پیام آذری

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

تأمین میوه شب عید شهرستان خلخال/ ابلاغ بودجه 5 میلیارد تومانی تونل الماس اجتماعي

تأمین میوه شب عید شهرستان خلخال/ ابلاغ بودجه 5 میلیارد تومانی تونل الماس
  بزرگنمايي:

پیام آذری - به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فریدون بابایی عصر امروز در نشست خبری پایان سال با حضور خبرنگاران خلخال اظهار کرد: میوه شب عید شهرستان خلخال تامین شده است و امسال تصمیم داریم به‌صورت نیازسنجی مردم و احساس نیاز وارد بازار کنیم چرا که در سال گذشته شیوع کرونا و کاهش مهمانان و پذیرش بازار، موجب ضرر بازار شد.
وی بر لزوم درجه‌بندی میوه‌ها در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: میوه‌ها به‌لحاظ قیمت، کیفیت و نوع آن باید درجه‌بندی و بسته به توان افراد جامعه تقسیم‌بندی و عرضه شود تا همه بتوانند میوه مورد نیاز را تامین کنند.
اهمیت پیشگیری از کرونا برای عدم اعمال محدودیت‌ها
فرماندار خلخال اصلی‌‌ترین مشکل بالا بودن قیمت میوه در شهرستان خلخال را حرکت انفرادی میوه‌فروشان عنوان کرد و ادامه داد: اگر به‌صورت تجمیعی خرید از یک مکان با همکاری هم انجام شود قطعا قیمت میوه در کف بازار ارزان‌تر خواهد شد و این قیمت‌های متفاوت برای یک میوه را در چند نقطه شاهد نخواهیم بود.
بابایی بیان کرد: امسال در آستانه تعطیلات عید نوروز به‌دلیل شیوع کرونا در شرایط حساسی قرار داریم و بیشترین جمعیت در شهرستان وجود دارد که سعی می‌کنیم با همکاری بازاریان و مردم با کمترین محدودیت این ایام را سپری کنیم و نمی‌خواهیم محدودیت‌های سال گذشته را اعمال کنیم و بازاریان و مردم باید به موضوع پیشگیری اهمیت دهند.
کارخانه سیمان سفید در خلخال احداث می‌شود
وی با اشاره به مشکل کارخانه سیمان و تعطیلی چند ساله آن و بررسی‌های که از طریق شهرستان و استانداری انجام شده است، تصریح کرد: کارخانه سیمان سفید در خلخال احداث می‌شود.
فرماندار خلخال ادامه داد: کارخانه سیمان موجود هم مشکلات منابع طبیعی، سرمایه‌گذار و بانک عامل را داشت که با پیگیری‌های انجام شده و حضور سرمایه‌گذار قطعا این پروژه نیز ساماندهی و ارزیابی‌های لازم سرمایه‌گذاری‌های سرمایه گذار قبل با حضور کارشناسان دادگستری در دست بررسی بوده و آخرین برآوردها به فرمانداری اعلام می‌شود و قطعا تصمیم جدیدی برای ادامه روند راه‌اندازی کارخانه سیمان در نظر خواهیم گرفت که البته در روزهای اخیر نیز سرمایه‌گذار قبلی این واحد طبق حکم‌های موجود از دیوان و رای بر محکومیت بانک ملی و مرکزی تمامی خسارات این واحد از سوی بانک عامل پرداخت خواهد شد.
بابایی اظهار کرد: سرمایه‌گذار جدید برای این واحد پیدا شده و با گفت‌وگوهای انجام شده قطعا هم از ظرفیت سرمایه‌گذار قبل و سرمایه‌گذار جدید استفاده می‌شود تا این واحد تولیدی نیز به سامان برسد.
پروژه برق و پست 230 و تصفیه‌خانه خلخال آماده افتتاح است
وی گفت: پروژه برق و پست 230 شهرستان، تصفیه‌خانه شهر خلخال و خط انتقال آب از سد بفراجرد تا خلخال با عنوان طرح کشوری الف و ب ایران به‌صورت مجازی با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس شورای اداری خلخال بیان داشت: یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها برای آینده صنعت شهرستان، پروژه برق پست 230 در تامین برق واحدهای صنعتی بوده که آماده افتتاح است و برای ساخت تصفیه‌خانه نیز بیش از 80 میلیارد تومان و برای خط انتقال بیش از 37 میلیارد تومان هزینه شده که آب شرب و آب صنعت و کشاورزی شهرستان برای چندین دهه به‌صورت مطمئن و پایدار تامین خواهد شد.
استخرهای معیشتی تکمیل می شود
بابایی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص استخرهای معیشتی در روستاها و نیمه‌تمام ماندن آن‌ها اظهار کرد: استخرهای معیشتی شهرستان با استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و اعتبارات دولتی تکمیل می‌شود.
وی افزود: از سال 1396 تلاش شد تا در هر بخش یک استخر معیشتی تکمیل شود ولی به لحاظ پاره‌ای از مشکلات در حال حاضر بیش از 10 استخر در حال مطالعه و آماده اقدام است که سد بلیل در بخش مرکزی در حال اجرا بوده و مطالعه سدهای سجن ورگوان و هشجین نیز تکمیل شده و پروژه سدهای معیشتی شهرستان جز 54 پیشنهاد شهرستان به بنیاد علوی بوده است.
ابلاغ بودجه 5 میلیارد تومانی تونل الماس
فرماندار خلخال درباره مطالبه مردم از مسؤولان برای احداث تونل الماس در محور خلخال به اسالم بیان کرد: برای آغاز مطالعات و فاز مطالعه مسیر تونل، 5 میلیارد تومان ابلاغ شده و قطعا با پیگیری‌های استاندار اردبیل از وزرا و معاونین وزیر راه و پیشنهاد کاهشی که از سوی وزیر راه از دو سمت تونل داده شده بود، ما پیگیر این موضوع هستیم.
بابایی به قول معاون رئیس جمهور درخصوص اختصاص اعتبارات به بحث تونل اشاره کرد و ادامه داد: این مطالبه مردم هم پیگیری شد و همچنین با اختصاص 18 میلیارد تومان تمامی مطالبات پیمانکاران خلخال - کلور - درام نیز پرداخت می‌شود و مسیر 17 کیلومتری روستای درو در بخش شاهرود تا دیز در دو قطعه شروع خواهد شد.
مشکلات واحد تولیدی نئوپان خلخال حل شد
وی با اشاره به واحد تولیدی نئوپان شهرستان خلخال و فعال بودن این پروژه گفت: واحد نئوپان بعد از واگذاری به سرمایه‌گذار جدید با مشکلات عظیمی در چند مرحله روبه‌رو بوده که با تامین سرمایه در گردش و حل مشکلات، فاز بعدی نئوپان تحقق می‌یابد که شاهد اشتغال بیشتر جوانان شهرستان در این کارخانه خواهیم بود.
فرماندار خلخال در خصوص کارخانه فروسیلیس شهرستان خلخال نیز اظهار کرد: بیشتر به خاطر درخواست سرمایه‌گذار و این‌که راغب بودیم تا بحث سرمایه‌گذاری این واحد قطعی شود، از رسانه‌ای کردن این موضوع جلوگیری کردیم که با واگذاری بیش از 7 هکتار زمین در شهرک صنعتی شماره 2 خلخال و ایجاد زیرساخت‌های اولیه خیابان‌های ورودی، آب مورد نیاز و برق صنعتی این واحد، شاهد ورود پروژه به فاز اجرایی خواهیم بود.
پل معلق ازناو تا پایان دولت راه‌اندازی می‌شود
بابایی از پایان ساخت پایه‌های اصلی اتصال پل معلق خلخال در تفرجگاه ازناو خبر داد و بیان کرد: قطعات فلزی این پل تماما خریداری شده و در حال حاضر سرمایه‌گذار در حال مشاوره برای خرید کابل‌های اتصال پل است که قطعا تا پایان دولت طبق قول سرمایه‌گذار این پل راه‌اندازی خواهد شد.
وی درباره پروژه مسکن ملی در شهرستان خلخال گفت: ساخت 120 واحد مسکن ملی در شهرستان خلخال از دهه فجر آغاز شده است.
رئیس کارگروه مسکن شهرستان خلخال با اشاره به نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارکنان نیروی انتظامی افزود: در تلاش هستیم با تامین زمین مورد نیاز ساخت این وا حدها نیز در قالب مسکن ملی برای کارکنان بنیاد شهید و ایثارگران و نیروی انتظامی در آینده عملی شود.
ساخت سیلوی ذخیره گندم ادامه دارد
بابایی تصریح کرد: ساخت سیلوی ذخیره گندم ادامه دارد و یک سیلوی 18 هزار تنی از 2 سیلو تکمیل شده و سیلوی دوم نیز در حال ساخت است.
وی ادامه داد: در کنار این واحد با تخصیص زمین شاهد ساخت کارخانه آرد شهرستان خلخال و ورود سرمایه‌گذار ساخت این کارخانه خواهیم بود و تمامی اقدامات آن انجام شده و زیرساخت‌ها نیز در منطقه موجود است.
فرماندار خلخال بیان داشت: شهرداری خلخال موظف به حل مشکلات سایت زباله موجود و پاسخ به مطالبه مردمی در این خصوص و حل همیشگی این معضل شهر خلخال است.
صنعت فرش خلخال بیشترین حوزه شاغلین را در شهرستان دارد
بابایی اظهار کرد: صنعت فرش با رونق خوب از یک سال گذشته و با حضور سرمایه‌گذاران فعال، بومی و علاقه‌مند، جایگاه خود را پیدا کرده و بیشترین حوزه اشتغال را طی سریع‌ترین زمان در شهرستان خلخال به خود اختصاص داده است.
وی به فعالیت واحد فرش بفرا و رنگین کمان و اشتغال بیش از صدها نفر در این 2 مجموعه گفت: ساختمان نمایشگاه میراث فرهنگی شهرستان نیز در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده شد تا به عنوان نمایشگاه از تولید به مصرف فرش شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.
فرماندار خلخال از اتمام جاده خلخال - شال - ماجولان - ماسوله در حوزه خلخال و تکمیل علایم راهنمایی و ایمنی جاده‌ای آن خبر داد و بیان کرد: بنیاد برکت، بنیاد علوی و شرکت شستا برای سرمایه‌گذاری و ارایه تسهیلات ارزان‌قیمت در شهرستان خلخال حضور خواهند یافت.
انتهای پیام/3463/

لینک کوتاه:
https://www.azari-online.ir/Fa/News/338342/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مفقود شدن یک کودک در روستایی از توابع مهاباد

iMassage به اندروید نخواهد آمد

انواع بیماری ام‌اس با هوش مصنوعی ابداعی محقق ایرانی شناسایی شد

نسل جدید آیپد پرو در ماه جاری میلادی از راه می‌رسد

23 میلیون دلار هزینه برای تأمین امنیت زاکربرگ در سال 2020

استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در گوگل کروم راحت‌تر می‌شود

نماینده اپل در جلسه استماع کنگره شرکت می‌کند

افزایش حقوق ورودی چقدر موبایل را گران می‌کند؟

طراحی ماژول ویژه ارتقای یادگیری ماشینی با رایانه‌های کوانتومی

شیائومی در حال ساخت 3 تبلت قدرتمند

عامل کرونای جهش یافته در آذربایجان‌غربی خانوادگی است

چه کسانی بسته حمایتی رمضان می‌گیرند؟

تداوم جوی نسبتا ناپایدار تا روز چهارشنبه در اردبیل

همدلی خبرنگاران با کادر درمان در مبارزه با کرونا/هر دو ایثارگرند

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در سطح استان فراهم شده است

تامین و توزیع کالای اساسی در ماه رمضان در اردبیل ادامه دارد

مشاور عالی استاندار اردبیل منصوب شد

صدور 132 فقره پروانه تولید انفرادی صنایع دستی در بیله سوار

رتبه برتر آذربایجان غربی در تولید اکثر محصولات کشاورزی

نایب قهرمانی پرتابگر چکش آذربایجان‌غربی در مسابقات بین‌المللی مشهد

صرفه جویی ارزی 50 میلیون دلاری در یک واحد صنعتی قم

نماینده آذربایجان‌غربی، مدال نقره پرتاب چکش قهرمانی کشور را از آن خود کرد

تست کرونای 15 درصد بیماران مشکوک محمودآباد مثبت می‌شود

9300 گواهینامه صادراتی و وارداتی در آذربایجان‌غربی صادر شد

8000 هکتار شهرک کشاورزی کشور به سرمایه گذاران واگذار شد

مدیران جدید زندان‌های آذربایجان غربی، کرمان و سیستان و بلوچستان منصوب شدند

ماده مخدر خطرناک کروکودیل/ مخدری که قابل ترک نیست!

فتوای آیت الله سیستانی درباره روزه گرفتن در ایام کرونا

وضعیت کرونایی جم قرمز شد

فوتبال بانوان کرمانشاه به لیگ دسته اول راه یافت

نقش محوری تبریز در توسعه مناسبات ایران با جمهوری آذربایجان و ارمنستان

دونده ترک: مشهد بهترین میزبانی بود که دیدم

ضرورت درک مشترک میان بخش‌های صنعت و دانشگاه

کلنگ زنی کارگاه‌های تخصصی مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز

هشدار هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها

تردد اتوبوس به مرکز شهر ممنوع است

100 تایی شدن بستری‌های کرونا درمراغه / 4 برابر شدن بستری‌های کرونایی

حمله‌ گرگ به گوسفندان در ترکمانچای! +فیلم

آسیب‌شناسی ارتباط صنعت و دانشگاه / نباید اجازه دهیم روحیه ناامیدی در جامعه نخبگان رواج یابد

اجرای 350 هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در تبریز

حسین پور: به احترام منصوریان شادی نکردم

اسکورت پلیس عربستان برای استقلال

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 23 فروردین 1400

اعلام رنگ‌ بندی جدید کرونایی در کشور

فتوای متفاوت آیت‌ الله سیستانی درباره رمضان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 23 فروردین 1400

موضع «ظریف» درباره اتفاقات دیروز در نطنز

بازدیدهای میدانی با هدف خدمات رسانی بهتر به شهروندان انجام می شود

8 هزار هکتار از شهرک‌های کشاورزی کشور واگذار شده است

پرداخت 90 میلیارد تومانی بیمه سلامت به بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی