پیام آذری

آخرين مطالب

نامه قدردانی گروه‌های فلسطینی از رهبر انقلاب سياسي

نامه قدردانی گروه‌های فلسطینی از رهبر انقلاب
  بزرگنمايي:

پیام آذری -

پیام آذری


آفتاب‌‌نیوز :
پنج گروه مقاومت فلسطینی در این نامه‌ها ضمن تشکر و قدردانی مجدد از مواضع جمهوری اسلامی ایران و رهبر انقلاب در حمایت از مقاومت مردم فلسطین و به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی، بر ادامه‌ی راه مقاومت تا آزادی قدس شریف تأکید و بیانات رهبر انقلاب در روز قدس امسال، نقشه راه آزادسازی فلسطین خوانده شده است.
جبهه‌ی مردمی آزادی‌بخش فلسطین (دفتر فرماندهی کل و دفتر سیاسی)، جنبش فتح انتفاضه، جبهه‌ی مبارزه‌ی مردمی فلسطین و ائتلاف نیروهای فلسطین، در این نامه‌ها ضمن تأکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان محور اتحاد و مقاومت بین کشورهای اسلامی، نام و یاد شهید حاج قاسم سلیمانی را در زنده نگه‌داشتن آرمان فلسطین گرامی داشتند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی زنده تلویزیونی جمعه 17 اردیبهشت‌ که در دو بخش فارسی و عربی و در "روز قدس" ایراد شد، با اشاره به رشد کمی و کیفی قدرت نیروهای مقاومت، تغییر موازنه‌ی قوا در سرزمین‌های اشغالی را به نفع جهان اسلام دانستند.
ایشان همچنین روند رژیم صهیونیستی را رو به زوال و افول دانسته و منطق مبارزه با این رژیم غاصب را ادامه‌ی مقاومت تا انجام یک همه‌پرسی از همه‌ی فلسطینی‌های داخل و خارج فلسطین برای تعیین نظام سیاسی آینده فلسطین اعلام کردند.
متن کامل این نامه‌ها به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جبهه مردمی آزادی‌بخش فلسطین - فرماندهی کل
امام سیّدعلی خامنه‌ای (دام ظله الشریف)
چشمان جهانیان به سمت تهران دوخته شده بود تا به سخنان امام خامنه‌ای، امام مسلمین و یاور مستضعفان گوش بسپارند. این سخنرانی به مناسبت 42اُمین سالروز ندای طنین‌انداز امام خمینی (قدس سره) برای اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز یاری رساندن به قدس و اهالی مظلوم آن که تحت ستم اشغالگران صهیونیستی قرار گرفته‌اند، ایراد شد؛ اشغالگرانی که حرمت مسجدالاقصی را هتک کردند و به‌طور مستمر برای یهودی‌سازی و تقسیم آن تلاش می‌کنند تا در مراحل بعدی، آن را ویران و معبد موهوم خود را بنا کنند.
این سخنرانی در زمانی ایراد شد که موج تظاهرات در فلسطین فراگیر شده و گله‌های شهرک‌نشین صهیونیستی در حال انجام حمله‌های وحشیانه‌ای به شهر قدس بودند. شهرک‌نشینان حرمت مقدسات را زیر پا گذاشتند و با ضرب و تیراندازی و پرتاب گازهای اشک‌آور به اهالی قدس در باب العامود و شیخ جراح تجاوز کردند و برای متفرق کردن تحصن‌کنندگان و مدافعان از مقدسات به سمت‌شان نجاست و فاضلاب پرتاب کردند.
همان‌گونه که ما از امام خامنه‌ای توقع داشتیم، به‌طور قاطعانه حمایت و ایستادگی خود را در کنار قدس و اهالی آن با پشتیبانی از مقاومت فلسطین و گردان‌های مسلح آن اعلام کرد؛ با هر وسیله‌ای که باعث توانمندی‌شان برای جلوگیری از زیاده‌روی اشغالگران و گله‌های شهرک‌نشین فسادگر شود. این حمایت‌های بزرگ و گسترده از طرف شخص امام خامنه‌ای و رهبر انقلاب اسلامی ایران، تاثیر بزرگی در توانمندسازی رزمندگان در غزه، کرانه‌ی غربی، قدس و ستیز با دشمن صهیونیستی داشت؛ و باعث شد دشمن قبل از هر اقدام احمقانه‌ای در حق ملت مظلوم ما و مقدساتمان، هزار بار به فکر بیفتد.
امام خامنه‌ای برجسته‌ترین نقش را در تثبیت معادله‌ی خون در مقابل خون، زخم در مقابل زخم و ترس در مقابل ترس داشت. امام خامنه‌ای همچنین پیروان محور سازشگری، صلح و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رسوا کرد و مسئولیت سرکشی شهرک‌نشینان و تشویق آن‌ها برای تجاوز به قدس و مسجدالاقصی را بر گردن آنها گذاشت.
خیزش مردم قدس و دلاوری فرزندان ملت ما در دفاع از قدس، پیش‌بینی‌های درست امام خامنه‌ای (دام ظله) را ثابت کرد که در آن تأکید کرده بود این دشمن ستمگر فقط زبان مقاومت و ممانعت را می‌فهمد.
اهالی ما در قدس و در تمام فلسطین، ایستادگی قاطعانه‌ی خود را از ایستادگی بزرگتان در برابر نیروهای استکبار جهانی الهام گرفته‌اند. ما همچنین شاهد عقب‌نشینی‌شان در مقابل پافشاری رهبری ایران و زیر بار رفتن آنها در برابر خواسته‌های برحق‌تان در خصوص برنامه هسته‌ای، به‌ویژه رفع تحریم‌های ظالمانه از جمهوری اسلامی ایران که محور مقاومت را فرماندهی می‌کند، هستیم.
خداوند گام‌هایتان را استوار و شما را به عنوان رهبر و حامی مقاومان و مستضعفان جهان محفوظ بدارد.
برادرتان احمد جبریل دبیرکل جبهه مردمی - فرماندهی کل.
بسم الله الرّحمن الرّحیم
نامه وفا و تجلیل به سیّدعلی خامنه‌ای(دام ظله)
سیّدعلی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله)
سلام علیکم و رحمهالله و برکاته
سخنانی که حضرت‌عالی در روز جهانی قدس بیان فرمودید، در وقت مناسب ایفاد شد؛ و بیان‌کننده‌ی افکار هر انسان مسلمان به‌طور کل و هر جوان عرب به‌طور خاص است؛ و تأکید می‌نماید که رژیم صهیونیستی، کشوری ضعیف و رو به زوال است؛ و مقاومت، اصلی‌ترین راه برای آزادی فلسطین می‌باشد.
سخنان زیبای شما، بر دل و جان هر کسی که آن بیانات را شنید، نشست؛ زیرا، با کلمات نورانی نگارش شده بودند؛ به ویژه آنجایی که فرمودید، دشمن صهیونیستی ضعیف‌تر از هر زمان دیگر است؛ و ارتشی که ادعای عدم شکست خوردن می‌کرد، امروز و پس از تجربه‌های جنگ در لبنان و غزه، تبدیل به ارتشی شده است که طعم پیروزی را نخواهد چشید.
ما در ائتلاف نیروهای فلسطین، بر تک‌تک کلمه‌های بیان‌شده در سخنرانی شما، تأکید می‌کنیم و آن را برنامه‌ی کار خود قرار خواهیم داد؛ زیرا تشخیص دقیق حضرت‌عالی نسبت به وضعیت سیاسی جاری و تحولات اخیر، به‌ویژه در سایه‌ی رویدادهای مسجدالاقصی از جمله خیزش مردمی گسترده که می‌تواند تمام طرح‌های صهیونیستی را به شکست بکشاند، هدایت‌کننده راه ما خواهد بود.
در پایان، ائتلاف نیروهای فلسطین صیمانه از شما تشکر و قدردانی کرده و خواهشمندیم که مراتب عالی قدردانی و محبت ما را پذیرا باشید؛ همچنین نسبت به نگرش بلند حضرت‌عالی که همواره پشتیبان راه ما خواهد بود، کمال تشکر را داریم.
والسلام علیکم و رحمهالله و برکاته
ائتلاف نیروهای فلسطین
1400/02/20
بیانیه ائتلاف نیروهای فلسطینی درباره سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران به مناسبت "روز جهانی قدس"
سخنرانی سیّدعلی خامنه‌ای (دام ظله) خطاب به امت اسلامی به‌مناسبت "روز جهانی قدس"، سخنرانی مهم و برجسته‌ای بود که در آن بیاناتی را درباره توطئه‌هایی که در جهان اسلام برای هدف قرار دادن مسئله‌ی فلسطین صورت می‌گیرد، ایراد کرد. ایشان تأکید کردند که آرمان فلسطین همچنان مهم‌ترین مسئله‌ی مشترک "امت اسلام" به شمار می‌رود.
وی همچنین تأکید کرد که موازنه‌ی قدرت، امروز پس از گذراندن مرحله‌ی ضعف و سستی که به پیکر جهان اسلام افتاده بود، به نفع آن تغییر کرد؛ و اکنون به فضل پیشرفت روزافزون نیروهای مقاومت در حساس‌ترین مناطق اسلامی، در حال بازگرداندن سلامت و عافیت خود می‌باشد. همه‌ی این موارد در نهایت به نابودی اسرائیل خواهد انجامید؛ و همه‌ی تلاش‌ها برای محافظت از این رژیم بی‌ثمر خواهد ماند.
لذا سیّدعلی خامنه‌ای (دام ظله) فرمودند که دشمن صهیونیستی بیش از هر زمانی ضعیف‌تر شده و ارتش آن که گفته می‌شد شکست‌ناپذیر است، پس از تجربه‌ی جنگ‌های لبنان و غزه معلوم شد به ارتشی تبدیل شده که طعم پیروزی را نخواهد چشید. لذا این مسئله نشانگر آن است که صهیونیست‌ها در هر نبردی که در آینده علیه امت عربی و اسلامی انجام دهد، شکست خواهد خورد. به همین دلیل رهبر انقلاب اسلامی با تمرکز بر محوریت و کانون‌گرایی اتحاد میان کشورهای اسلامی، خواستار تحقق این امر شد. کمااین‌که به نظر می‌رسد، دسترسی به این هدف، دور از امکان نبوده و کانون این تکامل آرمان فلسطین، یا به تعبیری دیگر سراسر فلسطین است.
رهبر انقلاب تأکید کرد، دو عامل مهم وجود دارد که آینده را در سایه‌ی تداوم مقاومت فلسطینی ترسیم خواهند کرد. ابتدا نزدیک‌تر کردن خط مشی مسیر جهاد و شهادت، و دوم حمایت جهانی از رزمندگان فلسطینی توسط حکومت‌ها و ملت‌های مسلح که در همه جهان هستند، می‌باشد. فراخوان صادقانه ایشان باید از طرف جهان عرب و اسلامی مورد قبول و استجابت قرار گیرد.
کمااین‌که، هنگام خطاب قرار دادن جوانان عرب، فرمودند: در گذشته پاسخ تجاوزات صهیونیست‌ها را با سنگ می‌دادند؛ اما امروز پاسخ تجاوزات، با شلیک موشک‌های دقیق صورت می‌گیرد؛ و تأکید داشتند که رزمندگان فلسطین باید با اقتدار به مبارزه محقانه و اخلاق‌مدارانه خود علیه رژیم اشغالگر ادامه دهند.
بیانات گهربار سیّدعلی خامنه‌ای خطاب به امت اسلامی در چهل و دومین سالروز جهانی قدس، نقشه راه کسانی است که می‌خواهند برای آزادسازی فلسطین، قدس و مسجدالاقصی، کار، تلاش، مجاهدت و مقاومت کنند.
ائتلاف نیروهای فلسطینی
دمشق
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
بسم الله الرّحمن الرّحیم
حضرت آیت‌الله العظمی سیّدعلی خامنه‌ای حفظه الله رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
درود قدس
به نیابت از جبهه مردمی آزادسازی فلسطین و مردم مجاهد در سرزمین فلسطین و همه اماکن آوارگی، به شما درود فرستاده و از شما بابت سخنرانی خود روز جمعه (1400/02/17) به مناسبت "روز جهانی قدس" تشکر و قدردانی می‌کنیم. در این سخنرانی به دیدگاه راهبردی خود پیرامون اهمیت قدس و مرکزی بودن آن در نبرد و مواجهه‌ی تاریخی با طرح صهیونیسم تأکید نموده و به نکات بسیار مهمی اشاره کردید که باید به آنها نگریست تا به فحوای مشکلات سخت منطقه خود، واقف شویم.
به شما و مردم برادر ایران تأکید می‌کنیم که "روز جهانی قدس" به عنوان فریاد تاریخی طنین‌انداز حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) باقی خواهد ماند. ایشان آخرین روز جمعه‌ی ماه مبارک رمضان را به عنوان "روز جهانی قدس" به عنوان نقطه برجسته‌ای برای نشان دادن نبرد بین حق و باطل معرفی کردند و این روز در وجدان ملت‌ها باقی خواهد ماند.
حضرت آقا!
شما در سخنرانی تاریخی خود توضیح دادید که «اسرائیل» دولت نیست، بلکه یک پادگان تروریستی علیه ملت فلسطین و دیگر ملت‌های مسلمان می‌باشد. ما با شما توافق‌نظر داریم که این رژیم در برهه‌ی کنونی با بحران وجودی واقعی روبه‌رو است و به صورت علنی درباره خطر وجودی پیش روی خود صحبت می‌کند.
جمهوری اسلامی ایران به دلیل موضع ریشه‌ای خود در ایستادگی در کنار عادل‌ترین آرمان عصر کنونی، با تمام فشارها، چالش‌ها، محاصره و توطئه‌ها مواجه شده است. جمهوری اسلامی به دلیل موضع خود نسبت به آرمان فلسطین و آرمان‌های عادلانه منطقه و جهان، آماده‌ی پرداخت هرگونه تاوانی بوده و خواهد بود.
سخنرانی راهبردی شما در سایه‌ی شرایط و تحولات مهم و خطیر مربوط به قدس و مسئله‌ی فلسطین به‌طور عمومی و تحولات مربوط به منطقه و کل جهان، صورت گرفته است. در حال حاضر روند درگیری‌ها برای تصرف قدس افزایش و ادامه می یابد. مردم پایدار فلسطین از طریق انتفاضه و فداکاری‌ها و خون مبارک خویش و همچنین از طریق خیزش اخیر قدس و اقصی، به رژیم صهیونیستی پیام شفافی فرستادند که از رویای تصرف قدس دست بردارد و آنها با دست و جان خود با هر تاوانی از قدس حمایت می‌کنند.
رهبرا!
به مناسبت "روز جهانی قدس" با شما و همه‌ی شهدا عهد می‌بندیم که راه جهاد و مقاومت را تا محقق شدن تمام اهداف و اصولی که برای تحقق آن مبارزه کردند، ادامه خواهیم داد و بر اصرار مردم فلسطین جهت ادامه‌ی مبارزه و جهاد و مقاومت تا آزادی تمام سرزمین‌های فلسطین، تأکید می‌کنیم.
درود به مردم بزرگوار ایران، درود به شهید مجاهد سردار قاسم سلیمانی (رحمه‌الله) درود به همه‌ی شهداء و عهد می‌بندیم که مبارزه را تا آزادی تمام سرزمین‌های فلسطین ادامه می‌دهیم.
مراتب تشکر و احترام ما را پذیرا باشید.
جبهه‌ی مردمی آزادی‌بخش فلسطین
دفتر سیاسی دمشق
1400/02/20
بسم الله الرّحمن الرّحیم
سیّدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران حفظه الله
السلام علیکم و رحمهالله و برکاته
سخنرانی شما را در "روز جهانی قدس"، به‌ویژه بیانات حضرت‌عالی خطاب به جوانان عرب و فلسطینی و جوانان امت اسلامی، اهالی قدس و ملت فلسطین را با اهتمام شدید دنبال کردیم.
این سخنرانی فراگیر و تاریخی در برهه‌ای حساس از تاریخ امت‌مان ایراد گردید که به‌طور واضح رویدادهای بین‌المللی و منطقه‌ای، مواضع کشورهای شرق و غرب جهان نسبت به آرمان فلسطین و تحمیل رژیم صهیونیستی به امت اسلامی به منظور جلوگیری از برقراری اتحاد و ائتلاف عربی و اسلامی، تشریح نمود.
شما در این سخنرانی به نکات و موضوعات مهم اشاره فرمودید که راهنمای همه‌ی مؤمنان خواهد بود. چنانکه تقدیر شما از اهالی قدس و انتفاضه مبارک آنان و نیروها و گردان‌های مقاومت، تاثیر بسزایی در ادامه‌ی مسیر رویارویی با اشغالگران و تمام نیروهای تجاوزگر و ظالم در جهان، داشته است.
ما فرزندان ملت مجاهد فلسطین ضمن تقدیر از موضع اعتقادی، نقش، تلاش‌های بی‌وقفه و حمایت‌های همه‌جانبه‌ی حضرت‌عالی از ملت، آرمان و مقاومت فلسطین را ارج نهاده و به برادری هر دو کشور و مقاومت آنان علیه اشغالگران صهیونیستی و نیروهای استکبار جهانی افتخار می‌کنیم و همواره یاد قافله‌های شهدا، از جمله شهید قاسم سلیمانی (رحمه الله) که جان خود را در راه دفاع از فلسطین، امت و آرمان‌های مظلومین جهان تقدیم کرد را، زنده نگه می‌داریم.
ما تأکید می‌کنیم، که تمام نیروهای سرزنده در ملت و گردان‌های مقاومت فلسطین، راه جهاد و مقاومت را با حمایت‌های مخلصین امت اسلامی که شما در رأس آنها قرار دارید، ادامه خواهند داد.
حوادث و وقایع جاری تأکید می‌کنند که نیروهای مقاومت در فلسطین و منطقه قادر به تغییر همه‌ی معادله‌های تحمیل شده می‌باشند. لذا اطمینان کامل داریم که امت اسلامی در سایه رهبری حکیمانه و شجاعانه شما و نقش راهبردی فرماندهی سپاه پاسداران که سهم بزرگی در حمایت از نیروهای مقاومت از طریق شهید سلیمانی و جانشین ایشان جناب اسماعیل قاآنی که رهنمودهای حضرت‌عالی را با اخلاص اجرا می‌نمایند؛ به پیروزی مبین و آشکار دست خواهیم یافت.
بار دیگر ضمن درود به حضرت‌عالی، با شما عهد می‌بندیم که به خون شهید قاسم سلیمانی و همه شهدای ملت و امت‌مان پایبند خواهیم ماند.
خداوند به شما توفیق داده و شما را برای امت محفوظ بدارد.
خالد عبدالمجید
دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای حفظه الله
رهبر انقلاب اسلامی ایران
السلام علیکم و رحمهالله و برکاته
کمیته مرکزی جنبش فتح الانتفاضه همانند همه‌ی نیروهای مقاومت در امت اسلامی و آحاد ملت مبارز فلسطین، با اهمیت ویژه‌ای به سخنرانی مهم‌تان در روز جهانی قدس گوش سپردند.
فحوای این سخنرانی تداعی‌کننده آرزوها، چشم‌اندازها و اهداف ملت مبارز ما و همه آزادگان و شرافتمندان امت اسلامی بوده است.
مبارزات و مجاهدت‌های مردم فلسطین برای آزادسازی قدس شریف و سراسر فلسطین، در این سخنرانی مورد حمایت، پشتیبانی و تایید شما قرار گرفت. شما طی این سخنرانی پیام واضح و عمیقی به تمام نیروهای استکبار، شرارت و طغیان در جهان ارسال کردید که قدس با جایگاه معنوی و نمادینی که از آن خود دارد، در عقل و دل و جان همه مجاهدان در جهان عربی و اسلامی باقی خواهد ماند.
در زمانی که ملت ما و جهان شاهد تبلیغات گسترده و گمراه‌کننده‌ای است که وصف آگاهانه و حقیقی رژیم صهیونیستی را لاپوشانی و پنهان می‌کند، سخنرانی شما باعث از بین بردن ابهامات و تأکید دوباره بر آن شد که این رژیم یک دولت نیست، بلکه یک اردوگاه تروریستی می‌باشد.
وظیفه‌ی مشخصی که این اردوگاه بر آن تاسیس گردیده، ممانعت از برپایی اتحاد و گردهمایی اسلامی - عربی است تا کشورهای اسلامی و عربی را به کشورهایی از هم گسیخته و ضعیف تبدیل کند.
این تشخیص دقیق را با همه‌ی ابعاد فکری و سیاسی‌اش، می‌توان راهنمای مناسبی برای همه‌ی مجاهدان و مبارزان امت اسلامی برشمرد؛ که از جنجال‌آفرینی با مفاهیم غلط پیرامون رژیم صهیونیستی به دور می‌باشد؛ مفاهیمی که نهایتاً منجر به ارائه‌ی امتیاز، دوستی، به رسمیت شناختن، آشتی کردن و اجازه دادن جهت گسترش در سراسر میهن عربی خواهند شد.
بیانات مهم حضرت‌عالی در "روز جهانی قدس" که توسط آیت‌الله العظمی امام خمینی (ره) انتخاب و نامگذاری شده است، تأکیدی بر آن بود که قدس و فلسطین در اندیشه انقلاب و جمهوری اسلامی همواره حضور دارد؛ و بهترین حامی و پشتیبان مبارزه و مقاومت ملت فلسطین در این مرحله می‌باشد.
چنانکه، صهیونیست‌ها هزاران شهرک‌نشین اشغالگر را برای یورش به مسجدالاقصی نه تنها برای هتک حرمت به این مکان بلکه برای تسلط بر آن - گردهم می‌آورند؛ ملت فلسطین سینه خود را برای ایستادن در مقابل تجاوزات شهرک‌نشینان اشغالگر علیه نمازگزاران و نگهبانان قدس شریف سپر کرده و با گوشت و خون خود مقاومت می‌کنند.
مواضع مهمی که باعث به‌پا خاستن ملت‌های مسلمان در سراسر جهان می‌شود، در مرحله کنونی از اهمیت بالایی برخودار می‌باشند؛ زیرا نیروهای استکبار، شرارت و طغیان همراه با برخی از حکام عرب که پیروان استعمارگران هستند، با امضای توافقات تسلیم و سازش که آن را توافقات ابراهیمی می‌نامند، برای تبلیغ و ترویج آن بسیار تلاش می‌کنند؛ و صد البته که حضرت ابراهیم علیه‌السلام از آن‌ها و عملکردشان بی‌زار است.
جناب رهبر!
موضع‌گیری‌های شما بیانگر جایگاه مرکزی محور مقاومت در امت اسلام و استواری و رسوخ این جایگاه با تمام مؤلفه‌های اقتدار آن است. این محور امروز در مقابل محور شرارت، طغیان و استکبار ایستاده است؛ رهبر عزیز! ما همواره پایبند به این محور خواهیم بود و مبارزه باشکوه خود را با توکل به خداوند عزوجل و با تکیه بر محور مقاومت که جمهوری اسلامی ایران در راس آن قرار دارد، ادامه خواهیم داد.
این مناسبت را غنیمت می‌شماریم تا از شما تقدیر و تشکر کرده و به شما درود بفرستیم؛ و دعا کنیم که خداوند متعال به عمر پربرکت شما بیفزاید.
والسلام علیکم و رحمهالله و برکاته
دبیرخانه‌ی کمیته‌ی مرکزی جنبش فتح‌الانتفاضه
زیاد الصغیر / ابوحازم
10-5-2021
1400/02/20
منبع: خبرگزاری ایسنا

لینک کوتاه:
https://www.azari-online.ir/Fa/News/371329/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

«کشتن خواجه» در جشنواره شب‌های سیاه تالین

نقدعلی: اژه‌ای گردن کلفتی‌ها را بر نمی‌تابد

ترس عمران خان از درگیری بین ایران و عربستان

رکابزنان آذربایجان‌شرقی بر سکوی قهرمانی ایستادند

اعزام دومین گروه از کوهنوردان جهت خاموش کردن کوه نیر/حفظ منابع طبیعی وظیفه همه ما است

عمران‌خان: تفاهم میان تهران و ریاض به نفع همه است

پس از 4 روز نبرد با آتش کوه نیر همچنان در آتش می سوزد /درخواست کمک برای مهار آتش کوه نیر لوداب

حفاری 225متر تونل در پایاب اصلی سد کوثر

جواب استاد «شهریار» به پان‌ترکیست‌ها با یک بیت شعر نامشهور

​عبدالملکی در دیدار با وزیر تندرستی تاجیکستان اعلام آمادگی کرد: همکاری در تمام حوزه‌های مشترک به ویژه حمایت‌های اجتماعی

تصاویر و مشخصات کلیدی اوپو K9 پرو پیش از رونمایی رسمی فاش شد

نینتندو روی کنترلر جدیدی برای کنسول سوییچ کار می‌کند

در اواخر سال جاری میلادی منتظر گوشی تاشو گوگل باشید

بازی رایگان بعدی فروشگاه Epic Games مشخص شد

سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری برای توسعه بیشتر Splitgate

زمان معرفی احتمالی وان پلاس 9RT مشخص شد

گلکسی تب A8 2021 در تصاویری خودنمایی کرد

گوگل صدرنشین بیشترین موارد آسیب‌پذیری در نیمه اول 2021

آشنایی با چند ویژگی جذاب اندروید 12

پرداخت 311 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در شهرستان خلخال

تهران قهرمان مسابقات کانوپولو مردان ایران شد

مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو مردان؛ تهران قهرمان شد

آخرین خبرها از کوه نیر؛ مهار آتش در لوداب و چرام

مهار آتش سوزی کوه نیر لوداب سخت شده است

خسارت سنگین گرما به کشاورزی/ارائه «کشاورز کارت» برای جبران صدمات

تیم فوتبال شاهو از صعود به لیگ دسته 3 کشور باز ماند

مراسم روز طبیعت‌گردی و بوم گردی در تالاب کانی‌برازان مهاباد برگزار شد

1600 بسته معیشتی بین نیازمندان زرآباد سیستان و بلوچستان توزیع شد

گسترش نفوذ ایران در آسیای میانه با عضویت در پیمان شانگهای

واژگونی دو خودرو در مسیر تبریز-مرند، 11 مصدوم برجا گذاشت

مدیرعامل شرکت مس:تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

11 مصدوم بر اثر واژگونی 2 خودرو در مسیر تبریز - مرند

معرفی پیرغلام شاخص فارس در اجلاسیه پیرغلامان حسینی

مهرداد بذرپاش: پیوند قویتر اقتصادی با چین و روسیه و هند یعنی ترک‌ برداشتن دیوار تحریم‌ها

تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

شاگردان ناظم الشریعه سالن مسابقه فوتسال را ترک نکردند

تسلیت امام جمعه تبریز برای درگذشت مادر شهید عبدی قویدل

تصادفات رانندگی در جاده تبریز - مرند 11 مصدوم بر جا گذاشت

تسلیت امام جمعه تبریز در پی درگذشت مادر شهید عبدی قویدل

واژگونی دو خودرو در مسیر "تبریز-مرند"، 11 مصدوم برجا گذاشت

روزهای سختِ کرونایی "خاله شادونه" روی تخت بیمارستان/ عکس

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد: امضای 2 تفاهم نامه با تاجیکستان+ فیلم

ظرفیت باتری سری آیفون 13 رسما اعلام شد

توسعه‌دهنده‌ Days Gone در حال توسعه‌ عنوان جدیدی است

چگونه ایمنی وای‌فای را بررسی کنیم؟

آپدیت جدید Valheim چه ارمغانی دارد؟

کاربران مک‌بوک M1، اپل را به دادگاه می‌کشانند

بازی‌های Wolverine و Spider-Man 2 در جهانی مشترک جریان دارند

Dying Light 2 Stay Human شامل 200 سلاح خواهد بود

صدای هشدار گوشی آیفون را چگونه عوض کنیم؟