پیام آذری
خودروی الکتریکی شیائومی با رنج قیمت 15 تا 45 هزار دلار خواهد بود
چهارشنبه 18 فروردين 1400 - 21:20:09
پیام آذری - ترنجی / پس از شنیدن چندین ماه زمزمه هایی مبنی بر ورود شرکت شیائومی به دنیای خودروسازی، مدیرعامل این شرکت در نهایت تایید کرد که خودرو الکتریکی شیائومی در راه است و شیائومی مراحل پیش تولید این خودرو را آغاز کرده است. طبق گفته های لی جون، مدیرعامل شیائومی این خودرو در کلاس سدان طراحی می شود و قیمتی در محدوده 15 تا 45 هزار دلار خواهد داشت که خیلی به مذاق طرفداران این شرکت خوش نیامده است.
دیروز مدیرعامل شیائومی، لی جون در یک ویدئو زنده که به مناسبت 11 سالگی تاسیس این شرکت صورت گرفته بود درباره استراتژی های آینده و همچنین مسائل مربوط به این شرکت سخن گفت. لی جون درباره سوالی که از او پرسیده شده بود درباره این ک خودرو شیاومی در چه کلاسی تولید خواهد شد، گفت: این خودرو در کلاس سدان و یا شاسی بلند طراحی خواهد شد ولی احتمال اینکه اولین خودرو الکتریکی شیائومی از نوع سدان باشد بیشتر خواهد بود.
وی همچنین درباره قیمت در نظر گرفته شده برای این خودرو نیز از پاسخ دقیق و با جزییات خودداری کرد اما محدوده 15 تا 45 هزار دلار را برای این خودرو در نظر گرفت. این بدان معناست که این خودرو یک محصول مقرون به صرفه نخواهد بود اما در رده متوسط ​​تا سطح بالایی قرار خواهد داشت.
به نقل از gizmochina، موضوع بعدی درباره طراحی لوگو جدید بود که از او پرسیده شد و آیا شیائومی از این لوگو برای اولین خودرو تولیدی اش استفاده می کند یا خیر که لی جون پاسخ داد: فکر می کنم که طراحی لوگو جدید مناسب تر از لوگو مربعی قبلی این شرکت است و این لوگو را بیشتر می پسندد. همچنین برای خودرو نیز هنوز مشخص نیست که از چه لوگویی استفاده خواهد شد.
قبل از شروع این ویدئو، لی جون چندین نظرسنجی را در پیج شخصی اش در شبکه اجتماعی weibo برای طرفداران این برند گذاشته بود. در یکی از این نظرسنجی ها از طرفداران سوال شده بود که آیا تمایل دارند خودرو جدید با برند و لوگو شیائومی روانه بازار شود و یا از برند یک خودروساز معروف برای آن استفاده شود که نظر اکثریت مبنی بر این بود که این شرکت از لوگو و نام خودش برای این خودرو استفاده کند.
سوال بعدی درباره نوع و کلاس خودرو بود که مردم کدام خودرو را بیشتر می پسندند که خودرو سدان و شاسی بلند تقریبا آرا برابری را کسب کردند. اما در مورد قیمت پیشنهادی نیز سوال شده بود که طبق انتظار اکثریت به خودرو ارزان قیمت و زیر 15 هزار دلار رای داده بودند اما مدیرعامل شیائومی این موضوع را رد کرد و گفت: قیمت خودرو در محدوده 15 تا 45 هزار دلار خواهد بود.
نظر شما درباره خودرو الکتریکی شیائومی چیست؟

http://www.Azari-Online.ir/Fa/News/353591/خودروی-الکتریکی-شیائومی-با-رنج-قیمت-15-تا-45-هزار-دلار-خواهد-بود
بستن   چاپ