پیام آذری

آخرين مطالب

رفع نگرانی مردم با تسریع در واکسیناسیون عمومی مقالات

رفع نگرانی مردم با تسریع در واکسیناسیون عمومی
  بزرگنمايي:

پیام آذری - تبریز- این روزها واکسیناسیون به دغدغه مسوولان و موضوع بحث‌ مشترک خانواده‌ها در کشور تبدیل شده و تامین‌نشدن واکسن در زمان از پیش اعلام شده برای گروه‌های بالای 65 سال و همچنین کاهش استفاده از ماسک در بین مردم، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.

به گزارش ایرنا، سفر گروه های مختلف سنی برای تزریق واکسن به برخی کشورهای همسایه و صرف هزینه های گزاف، شاید نشانه ای از نگرانی مردم از ابتلا خود و عزیزانشان به کرونا باشد از این رو این تعداد حاضرند هزینه بالایی را صرف کنند تا خود را در برابر این بیماری مصون کنند که البته قشر خاصی را دربرمی گیرد. 
واردات جدید واکسن خارجی و آغاز تزریق واکسن ساخت داخل کوو ایران برکت نقطه امیدی را به وجود آورده که مستلزم سرعت عمل مسوولان و برنامه ریزی دقیق برای تامین به موقع واکسن و رفع نگرانی های هموطنان برای حفظ سلامت‌شان است.
طبق اعلام مسوولان، در برخی از استان ها و شهرها استفاده از ماسک تا 40 درصد پایین آمده است که سرعت موج پنجم کرونا را در کشور افزایش داده بر این اساس مسوولان باید برای افزایش سرعت واکسیناسیون چاره جویی و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.
خلف وعده مسوولان مربوطه برای آغاز واکسیناسیون گروه سنی 65 سال به بالا و تکمیل گروه های 70 و 80 سال به بالا که باید از حدود 10 روز قبل آغاز می شد از طرفی مردم را در انتظار گذاشته و از طرفی برای برخی رسانه های بیگانه فرصت موج سواری و تبلیغات منفی علیه کشورمان را فراهم آورده است. 
به نظر می رسد اوایل هفته آینده واکسیناسیون با سرعت بیشتری دنبال شود و از طرف دیگر گروه های جدید سنی اعلام شده نیز موفق به تزریق واکسن بر ضد کرونا شوند. 

پیام آذری


هفته جاری واکسیناسیون گروه 65 سال در آذربایجان شرقی آغاز می شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون حدود 123 هزار و 500 نفر در آذربایجان شرقی بر ضد کرونا واکسینه شدند اما استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی برای تامین سلامت عزیزانمان نباید فراموش شود.
محمدحسین صومی ادامه داد: گروه های سنی بالای 70 سال و 80 سال در آذربایجان شرقی در حال واکسیناسیون هستند که تاکنون بیش از 80درصد این گروه سنی واکسینه شدند اما گروه سنی 65 سال به بالا به علت نرسیدن واکسن هنوز آغاز نشده است. 
وی افزود: به نظر می رسد هفته جاری واکسیناسیون گروه سنی 65سال به بالا با تحویل واکسن های جدید دوز اول آغاز شود.
صومی با اشاره به رنگ بندی شهرستان های استان خاطر نشان کرد: عجب شیر شهری است که به تازگی از وضعیت نارنجی کرونایی به قرمز تبدیل شده اما 12 شهرستان شامل آذرشهر، اهر، بستان‌آباد، بناب، تبریز، جلفا، سراب، مراغه، مرند، ملکان، میانه نارنجی هستند که 85درصد جمعیت آذربایجان شرقی را دربرمی گیرد. 
وی ادامه داد: شهرستان های اسکو، چاراویماق، خداآفرین، شبستر، کلیبر، هریس، هشترود، هوراند و ورزقان نیز شهرستان های زرد آذربایجان شرقی هستند.
وی تاکید کرد: با این شرایط آذربایجان شرقی در آستانه ورود به موج پنجم کرونا است اما خوشبختانه هنوز سویه دلتایی آن در استان شناسایی نشده است که البته اگر مردم رعایت نکنند این ویروس جهش یافته نیز به استان وارد می شود.
صومی با هشدار مجدد نسبت به احتمال آغاز پیک پنجم در آذربایجان شرقی گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک حیاتی است تا کرونا در استان اوج نگیرد. 
وضعیت کرونای آذربایجان شرقی همزمان با شروع موج پنجم کرونای کشور، روند افزایشی را طی می‌کند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که روزهای شنبه و یکشنبه آینده محموله جدید واکسن برای تزریق به افراد بالای 65 سال به دستمان می‌رسد، گفت: واکسیناسیون این گروه را از روز دوشنبه آغاز می کنیم.
عباسعلی درستی با بیان اینکه روند افزایشی بیماری کرونا در آذربایجان شرقی نسبت به متوسط کشوری، ملایم تر و کندتر است، اظهار کرد: البته در روزهای گذشته وضعیت کرونای استان همزمان با شروع موج پنجم بیماری که در کشور سرعت پیدا کرده، روند افزایشی را طی می‌کند.
وی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون استان گفت: وزارت بهداشت قول داده که این روزها محموله واکسن کرونا را تحویل دهد تا واکسیناسیون گروه سنی زیر 70 سال را آغاز کنیم، هرچند که واکسن کرونای 20 درصد از افراد این گروه در شهرستان‌ها و به خصوص برخی نقاط روستایی استان تزریق شده است. وزارت بهداشت قول داده که محموله واکسن کرونا را تحویل دهد تا واکسیناسیون گروه سنی زیر 70 سال را آغاز کنیم.
درستی ادامه داد: امروز از وزارت خانه پیام فرستادند که روزهای شنبه و یکشنبه محموله جدید واکسن برای تزریق به افراد بالای 65 سال به دستمان می‌رسد که به احتمال زیاد واکسیناسیون این گروه را از روز دوشنبه آغاز می کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: از مردم‌ خواهش می کنیم که برای تزریق واکسن بدون اطلاع رسانی به مراکز بهداشت مراجعه نکرده و منتظر باشند تا همکاران بهداشت آن‌ها را دعوت کنند.

پیام آذری

علی رضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی
واکسن کووایران برکت بیش از 90 درصد مقابل سویه های جهش یافته کرونا مصونیت ایجاد می کند
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص واکسیناسیون و ساخت واکسن ایرانی گفت: بیش از هفت درصد مردم در آذربایجان شرقی بر ضد کرونا واکسینه شدند.
علی رضا منادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این درصد تا آذرماه امسال به بیش از 70درصد می رسد به خصوص اینکه واکسن ساخت داخل کووایران برکت اجازه تزریق گرفته که در واقع جزو بهترین واکسن های دنیا محسوب می شود. 
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کیفیت واکسن کووایران برکت در کلاس بالایی است و بیش از 90 درصد مقابل سویه های جهش یافته کرونا مصونیت ایجاد می کند. 
منادی خاطر نشان کرد: بر این اساس با رسیدن واکسن های ایرانی سرعت واکسیناسیون بسیار افزایش می یابد.

پیام آذری

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت
حدود 7میلیون نفر در ایران بر ضد کرونا واکسینه شدند
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تا این لحظه بیش از 6 میلیون و 500 هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
کیانوش جهانپور در تبریز اعلام کرد: نزدیک به 2 میلیون نفر هر 2 مرحله واکسن را انجام داده اند و به اصطلاح فول واکسینه شده اند و بقیه هم فقط دوز اول را دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: افرادی که واکسن دریافت کرده اند شامل سالمندان بالای 70 سال و کادر درمان هستند و در روزهای آینده افراد بالای 65 سال و در صورت تامین واکسن افراد بالای 60 سال واکسینه می‌شوند. در روزهای آینده نیز افراد بالای 65 سال و در صورت تامین واکسن افراد بالای 60 سال واکسینه می‌شوند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در گام‌های بعدی افراد دارای بیماری زمینه‌ای بالای 18 سال و در گام‌های بعدی نیز مشاغل مختلف شامل معلمان و اصحاب رسانه و خبرنگاران سلامت واکسینه می‌شوند.
جهانپور گفت: در پاییز فاز چهارم واکسیناسیون آغاز می شود و بقیه افراد زیر 60 سالی که واکسن دریافت نکردند واکسینه می‌شوند.
وی افزود: در روزهای اخیر 2 واکسن تولید داخل و یک واکسن تولید مشترک مجوز تولید و مصرف عمومی دریافت کردند که به تدریج ظرفیت تولید آن‌ها افزایش می‌یابد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: چند واکسن داخلی نیز در مسیر کارآزمایی بالینی هستند که بعد از موفقیت در کار آزمایی و دریافت مجوز به تولید انبوه خواهند رسید.
برچسب‌ها
کرونا ماسک آذربایجان شرقی واکسیناسیون دانشگاه های علوم پزشکی

لینک کوتاه:
https://www.azari-online.ir/Fa/News/393583/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اعزام تیم منتخب فوتبال اردبیل به اردوی انتخابی تیم ملی

اسرار بریدن سر عرفان درخشان پسر 11 ساله در پارس آباد

ضرورت جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز در اردبیل

کره مجدد گران شد

کره دوباره گران شد/ کره کیلویی140 هزارتومان!

آیت الله سید «فخرالدین موسوی» دارفانی را وداع گفت

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی درگذشت آیت‌الله موسوی‌ننه‌کران

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان دار فانی را وداع گفت

نشست رسانه‌ها و تعهد بر اقامه شعائر دینی با حضور آیت الله علیدوست و حسین رضی برگزار شد

نگهداری 5600 پل و ابنیه فنی در استان اردبیل

افزایش مجدد قیمت کره

نخست‌وزیر پاکستان: مناقشه‌ تهران و ریاض فاجعه‌بار خواهد بود| به دنبال تفاهم ایران و عربستان هستیم

عضومجلس خبرگان رهبری درگذشت

آیت‌الله جنتی: آیت الله موسوی کارنامه پرباری در خدمت به نظام داشت

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی در گذشت آیت الله موسوی

استقرار جوی نسبتا پایدار تا اواسط هفته جاری در اردبیل

زیرساخت‌های لازم برای حمایت همه‌جانبه سرمایه‌گذاران در سراسر کشور فراهم می‌شود

جنایت هولناک در پارس آباد/قتل عرفان 11 ساله توسط پسر دایی اش +عکس

کره هم از سبد غذایی خانوارها حذف شد

311 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در خلخال پرداخت شد

کشف شمشیر دوره ساسانیان در شهر عنبران

نفرات منتخب فوتبال استان اردبیل 28شهریور به اردوی تیم ملی اعزام می شوند.

مصدومیت 265 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در 5 ماهه نخست سال

تسلیت آیت‌الله جنتی در پی درگذشت نماینده اردبیل در مجلس خبرگان

طعم و عطر آیراننی آش، زبانزد گردشگران اردبیل

درخشش هنرمندان اردبیلی در بین نامزدهای جایزه ملی غزل منزوی

آیت الله جنتی درگذشت آیت الله موسوی ننه کران را تسلیت گفت

افتتاح یازدهمین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در استان اردبیل

کشف هفت کیلوگرم مواد مخدر در اردبیل

فعالیت 348 مدیر کنترل کیفیت در واحد‌های تولیدی و خدماتی اردبیل

پیش بینی توسعه 4 هزارهکتاری باغات زیتون در سال جاری

رئیسی: خدمات ارزنده آیت‌الله فخرالدین موسوی ماندگار است

رئیسی رحلت نماینده اردبیل در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت

آذربایجان‌غربی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد/ شناسایی 1366 بیمار جدید

خسارت خشکسالی به 35 درصد از سطح زیرکشت شالی گلستان

اختصاص 1300 میلیارد تومان تسهیلات بهسازی برای مساکن روستایی آذربایجان‌غربی

واژگونی پراید در محور مهاباد به پیرانشهر سه نفر را به کام مرگ کشاند

کرونای مهاباد، قرمزتر از همیشه

ضرورت ایجاد شهرک‌های سرمایه‌گذاری مشترک بین ایران و ترکیه

سقوط مرگبار پراید در مهاباد سه کشته برجای گذاشت

اخبار کوتاه زیست محیطی از میاندوآب‌

اجرای 154 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی

کوهنوردان مهابادی 2 قله مرتفع همدان را فتح کردند

بیش از 2 هزار فقره انشعاب آب و فاضلاب در خوی واگذار شد

8سال دفاع مقدس سبب تثبیت جمهوری اسلامی ایران و اقتدار آن شد

کشف 4 کیلوگرم تریاک از یک توزیع کننده مواد در بوکان

افتتاح سد چپرآباد اشنویه در دهه فجر امسال

پرداخت صدقه با بهره‌برداری از کد QR در مهاباد

مهدی حسین‌زاده شهردار ارومیه شد

اصنافی که کارت واکسن نداشته باشند، پلمب می‌شوند