پیام آذری
اشتغال کارخانه سبلان پارچه به 1400 نفر رسیده است
چهارشنبه 2 تير 1400 - 00:09:07
پیام آذری - اردبیل- مدیر عامل کارخانه سبلان پارچه اردبیل گفت: این کارخانه فعالیت خود را از سر گرفته و در حال حاضر 1400 نفر در این کارخانه مشغول کار هستند.

انور حجازی‌نیا سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: اواخر پارسال بعد از سفر رئیس قوه قضاییه به استان اردبیل و پیگیری رئیس‌کل دادگستری استان کارخانه سبلان پارچه اردبیل بعد از 14 سال تحویل صاحب اصلی شد و چرخه تولید کارخانه به راه افتاد.
وی با بیان اینکه بازگشت سبلان پارچه در راستای تحقق شعار مقام معطم رهبری بوده است، افزود: تلاش ما براین است اشتغال‌زایی این کارخانه را به میزان پنج هزار نفر برسانیم.
حجازی‌نیا گفت: پیگیری دستگاه قضایی برای بازگشت این کارخانه به صاحب اصلی نتیجه داد و مصمم هستیم تکمیل خط تولید و ظرفیت توسعه اشتغال را از اولویت‌های اساسی برنامه خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه سبلان پارچه الگویی برای نساجی ایران است افزود: برند ما در دنیا شناخته شده است و تولیدات این کارخانه ضمن تامین بازارهای داخلی به کشور های بالتیک صادر می شود.
حجازی نیا گفت: امیدوارم سبلان پارچه تبدیل به برند جهانی و الگویی برای نساجی ایران باشد تا بتوان در مسیر رهایی از اقتصاد منفی نفت قدم مهمی برداریم .
وی با اشاره به اینکه احیا و توسعه این کارخانه در راستای جهاد اقتصادی و جهش تولید است، افزود: دیروز در سنگر جنگ با لباس خاکی و امروز وظیفه ای سنگین تری از آن روزها در عرصه جنگ اقتصادی حضور داریم و با توجه به بیکاری و آسیبب‌های اجتماعی موجود در این منطقه، امید است با احیای کارخانه سبلان پارچه و فاز توسعه‌ای در آن شاهد رونق و توسعه این کارخانه باشیم.
مجتمع کارخانه‌ای سبلان پارچه در سال 86 شامل هفت کارخانه تولیدی پوشاک زنجیره ای بود که چرخه کامل تبدیل پنبه به نخ و نخ به انواع منسوجات و پارچه‌ها را داشت و با صرف اعتبار یک هزار و 200 میلیارد ﷼ با ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدود پنج هزار نفر راه‌اندازی شد.
این کارخانه در سالهای اخیر بدلیل برخی مشکلات به حالت رکود درآمد و در سال 99 دوباره فعال شد.
برچسب‌ها
رونق تولید جهش تولید اشتغال پایدار اردبیل

http://www.Azari-Online.ir/Fa/News/386527/اشتغال-کارخانه-سبلان-پارچه-به-1400-نفر-رسیده-است
بستن   چاپ