پیام آذری

آخرين مطالب

مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر در استان اردبیل/ اردبیلی‌ها در سوگ شهادت مولی متقیان، ناله فراق سردادند+عکس اجتماعي

مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر در استان اردبیل/ اردبیلی‌ها در سوگ شهادت مولی متقیان، ناله فراق سردادند+عکس
  بزرگنمايي:

پیام آذری - مردم ولایت‌مدار استان اردبیل همزمان با شب دوم از لیالی قدر با حضور در مساجد، امام زاده‌ها و حسینیه‌ها ضمن احیای این شب سرنوشت‌ساز، در سوگ سالروز شهادت امام اول شیعیان، حضرت علی(ع) ناله فراق سردادند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما ، مردم ولایتمدار استان اردبیل همزمان با دوم شب از لیالی قدر با حضور در مساجد، امام زاده ها،حسینیه ها ضمن احیای این شب سرنوشت ساز در سوگ سالروز شهادت امام اول شیعیان حضرت علی(ع) ناله فراق سردادند.
شب زنده داران اردبیل علی رغم محدودیت های کرونایی با حضور در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی به احیای شب قدر پرداخته و در فراق مولی متقیان ناله فراق سردادند.
آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم که از ساعت 23 آغاز شد و همزمان در شبکه استانی و شبکه های اجتماعی نیز بصورت زنده پخش می شد به بیان فضائل حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: عظمت شخصیت امام علی(ع) نشان داد که انسان تا چه اندازه می‌تواند قدرت روحی بالایی داشته باشد.
امام جمعه اردبیل به تبیین اوصاف امام اول شیعیان پرداخت و گفت: مسئولیت در جامعه اسلامی امانت است و مسئولان باید با الگوگیری از امام علی(ع) امانتدار مسئولیت خود باشند.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

جمعی از مردم ولایتمدار اردبیل نیز با حضور در مهدیه اردبیل و حسینیه زیارت عاشورا به احیای شب قدر پرداخته و در این شب سرنوشت ساز به راز و نیاز با پروردگار خود پرداختند.
حجت الاسلام اکبر محمدزاده از مبلغین اسلامی اردبیل در جمع جوانان هیات رایه الهدی به تبیین ویژگی ها و فضائل امیر المومنین امام علی(ع) پرداخت و گفت: حضرت علی(ع) نقطه مرکزی و تمام فضایل و منش های والا و اخلاق انسانی است بطوریکه کمالات معنوی گرداگرد وجودشان می چرخد.
وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) همیشه رستگار است، تصریح کرد: اگر کسی خواهان رستگاری و رسیدن به خوشبختی و سعادت است، باید دنباله رو و پیرو راستین امام علی(ع) باشد چراکه جز این راهی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی نیست و تنها راه سعادت گام برداشتن در راه حضرت علی(ع) است.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

حامد حق محمدی مفسر قرآن کریم و از اساتید دانشگاه های اردبیل نیز در مراسم شب قدر که در حسینیه زیارت عاشورای برگزار شد به تفسیر سوره قدر پرداخت و گفت: در جوامع روایی شیعه، روایاتی از پیامبر اسلام(ص)، امام علی(ع) و امام باقر(ع) نفل شده که فرشتگان الهی در شب قدر بر والیان بعد از رسول خدا که علی (ع) و یازده تن از فرزندان او هستند، نازل می‌شوند و از شیعیان می‌خواهد با سوره قدر بر اثبات وجود و زنده بودن امام زمان(عج) استدلال کنند؛ چراکه نزول فرشتگان در شب قدر برای ابلاغ تقدیر سال آینده مختص به زمان پیامبر(ص) نیست و در تمام سال‌ها جاری است.

پیام آذری

دانشگاهیان اردبیل نیز در این شب بزرگ و سرنوشت ساز با حضور در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی ضمن برپایی مراسم شب قدر با ولایت فقیه و آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.
حجت الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل به تبیین ویژگی های اخلاقی و علمی حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: دانشگاهیان با الگو برداری از خصلت های امام اول شیعیان می توانند ضمن کسب رضای الهی و برخورداری از سعادت دنیوی و اخروی نقش موثری در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایفا کنند.
وی به بیانیه گام دوم نیز اشاره کرد و گفت: مخاطب بیانیه گام دوم جوانان بخصوص دانشجویان است و این راستا دانشگاهیان نقش مهمی در پرورش و شکوفایی استعدادهای جوانان و سوق آنها به سمت برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی دارند.
حجت الاسلام حسنی در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی های تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت: تنها با شناخت و کسب معرفت به اهداف و آرمان های اسلام ناب محمدی می توان به این مهم دست یافت.
وی از دانشگاهیان خواست تا با گفتمان سازی گام دوم انقلاب و تمدن نویت اسلامی جوانان را در رسیدم به این هدف مهم آماده کنند.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

مدافعان سلامت در این شب مهم و سرنوشت ساز نیز بیماران مبتلا به کرونا را تنها نگذاشتند و با برگزاری مراسم شب قدر در بخش کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره) ضمن معنوی کردن فضای بیمارستان، امید و خودباوری را برای بیماران اهدا کردند.

پیام آذری

مردم ولایتمدار شهرستان پارس آباد نیز در دومی شب از لیالی قدر با حضور در مصلی این شهرستان ضمن برپایی مراسم شب قدر با مقام ولایت تجدید میثاق کردند.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

حجت الاسلام باوقار امام جمعه شهرستان مشگین شهر نیز به تبیین ویژگی های شب قدر پرداخت و گفت: شب قدر، شبی است که همه مقدرات تقدیر می ‌گردد و قالب معین و اندازه خاص هر پدیده، روشن می‌ شود .
وی با بیان اینکه کمال انسان مومن آن است که در برابر عظمت الهی، خود را فقیر و ناچیز و تهی‏دستِ مطلق ببیند، گفت: انسان باید در عین قدرت و ثروت و علم و برخورداری از مزایا و محاسن و خصوصیات مثبت و در اوج دارایی و توانایی، واقعاً نه به صورت تعارف خود را در مقابل خدا، نیازمند و تهی ‏دست و محتاج و کوچک و حقیر ببیند.
امام جمعه مشگین شهر تصریح کرد: اگر با توبه و انابه به درگاه الهی خود را پاک کردیم و عظمت حق را با تمام وجود درک کردیم و خود را حقیر و مسکین دیدیم می توانیم به شمه ای از مراتب شب قدر برسیم.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه شهرستان بیله سوار نیز در مراسم شب قدر که در مسجد امع این شهرستان برگزار شد، گفت: خلق شدیم تا به مقام انسان برسیم.
وی به فلسفه حرکت امام علی(ع) پرداخت و گفت: حضرت علی (ع) به دنبال پرورش انسان بود، بنابراین هرکس از حضرت علی(ع) پیروی کند به مقام انسانیت خواهد رسید چراکه حضرت علی(ع) کامل ترین انسان در عالم خلقت است و همه فضائل و ویژگی های انسان کامل در حضرت علی(ع) جمع شده است.
امام جمعه شهرستان بیله سوار با بیان اینکه ایثار، معرفت، شجاعت، منش، اخلاق و رفتار حضرت علی(ع) تماما تفسیر انسانیت است، گفت: هرکس می خواهد به مقام انسانیت برسد لازم است از سیره عملی و رفتاری امام علی(ع) پیروی کند.

پیام آذری

پیام آذری

پیام آذری

حجت الاسلام عزیزی به شرایط رسیدن به مقام انسانیت در زمان حال و دنیای رنگارنگ فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: در رسانه های ما فقط از فضائل امام علی(ع) گفته شده است بنابراین برای اینکه شرایط رسیدن به مقام انسانیت را در مردم فراهم کنیم باید به ایجاددغدغه بپردازیم تا با عمل به راهکار هایی که امام علی(ع) برای ما به یادگار گذاشته است بتوانیم به سایه ای از حضرت علی(ع) برسیم.
انتهای پیام/ج
عضویت در کانال تلگرام خبربان

لینک کوتاه:
https://www.azari-online.ir/Fa/News/365990/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

استفاده هفت تولیدکننده چینی محصولات اپل از کارگران اجباری

قتل دوست بر سَر شوخی ناموسی با خواهر

احراز صلاحیت 27 داوطلب نمایندگی مجلس در میانه

پرداخت یارانه دستمزد برای شغل اولی‌ها

نصیرایی: هدیه حضور آمریکا برای افغانستان غیر از ناامنی، جنایت و فساد چه بوده است؟

تخریب دولت در آستانه انتخابات، مقدمه ای بر کاهش اعتماد سیاسی است

30هکتار از اراضی زراعی چالدران زیر کشت بهاره گیاهان دارویی رفت

فرمانده بسیج: 80 گروه جهادی در پلدشت فعال است

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟

تصویب سه رشته جدید میان‌رشته‌ای/ راه‌اندازی اتاق فکر دانشگاه

تکذیب پیشنهاد رشوه برای تایید صلاحیت

ماراتن ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری در خیابان فاطمی آغاز شد

عملیات اجرایی فاز اول شبکه آبیاری سبلان در مشگین شهر شتاب گرفت

13 هزار و 400 سالمند 75 تا 80 ساله اردبیلی علیه کرونا واکسینه می‌شوند

حاکمیت جو ناپایدار در اردبیل تا عصر فردا

مرگ مشکوک زنبورهای عسل در سراب

نحوه انتقال استیکر های واتساپ به تلگرام

گوگل احراز هویت دو عاملی را به صورت پیش‌فرض برای کاربران فعال خواهد کرد

آپدیت گوشی چهار ساله سامسونگ: گلکسی J3 2017 بروزرسانی امنیتی دریافت کرد

تولد نوزاد عجول هوراندی در داخل آمبولانس

برپایی هفتمین دوره مسابقات قرآن مناطق آزاد کشور به میزبانی کیش

ارائه 7 طرح جدید برای توسعه جزایر اقماری کیش

خود ارزیابی عامل موفقیت و پیشرو بودن یک سازمان است

جذب 94 هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری درکیش در8سال گذشته

آخرین آمار کرونا در اردبیل؛ بستری 53 مبتلای جدید

پیش بینی قیمت طلا با نگاه به روند دلار / توقف معاملات تحت تاثیر شرایط مبهم

داور ممتاز ملی کشتی درگذشت

ماجرای ضرب و شتم ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل چه بود؟

هیچ تصمیمی برای ارائه پایگاه به آمریکا نگرفتیم

هیچ فولادی گم نشده است

آمار کرونا آذربایجان غربی 20 اردیبهشت؛ 19 فوتی و 654 ابتلای جدید

تداوم کمک مومنانه مهابادی‌ها به مناسبت ماه رمضان

8 سری جهیزیه به نوعروسان مهاباد اهدا شد

دادستان بیرجند: ترک فعل مسوولان مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرد

پست عجیب مربی استقلالی خطاب به بازیکن این تیم/ به نفع خودته تهران را ترک کنی!

اعضای تیم فوتسال مس سونگون امروز تست کرونا دادند

هیات دولت برای 7 طرح مهم آذربایجان شرقی فایناس تصویب کرد

پیشنهاد عجیب مربی سابق استقلال به مهاجم آبی ها | از تهران برو!

رایزنی ظریف و با همتای ترک خود درباره قدس شریف

اوقات شرعی تبریز در 21 اردیبهشت 1400

قم در میانه نقشه کرونای استان ها

اسدالله یکتا راهی بیمارستان شد + وضعیت جسمانی

میرسلیم: وضعیت «سرمایه‌های میهنی» جبران ناپذیر است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از 5 شرکت صنعتی و تولیدی ارس بازدید کرد

مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند

پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت هنرمند پیشکسوت استان

تصویب جذب فاینانس برای 7 طرح مهم در آذربایجان شرقی

بهره برداری از پروژه‌های عمرانی تبریز با اعتبار 700 میلیارد ریال

افراد شاغل حمل و نقل عمومی درون شهری در اولویت تزریق واکسن قرار گیرند

همه مکلف به تابعیت از آرای وحدت رویه هستند