلف برای فعالیت استارتاپی است که می‌تواند با فناوری نوین به استانی تاثیرگذار در حوزه علمی تبدیل شود.

با غذاهای زمستانی آذربایجان آشتی کنیم

پیام آذری - با ورود مدرنیته به متن زندگی و تغییر سبک زندگی، عادات و سبک غذایی هم تغییر کرده و ماشینی شدن و فست‌فودهایی که تاب مقاومت را از مخاطب می‌گیرند، ذائقه انسان‌ها را به سمت غذاهای آماده که در برخی موارد، کفه مضراتشان، سنگین‌تر از کفه فوایدشان بوده، سوق داده است.

سبک زندگی ناسالم عامل اصلی ابتلا به سرطان

پیام آذری - ارومیه- رییس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: سبک نامناسب زندگی در کنار افزایش سن و آلودگی محیطی از جمله عوامل ابتلا به سرطان است.

2 بیمارستان برای بستری بیماران مشکوک به کرونا در مراغه آماده‌سازی شد

پیام آذری - مراغه - رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: 2 بیمارستان برای مقابله و بستری بیماران احتمالی و مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان آماده‌سازی شده است.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران

پیام آذری - ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از پذیریش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398 در این مرکز دانشگاهی خبر داد.

پیشگیری از کرونا در گرو ارتقای سطح آگاهی

پیام آذری - ارومیه- ویروس کرونا هزاران نفر در چین و برخی کشورهای شرق‌آسیا را مبتلا کرده و هنوز وارد ایران نشده‌ اما کارشناسان بر این باور هستند که ارتقای سطح آگاهی عمومی و خودمراقبتی مهمترین راهکار برای پیشگیری از بروز این ویروس در سطح کشور است.