پیام آذری
اسمارت‌فون ZTE Axon 30 با چه مشخصاتی معرفی خواهد شد؟
چهارشنبه 2 تير 1400 - 03:56:52
پیام آذری - آی تی رسان / پیش‌تر و طی سال گذشته شرکت ZTE در رقابت عرضه نخستین اسمارت‌فون تجاری مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر از سایر رقبا پیشی گرفت و نام خود را به‌عنوان اولین ارائه‌دهنده این فناوری در تاریخ ثبت کرد. نخستین اسمارت‌فون جهان با دوربین سلفی زیر نمایشگر یک مدل فوق میان‌رده موسوم به ZTE Axon 20 بود. این هندست با یک نمایشگر بدون‌حاشیه و دوربین سلفی مخفی روانه بازار شد. بررسی این اسمارت‌فون نشان داد که فناوری مذکور با وجود ماهیت بسیار امیدوارکننده خود برای رسیدن به تکامل کماکان مسیری طولانی را پیش رو دارد.
بر اساس پیش‌بینی‌ها قرار بود امسال شرکت ZTE دومین نسل از فناوری دوربین زیر نمایشگر خود را معرفی نماید؛ اما با رونمایی کمپانی از گوشی‌های ZTE Axon 30 Ultra و ZTE Axon 30 Pro چنین سناریویی عملی نشد. موضوع جالب‌توجه این‌که مدل معمولی ZTE Axon 30 معرفی نشد؛ پدیده‌ای که در واقع نشان می‌دهد این هندست تنها مدل جدید مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر محسوب می‌شود. بر اساس یک گزارش جدید، دومین نسل از دوربین زیر نمایشگر در ماه آینده به‌طور رسمی معرفی خواهد شد.
چند روز پیش یک کمپانی چینی تولیدکننده نمایشگر با نام Visionnox به تبلیغ دومین نسل از دوربین زیر نمایشگر پرداخت. این فناوری احتمالا همراه با اسمارت‌فون ZTE Axon 30 رونمایی خواهد شد. اکنون یک اکانت توئیتری خبرچین با شناسه Digital Chat Station ادعا کرده که گجت مذکور در روز 22 جولای (31 تیر ماه) رسما معرفی خواهد شد. این اطلاعات از ویدیوی به اشتراک گذاشته شده توسط Ni Fei؛ ریاست کمپانی ZTE استخراج شده است. به گفته این مدیر اجرایی ارشد، کمپانی چینی به‌دنبال عرضه اسمارت‌فون جدید خود در ماه میلادی آینده است.
همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد؛ شرکت ZTE در اوایل سال جاری از اسمارت‌فون‌های اکسون 30 پرو و اکسون 30 اولترا رونمایی کرد. با این‌حال کمپانی چینی تصمیم گرفت تا در این هندست‌ها از ایده شناخته شده‌تر نمایشگر با حفره کروی‌شکل استفاده کند. بدین‌ترتیب دومین نسل از دوربین سلفی زیر نمایشگر برای نسخه معمولی ZTE Axon 30 کنار گذاشته شد. موضوع جالب‌توجه اینکه هندست فوق جانشین مستقیم Axon 20 به‌شمار می‌رود. ZTE Axon 20 نخستین اسمارت‌فونی بود که با چنین فناوری پیشرفته‌ای به بازار عرضه شد.

پیام آذری

نمایشگر جدید InV See Pro محصول کمپانی Visionnox با اصلاحاتی در زمینه چیدمان پیکسل‌ها عرضه شده است. این پدیده دستیابی دوربین سلفی زیر نمایشگر به وضوح بالاتر و مات‌شدگی کمتر را تضمین خواهد کرد. کارشناسان امیدوارند که این نمایشگر جدید امکان ارتقاء کیفی تصاویر سلفی و رفع مشکلات مربوط به ضبط ویدیو را در اختیار شرکت ZTE قرار دهد. اسمارت‌فون Axon 20 با دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی عرضه شد و بر اساس پیش‌بینی‌ها رزولوشن دوربین سلفی در نظر گرفته شده برای ZTE Axon 30 نیز از این رقم کمتر نخواهد بود.
برخی شایعات مطرح شده پیرامون مشخصات سخت‌افزاری ZTE Axon 30 از به‌کارگیری تراشه اسنپ‌دراگون 888 حکایت دارد. این تراشه در اسمارت‌فون‌های اکسون 30 اولترا و اکسون 30 پرو نیز مورد استفاده قرار گرفته است. با این‌حال مدل معمولی اکسون 30 احتمالا از تراشه ارزان‌قیمت‌تری بهره خواهد برد. حتی تراشه اسنپ‌دراگون 870 نیز گزینه‌ای قدرتمند و البته شایسته به‌شمار می‌رود. با توجه به معرفی ZTE Axon 30 در روز 31 تیر ماه انتظار می‌رود که طی روزهای آینده شاهد انتشار جزئیات بیش‌تری پیرامون این هندست باشیم.

http://www.Azari-Online.ir/Fa/News/386573/اسمارت‌فون-ZTE-Axon-30-با-چه-مشخصاتی-معرفی-خواهد-شد؟
بستن   چاپ